Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δώστε ιδέες για θήκη για το 1520. Ειδικά οι κάτοχοι.

 

Εγώ έχω Nillkin Flip Case και ειμαι πολύ ικανοποιημένος...εχω μια κοκκινη και μια μαύρη γιατι είχε αλλαξει σε Nokia care το πίσω καπάκι της μπαταρίας απο μαύρο σε κοκκινο και μου έστειλε οταν το αγόρασα και το αρχικό καπάκι και εμένα όμως μου αρέσει πιο πολύ σε μαύρο....και θα πρέπει να ρο ξανααλαξω παλυ σε Nokia care....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 912
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τον AC-60E ειδα παιδια διαφορα στην φορτιση του 630.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Με τον AC-60E ειδα παιδια διαφορα στην φορτιση του 630.

 

Eίναι λογικό να φορτίζει πολύ πιο γρήγορα μιας και βγάζει 1,5 A.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο αξιόπιστο, καλής ποιότητας και κατά προτίμηση κοντό καλώδιο micro usb που να φορτίζει σωστά μέχρι 2100 mah γνωρίζουμε;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

1.5 A εννοεις, 1500 mAh προφανως.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ενα μικρο review για ένα φορτιστή ασύρματης φόρτισης:

http://www.e-shop.gr/forever-wireless-charger-base-white-p-TEL.017925 στα 18€

 

Πλεόν τέρμα τα καλώδια, ο φορτιστής θα είναι μόνιμα στην πρίζα,

δεν καταναλώνει ρεύμα στο standby :)

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=51149&stc=1&d=1413383129

 

(ή έστω <0,1Watt)

 

Έχει 1 led μπλε/πράσινο. Όταν τοποθετηθεί σωστά το κινητό, ανοίγει το μπλε led μέχρι να

φορτίσει, οπότε γίνεται πράσινο. Δεν υπάρχουν μεγάλα περιθώρια κίνησης, το κινητό πρέπει

να είναι σε συγκεκριμένη θέση για να φορτίσει! Η φόρτιση δεν είδα να διακόπτεται καθόλου.

 

Από 15% σε 100% χρειάστηκαν 2ω45λ ενώ το αντίστοιχο με καλώδιο

(νοκια φορτιστής 1Α) είναι 2ω.

2000mah η μπαταρία του κινητού μου.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=51150&stc=1&d=1413383129

 

Το καλό είναι ότι συνδέεται με micro usb άρα μπορεί να συνδεθεί και με power bank.

Ενώ λέει πάντως 1.5Α είσοδος, δεν δέχεται πάνω από 1Α, είτε είναι με το φορτιστή της nokia (1A)

είτε με φορτιστή για ipad, είτε με το power bank.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=51151&stc=1&d=1413383129

 

Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν είναι τελείως αθόρυβο.. Κάνει ένα θόρυβο, αλλά επειδή δεν είχα

ποτέ άλλο φορτιστή ασύρματης φόρτισης δεν ξέρω αν δικαιολογείται..

Αν θέλουμε απόλυτη ησυχία και είμαστε πολύ κοντά ακούγεται λίγο.

 

Στα 35€ πάντως είναι και ο αντίστοιχος φορτιστής της νοκια.

Η συσκευασια ειχε μεσα και μετασχηματιστη για να το βαλεις στην πριζα?ή χρησιμοποιεις τον φορτιστη του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία έχει μόνο USB καλώδιο, δεν περιέχει μετασχηματιστή.

Οπότε ναι χρησιμοποιώ το φορτιστή του κινητού

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία έχει μόνο USB καλώδιο, δεν περιέχει μετασχηματιστή.

Οπότε ναι χρησιμοποιώ το φορτιστή του κινητού

Καλως,γιατι ειδα ενα μαυρο κουτακι που ηταν αδειο μεσα και νομιζα οτι λειπει.

Καλο ειναι για τα λεφτα του.

Ο ηχος που λεσ ακουγεται μονο αν βαλεις το αυτι διπλα.

Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω καπάκι για το Nokia Lumia 625.

