Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσύ παρατήρησες κάποια διαφορά από XWLPX σε XWLPY; :)

 

Δεν ειχα κρατησει την XWLPX σχεδον καθολου.Εκανα κατευθειαν το update απο το Kies.Παντως φαινεται αρκετα σταθερη μεχρι τωρα.Ειχα καποια προβληματα με την μπαταρια,αλλα οχι λογω fw,που πιστευω οτι μαλλον τα εχω λυσει!Σε αναμονη της Jelly Bean ειμαστε πλεον και καθε μερα που περνα και δεν βλεπω ουτε ενα leak με πιανει κατι...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα και απο εμενα παιδια εχω μια απορια..θα περασω και εγω την nordic lpx απο οτι ειδα δεν γινετε να αλλαξεις το sales code se eur. ωραια και τι προβλημα υπαρχει τωρα? :(

εχω μπερδευτει για πιο λογο αλλαζουμε το sales code?? επισhς αφου περασω την lpx χρειαζετε να περασω και τπτ αλλο καπιον kernel px για να πηγαινει καλητερα το κιν?? modem εχω lq6 ειδα οτι για cosmote παροχο ειναι μια χαρα.εχετε να προτινετε κατι αλλο παιδια ??

 

Δεν έχεις κανένα πρόβλημα με το ότι το sales code θα αλλάξει σε ΝΕΕ, το μόνο που έχεις ν'αντιμετωπίσεις είναι ότι σε μελλοντικά updates που αφορούν το KIES (αν έχουμε το Odin τι μας νοιάζει..;)) θα λαμβάνεις updates που αφορούν τις Σκανδιναβικές χώρες. Πάλι κάτι που λύνεται εύκολα πάντως μιας και, μόλις έρθει η επόμενη αναβάθμιση για τις EUR συσκευές (την Jelly Bean που περιμένουμε στην Ελλάδα εν ολίγοις), θα φλασάρουμε πρώτα την τελευταία επίσημη για την Ελλάδα με το Odin (4.0.3 XWLP7 συγκεκριμένα που έχει EUR) και αφού ξανασυνδεθούμε με το KIES, θ'αναβαθμίσουμε όμορφα και ωραία σε Jelly με EUR στο sales code. Το φλασάρισμα με το Odin είναι δουλειά 5λέπτου εξάλλου.:)

 

Δεν ειχα κρατησει την XWLPX σχεδον καθολου.Εκανα κατευθειαν το update απο το Kies.Παντως φαινεται αρκετα σταθερη μεχρι τωρα.Ειχα καποια προβληματα με την μπαταρια,αλλα οχι λογω fw,που πιστευω οτι μαλλον τα εχω λυσει!Σε αναμονη της Jelly Bean ειμαστε πλεον και καθε μερα που περνα και δεν βλεπω ουτε ενα leak με πιανει κατι...

 

Το ίδιο και η XWLPX πάντως, απλά ήθελα να δω αν αξίζει να αναβαθμίσω σε "Υ" μιας και είμαι ήδη πάρα πολύ ικανοποιημένος.

Υπομονή και έρχεται και το φασόλι σιγά σιγά..:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κανένα πρόβλημα με το ότι το sales code θα αλλάξει σε ΝΕΕ, το μόνο που έχεις ν'αντιμετωπίσεις είναι ότι σε μελλοντικά updates που αφορούν το KIES (αν έχουμε το Odin τι μας νοιάζει..;)) θα λαμβάνεις updates που αφορούν τις Σκανδιναβικές χώρες. Πάλι κάτι που λύνεται εύκολα πάντως μιας και, μόλις έρθει η επόμενη αναβάθμιση για τις EUR συσκευές (την Jelly Bean που περιμένουμε στην Ελλάδα εν ολίγοις), θα φλασάρουμε πρώτα την τελευταία επίσημη για την Ελλάδα με το Odin (4.0.3 XWLP7 συγκεκριμένα που έχει EUR) και αφού ξανασυνδεθούμε με το KIES, θ'αναβαθμίσουμε όμορφα και ωραία σε Jelly με EUR στο sales code. Το φλασάρισμα με το Odin είναι δουλειά 5λέπτου εξάλλου.:)

 

 

 

Το ίδιο και η XWLPX πάντως, απλά ήθελα να δω αν αξίζει να αναβαθμίσω σε "Υ" μιας και είμαι ήδη πάρα πολύ ικανοποιημένος.

