Jump to content

[MeeGo] Εφαρμογές (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)


anapospastos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορούμε να κάνουμε τον firefox να τρέχει πιο γρήγορα? Είναι ο καλύτερος αλλά είναι πολύ αργός.

Ευχαριστώ

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 440
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια το inception πως το απεγκαθιστουμε;απλα κανουμε uninstall απο app manager;

κι αν ξερει κανεις μπορουμε να επαναφερουμε το original aegis της νοκια απευθειας απ το Ν9;

Edited by gaiosgf

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το inception πως το απεγκαθιστουμε;απλα κανουμε uninstall απο app manager;

κι αν ξερει κανεις μπορουμε να επαναφερουμε το original aegis της νοκια απευθειας απ το Ν9;

 

ναι απο το app manager, δεν χρειαζεται να επαναφερεις κατι νομιζω απλα το απεγκαθιστας χωρις να προκληθουν παραπλευρες απωλειες

το προβλημα που ειχες τελικα διωρθοθηκε?

Link to comment
Share on other sites

ναι απο το app manager, δεν χρειαζεται να επαναφερεις κατι νομιζω απλα το απεγκαθιστας χωρις να προκληθουν παραπλευρες απωλειες

το προβλημα που ειχες τελικα διωρθοθηκε?

οχι φιλε μου δεν διορθωθηκε.ακομα εχω στη status bar δυο φορες το internet connection και οχι bluetooth.το bluetooth για να το ενεργοποιησω πρεπει να μπω στις ρυθμισεις.κατα τ αλλα το τηλεφωνο δουλευει κανονικα ευτυχως.αρκετα σε ταλαιπωρησα με τα προβληματα μου.οταν γυρισω θεσ/νικη θα του ριξω ενα φλασαρισμα να στανιαρει.σ ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

 

τελικα καταφερα να αχρηστεψω τη συσκευη και ησυχασα.εδωσα την εντολη apt-get remove system-ui και αφου αρχισε να διαγραφει απανωτα πακετα τωρα κανει συνεχεια reboot και μου βγαζει το παρακατω

Edited by gaiosgf

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μετα από αναβάθμιση σε pr1.3 δεν έχω ελληνικό swype.

Τα αρχεία βρίσκονται στην θέση τους αλλά δεν υπάρχει η επιλογή για ελληνικό swype, υπάρχει κάποια λύση;

Ευχαριστώ.

P800, P990, N95, N9, Note 3, Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να δω twitter notifications στη lock screen.

 

Έχω περάσει την pr1.3.

Στην event screen τα tweets ανανεώνονται κανονικά,

όμως δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις.

Η μόνη ειδοποίηση που μου ήρθε ήταν μία φορά μόνο για ένα

direct message, το οποίο είχα πάρει δύο μέρες πριν την ειδοποίηση!

Στα settings είναι ενεργοποιημένα τα twitter notifications.

 

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;

Βλέπει κάποιος άλλος notifications στο twitter; Και αν ναι για τι είδους μηνύματα;

(tweets, replies, direct messages...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να δω twitter notifications στη lock screen.

 

Έχω περάσει την pr1.3.

Στην event screen τα tweets ανανεώνονται κανονικά,

όμως δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις.

Η μόνη ειδοποίηση που μου ήρθε ήταν μία φορά μόνο για ένα

direct message, το οποίο είχα πάρει δύο μέρες πριν την ειδοποίηση!

Στα settings είναι ενεργοποιημένα τα twitter notifications.

 

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω;

Βλέπει κάποιος άλλος notifications στο twitter; Και αν ναι για τι είδους μηνύματα;

(tweets, replies, direct messages...)

 

Στην lock screen δεν έχω δει ποτέ notification αλλά μόνο τα email και τα sms. Στην οθόνη γενικά με τις πληροφορίες βλέπω κανονικά όλα τα μυνήματα μαζί με τα twitter. Κάνε μια επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων αν είναι μήπως διορθωθεί./

Link to comment
Share on other sites

Puppy file server

 

φοβερό πρόγραμμα που μετατρέπει το κινητό σε ένα server και μπορούμε να ανεβάσουμε κατεβάσουμε αρχεία από οποιοδήποτε broswer σε τοπικό δύκτιο

 

http://n9-apps.com/puppy-file-server

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

ποιος θα μπορουσε να με βοηθησει στο να ενεργοποiησω μεσω n9tweak τις εξτρα επιλογες στην μπαρα που ανεφερε προηγουμενως ο ceron??

δεν βλεπω καποια επιλογη για αυτη τη ρυθμιση..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

ποιος θα μπορουσε να με βοηθησει στο να ενεργοποiησω μεσω n9tweak τις εξτρα επιλογες στην μπαρα που ανεφερε προηγουμενως ο ceron??

δεν βλεπω καποια επιλογη για αυτη τη ρυθμιση..

 

Άνοιξε το n9 qtweak και πατά το Τ

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Δουλευει αριστα και κανει την διαφορα ειδικα το βραδυ και αν το συνδυασεις με την οθονη αναμονης ειναι πολυ δυσκολο να χασεις κληση,μηνυμα κτλ μεχρι και για facebook notification σου αναβοσβηνει το led.

