Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα Νεκταρία... Τις συγκεκριμένες τις έχω δει αλλά δεν μου αρέσουν καθόλου τα χρώματα και αυτές οι "λακουβίτσες"... Πάντως πρέπει να είναι ωραίες στην αφή...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 912
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ vronti :) Όντως, πόντιος μάλλον ο κινέζος LOL

 

Kαι συμφωνώ επί το πλείστον με alex. Οι Nillkin είναι στα πρώτα αποτελέσματα στο ebay οπότε τις είχα δει κι έχω δει και βίντεο όπου φαίνεται ότι είναι ωραίες γενικά (η μαύρη βασικά και μόνο αν είναι μαυρη και όχι γκρι) και καλή ποιότητα. Αυτό που με σταμάτησε πάνω απ'όλα δεν είναι τόσο το texture πίσω, δε με χαλάει ιδιαίτερα (σε αντίθεση π.χ. με το leather texture που έβαλε μία ο morfeas, εκείνο δεν το μπορώ με τίποτα), απλά προτιμώ σαφώς περισσότερο το εντελώς clean αισθητικά (γι' αυτό αγαπάμε lumia άλλωστε και το καλύτερο για μένα είναι θήκη που είναι σαν να μην υπάρχει/διαφοροποιεί το look του κινητού- αλλά clean και από Logos) και την απαλή υφή/αίσθηση έναντι πλαστικού (η αντιστοιχία σε leather φάση είναι το πολυαγαπημένο suede)... αλλά ήταν το ότι κλείνει όλη την κάμερα και μου κάνει πολύ ογκώδες το αποτέλεσμα, κρύβεται το αλουμίνιο και με χαλάει το όλο θέμα αισθητικά. Άσε που θεωρώ ότι η σημερινή χάνει στο άσπρο (για τις φωτο που λες), η μαύρη πίστεψέ με αν την δεις από κοντά είναι πολύ "κυριλέ". Υποκειμενικά γούστα είναι όλα βέβαια, κουβέντα να γίνεται.

 

Το αντικειμενικό είναι η προστασία όλης (σχεδόν) της κάμερας αλλά σε αυτό το πλαίσιο με απασχολεί μόνο να καλύπτονται τα όρια για την περίπτωση που ίσως φθαρούν οι άκρες του αλουμινίου όταν ακουμπάει το κινητό στις επιφάνειες και μην τυχόν ξεβάψει εκεί το μαύρο κλπ (υποθέσεις κάνουν κάποιοι και προσωπικά δεν έχω δει κανένα τέτοιο report ακόμα, μπορεί και τζάπα να ανησυχούμε στην τελική).

 

Και ίσως πρακτικά ένα υπέρ στο ότι δεν κρύβεται όλο το αλουμίνιο στις δικές μας, έχει να κάνει με την θερμοκρασία. Όλο το αλουμίνιο πίσω/η κάμερα ζεσταίνεται από αρκετά έως πολύ κατά την χρήση της. Επιστήμονας σαφώς δεν είμαι =P αλλά με το κοντό μου το μυαλό σκέφτομαι ότι μάλλον καλύτερα να μην καλύπτεται όλο το αλουμίνιο κι οπότε να απελευθερώνεται/πέφτει η θερμοκρασία πιο γρήγορα αντί να συσσωρεύεται για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα λόγω της έξτρα επιφάνειας.

 

Το σίγουρο αρνητικό στις rubberized και στο clean texture (ακόμη κι όταν είναι πλαστικό-πλαστικό) σε αντίθεση με τις συγκεκριμένες Nillkin και γενικότερα τις textured, είναι σαφώς η fingerprint magnet κατάσταση, που στα σκούρα χρώματα είναι και πιο εμφανής.

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: ψαχνω στο ebay να παραγγειλω κανα καλωδιο micro usb να το εχω για την δουλεια, και βλεπω οτι καποιοι πωλητες αναφερουν το καλωδιο για το 920 ως τυπου " V8", μουφα ειναι ή οντως ειναι ειδικου τυπου το καλωδιο ? Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση 2η: ψαχνω στο ebay να παραγγειλω κανα καλωδιο micro usb να το εχω για την δουλεια, και βλεπω οτι καποιοι πωλητες αναφερουν το καλωδιο για το 920 ως τυπου " V8", μουφα ειναι ή οντως ειναι ειδικου τυπου το καλωδιο ?