Υπομονή και έρχεται και το φασόλι σιγά σιγά..:)

 

Φοβάμαι μήπως αργήσει η JB για Ελλάδα γιατί αν κρίνω από την 4.0.4 που ακόμα την περιμένουμε,δεν πρόκειται να έρθει σύντομα.Ήθελα να ηξερα τόσο δύσκολο είναι στην Samsung να δώσει την αναβάθμιση,αφού με την 4.0.3 οι περισσότεροι είναι δυσαρεστημένοι!Λένε για τέλη του μήνα να βγαίνει,αλλά με βλέπω να κάνω αναβάθμιση από Kies αφού σίγουρα οι σκανδιναβοί θα πάρουν την αναβάθμιση νωρίτερα από εμάς!

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι μήπως αργήσει η JB για Ελλάδα γιατί αν κρίνω από την 4.0.4 που ακόμα την περιμένουμε,δεν πρόκειται να έρθει σύντομα.Ήθελα να ηξερα τόσο δύσκολο είναι στην Samsung να δώσει την αναβάθμιση,αφού με την 4.0.3 οι περισσότεροι είναι δυσαρεστημένοι!Λένε για τέλη του μήνα να βγαίνει,αλλά με βλέπω να κάνω αναβάθμιση από Kies αφού σίγουρα οι σκανδιναβοί θα πάρουν την αναβάθμιση νωρίτερα από εμάς!

 

Πολύ πιθανό και αυτό με το KIES για εμάς που έχουμε NEE!;)

 

Προσωπικά πάντως, εδώ και μέρες έχω βγάλει απ'το μυαλό μου την αναβάθμιση σε 4.0.4 για τις unbranded Ελληνικές συσκευές (μιας και Cosmote και Vodafone -κι αν δεν κάνω λάθος και η Wind- έχουν ήδη λάβει) και περιμένω άμεση μετάβαση σε 4.1.Χ, ίσως παραείμαι αισιόδοξος αλλά θα δείξει σύντομα μάλλον αν έχω δίκιο ή όχι. Αν έχω άδικο πάντως, τη λύση την έχεις ήδη δώσει..!:)

Link to comment
Share on other sites

Αν και όλα είναι εικασίες, νομίζω ότι θα απογοητευτείτε με την JB.

Κρίνοντας από το S3, δε θα βρείτε ουσιαστικές διαφορές.

Εμφανισιακά τίποτα...

Πιο smooth (iphone-ίζει λίγο), αλλά με διάφορα θεματάκια, με το κυριότερο η διάρκεια της μπαταρίας που αντιμετωπίζουν πολλοί χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Αν και όλα είναι εικασίες, νομίζω ότι θα απογοητευτείτε με την JB.

Κρίνοντας από το S3, δε θα βρείτε ουσιαστικές διαφορές.

Εμφανισιακά τίποτα...

Πιο smooth (iphone-ίζει λίγο), αλλά με διάφορα θεματάκια, με το κυριότερο η διάρκεια της μπαταρίας που αντιμετωπίζουν πολλοί χρήστες.

 

Μάλιστα.. ενδιαφέρον. Τουλάχιστον να χαμηλώσουμε λίγο το "πέταγμα" μέχρι να τη δούμε και στην πράξη στο Sii..

Μην ξεχνάμε ότι θα μπορεί να γίνει μια πολύ καλή νέα "βάση" για developing εξάλλου..:D

Το ευχάριστο επίσης είναι ότι πάντα θα υπάρχει και η 4.0.4, προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να "κλείσει" με αυτήν τον κύκλο του το Sii στα χέρια μου, βλέποντας λοιπόν και κάνοντας..

 

Με την ευκαιρία του ποστ, να ζητήσω να μπει και η Σκανδιναβική XWLPY στο ποστ με τα επίσημα firmwares;:cool:

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Επανηλθα....επιτελους ολα βαινουν καλως.Μετα απο ενα factory reset ειδε κανονικα το CSC κ το Kies παιζει αψογα.Σας ευχαριστω για τις γνωσεις κ την υπομονη σας!

