Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το γυρισα παλι στην 4.0.3 sales code eur και αυτο γιατι μου το κανει ολο και ποιο συχνα το να κανει μονο του επανεκινηση ακομα και αν δεν κανω κατι το σημαντικο.

 

Τουλαχιστον στην 4.0.3 δεν μου εκανε κατι τετοιο.

Ναι οκ το παραδεχομαι χαλια rom η 4.0.3 αλλα τι να κανουμε αφου με αυτην δουλευε τουλαχιστον υποφερτα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μονο εγω δεν εχω αντιμετωπισει σοβαρο προβλημα με το kies; δεν το χρησιμοποιω ιδιαιτερα, αλλα δε μου εχει δημιουργησει αρνητικη εντυπωση.

 

Μαλλον δεν εισαι ο μοναδικος αφου κι εγω δεν εχω αντιμετωπισει κανενα σοβαρο προβλημα(χωρις ιδιαιτερη χρηση)!Πριν απο τρεις μερες μαλιστα αναβαθμισα το S2 μου απο 4.0.4 nordic σε 4.1.2 nordic και μαλιστα χωρις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και wipe data/cache κ.τ.λ και το βλεπω να λειτουργει καλα μεχρι στιγμης!!

Link to comment
Share on other sites

μια και μιλησατε για ΚΙΕΣ ,εμενα οποτε (σπανια)το τρεχω χανω την ...συνδεση wifi. μετα το βαζω παλι στο "ντουλαπι"να αραχνιαζει..
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

and...back to 4.0.4 nordic NEE! :)

 

Για ρίξε και μια "αναφορά διαφοράς μπαταρίας" όταν βγάλεις τα πρώτα συμπεράσματα να θυμηθούμε λίγο τα παλιά.. αρχίζω να φλερτάρω κι εγώ με την ιδέα, η ακόμα καλύτερα για την pulse του Στράτου..:p

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξε και μια "αναφορά διαφοράς μπαταρίας" όταν βγάλεις τα πρώτα συμπεράσματα να θυμηθούμε λίγο τα παλιά.. αρχίζω να φλερτάρω κι εγώ με την ιδέα, η ακόμα καλύτερα για την pulse του Στράτου..:p

 

ναι, ακομα νωρις ειναι.

Πρεπει να ειναι πολυ καλη του Στρατου, εχω διαβασει καλα σχολια.

 

Ε, ναι ρε συ, δεν πηγαινε αλλο.

Πολυ καλη, δεν λεω, αλλα οταν ανοιγα τα data και κατεβαινε 10-10%, τι να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως ο Στράτος βρήκε μια πολύ καλή βάση (από τις πιο προσεγμένες τελικές 4.0.4) και τη καθάρισε πολύ όμορφα από τις περιττές εφαρμογές της Samsung.

Σε φίλους που την έχω περάσει δεν είχα το παραμικρό παράπονο (μιλάμε από πέρσυ το καλοκαίρι!)

Από άποψη μπαταρίας έχει βγάλει ρεκόρ νομίζω.. βέβαια πάντα εξαρτάται και από τη χρήση που κάνει ο καθένας μας.

Link to comment
Share on other sites

και μετα παραπονιεστε για τα ελληνικα unbranded. η Samsung Hellas εχει προβληματιστει με την καταναλωση της JB, και προστατευει τους πελατες της απο το μεγα σφαλμα της αναβαθμισης. και σιγα πια, τι 4.0.3, τι 4.0.4, ενα νουμερο αλλαζει, αλλα εσεις μονο να παραπονιεστε ξερετε, αχαριστοι, δεν εκτιματε τιποτα.:p
Link to comment
Share on other sites

και μετα παραπονιεστε για τα ελληνικα unbranded. η Samsung Hellas εχει προβληματιστει με την καταναλωση της JB, και προστατευει τους πελατες της απο το μεγα σφαλμα της αναβαθμισης. και σιγα πια, τι 4.0.3, τι 4.0.4, ενα νουμερο αλλαζει, αλλα εσεις μονο να παραπονιεστε ξερετε, αχαριστοι, δεν εκτιματε τιποτα.:p

 

Χαχαχα, προσωπικά το θεωρώ πιο πιθανόν να συμβαίνει κάτι τέτοιο παρά να βγάλουν την 4.1.2 :-P

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε ποιοι θα το παρουν και ποιοι θα περιμενουν?