 

γιατί να μπλέξεις με ebay και γιατί πρέπει να πάρεις αποκλειστικά καλώδιο για το συγκεκριμένο μοντέλο; μια χαρά δουλεύουν όλα και τα βρίσκεις σε μαγαζιά στη χώρα μας.. (μια χαρά εγώ με καλώδιο από tablet και άλλων κινητών!!!)

Link to comment
Share on other sites

γιατί να μπλέξεις με ebay και γιατί πρέπει να πάρεις αποκλειστικά καλώδιο για το συγκεκριμένο μοντέλο; μια χαρά δουλεύουν όλα και τα βρίσκεις σε μαγαζιά στη χώρα μας.. (μια χαρά εγώ με καλώδιο από tablet και άλλων κινητών!!!)

α) δεν ψαχνω καλωδιο αποκλειστικα για το 920, αυτα είναι λαθη του παρελθοντος, ψαχνω γενικα καλωδιο micro usb, ομως κατα την γενικη φραπεδιαρικη αναζητηση που εκανα ανακαλυψα και αυτο τον τύπο "v8" και καλα για το κινητο μας, και απλως ενδιαφερθηκα να μαθω μηπως οντως το κινητο μας χρειαζεται V8, κακο ειναι που θελω να εμπλουτιζω τις γνωσεις μου και να προσθετω και πληροφοριες στο νημα αγαπητε συνοδοιπορε Nokiaκια ?

β) σε τί τιμες ομως το βρισκω στα μαγαζια μας? και ποια ειναι τα μαγαζια μας ? αυτα ειναι τα ερωτηματα φιλτατε, γιατι αν ειναι να χασω 1 ωρα απο τον χρονο μου για ενα καλωδιακι που στο τελος μπορει και να μουν πουν ¨φτηνοδουλεια ειναι φιλε, κανει μονο 4-5 ευρω", ενω στο ebay το ιδιο ακριβως καλωδιο κανει 0,7 ευρω , τοτε οπως καταλαβαινεις ενδιαφερομαι να το ψαξω απο ebay καλυτερα. Ξερω, πολλοι τωρα θα πεταχτουν να μου πουν ντροπη σου που στελνεις ελληνικο χρημα στο εξωτερικο, αλλα τους συμβουευω καλα θα κανουν να το σκεφτουν καλα πρωτα πριν μου την πουν διοτι αφενος και το ελληνικο μαγαζακι πλεον απο το ebay τα φερνει αρα και παλι το χρημα φευγει, αφετερου οπως ξερω εγω την τσεπη μου και το ζορε μου δεν τον ξερει κανεις, το σκατο παξιμαδι κοινως, ειχα να αγορασω κινητο απο το 2008 (s.e. k800i).

Αυτα:X

Link to comment
Share on other sites

(λίγο off-topic) Μιας και λέτε για φορτιστές και καλώδια φόρτισης microUSB, εδώ προσφορά σε καλή τιμή (γνήσιος Nokia):

 

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.015471

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Lumia 1520

Έχει βρει κανείς κάποια θήκη λεπτή και ελαφριά, σαν του Lumia 800 π.χ. που έδινε τότε μαζί στη συσκευασία και ήταν εξαιρετική;

Οι σιλικόνης που έχει το Πλαισιο, αυξάνουν το βάρος, δεν τις θεωρώ βολικές.

Edited by impreza_sti
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω επιβεβαιωση της δημιουργιας του paypal και ειμαι ετοιμος να παραγγειλω θηκες απο ebay γιατι Ελλαδισταν δεν βρισκω τιποτα αξιολογο.. μια flipside που πηρα την σιχαθηκα κιολας..

 

Θελω καλο full body shield και μια pouch καλη για το λευκο 1020.. (o achillesgk νομιζω ειχε προτεινει καποιες καλες αλλα εχασα τα link)

Καποιοι ανεφεραν και καποιες καλες "pouch" θηκουλες original nokia ή nokia partners ακριβουτσικες.. εχουμε links?

Επισης καποιο link για το grip σε λευκο χρωμα!