Μου εβγαλε απευθειας κ την ενημερωση σε LPY.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Επανηλθα....επιτελους ολα βαινουν καλως.Μετα απο ενα factory reset ειδε κανονικα το CSC κ το Kies παιζει αψογα.Σας ευχαριστω για τις γνωσεις κ την υπομονη σας!

Μου εβγαλε απευθειας κ την ενημερωση σε LPY.

 

Το ευχάριστο αποτέλεσμα χαροποιεί ιδιαίτερα και εμάς αγαπητέ! Όλα αυτά έχουν μια σειρά εξάλλου, σήμερα χρειαζόμαστε βοήθεια εμείς, αύριο δίνουμε τα φώτα μας στον επόμενο και πάει λέγοντας.

 

Να το χαρείς και πάντα απροβλημάτιστο!:)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πρόσφατα αναβαθμίστηκα και εγώ στη Nordic LPY, ας μοιραστώ την εμπειρία μου σχετικά με την μπαταρία. Χθες λοιπόν ταξίδευα προς Πάτρα και είχα ανοιχτό το GPS με πρόγραμμα το Navigon (και το κινητό συνδεδεμένο στο φορτιστή ;)). Ενώ σε κανένα προηγούμενο firmware (2.3.x, 4.0.3, 4.0.4 LPX) δεν μου κράταγε την μπαταρία, με την LPY η μπαταρία κρατήθηκε σταθερή :shock::shock::shock: Με τα παλιά firmware, όχι μόνο δεν κράταγε σταθερή την μπαταρία αλλά αποφορτιζόταν σιγά σιγά (και εννοείται το κινητό "έβραζε"). Τώρα, και δεν πέφτει η μπαταρία, και η θερμοκρασία είναι cool :cool:

Θεωρώ ότι είναι πολύ καλό νέο...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι πρέπει γιατί έχουμε κινητάρα!!!

 

Αν και είμαι πολύ ικανοποιημένος απ'την "Χ" δεν άντεξα και μόλις ξεκίνησα την αναβάθμιση με το KIES. Αφού με γυροφέρνει πολύ αυτή η "Υ" αυτές τις μέρες, υποθέτω ότι θα είναι για καλό..:lol:

 

Τη δοκιμάζω και αναφέρω μετά από μερικές μέρες λειτουργίας..:)

Link to comment
Share on other sites

Και γω θα ελεγα οτι η μπαταρια ειναι καλυτερη πλεον με την LPY 4.0.4, σε σχεση με πριν.

 

Πρωτες εντυπωσεις ειναι βεβαια γιατι την εχω περιπου 5 μερες.

Δεν ξερω αν εκανα καλα, αλλα εκανα wipe battery stats μετα το φλασαρισμα αυτης της εκδοσης και προσπαθω οσο μπορω

να το αποφορτιζω σχεδον τελειως, για να κανει μερικους κυκλους εξ αρχης.

 

Το battery calibration θεωρειτε πως κανει δουλεια?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και γω θα ελεγα οτι η μπαταρια ειναι καλυτερη πλεον με την LPY 4.0.4, σε σχεση με πριν.

 

Πρωτες εντυπωσεις ειναι βεβαια γιατι την εχω περιπου 5 μερες.

Δεν ξερω αν εκανα καλα, αλλα εκανα wipe battery stats μετα το φλασαρισμα αυτης της εκδοσης και προσπαθω οσο μπορω

να το αποφορτιζω σχεδον τελειως, για να κανει μερικους κυκλους εξ αρχης.

 

Το battery calibration θεωρειτε πως κανει δουλεια?

 

Κάπου είχα διαβάσει,δεν θυμάμαι γιατί έχει περάσει καιρός ότι δεν υπάρχει λόγος να καλιμπραρεις την μπαταρία στο S2.Βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος!Ας απαντήσει και κανένας άλλος πιο σχετικός με το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το φλασάρισμα αν θες αφήνεις να σβήσει το κινητό από μπαταρία και το φορτίζεις στο 100%. Μετά άντε να το κάνεις άλλη μία φορά, δεν χρειάζεται παραπάνω.

