Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

maki σ'ευχαριστω πολυ φιλε...θα προχωρησω στην Υ και βλεπουμε...ξεκιναω τωρα κι ενημερωνω....thx
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα...ρε παιδες η ελληνικη vod 4.0.4,διαφερει απ την 4.0.4 την νορβηγικη Y?ρωτω γιατι ειχα βαλει πριν καιρο την ελληνικη κι αν θυμαμαι καλα δεν λειτουργουσε καλα,βεβαια δεν θυμαμαι αν ειχα κανει factory reset...τωρα εχω την 2.3.5 αλλα εχω θεμα με την μπαταρια.Τον γαλαξια τον ειχα παρει απο vodafone προτεινετε να βαλω την Υ ή την vod απο πλευρας ομαλοτερης λειτουργειας?

Ευχαριστω.

 

Δεν θα δεις καμία διαφορά από θέμα περιβάλλοντος σε σχέση με τις branded.Απλά δεν θα έχει μέσα τις περιττές εφαρμογές της Vodafone!Η Υ επιβεβαιώνω ότι είναι πολύ καλή και σταθερή!Μετά το πέρασμά με Odin,κάνεις ένα factory reset και πιστεύω ότι δεν θα αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

ok thx...ολα δουλευουν προς το παρον τελεια...με το live streaming τι γινεται που δεν υποστηριζεται ο adobe flash player,γιατι βλεπαμε και λιγο τηλεοραση?
Link to comment
Share on other sites

ok thx...ολα δουλευουν προς το παρον τελεια...με το live streaming τι γινεται που δεν υποστηριζεται ο adobe flash player,γιατι βλεπαμε και λιγο τηλεοραση?

 

Δουλεύει ο flash . Οχι σε όλους τους broswers (opera -chrome ) .....αλλά δουλεύει κανονικά .

Κατέβασε τον απο εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336582 βάλτον στο τηλέφωνο ,βρες τον και καν τον install .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει ο flash . Οχι σε όλους τους broswers (opera -chrome ) .....αλλά δουλεύει κανονικά .

Κατέβασε τον απο εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=336582 βάλτον στο τηλέφωνο ,βρες τον και καν τον install .

 

Mε έσωσες μιλάμε, μόλις χτες προσπαθούσα να βάλω Flash Player κι αφού το κατέβασα από διάφορα sites και το εγκατέστησα πάνω από 5 φορές και δεν έπαιζε, το διέγραψα και προσπάθησα προσαρμοστώ στη ζωή χωρίς αυτό..:lol:

 

Τώρα το δοκίμασα, μπήκε και δούλεψε αμέσως! Ευχαριστώ Μιχάλη! :)

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από spyros88 >

Σχετικά με την XWLPY ...

1- root έχουμε? πώς?

2- εφαρμογή για να κάνουμε freeze system apps (που να κάνει και defrost και να μην κολλάει)?

3- lidroid panel (ή κάτι ανάλογο) υπάρχει για την taskbar?

4- με 5% μπαταρία τραβάμε φωτογραφία?

5- usb otg (για να βλέπει κοινά usb sticks) υποστηρίζει?

 

Όσο πιο απλα και κατανοητα μπορω γιατι γραφω απ'το κινητο και δεν μου ειναι ευκολο να βαλω λινκς..

 

1) Root γινεται με δυο τροπους, τον απλο και τον λιγο πιο περιπλοκο που προσθετει και το CWM, και τους δυο θα τους βρεις στην κατηγορια "Οδηγοι".

2) Αφου κανεις το root, Titanium backup

3) Υποθετω οχι σε επισημο firmware

4) Οχι σε επισημο firmware

5) Δεν το εχω δοκιμασει ποτε αλλα νομιζω πως ναι, ας επιβεβαιωσει καποιος που ξερει στα σιγουρα..

 

Λοιπόν... Είμαστε καλυμμένοι με το 1 και το 2. Ειδικά για το Titanium Pro να πω ότι είναι η μόνη εφαρμογή από όσες δοκίμασα που λειτουργεί χωρίς κολλήματα και παγώνει/ξεπαγώνει system apps στην ρομ του Νικ.

Για το 3 ... Εχει δοκιμάσει κάποιος την μόντα του φίλου μας του Στράτου στην XWLPY?

Το 5 μάλλον δεν έχει θέμα, αλλά μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος?

Οσο για το 4 ... Οσο δεν το είχα δεν με ένοιαζε καθόλου, και τώρα έχω ανακαλύψει ότι τα καλύτερα για φωτο σκάνε όταν δεν έχεις μπαταρία :wacko: Μπας κι έχει βρει κανείς κάτι?

 

...Και όλα αυτά επειδή ο Νικ :respect: άλλαξε τηλέφωνο, ενώ βγαίνουν ακόμα ρομς για το S2!