Thnx!

Edited by Skrillex

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτη την εχω σταμπαρει καιρο τωρα.. απλα ελεγα για κατι αλλα πιο ποιοτικα pouch style της nokia ή αλλων εταιριων..

και κανα link για full body shield ζελατινες που να χει δοκιμασει κανενας και να κανουν δουλεια..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Πως είχα την εντύπωση πως εσύ είχες πάρει μια full body από το άμαζον και είχε βγει καλή ( ; ) Ή σε μπερδεύω με τον άλεξ... ή κάποιον άλλο :lol: Κάποιος ήταν σίγουρα πάντως, θα εντοπίσω το ποστ...

 

edit: επ επ, ο vrontis ήταν lol

#263 οι εντυπώσεις του, την πήρε από εδω

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Τι θηκη προτεινετε; καμια που να μη θελει καποιος και να την πουλαει; :D αθηνα ειμαι.

 

Τσέκαρε στο ebay, έχει τα πάντα. Επειδή είδα ότι έγραψες και στο τόπικ για το 1020, δεν είναι κάτι πολύ δύσκολο και αν παραγγείλεις από το Ευρώπη σπάνιο να αργήσει...Άσε που με 10 ευρώ (που θα βρεις τις φτηνές στην Ελλάδα) παίρνεις 2-3 από το ebay... Αν δεν το έχεις και πολύ ψάξε κάποιον γνωστό σου που να το χρησιμοποιεί... Από Ελλάδα δεν βρήκα τίποτα αξιόλογο...

 

ΥΓ. Επίσης μην πάρεις αυτή από το Πλαίσιο που είπες στο άλλο τόπικ, καθώς κινδυνεύεις να σου κάνει μήνυση η Νόκια για δυσφήμιση λόγω ασχήμιας :lol:

Αστειεύομαι προφανώς αλλά κρίμα τόσο όμορφο κινητό να του φορέσεις μια πλαστικούρα....

 

Εγώ από το ebay έχω πάρει αυτές τις 2 που μου έχουν βγει πολύ όμορφες και πολύ καλές:

http://www.ebay.co.uk/itm/360728807332?var=630154524218&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

http://www.ebay.co.uk/itm/231104956533?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Την πρώτη τη χρησιμοποιώ πιο συχνά.

 

Επίσης περιμένω αυτές τις μέρες και αυτή:

http://www.ebay.co.uk/itm/141128245825?var=440216917280&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

 

Πως είχα την εντύπωση πως εσύ είχες πάρει μια full body από το άμαζον και είχε βγει καλή ( ; ) Ή σε μπερδεύω με τον άλεξ... ή κάποιον άλλο :lol: Κάποιος ήταν σίγουρα πάντως, θα εντοπίσω το ποστ...

 

Χαχαχαχα... Το παθαίνω και εγώ, τόσες που έχουμε προτείνει/αγοράσει ο καθένας μας... Τρέλα που κουβαλάμε :lol::lol::lol:

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτη μου αρεσε αρκετα:

http://www.ebay.com/itm/Rock-Fashion-Elegant-Slim-PU-Leather-Flip-Cover-Case-Skin-For-Nokia-Lumia-1020-/161223612078?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item2589ad16ae

εχεις δικιο ειναι ασχημη αλλα μπορει και σαββατο να το εχω στα χερια μου και δε θελω να μεινει γυμνο..

Edited by some1
Link to comment
Share on other sites

Στο λινκ που έβαλες δεν φαίνεται κάτι... Επίσης προτίμησε να μπεις στο Αγγλικό ebay

http://www.ebay.co.uk

 

Όσο για το γυμνό μην πολύ τρελαίνεσαι... προσοχή θέλει αλλά και πάλι δύσκολο αν προκαλέσεις ζημιά σε μαι τόσο καλή κατασκευή. Δηλ πρέπει να το πετάξεις με δύναμη κάτω πχ...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω γιατι δε στο εμφανιζει εμενα το δειχνει κανονικα, να και η σελιδα απο την εταιρια:

http://www.rockphone.cn/en/Html/Product/57.html

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, προσωπικά δεν με ενθουσιάζει λόγω αυτού του πλαστικού που γενικά απεχθάνομαι... Προτιμώ μαι δερμάτινη ας πούμε σαν αυτές που σου έδειξα... Επίσης θέλω από τη θήκη που θα χρησιμοποιώ περισσότερο στην καθημερινότητα μου να καλύπτει και την κάμερα και όλα τα σημεία του τηλεφώνου... Βέβαια γούστα είναι αυτά... Εγώ την γνώμη μου αναφέρω...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Την flipside της Rock την εχω σε ασπρο, μιας και ειναι και ασπρο το 1020 μου... Αν σκοπευεις να την παρεις σε ασπρο απλα ΜΗΝ την παρεις..