Γενικά δεν φορτίζουμε την μπαταρία όταν είναι πάνω από το 80% ούτε την αφήνουμε να πέσει κάτω από 15-20% αν θέλουμε να την κρατήσουμε σε καλή κατάσταση. Επίσης μία φορά κάθε ένα μήνα περίπου καλό είναι να της κάνουμε ένα άδειασμα και μία πλήρης φόρτιση αμέσως μετά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάσει,δεν θυμάμαι γιατί έχει περάσει καιρός ότι δεν υπάρχει λόγος να καλιμπραρεις την μπαταρία στο S2.Βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος!Ας απαντήσει και κανένας άλλος πιο σχετικός με το θέμα.

 

Οταν λεω battery calibration, δεν εννοω την διαδικασια αποφορτισης, φορτισης με κλειστο κινητο κλπ.

Εννοω την εφαρμογη, η οποια απο οτι βλεπω στα σχολια του play store, πολλοι βλεπουν διαφορα προς το καλυτερο και βελτιωση μεχρι και 20% υποτιθεται.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω battery calibration, δεν εννοω την διαδικασια αποφορτισης, φορτισης με κλειστο κινητο κλπ.

Εννοω την εφαρμογη, η οποια απο οτι βλεπω στα σχολια του play store, πολλοι βλεπουν διαφορα προς το καλυτερο και βελτιωση μεχρι και 20% υποτιθεται.

 

Δεν κάνει τίποτα αυτή η διαδικασία.

Τα υπόλοιπα τα είπε ο Νίκος από πάνω

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω battery calibration, δεν εννοω την διαδικασια αποφορτισης, φορτισης με κλειστο κινητο κλπ.

Εννοω την εφαρμογη, η οποια απο οτι βλεπω στα σχολια του play store, πολλοι βλεπουν διαφορα προς το καλυτερο και βελτιωση μεχρι και 20% υποτιθεται.

 

Μου φαίνεται αστείο που μερικοί βλέπουν να υπάρχει βελτίωση μέχρι και 20%.

Το να διαγράφεις το batterystats.bin (wipe battery stats) δεν σου προσφέρει τίποτα! Το μόνο που γίνεται είναι να μηδενιστούν τα στατιστικά της μπαταρίας (αυτά που βλέπουμε μέσα από το Ρυθμίσεις> Μπαταρία) το οποίο γίνεται έτσι και αλλιώς κάθε φορά που φορτίζεται το κινητό μας και το αποσυνδέσουμε από τον φορτιστή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία και αεράτη η XWLPY, θά'λεγα ένα μικρό κλικ πιο πάνω απ'την XWLPX αλλά θέλω λίγο χρόνο να την τεστάρω ακόμα, όσο τουλάχιστον με αφήσει ο TSF που έτσι κι αλλιώς την κάνει να πετάει.

 

Αυτό που σίγουρα έχω να πω είναι ότι δεν ζεσταίνει τη συσκευή ούτε στο ελάχιστο, το τι κατέβασα, το τι ρύθμισα με το wifi ανοιχτό, δεν ζεστάθηκε στιγμή! Τη μπαταρία (2000mah) την εξάντλησα βέβαια αλλά αν φανταστεί κανείς ότι φλάσαρα όταν βρισκόταν στο 80%, έκανα factory reset και τα ξαναπήρα όλα απ'την αρχή, downloads, ρυθμίσεις.. μόνο τα widgets του TSF και το επαναφτιάξιμο του minimalistic text -που από χαζομάρα ξέχασα να κρατήσω backup στην εξωτερική SD και σβήστηκαν όλα με το reset- να σκεφτεί κανείς.. μιλάμε ότι το απόγευμα παίζει να είχα και την οθόνη αναμμένη για 3ωρο συνεχόμενο..!:X

 

Παρατήρησα μια όμορφη κάθετη μπάρα στα δεξιά της οθόνης με γράμματα σε αλφαβητική σειρά σκολλάροντας στις επαφές, την έχουν όλα τα firmwares αλλά μου φαίνεται ότι στην XWLPY είναι εντελώς νέα, τουλάχιστον δεν την παρατήρησα στην XWLPX που ίσως και να ήταν ίδια, σίγουρα πάντως δεν μου τράβηξε τόσο τη ματιά όσο σήμερα.

