Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

WOW! Αλήθεια?

Δηλαδή να το κατεβάσω κανονικά? Την συσκευή την είχα αγοράσει απο ένα internetiκό μαγαζί, εδώ Ελλάδα (Αθήνα).

 

Αέρα πατέρα..:lol:

 

Θα σου αρέσει η αναβάθμιση αν και θα εκπλαγείς λίγο απ'την κατανάλωση της μπαταρίας.. κατά τ'άλλα όμως, σαν να έχεις πάρει νέο κινητό.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αέρα πατέρα..:lol:

 

Θα σου αρέσει η αναβάθμιση αν και θα εκπλαγείς λίγο απ'την κατανάλωση της μπαταρίας.. κατά τ'άλλα όμως, σαν να έχεις πάρει νέο κινητό.:)

 

Οops. Ναι ε? Μπαταρία γιόκ? Κατάλαβα! χαχαχα! Πέρα απο αυτό, με το Radio κτλ. δεν θα έχω προβληματάκια έτσι? Σας 1000οευχαριστώ.

 

PS : Φαίνεται πως έχω δουλειά το ΣΚ. χε χε χε! :P

 

PS2 : Σχετικά με το backup τί θα πρέπει να προσέξω? Πώς μπορώ να πάρω backup κτλ?

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

..και μάλιστα με Ρουμάνικο csc..:)

 

καλυτερα, μιας και ειναι Ρουμανικο Cosmote, και εχει δωσει LSS, ενω η ελληνικη LSD αν δεν κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα, μιας και ειναι Ρουμανικο Cosmote, και εχει δωσει LSS, ενω η ελληνικη LSD αν δεν κανω λαθος.

 

LSS vs. LSD ποιά η διαφορά? Sorry αλλά απέχω αρκετό καιρό.. :)

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

LSS vs. LSD ποιά η διαφορά? Sorry αλλά απέχω αρκετό καιρό.. :)

 

Η LSD είναι 2-3 εκδόσεις παλιότερη από την LSS. Mόλις προχτές κυκλοφόρησε και η τελευταία LSW σε Αγγλία και Ιρλανδία μέχρι στιγμής.:)

Link to comment
Share on other sites

Τον stock λέω

 

Τον οποιο που θα τον βρω?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Από όσους έχουν δοκιμάσει διαφορετικές εκδόσεις τί θα προτείνατε καλύτερα να περάσω μέ odin.

Την Ελληνικη της Cosmote ή την LSD από Σανδιναβία?

http://www.galaxys2manual.com/nordic-countries/

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επανεκκίνηση στη συσκευή σου. Μου το έχει παρουσιάσει και μένα αυτό με κάποιες εφαρμογές και μετά στρώνει με επανεκκίνηση συσκευής...

 

Αυτό ήταν το πρώτο που δοκίμασα και πολλές φορές μάλιστα (έχω μεγαλώσει με MS Windows άλλωστε... IYKWIM :lol:)

Δεν έχει κανένα αποτέλεσμα.

Χτες είδα και νέο μήνυμα κατά τη διάρκεια του downloading: "Η μνήμη της συσκευής είναι σχεδόν πλήρης", αλλά και μετά το τέλος του downloading (επισυνάπτεται screenshot) και η εγκατάσταση δεν έγινε.

Είναι προφανές ότι κάτι συμβαίνει με τη μνήμη, όπου ενώ φαίνεται ότι υπάρχουν 200ΜΒ+ ελεύθερα, δεν γίνεται εγκατάσταση κάποιων εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Από όσους έχουν δοκιμάσει διαφορετικές εκδόσεις τί θα προτείνατε καλύτερα να περάσω μέ odin.

Την Ελληνικη της Cosmote ή την LSD από Σανδιναβία?

http://www.galaxys2manual.com/nordic-countries/

 

Την LSS απο Σκανδιναβια... Ειναι πιο προσφατη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την LSS απο Σκανδιναβια... Ειναι πιο προσφατη...

Κάποια από αυτές ή αν όχι έχεις κάποιο link?

http://www.galaxys2manual.com/samsung-galaxy-s2-jelly-bean-update-availability/

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν το πρώτο που δοκίμασα και πολλές φορές μάλιστα (έχω μεγαλώσει με MS Windows άλλωστε... IYKWIM :lol:)

Δεν έχει κανένα αποτέλεσμα.

Χτες είδα και νέο μήνυμα κατά τη διάρκεια του downloading: "Η μνήμη της συσκευής είναι σχεδόν πλήρης", αλλά και μετά το τέλος του downloading (επισυνάπτεται screenshot) και η εγκατάσταση δεν έγινε.