 

 

Δεν εχω δει διαφορα στην μπαταρια και εκτος απο το led notifications εχω βαλει κι αλλα μικρα mods. (Faster n9,n9qtweak)

Με την χρηση που του κανω τωρα το φορτιζω στη 1.5 με 2 μερες.

 

Προσωπικα το προτεινω :)

 

Πως το πέρασες? Υπάρχει στο store η το πέρασες manual?

Link to comment
Share on other sites

στο n9tweak δεν εχει αυτη την επιλογη που μου ανεφερες..Μηπως το n9qtweak ειναι διαφορετικο προγραμματακι??

 

ειναι διαφορετικο.. αυτο που λεμε ειναι το 2ο

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Πως το πέρασες? Υπάρχει στο store η το πέρασες manual?

Δες εδω

 

http://talk.maemo.org/showthread.php?t=85568

στο n9tweak δεν εχει αυτη την επιλογη που μου ανεφερες..Μηπως το n9qtweak ειναι διαφορετικο προγραμματακι??

Δες εδω

 

http://talk.maemo.org/showthread.php?t=80600

---------------------------------------------------------------------------------

 

Τα εχω δοκιμασει και τα δυο και δουλευουν αψογα. Δεν χρειαζονται υπολογιστη και με λιγη προσοχη μεσα σε λιγα λεπτα γινονται και τα 2.

 

Καλο (Απαραιτητο βασικα) θα ηταν να εχετε κανει Inception την συσκευη σας

 

 

Edit : Νεα εκδοση για το Facebook App Version 1.4 στο SW update στα Settings.

Δεν υπαρχει changelog αλλα προσεξα οτι εφυγε ενα ενοχλητικο bug που οταν πηγαινες στο multitasking και μετα ξανα στο facebook σε πηγαινε απο την αρχη των news feeds

Edited by ceron
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βαλει τοstatus menu extensions απο εδω http://talk.maemo.org/showthread.php?t=85816 αλλα δεν καταλαβα πως γινεται να το απεγκαταστησω αν χρειαστει.ξερει κανεις;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες και παλι!βρηκα λιγο χρονο να ασχοληθω με το n9qtweak n9qtweak αλλα οταν ξεκιναει η εφαρμογη μου ζηταει password αλλαδεν μπορω να πληκτρολογησω κατι στο terminal..Στις οδηγιες λεει οτι το default pass ειναι το rootme αλλα πως το εισαγω??

Εχει τυχει σε κανεναν??

 

Edit:Ολα οκ τελικα! απλα δεν εμφανιζε τουσ χαρακτηρες οταν πληκτρολογουσα αλλα τελικα ολα καλα :)

Edited by cybton
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες και παλι!βρηκα λιγο χρονο να ασχοληθω με το n9qtweak n9qtweak αλλα οταν ξεκιναει η εφαρμογη μου ζηταει password αλλαδεν μπορω να πληκτρολογησω κατι στο terminal..Στις οδηγιες λεει οτι το default pass ειναι το rootme αλλα πως το εισαγω??

Εχει τυχει σε κανεναν??

δεν ανοιγει το πληκτρολογιο μολις ανοιγει η εφαρμογη;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ο flash player στον firefox δουλευει σε σας;μετα απο αρκετες μερες που ειχα να το χρησιμοποιησω πριν λιγο ανοιξα το facebook με τον firefox και μου βγαζει μηνυμα να ενεργοποιησω το javascript (ειναι ενεργοποιημενο) ή να αναβαθμισω τον flash player.εκανα απεγκατασταση και τα δυο προγραμματα και τα περασα εκ νεου.εκανα και μια επανεκκινηση ετσι για να παει καλα η μερα αλλα τα ιδια.εσεις εχετε προβλημα;

 

οι αλλαγες που εκανα τελευταια ειναι το status menu extensions (οχι n9qtweak) που ειχα και το απεγκατεστησα απο app manager και οτι αλλαξα καναλι στο ρουτερ μου (δεν ξερω αν παιζουν ρολο αυτα απλα τα αναφερω)

Edited by gaiosgf

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

ο firefox εξακολουθει να μου ζηταει να ενεργοποιησω το javascript (ενω ειναι ενεργο) οταν ανοιγω το facebook και να μου ζηταει αναβαθμιση του flash player οταν θελω να δω καποιο βιντεο.βιντεο απο αλλα site τα παιζει κανονικα.μονο στο facebook εχω το προβλημα.ξερει κανεις τι παιζει;εχω βαλδι και το Phony.επαιξα με ολες τις επιλογες που δινει αλλα το αποτελεσμα ειναι το ιδιο.καμμια ιδεα;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει προβληματικό το μεν,«φυσιολογικό» το δε… εναλλακτικώς touch ή m αντί www, τουλάχιστον για δικά του βίντεο, κανονικά&απ' τον ενσωματωμένο τού N9:this:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες στη παρεα!Μηπως γνωριζει κανεις αν υπαρχει εκδοση του whatsapp για ν9 που να μπορεις να στελνεις αρχεια??(εικονεσ κτλ)Απ'οτι διαβασα η μπετα εκδοση του wazzap δεν το υποστηριζει...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Πείτε και στον nooba ρε παιδιά, τι είναι το conky ???

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [MeeGo] Εφαρμογές (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...