 

Αυτά για την ώρα, για ότι νεότερο θα ενημερώσω :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία και αεράτη η XWLPY, θά'λεγα ένα μικρό κλικ πιο πάνω απ'την XWLPX αλλά θέλω λίγο χρόνο να την τεστάρω ακόμα, όσο τουλάχιστον με αφήσει ο TSF που έτσι κι αλλιώς την κάνει να πετάει.

 

Αυτό που σίγουρα έχω να πω είναι ότι δεν ζεσταίνει τη συσκευή ούτε στο ελάχιστο, το τι κατέβασα, το τι ρύθμισα με το wifi ανοιχτό, δεν ζεστάθηκε στιγμή! Τη μπαταρία (2000mah) την εξάντλησα βέβαια αλλά αν φανταστεί κανείς ότι φλάσαρα όταν βρισκόταν στο 80%, έκανα factory reset και τα ξαναπήρα όλα απ'την αρχή, downloads, ρυθμίσεις.. μόνο τα widgets του TSF και το επαναφτιάξιμο του minimalistic text -που από χαζομάρα ξέχασα να κρατήσω backup στην εξωτερική SD και σβήστηκαν όλα με το reset- να σκεφτεί κανείς.. μιλάμε ότι το απόγευμα παίζει να είχα και την οθόνη αναμμένη για 3ωρο συνεχόμενο..!:X

 

Παρατήρησα μια όμορφη κάθετη μπάρα στα δεξιά της οθόνης με γράμματα σε αλφαβητική σειρά σκολλάροντας στις επαφές, την έχουν όλα τα firmwares αλλά μου φαίνεται ότι στην XWLPY είναι εντελώς νέα, τουλάχιστον δεν την παρατήρησα στην XWLPX που ίσως και να ήταν ίδια, σίγουρα πάντως δεν μου τράβηξε τόσο τη ματιά όσο σήμερα.

 

Αυτά για την ώρα, για ότι νεότερο θα ενημερώσω :)

 

Σχετικά με την XWLPY ...

1- root έχουμε? πώς?

2- εφαρμογή για να κάνουμε freeze system apps (που να κάνει και defrost και να μην κολλάει)?

3- lidroid panel (ή κάτι ανάλογο) υπάρχει για την taskbar?

4- με 5% μπαταρία τραβάμε φωτογραφία?

5- usb otg (για να βλέπει κοινά usb sticks) υποστηρίζει?

 

Τα ερωτήματα *εννοείται ότι* δεν είναι προσωπικά. Απλά αναφέρω τα 5 χαρακτηριστικά που θεωρώ ότι πρέπει να έχει κάθε κινητό της κατηγορίας του S2 (...και έχω λατρέψει στην custom rom του Nikpapakos...). Δεν αναφέρω την προβολή με αριθμό του % μπαταρίας ούτε τα battery leaks στο standby, καθότι εκτιμώ ότι έχουν λυθεί στις 4.0.4... ενώ η υπερθέρμανση λέγεται ότι έχει μαζευτεί πολύ στην XWLPY.

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημμα μολις ανοιξω το κιες μου βγαζει ο υπολογιστης προβλημα στο δικτυο οτι εχει συνδεθει αλλα με περιορισμους.μηπως ξερετε γτ?
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την XWLPY ...

1- root έχουμε? πώς?

2- εφαρμογή για να κάνουμε freeze system apps (που να κάνει και defrost και να μην κολλάει)?

3- lidroid panel (ή κάτι ανάλογο) υπάρχει για την taskbar?

4- με 5% μπαταρία τραβάμε φωτογραφία?

5- usb otg (για να βλέπει κοινά usb sticks) υποστηρίζει?

 

Όσο πιο απλα και κατανοητα μπορω γιατι γραφω απ'το κινητο και δεν μου ειναι ευκολο να βαλω λινκς..

 

1) Root γινεται με δυο τροπους, τον απλο και τον λιγο πιο περιπλοκο που προσθετει και το CWM, και τους δυο θα τους βρεις στην κατηγορια "Οδηγοι".

