Jump to content

Polls @ myphone.gr: Αντιμετωπίσατε προβλήματα επικοινωνίας την πρωτοχρονιά;


Nagata
 Κοινοποίηση

Αντιμετωπίσατε προβλήματα επικοινωνίας κατά την αλλαγή του χρόνου;  

270 members have voted

  1. 1. Αντιμετωπίσατε προβλήματα επικοινωνίας κατά την αλλαγή του χρόνου;

    • Μπόρεσα να στείλω τις ευχές μου χωρίς κανένα πρόβλημα
      157
    • Επικοινώνησα με τα άτομα που ήθελα, αλλά χρειάστηκε να προσπαθήσω πολλές φορές
      58
    • Αντιμετώπισα πολλά προβλήματα λόγω υπερφόρτωσης δικτύου
      36
    • Δεν ξέρω / δεν απαντώ
      19


Recommended Posts

Ειλικρινά πόσες φορές έχετε αντιμετωπίσει προβλήματα λόγω υπερφόρτωσης των δικτύων κινητής τηλεφωνίας κατά την αποστολή μηνυμάτων ή κλήσεων προς φίλους λίγο μετά από την αλλαγή του χρόνου; Εγώ προσωπικά πάρα πολλές φορές κατά τα προηγούμενα χρόνια και το θεωρούσα πρακτικά αδύνατο να επικοινωνήσεις με τους στενούς σου φίλους εκείνες τις ώρες του νέου έτους και έτσι προτιμούσα να προσπαθήσω την επόμενη ημέρα. Πλέον τα πράγματα έχουν αλλάξει προς το καλύτερο, καθώς οι περισσότερες εταιρίες με τις συνεχείς επενδύσεις και βελτιώσεις των δικτύων τους, προσπαθούν να εξυπηρετήσουν όσο το δυνατόν καλύτερα τις αυξημένες απαιτήσεις των συνδρομητών, χωρίς να υπάρχουν προβλήματα κάλυψης στο σήμα.

 

Φέτος με την έλευση του νέου χρόνοι συναντήσατε παρόμοια προβλήματα στην επικοινωνία σας ή όλα κύλισαν ομαλά και μπορέσετε να στείλετε τις ευχές σας χωρίς κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα; Εάν η απάντησή σας είναι ναι, μην ξεχνάτε να αναφέρετε το δίκτυο κινητής που ανήκετε καθώς και την περιοχή σας.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 86
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1st one!

Φετος τα διτυα κολλησαν περιπου για ενα τεταρτο...ελαχιστα σε σχεση με πεισυ. και επισης δεν ερχοταν μηνυματα μετα απο ωρες οπως παλιοτερα

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένα το θέμα πως και πως για να βρίσω...την Cosmote και το What's up.

Καταρχάς να ξεκαθαρίσω ότι έχω Wind Corporate και Wind F2G (ας είναι καλά το Sim Cloning) με τα οποία δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα μέσω δικτύου 2ης Γενιάς.

Με What's up από τις 00:00 που αποφάσισα να στείλω μηνύματα και να πάρω τηλέφωνα έφαγα φρίκη. Όχι μόνο δεν έστελνα μηνύματα, όχι μόνο δεν έπαιρνα τηλέφωνα (Connection Error) αλλά το σήμα πήγε για ρεβεγιόν... Για μισή ώρα το σήμα είχε φύγει. Δε ξέρω τι κάναν μέσα στη Cosmote (κατεβάσαν το διακόπτη για να αλλάξει ο χρόνος; ) αλλά πραγματικά νευρίασα απίστευτα γιατί πολλοί φίλοι μου έχουν what's up και δε μπορούσαμε να συνεννοηθούμε προς τα που να κάνουμε...ρεμπετάδικο; μπαράκι; που; Είχα σοβαρά προβλήματα :lol:

Όταν το σήμα επέστρεψε κατά τις 00:30 το δίκτυο ήταν φορτωμένο και έπρεπε να στείλεις μήνυμα πάνω από 3 φορές για να φύγει... Πολλά μηνύματα ΔΕΝ ΠΗΓΑΝ ενώ άλλα καθυστερούσαν ώρες να παραδοθούν.

Καιρός What's up-> Wind F2g||CU. Παρακμή.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση που φέτος δεν αντιμετωπισα κανένα πρόβλημα ούτε στα μηνύματα ούτε και στις κλήσεις. (για cosmote αναφέρομαι)
Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε μεγάλη εντύπωση που φέτος δεν αντιμετωπισα κανένα πρόβλημα ούτε στα μηνύματα ούτε και στις κλήσεις. (για cosmote αναφέρομαι)

 

μάλλον δεν έχεις what's up.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με Vf κανένα πρόβλημα. Ακόμη και το internet της χωρίς προβλήματα, πόσο μάλλον οι κλήσεις και τα μηνύματα.

Ωστόσο, και σε What's Up που έστειλα μήνυμα(όχι στην ίδια περιοχή βέβαια) παραδόθηκε σχεδόν αμέσως και σε γενικές γραμμές μια χαρά πήγαν τα πράγματα.

 

Υ.Γ.: Περιμένω αυτούς που θα σχολιάσουν τις επενδύσεις που και καλά δεν κάνουν τα δίκτυα κλπ.:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Με Vf κανένα πρόβλημα. Ακόμη και το internet της χωρίς προβλήματα, πόσο μάλλον οι κλήσεις και τα μηνύματα.

Ωστόσο, και σε What's Up που έστειλα μήνυμα(όχι στην ίδια περιοχή βέβαια) παραδόθηκε σχεδόν αμέσως και σε γενικές γραμμές μια χαρά πήγαν τα πράγματα.

