Jump to content

Polls @ myphone.gr: Αντιμετωπίσατε προβλήματα επικοινωνίας την πρωτοχρονιά;


Nagata
 Κοινοποίηση

Αντιμετωπίσατε προβλήματα επικοινωνίας κατά την αλλαγή του χρόνου;  

270 members have voted

  1. 1. Αντιμετωπίσατε προβλήματα επικοινωνίας κατά την αλλαγή του χρόνου;

    • Μπόρεσα να στείλω τις ευχές μου χωρίς κανένα πρόβλημα
      157
    • Επικοινώνησα με τα άτομα που ήθελα, αλλά χρειάστηκε να προσπαθήσω πολλές φορές
      58
    • Αντιμετώπισα πολλά προβλήματα λόγω υπερφόρτωσης δικτύου
      36
    • Δεν ξέρω / δεν απαντώ
      19


Recommended Posts

Απ'ό,τι φαίνεται όσοι ήταν σε 3G με Cosmote δεν είχαν πρόβλημα. Όσοι χρησιμοποιούσαμε 2G την πατήσαμε.

Φυσιολογικό ακούγεται εφόσον οι περισσότεροι συνδρομητές χρησιμοποιούν 2G δίκτυο... Αλλά και πάλι με WIND/Vodafone κανένα πρόβλημα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 86
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έστειλα μυνημα στις 12:01 με vοdαfone και πήγαν όλα τα μυνηματα χωρίς κάποιο πρόβλημα και στο ίντερνετ που μπήκα και εκεί μπόρεσα κανονικά. Τελεία ! Νομίζω ότι και πέρισυ δεν είχα πρόβλημα. Επίσης ήμουνα σε απλο δίκτυο δεύτερης γενιάς.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αμέσως μετά την αλλαγή του χρόνου μίλησα με σύνδεση Wind αλλά και έλαβα/έστειλα sms. Κανένα πρόβλημα φέτος, μου έκανε εντύπωση! Στον Πειραιά.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα μισή ώρα να πιάσω γραμμή για να μιλήσω με την κοπέλα μου και κάπου στα 40 λεπτά για να μιλήσω με τους φίλους μου για έξω :P πάντως ο κολλητός μου από Κύπρο με πήρε χωρίς κανένα πρόβλημα!
Link to comment
Share on other sites

Ποιος χρησιμοποιεί Internet την πρωτοχρονιά βρε kotsianis7. Λογικό είναι να μην έχει πρόβλημα το Internet. Άσχετα που η Cosmote ρίχνει το GPRS σε περίπτωση υπερφόρτωσης. Αυτό είναι άλλη μια μεγάλη, τραγική ιστορία.

 

Θα μπορούσαν να υπάρξουν προβλήματα και με το ιντερνετ, αν και εφόσον ήταν το δίκτυο για τα πανηγύρια. Για δοκίμασε να το χρησιμοποιήσεις αν π.χ. έχεις What's up:p Αυτό εννοώ

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω τα social networks , twitter , καθώς και τα internet messaging applications παίρνουν ένα μεγάλο κομμάτι της πίτας της διακίνησης μηνυμάτων , και ταυτόχρονα συντελούν στην αποσυμφόρηση των δικτύων κινητής.
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Περυσι χρησιμοποιουσα what's up και vodafone. Το what's up ηταν πεθαμενο αλλα η vodafone μια χαρα.

 

Φετος εχω κανει αλλαγη και εχω unlimited 45 στην cosmote. Με φιλους που εχουν (cosmote) συμβολαια μπορεσα να επικοινωνησω απροβληματιστα, οπως και τα sms που εστειλα εφτασαν αμεσως. Αλλοι ομως που ειχαν what's up δεν μπορεσαν να μου στειλουν. Αρχιζω να πιστευω οτι η κοσμοτε κανει "διακρισεις" στους πελατες της "εξυπηρετοντας" καλυτερα τους κατοχους συμβολαιου.

Link to comment
Share on other sites

Με Vodafone δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα, από τις 12 μέχρι τις 3:30 περίπου, σε What's Up στάλθηκε αμέσως, και σε Cosmote με σύνδεση μιλούσαμε όλο το βράδυ, με μηνύματα.

sagem my-v55 / samsung sgh- e250 / - / samsung sgh- l810v / lg cookie kp500/ sony ericsson elm/ Nokia E66

χωρίς σχόλιο...

Link to comment
Share on other sites

Αλλοι ομως που ειχαν what's up δεν μπορεσαν να μου στειλουν. Αρχιζω να πιστευω οτι η κοσμοτε κανει "διακρισεις" στους πελατες της "εξυπηρετοντας" καλυτερα τους κατοχους συμβολαιου.

 

Είναι βέβαιο πλέον. Και η Cosmote πιθανότατα θα βρεθεί στα δικαστήρια γι'αυτό το λόγο.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με Vodafone δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα, από τις 12 μέχρι τις 3:30 περίπου, σε What's Up στάλθηκε αμέσως, και σε Cosmote με σύνδεση μιλούσαμε όλο το βράδυ, με μηνύματα.

 

Αυτό συνεπάγεται πως, εκτός από την Vodafone, και η Cosmote στην περιοχή εκείνη δεν είχε πρόβλημα

 

Είναι βέβαιο πλέον. Και η Cosmote πιθανότατα θα βρεθεί στα δικαστήρια γι'αυτό το λόγο.