2) Αφου κανεις το root, Titanium backup

3) Υποθετω οχι σε επισημο firmware

4) Οχι σε επισημο firmware

5) Δεν το εχω δοκιμασει ποτε αλλα νομιζω πως ναι, ας επιβεβαιωσει καποιος που ξερει στα σιγουρα.. :)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την αλλαγή. Φωτογραφίες, downloads κτλ από τους φακέλους δεν σβήστηκε τιποτα. Δεν υπάρχει θέμα έτσι?ΓΙατί έχω και το θέμα που απο μονο του αλλαξε σε ΕUR ενώ δεν έβαλα την ελβετική και τωαρ δεν το βλέπει το KIEs, και έλεγα μπας και φταίει αυτο
Link to comment
Share on other sites

Όσο πιο απλα και κατανοητα μπορω γιατι γραφω απ'το κινητο και δεν μου ειναι ευκολο να βαλω λινκς..

 

1) Root γινεται με δυο τροπους, τον απλο και τον λιγο πιο περιπλοκο που προσθετει και το CWM, και τους δυο θα τους βρεις στην κατηγορια "Οδηγοι".

2) Αφου κανεις το root, Titanium backup

3) Υποθετω οχι σε επισημο firmware

4) Οχι σε επισημο firmware

5) Δεν το εχω δοκιμασει ποτε αλλα νομιζω πως ναι, ας επιβεβαιωσει καποιος που ξερει στα σιγουρα.. :)

 

Για το usb otg στην επίσημη rom βλέπει μονο τα fat32 στικακια. Για custom δεν γνωρίζω

QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα προβλημμα μολις ανοιξω το κιες μου βγαζει ο υπολογιστης προβλημα στο δικτυο οτι εχει συνδεθει αλλα με περιορισμους.μηπως ξερετε γτ?

Δοκιμασε να ανοιξεις το κιες σαν διαχειριστης.το ιδιο εκανε σε εμενα και καπου διαβασα αυτη την πιθανοτητα και ολα οκ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...ρε παιδες η ελληνικη vod 4.0.4,διαφερει απ την 4.0.4 την νορβηγικη Y?ρωτω γιατι ειχα βαλει πριν καιρο την ελληνικη κι αν θυμαμαι καλα δεν λειτουργουσε καλα,βεβαια δεν θυμαμαι αν ειχα κανει factory reset...τωρα εχω την 2.3.5 αλλα εχω θεμα με την μπαταρια.Τον γαλαξια τον ειχα παρει απο vodafone προτεινετε να βαλω την Υ ή την vod απο πλευρας ομαλοτερης λειτουργειας?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Τον γαλαξια τον ειχα παρει απο vodafone προτεινετε να βαλω την Υ ή την vod απο πλευρας ομαλοτερης λειτουργειας?

 

Προσωπικά σου προτείνω τη Σκανδιναβική XWLPY, δεν θα ήθελα κανένα branded firmware για τη συσκευή μου. Εκτός κι αν αυτά που συνοδεύουν ένα branded firmware (εφαρμογές, logos, boot animations κλπ) είναι τόσο χρήσιμα και βολικά, γιατί εγώ προσωπικά τα βλέπω εντελώς άχρηστα, συν του ότι αισθάνομαι ότι επιβαρύνουν χωρίς λόγο ένα κινητό. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος μιας και δεν είχα ποτέ branded συσκευή. Γι'αυτό που είμαι σίγουρος πάντως είναι ότι θα μπορούσα άνετα να κρατήσω το Sii μου μέχρι το τέλος του με την XWLPY μέσα αν και την εγκατέστησα πριν λίγες μόλις μέρες απ'την απίθανη XWLPX. Σε φάση "τεσταρίσματος" βρίσκομαι ακόμα αλλά όλα κυλάνε μια χαρά, στη μικρή πιθανότητα που της δίνω να μου τα "στραβώσει" επιστρέφω στην XWLPX και τέλος. Έρχεται και η Jelly Bean όμως, την βλέπουμε κι αυτή σε λίγες μέρες -θέλω να πιστεύω- και τότε θα έχουμε άλλη μια επιλογή στη διάθεσή μας, αν όλα πάνε καλά και με αυτήν γιατί στο S3 είχαν θεματάκια..:p

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...