 

http://www.sammobile.com/2013/03/18/galaxy-s-ii-galaxy-note-to-get-android-4-2-2-android-5-0-for-the-galaxy-s-iii-galaxy-note-ii/

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε ποιοι θα το παρουν και ποιοι θα περιμενουν?

 

http://www.sammobile.com/2013/03/18/galaxy-s-ii-galaxy-note-to-get-android-4-2-2-android-5-0-for-the-galaxy-s-iii-galaxy-note-ii/

 

οχι, ευχαριστω, δεν θελω. :lol:

Νομιζω, πως αμα το δωσουν για σ2 που λογικα θα το δωσουν, θα ειναι το χειροτερο λογισμικο που θα ειχε βγει για το σ2.

Που να κρατησει η μπαταρια ρε σεις, πλακα κανουν?

Link to comment
Share on other sites

οχι, ευχαριστω, δεν θελω. :lol:

Νομιζω, πως αμα το δωσουν για σ2 που λογικα θα το δωσουν, θα ειναι το χειροτερο λογισμικο που θα ειχε βγει για το σ2.

Που να κρατησει η μπαταρια ρε σεις, πλακα κανουν?

 

Κατσε να μας δωσουν πρωτα την 4.0.4:p

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κατσε να μας δωσουν πρωτα την 4.0.4:p

 

Α!!!!! Για την ελληνικη μιλας? χαχαχαχα! :lol:

Θα τις δωσουν μαζι, και 404 και 412, γι'αυτο αργουν. :p

Link to comment
Share on other sites

οχι, ευχαριστω, δεν θελω. :lol:

Νομιζω, πως αμα το δωσουν για σ2 που λογικα θα το δωσουν, θα ειναι το χειροτερο λογισμικο που θα ειχε βγει για το σ2.

Που να κρατησει η μπαταρια ρε σεις, πλακα κανουν?

 

Γιατι? Αφου το χειροτερο το πετυχαν περυσι με την 4.0.3... Μια χαρα θα ειναι... Οσο για την μπαταρια, θα χρειαζεται πανω απο μια φορτισεις την ημερα? Δεν νομιζω, οποτε ολα καλα, ολα ανθηρα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α!!!!! Για την ελληνικη μιλας? χαχαχαχα! :lol:

Θα τις δωσουν μαζι, και 404 και 412, γι'αυτο αργουν. :p

 

Εγω παλι ειμαι σιγουρος πως αν ερθει ποτε η 4.2.2, οι unbranded συσκευες θα πανε κατευθειαν σε αυτην, "πηδωντας" τις αλλες δυο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Α!!!!! Για την ελληνικη μιλας? χαχαχαχα! :lol:

Θα τις δωσουν μαζι, και 404 και 412, γι'αυτο αργουν. :p

 

Θα βγάλουν τη σούμα και θα ρίξουν την 8.1.6 στην αγορά λες; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να γυρισω στην 4.0.4 xwlpy nordic καθαρα κ μονο για μπαταρια.

 

and...back to 4.0.4 nordic NEE! :)

Aυτή είναι χωρίς logos εταιριών και τέτοια? Απλά διαλέγεις firmware? Δεν θέλει ρουτ έτσι? Θα 'θελά να περάσω της cosmote την 4.0.4 αλλά δεν θέλω να βλέπω logos στο κινητό μου!

Link to comment
Share on other sites

Aυτή είναι χωρίς logos εταιριών και τέτοια? Απλά διαλέγεις firmware? Δεν θέλει ρουτ έτσι? Θα 'θελά να περάσω της cosmote την 4.0.4 αλλά δεν θέλω να βλέπω logos στο κινητό μου!

 

Περνα αυτην που εβαλα εγω.