Είναι προφανές ότι κάτι συμβαίνει με τη μνήμη, όπου ενώ φαίνεται ότι υπάρχουν 200ΜΒ+ ελεύθερα, δεν γίνεται εγκατάσταση κάποιων εφαρμογών.

 

1. Μπες απο recovery και καθάρισε cache (και αν είσαι root και dalvik cache)

2. Βρες ένα πρόγραμμα που να καθαρίζει cache και γενικά σαβούρες που αφήνουν browsers και apps

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα τελικά την 4.1.2 (απο Σκανδιναβία όπως λέτε). Ανάμικτα συναισθήματα. Απο τη μία η αισθητική έχει αλλάξει προς το καλύτερο σίγουρα, απο την άλλη νοιώθω λίγο πιο "βαρύ" το Jelly Bean (ή είναι η ιδέα μου λόγω του οτι χρησιμοποιούσα τον Launcher Pro και τώρα χρησιμοποιώ τον Touchwiz UI..).

 

Για την μπαταρία όπως μου είπατε, τελειώνει για την πλάκα (βέβαια το έχω λίωσει το κινητό οπότε ίσως να είναι και φυσιολογικό).

 

1. Ποιόν launcher προτείνετε?

2. Είδα πως όλες μου οι εφαρμογές που ήταν εγκατεστημένες στο Gingerbread ήρθαν και στο JB με όλες τους τις ρυθμίσεις. Αυτό πώς έγινε? Τί sync γίνεται? Εγώ δεν έχω ρυθμίσει κάτι να κάνει sync τα πάντα. Το μόνο που έκανα ήταν ένα backup στο Kies πριν περάσω το νέο Firmware. Απο εκεί έγινε?

3. Βλέπω στα Albums να φέρνει φωτογραφίες απο το Picassa (κάτι που δεν θέλω). Πώς γίνεται να φύγουν?

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα. :)

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες άρχισε να μου κάνει κάτι κουλά το κινητό.

Ενω είναι ανοιχτο το 3g κανονικα, και δείχνει να λειτουργουν ολα τελεια, ουσιαστικα ειναι ψιλοαποκωμενο απο το δυκτιο. Σιγουρα στο κομματι των δεδομενων, και καποιες φορες και των κλησεων.

Αν του κάνω επανεκίνηση... τότε λειτουργει μια χαρα, και αρχίζει να σφυράει για email... για facebook messages κλπ.

Επίσης... δεν ξερω γιατι, αλλα τρωει κομπλες και αναγκάζομαι να βγάζω μπαταρία.

Ξέρει κανεις κατι να προτεινει?

Εχω της μανας του την 4.0.3.

Θέλω να αποφύγω το φλασάρισμα με μη επίσημη έκδοση.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες άρχισε να μου κάνει κάτι κουλά το κινητό.

Ενω είναι ανοιχτο το 3g κανονικα, και δείχνει να λειτουργουν ολα τελεια, ουσιαστικα ειναι ψιλοαποκωμενο απο το δυκτιο. Σιγουρα στο κομματι των δεδομενων, και καποιες φορες και των κλησεων.

Αν του κάνω επανεκίνηση... τότε λειτουργει μια χαρα, και αρχίζει να σφυράει για email... για facebook messages κλπ.

Επίσης... δεν ξερω γιατι, αλλα τρωει κομπλες και αναγκάζομαι να βγάζω μπαταρία.

Ξέρει κανεις κατι να προτεινει?

Εχω της μανας του την 4.0.3.

Θέλω να αποφύγω το φλασάρισμα με μη επίσημη έκδοση.

 

Απο την στιγμή που θες να μείνεις με την προβληματική 4.0.3 πρέπει να συμβιβαστείς με "τις ιδιαιτερότητες" της... :X

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που θες να μείνεις με την προβληματική 4.0.3 πρέπει να συμβιβαστείς με "τις ιδιαιτερότητες" της... :X

 

Αυτή η "προβληματικη" γίνεται προβληματική 6 μήνες μετά? Γιατί τους προηγούμενους 6 μήνες, δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα!

Φθείρονται τα Software?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η "προβληματικη" γίνεται προβληματική 6 μήνες μετά? Γιατί τους προηγούμενους 6 μήνες, δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα!

Φθείρονται τα Software?