 

Το υποθέτεις ή γνωρίζεις κάτι;:confused:

Link to comment
Share on other sites

εχει πεσει "πεινα" φετος, ουτε στις 12 ακριβως δεν υπηρξε προβλημα σε αντιθεση με αλλες χρονιες...

ετσι ακριβως μεχρι και θεμα στα δελτια ειδησεων εγινε εγω για πρωτη χρονια δεν ειχα προβλημα με whats up 3g

το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Το υποθέτεις ή γνωρίζεις κάτι;:confused:

Έχεις δίπλα δίπλα, στην ίδια κυψέλη ένα συμβόλαιο και ένα καρτοκινητό. Στην ίδια συχνότητα. Το συμβόλαιο πραγματοποιεί κλήσεις με AFS ενώ το καρτοκινητό δε παίρνει συχνότητα για την πραγματοποίηση κλήσης (connection error) ή πραγματοποιεί κλήσεις με πολύ χαμηλή ποιότητα (AHS0). Η προτεραιότητα δεν εφαρμόζεται σε αυτή την περίπτωση;

Τα καρτοκινητά είναι ένας τρόπος συναλλαγής με το δίκτυο. Όχι πελάτες 2ης κατηγορίας.

Λυπάμαι πολύ για την Cosmote. Στην ΕΕΤΤ έχουν γίνει καταγγελίες και το θέμα διερευνάται:!:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν εστειλα πολλα μηνυματα-κλησεις αλλα οσα εστειλα σταλθηκαν αμεσως με vodafone συνδεση...Αντιθετα ενας φιλος μου με whats up μεχρι τις 5 δεν ειχε λαβει αναφορα παραδοσης γιαυτα που εστειλε...
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

3G ή 2G χρησιμοποιούσες; Μπορεί όντως στο 3G να μην είχε θέμα...

Με whatsup και 2g στη θεσσαλονίκη δεν είχα κανένα πρόβλημα. Λόγω γιορτής, δέχτηκα αρκετά μηνύματα και κλήσεις, χωρίς κανένα πρόβλημα :happy:

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αυτό που παρατήρησα

ήταν ότι όσους πήρα τηλέφωνο απο τη σύνδεση μου της Cosmote τους

πήρα χωρίς κανένα πρόβλημα!Όσοι με πήραν όμως στο Whats up μου

έλεγαν ότι προσπάθησαν αρκετές φορές για να με πιάσουν!

[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

Moνο με μηνυματα αφου ξερουνε οτι δουλευω βραδυ,και δεν αντιμετωπισα απολυτως κανενα προβλημα με 50 περιπου που ελαβα και 50 που εστειλα.....cosmote whats up (τα 12 γινανε μαζικη αποστολη,με αμεση σχεδον αναφορα)

Nα πω καινουργια sim καρτα,και νεο κινητο xperia neo v

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Απο Voda συνδεση σε Voda συνδεση κανενα προβλημα ακομα κ λιγα λεπτα μετα την αλλαγη.

Απο Voda συνδεση σε what's up απελπισια..τα πηρε την αλλη μερα το παιδι τα μνμ.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

To CU όλη την ώρα στο τηλ και έγραφα και μηνύματα ταυτόχρονα ...

 

To What's Up τα ίδια κολλήματα κάθε χρονιά ... Κλήσεις κατάφερα να κάνω από την μιάμιση και μετά και κάποια στιγμή στις 6 το πρωί που γυρνούσα σπίτι μου ήρθαν όλα τα μηνύματα από όλους μαζεμένα, συμπεριλαμβανομένων και των κλήσεων που έχασα ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίπλα δίπλα, στην ίδια κυψέλη ένα συμβόλαιο και ένα καρτοκινητό. Στην ίδια συχνότητα. Το συμβόλαιο πραγματοποιεί κλήσεις με AFS ενώ το καρτοκινητό δε παίρνει συχνότητα για την πραγματοποίηση κλήσης (connection error) ή πραγματοποιεί κλήσεις με πολύ χαμηλή ποιότητα (AHS0). Η προτεραιότητα δεν εφαρμόζεται σε αυτή την περίπτωση;

Τα καρτοκινητά είναι ένας τρόπος συναλλαγής με το δίκτυο. Όχι πελάτες 2ης κατηγορίας.

Λυπάμαι πολύ για την Cosmote. Στην ΕΕΤΤ έχουν γίνει καταγγελίες και το θέμα διερευνάται:!:

 

Μα άλλη είναι η πλατφόρμα διαχείρισης για pre paid, άλλη για post paid. Δε νομίζω να δίνεται προτεραιότητα στα συμβόλαια(ή, τουλάχιστον, δεν νομίζω να δίνεται σε όλες τις περιοχές προτεραιότητα - αν υποθέσουμε ότι δίνεται.)

Δεν αποκλείεται επίσης να υπήρξε προσωρινό πρόβλημα σε συγκεκριμένους κόμβους.

Link to comment
Share on other sites

Vodafone, με full σήμα στο σπίτι, κανένα πρόβλημα όπως και όλοι οι καλεσμένοι που έιναι vodafone δηλωμένοι στο full σήμα.

 

edit: Όλοι με συμβόλαια, κανένα καρτοκινητό.

Edited by ignts
Blackberry 9780 Bold | Blackberry Playbook 16gb
Link to comment
Share on other sites

Το CU ηταν μια χαρα.

Το What's Up δεν την παλευε για ενα τεταρτακι

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...