Καποιος που να εχει κανει ή να γνωριζει για custom ? ( δηλαδη να βαλω ενα λογοτυπο πισω )

Edited by Nirvana19
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αγοράσω καινούργια sd μιας και η παλιά που είχα τα έφτυσε κ μου έβγαλε ειδοποίηση το κινητό να την αντικαταστήσω είμαι ανάμεσα σε sandisk και Kingston συγκεκριμένα με ένα πρόχειρο ψάξιμο βρήκα αυτές

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/memory-cards-kartes-mnimis/SanDisk-Ultra-MicroSDHC-Class-10-with-SDadapter-16GB-SDSDQU-016G-U46A-SDSDQ.htm

http://www.multirama.gr/prod/foto-video/kartes-mnimis/karta-mnimis-microsdhc-16gb-class-10-kingston-sdc1016gb/prod1091724pp/

 

θέλω γνώμες γιατί το θέμα δεν το κατέχω ....

Link to comment
Share on other sites

Για μένα φίλε μου καλλίτερα να πάρεις μία με μεγαλύτερη χωρητικότητα, τουλάχιστον 32gb για να είσαι ξένοιαστος...
Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

handsfree που να δουλεύουν σωστά σε lumia 630,635,730,735(όταν είναι πάνω στο τηλ, και κάποιος καλεί να ακούγεται ο ήχος και από το ηχείο του κινητού) υπάρχουν? δοκίμασα διάφορα που είχα αλλά δεν δουλεύουν όπως πρέπει,κατά την κλήση προς το κινητό δεν ακούγεται από το μεγάφωνο παρά μόνο από το ακουστικό.

Join The Life
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ χρειαζόταν να ρωτήσω εξ αρχής.

 

Όσον αφορά το 920.

Υπάρχει κάποια θήκη με μπαταρία;

Έχει αγοράσει κανείς από εδώ κάποια;

Βασικά την brando power jacket

μπορώ να την βρώ από εδώ;

Στέλνει η Brando αντικαταβολη;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

εννοιείς η συγκεκριμενη;

περα απο παχος, βαρος τι θέμα εχει;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που είπες. Τι άλλο θες? Είναι σαν να κουβαλάς άλλο ένα 920...

Χίλιες φορές ένα powerbank 4-5Ah που χωράει χαλαρά στην τσέπη. Είχε ένα ωραίο τις προάλλες προσφορά το e-shop...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Τωρα προφανως δεν υπαρχει nokia care.

Γνωρίζει κανεις να υπάρχει κάτι στην Καβάλα;

Που να αλλάζει την μπαταρία σε Lumia;

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τελικα το πήρα κ εγω το 1020 πριν μια εβδομαδα περιπου,ολα καλα μεχρι στιγμης.

απλα μια απορία , προστασια οθονης να παρω ή δε χρειαζεται ? τι λετε ? και αν ναι τι να παρω για να εχει καλυτερη υφη

Link to comment
Share on other sites

τελικα το πήρα κ εγω το 1020 πριν μια εβδομαδα περιπου,ολα καλα μεχρι στιγμης.

απλα μια απορία , προστασια οθονης να παρω ή δε χρειαζεται ? τι λετε ? και αν ναι τι να παρω για να εχει καλυτερη υφη

Gorilla Glass 3 με λιπόφοβη επιφάνεια, θαρρώ πως δεν έχεις λόγο να πάρεις προστασία οθόνης... Στο δικό μου δεν έχω πάντως..

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως χρειάζεται προστασία,κάνει γρατζουνιά χωρίς ιδιαίτερή προσπάθειά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως χρειάζεται προστασία,κάνει γρατζουνιά χωρίς ιδιαίτερή προσπάθειά.

Είχες κανένα ατύχημα? Το 808 με την πρώτη γενιά γυαλιού δεν έχει παθει κάτι... Τότε θα πρότεινα πιο ενισχυμένα αυτοκόλλητα, αν και η ποιότητα αφής/καθαρότητας οθόνης, ελαττώνεται δραματικά σε κάποια που ξέρω... (από κατάστημα Νόκια)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...