 

Οχι δεν φθείρονται ,αλλά χρειαζεται να κανουμε κάποιες φορές και ένα factory reset ,και ειδικά αν έχεις περάσει πολλές καινούργιες εφαρμογές ισως κάποια να σου δημιουργεί το πρόβλημα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η "προβληματικη" γίνεται προβληματική 6 μήνες μετά? Γιατί τους προηγούμενους 6 μήνες, δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα!

Φθείρονται τα Software?

 

Εκτος του οτι η 4.0.3 ειναι τραγικη, μπορει το προβλημα να σου το δημιουργησε καποια εφαρμογη...

Το factory reset ειναι η εσχατη λυση, μπορεις αρχικα να απεγκαταστησεις καποιες απο τις πιο προσφατες εφαρμογες, μηπως και βρεις την "υποπτη"...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν φθείρονται ,αλλά χρειαζεται να κανουμε κάποιες φορές και ένα factory reset ,και ειδικά αν έχεις περάσει πολλές καινούργιες εφαρμογές ισως κάποια να σου δημιουργεί το πρόβλημα .

 

Δεν έχω περάσει καμία καινούργια εφαρμογή.

Μονο το Facebook και το Cleanmaster αναβαθμιζετε αυτοματα.

Νομιζω οτι , οταν το παρουσιαζει, ταυτοχρονα παρουσιάζει και μία παράξενη αύξηση θερμοκρασίας.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί πως προκαλεί κολλήματα της συσκευής σε σημείο να πρέπει να βγάλεις μπαταρία, περισσότερο για αυτό ρωτάω.

 

Επειδή εγώ δεν είχα κανένα τέτοιο θέμα και θεωρώ ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση, πρόκειται για έναν από τους καλύτερους music players, δεν ψαχνεις και προς άλλη κατεύθυνση για τα προβλήματα που αναφερεις?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ δεν είχα κανένα τέτοιο θέμα και θεωρώ ότι μετά την τελευταία αναβάθμιση, πρόκειται για έναν από τους καλύτερους music players, δεν ψαχνεις και προς άλλη κατεύθυνση για τα προβλήματα που αναφερεις?

 

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Αυτό ήθελα απλά να το αποκλεισω.

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ένας προστεθηκε στην παρεα με το gs II και την NEE XLSS να ειναι πλεόν εγκατεστημενη και να τρεχει,να τρεχει,να τρεχει!!!!

Είχα την 4.0.3 unbranded EUR με ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ SOD και πολλα "κολληματα".Αφου (μου έσπασε τα νευρα)παρακολούθησα τα λεγομενα τις παρεας και αποφασισα να μην περιμενω αναβάθμιση και να προχωρησω μόνος με odin 1.85 κτλ.

Αφου όλα πήγαν καλά τωρα θέλω να το ρουτάρω αλλα έχω μπλέχτει λιγο στο ποιό αρχείο να κατεβάσω.

έχω ποσταρει σχετική ερωτηση στο thread με το root.

 

Είπαμε ότι άν αλλάξω το csc απο EUR σε NEE θα μπορω να λαμβάνω OTA τυχόν αναβαθμίσεις;:

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ένας προστεθηκε στην παρεα με το gs II και την NEE XLSS να ειναι πλεόν εγκατεστημενη και να τρεχει,να τρεχει,να τρεχει!!!!

Είχα την 4.0.3 unbranded EUR με ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ SOD και πολλα "κολληματα".Αφου (μου έσπασε τα νευρα)παρακολούθησα τα λεγομενα τις παρεας και αποφασισα να μην περιμενω αναβάθμιση και να προχωρησω μόνος με odin 1.85 κτλ.

Αφου όλα πήγαν καλά τωρα θέλω να το ρουτάρω αλλα έχω μπλέχτει λιγο στο ποιό αρχείο να κατεβάσω.

έχω ποσταρει σχετική ερωτηση στο thread με το root.

 

Είπαμε ότι άν αλλάξω το csc απο EUR σε NEE θα μπορω να λαμβάνω OTA τυχόν αναβαθμίσεις;:

 

Καλως τον κι ας αργησε!!!

 

Μπες εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1877270 και κατεβασε το αρχειο του Philz για την XWLSS. Να ξερεις οτι η zip μορφη ΔΕΝ δημιουργει κιτρινο τριγωνακι, ενω η tar μορφη δημιουργει.

 

Αν αλλαξεις το csc, ναι, θα λαμβανεις ενημερωσεις. Να ξερεις ομως οτι αλλαζοντας csc, γινεται factory reset στην συσκευη σου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...