Η καλυτερη 4.0.4 σε μπαταρια οπου και να ψαξεις. :)

Link to comment
Share on other sites

Aυτή είναι χωρίς logos εταιριών και τέτοια? Απλά διαλέγεις firmware? Δεν θέλει ρουτ έτσι? Θα 'θελά να περάσω της cosmote την 4.0.4 αλλά δεν θέλω να βλέπω logos στο κινητό μου!

 

Τότε θα περάσεις την unbranded άλλης χώρας (πχ την Nordic) και όχι την 4.0.4 της cosmote..;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!με την 4.0.4 DBT γερμανική,μετα απο μέτρια χρήση,δηλαδή 1ώρα και 30 λεπτά κλήσεις,οθόνη το ιδιο,και 1 ώρα internet μου κράτησε περίπου 5 μέρες.Με αρκετή χρήση μου κρατάει 2 μέρες και κάτι.Πολύ καλά θα έλεγα αν σκεφτείται ότι η μπαταρία ειναι η μαμίσια και ειναι 1 χρόνου μπαταρία.http://imageshack.us/photo/my-images/818/325x.png/ Edited by vaggelisp17
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!με την 4.0.4 DBT γερμανική,μετα απο μέτρια χρήση,δηλαδή 1ώρα και 30 λεπτά κλήσεις,οθόνη το ιδιο,και 1 ώρα internet μου κράτησε περίπου 5 μέρες.Με αρκετή χρήση μου κρατάει 2 μέρες και κάτι.Πολύ καλά θα έλεγα αν σκεφτείται ότι η μπαταρία ειναι η μαμίσια και ειναι 1 χρόνου μπαταρία.http://imageshack.us/photo/my-images/818/325x.png/

 

Τοσο μου κρατουσε το 6110 της Nokia το 1998... Το βραδυ το εσβηνες?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εστειλα email στην Samsung για την επίσημη αναβάθμιση.

Η απάντηση που πήρα, ήταν η εξής.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Αγαπητέ κύριε andreasp

 

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electronics Hellas, σχετικάμε το αίτημά σας, σας παραθέτουμε τα παρακάτω,

 

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η τελευταία έκδοση λογισμικού Android Jelly Bean 4.1.2, έχει ήδη αρχίσει να είναι διαθέσιμη στην Ελλάδα για κάποιους συνδρομητές. Μπορείτε να ελέγξετε εάν είναι διαθέσιμη μέσω του προγράμματος Kies.

 

Στην περίπτωση που δεν σας τη βγάζει διαθέσιμη μην ανησυχείτε διότι οι αναβαθμίσεις γίνονται διαδοχικά με βάση τον αριθμό ΙΜΕΙ των συσκευών και θα γίνει διαθέσιμη και στο δικό σας εν καιρό.

 

Σε κάθε περίπτωση όμως κ. andreasp θα προωθήσουμε το μήνυμά σας στα κεντρικά μας ως παράπονο, διότι η γνώμη κάθε πελάτη μας είναι σημαντική για τη Samsung. Στη διάθεσή σας όποτε μας χρειαστείτε.

 

Αν χρειάζεστε περισσότερη βοήθεια παρακαλούμε επικοινωνήστε πάλι μετη Samsung και θα είναι ευχαρίστηση μας να σας εξυπηρετήσουμε.

 

Με εκτίμηση,

 

Nikolaos XXXXXXXXXXXXX

Τμήμα Εξυπηρέτησης πελατών Samsung Electronics Hellas.

http://www.samsung.com/gr

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Και σε live chat η απαντηση για το "εν καιρο" ήταν οτι δεν εχουν καμια ενημέρωση για το πότε θα ολοκληρωθεί η αναβάθμιση, και ο "server δινει τις αναβαθμισεις ανάλογα με το IMEI".

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ανυπομονησία βρε παιδιά.

Βιάζεστε να σας πιει τη μπαταρία η 4.1.2 :lol:

 

Υ.Γ. Να πεις στον Νικόλαο ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ ότι το εν καιρώ γράφεται με Ω.

Είναι και στην εξυπηρέτηση πελατών....

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...