 

Υ.Γ.: Περιμένω αυτούς που θα σχολιάσουν τις επενδύσεις που και καλά δεν κάνουν τα δίκτυα κλπ.:p:lol:

 

Ποιος χρησιμοποιεί Internet την πρωτοχρονιά βρε kotsianis7. Λογικό είναι να μην έχει πρόβλημα το Internet. Άσχετα που η Cosmote ρίχνει το GPRS σε περίπτωση υπερφόρτωσης. Αυτό είναι άλλη μια μεγάλη, τραγική ιστορία.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Whats up έχω. Για αυτό μου έκανε εντύπωση!

 

3G ή 2G χρησιμοποιούσες; Μπορεί όντως στο 3G να μην είχε θέμα...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φέτος τα δίκτυα δεν κόλησαν για έναν απλό λόγο....economic crisis και πεσπένη ψυχολογία που σημαίνει λιγότερα μηνύματα και τηλεφωνήματα....απλά πράγματα, ούτε επενδύσεις ούτε τίποτα.

Προσωπικά φέτος δεν πήρα σχεδόν κανένα μήνυμα από τους απλούς γνωστούς, εταιρείες και διαφημιστικές όπως γινόταν παλαιά....

Minimal πράγματα.....:lol:

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν έχεις what's up.

 

Εγω αντίθετα με whats up έστειλα περίπου 20 sms και ολα πήγανε. Περίπου άλλα τόσα ήρθαν σε περίπουν 15 λεπτά

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Με βονταφον συμβόλαιο φέτος δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα με τα μηνύματα.Έφθασαν κατευθείαν προς όλους.
Link to comment
Share on other sites

Με εταιρικό vodafone κανένα πρόβλημα απολύτως . Κάτι ήξερα και το whats up δεν το άνοιξα καν :p .. Όπως είπε και ο kotsianis, και στο ιντερνετ της voda κανένα πρόβλημα..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ Wind Μιλησα ΑΜΕΣΩΣ μετα την αλλαγη του χρονου-κανενα προβλημα !! Εχει ξεφυγει πλεον η Wind ειμαι απολυτα ικανοποιημενος !!
Link to comment
Share on other sites

Φέτος τα δίκτυα δεν κόλησαν για έναν απλό λόγο....economic crisis και πεσπένη ψυχολογία που σημαίνει λιγότερα μηνύματα και τηλεφωνήματα....απλά πράγματα, ούτε επενδύσεις ούτε τίποτα.

Προσωπικά φέτος δεν πήρα σχεδόν κανένα μήνυμα από τους απλούς γνωστούς, εταιρείες και διαφημιστικές όπως γινόταν παλαιά....

Minimal πράγματα.....:lol:

 

Δεν αποκλείεται!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Με vodafone ποτέ δεν είχα πρόβλημα. (Ούτε και φέτος)

Αλλά παλαιότερα θυμάμαι με cosmote τα μηνύματα που έστελνα την πρωτοχρονιά πήγαιναν μετά από 2 μέρες... :lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι με whats up δεν ειχα κανενα προβλημα... και τα μηνυματα και οι κλησεις πραγματοποιηθηκαν κανονικοτατα

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

What's up χρησιμοποιώ κι εγώ και μόλις άλλαξε ο χρόνος δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα! (2G). Ωστόσο, την ημέρα της πρωτοχρονιάς κατά το απόγευμα (6-7) είχε φάει τέτοιο κόλλημα το δίκτυο ούτε μηνύματα έφευγαν ούτε κλήσεις μπορούσα να κάνω είτε σε άλλα whats'up, cosmote, σταθερά! Μετά από καμιά ώρα άρχισε να στρώνει. Εντάξει για τις προηγούμενες χρονιές μη μιλήσω.....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά με τη Vodafone δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα. Η αδερφή μου κι ο πατέρας μου όμως με την Cosmote απο τις 00:00 μέχρι τις 03:00 ήταν εκτός δικτύου με ό,τι αυτό συνεπάγεται...
...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το WU ήταν κολλημένο κανα 2ωρο. To Frog δουλευε κανονικά, και με το F2G δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

 

Μάλλον κλασικά πλακώθηκαν οι WUαπηδες να στέλνουν σμς και μπλοκαραν το δίκτυο.:lol:

 

Εγω θέλω να ρωτησω κάτι άλλο. Πως γίνεται το WU να είναι μπλοκαρισμενο και το Frog να μην έχει πρόβλημα;

Εχει να κάνει με τους συνδρομητές της περιοχής στο κάθε πακέτο; Αφου ειναι ίδια εταιρία στην ουσία (cosmote) , δεν θα έπρεπε να έχει και ίδιο σήμα;

Link to comment
Share on other sites

00.02 πηρα τηλεφωνο μια φιλη και μιλησα μολις 1 λεπτο, μετα διακοπηκε η κληση αποτομα. Οι επομενες ανεπιτυχεις προσπαθειες κρατησαν μεχρι της 00.45 περιπου..Μηνυματα ελαβα κανονικα..Cosmote.. Θησειο μενω..

 

Καλη χρονια παιδες, χρονια πολλα!!

Link to comment
Share on other sites

θεσσαλονικη:

απο wind σε q, κανενα προβλημα (κλησεις/sms)

απο κοσμοτε (roaming) σε vodafone (θεσ/νικη), κανενα προβλημα (κληση)

απο κοσμοτε σε κοσμοτε, η διπλανη μου δεν εβγαζε κληση για κανα 10λεπτο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...