Edited by spyros88
SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Πωπω παραλιγο να την πατησω ανοιξα odins απο windows 8 x64 πανω στο περασμα του firmware παγωσε,κλεινω το κινητο ξαναπροσπαθω ξανα τα ιδια μολις εφτανε στο 50% σταματουσε το κλεινω μου βγαζει μυνημα οτι υπαρχει προβλημα με το κινητο και θελει recovery το συνδεω και δεν το βλεπει ο υπολογιστης μετα απο κανα δυο reboot στον υπολογιστη το ειδε κανονικα ξανα odin και αυτη τη φορα την περασε.Tελικα οι drivers της samsung μου φαινετε οτι δεν δουλευουν καλα με τα 8ρια.
Link to comment
Share on other sites

λέγε μας τέτοια να κοψοχολιαζόμαστε...

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Πωπω παραλιγο να την πατησω ανοιξα odins απο windows 8 x64 πανω στο περασμα του firmware παγωσε,κλεινω το κινητο ξαναπροσπαθω ξανα τα ιδια μολις εφτανε στο 50% σταματουσε το κλεινω μου βγαζει μυνημα οτι υπαρχει προβλημα με το κινητο και θελει recovery το συνδεω και δεν το βλεπει ο υπολογιστης μετα απο κανα δυο reboot στον υπολογιστη το ειδε κανονικα ξανα odin και αυτη τη φορα την περασε.Tελικα οι drivers της samsung μου φαινετε οτι δεν δουλευουν καλα με τα 8ρια.

 

Έχεις το Odin 3.X ή το 1.85; Έχει παρατηρηθεί κι άλλες φορές πρόβλημα με το Odin 3 ενώ ο οδηγός το λέει καθαρά, Odin 1.85..

Tσέκαρε και πες μας.

 

Επίσης, έχεις το GT-I9100 και όχι το GT-I9100G, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η i9100XXLPS τι χώρας είναι; Έκδοση kernel 3.0.15-i9100XWLP7

Το κινητό είναι από πλαίσιο..

 

Πρόκειται για το τελευταίο επίσημο Ελληνικό unbranded firmware 4.0.3 XWLP7, στο δεύτερο ποστ αυτού του thread βρίσκονται όλα τα επίσημα firmwares.:)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το Odin 3.X ή το 1.85; Έχει παρατηρηθεί κι άλλες φορές πρόβλημα με το Odin 3 ενώ ο οδηγός το λέει καθαρά, Odin 1.85..

Tσέκαρε και πες μας.

 

Επίσης, έχεις το GT-I9100 και όχι το GT-I9100G, σωστά;

 

Odin 1.85 και το ανοιξα με admin rights επισης εκλεισα τα παντα απο KIES μεσα απο τον task manager.Κοιτα γνωμη μου ειναι αμα θελεις να εισαι σιγουρος καντο καλυτερα απο 7ρια να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.Σιγα μην επαιρνα to G :p

Edited by athanasiosthess
Link to comment
Share on other sites

Σιγα μην επαιρνα to G :p

 

Ωραίος..:lol:

 

Τελικά την έκανες την εγκατάσταση του firmware; Με τα 8 ή από pc με 7άρια;

Link to comment
Share on other sites

Αφου καπνισα 2 πακετα τσιγαρα χτυπησα και 2 καφεδες 3 η ωρα τα χαραματα γιατι νομισα οτι το bricara τελικα εγινε.
Link to comment
Share on other sites

για την XWLPY,ποιον cf root kernel περναμε?

Eγω περασα τον lpx και δουλεψε μια χαρα.:D

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για το τελευταίο επίσημο Ελληνικό unbranded firmware 4.0.3 XWLP7

 

Εμείς πότε θα πάρουμε την 4.0.4

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πότε θα πάρουμε την 4.0.4

 

Εγω ποτε θα γινω μανα?? :D :D

4.0.4 Ελληνικη "κοινη", δεν εχει βγει.. Εχει κυκλοφορησει της Cosmote 4.0.4 σιγουρα, αλλα και απο Vodafone οπως λενε καποιοι.. Για την 2η δεν ξερω προσωπικα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βγήκε Jelly Bean leaked!Ετοιμαστείτε για φλασαρισμα!:)

 

αυτη εδω εννοεις

GT-I9100 United Kingdom 2012 November Android 4.1.2 I9100XXLSJ I9100OXXLS1

την δοκιμασε κανεις?

 

edit:με καλυψανε τα σχολια που διαβασα σημερα...μαλλον θα εχουμε δουλεια να κανουμε το απογευμα :P

Edited by silversaxo
Link to comment
Share on other sites

αυτη εδω εννοεις

GT-I9100 United Kingdom 2012 November Android 4.1.2 I9100XXLSJ I9100OXXLS1

την δοκιμασε κανεις?

 

Ρίξε μια ματιά εδώ..:)

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...