Εγω την σιχαθηκα.. Κιτρινιζει γρηγορα το πισω μερος που ειναι ολο καουτσουκ, το μπροστα ειναι κομπλε.. Και γενικα οι βρωμιες δεν φευγουν ευκολα απο το καουτσουκ.. Σαν προστασια ειναι αρκετα καλη για flipside χωρις μαγνητακι..

Σε αλλο χρωμα, πχ μαυρο πιστευω θα ειναι κομπλε..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

ναι για μαυρο ελεγα, αν και θα ειναι ασπρο το lumia. με την προσφορα της voda τελειωσαν ολες οι θηκες απο παντου :p

μετα λεω σε κατι τετοιο:

http://www.ebw.gr/el/Product/267417/THIKI-FACEPLATE-NOKIA-LUMIA-1020-CLIP-ON-COVER-SILK-BLACK-BUGATTI-08353-4042632083538-08353

http://www.ebw.gr/el/Product/283864/THIKI-NOKIA-LUMIA-1020-FACEPLATE-COLORCOVER-BLACK-KRUSELL-7394090899266-89926

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφτασε η θήκη που είχα παραγγείλει πριν καν αγοράσω το 1020!:lol:Είναι κινέζικη στα πρότυπα της δερμάτινης που είχε παρουσιάσει η nokia αλλά ποτέ δεν έβγαλε σε παραγωγή.Μου αρέσει πάρα πολύ...Ανμένω μια τελευταία μπλέ σαν αυτή που παρέλαβε ο ApVga και τέλος οι θήκες για το 1020 μου,εκτός και αν κάποια στιγμή αποφασίσω να πάω στη γνήσια της nokia για ασύρματη φόρτιση...Η επόμενη αγορά θα είναι το camera grip...Στις φώτο παρακάτω φοράω και την ultimate shield μεμβράνη για προστασία οθόνης.

 

http://s29.postimg.org/s4tss1trb/P1010062.jpg

taking a screen shot

http://s27.postimg.org/rfsgvwour/P1010059.jpg

screenshot utility windows

http://s11.postimg.org/pac8l9xjn/P1010060.jpg

image upload software

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Οι στόκοι οι κινέζοι δεν μυρίστηκαν για τι πράγμα είναι οι ακίδες στην πλάτη της συσκευής, και τις αφήνουν ακάλυπτες στις θήκες ? :lol:

FYI την θεωρώ άσχημη θήκη, αλλά μεγειά να την χαρείς... :happy:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω γιατι δε στο εμφανιζει εμενα το δειχνει κανονικα, να και η σελιδα απο την εταιρια:

http://www.rockphone.cn/en/Html/Product/57.html

 

Πόσο την εχουν τα μαγαζια αυτήν? Γιατί εβλεπα αγγελίες στο ινσο και κάποιος την δίνει αυτή 6 ευρω σε μαύρο, νομίζω θυμάμαι σωστά οτι είναι η ίδια γιατί είχε παραθέσει αυτό το λινκ. Δεν ειδα αν ηταν αθηνα βεβαια...

 

@alex

Εσυ ήσουν που ειχες βάλει το pouch τελικά =p

 

@vrontis

Αντε μεγειες και το νέο απόκτημα! Το camera grip καλη φάση αλλα εγώ δεν πρόκειτε να το τιμήσω ποτέ με τετοια τιμή, καλή χρυσή αλλά το παραχ***ε με τα αξεσουάρ η Ν.

 

...Εντωμεταξύ εγώ μεχρι να έρθει η πρώτη θήκη, το ειχα με τη ζελατίνα του κουτιού και δεν το εβγαζα από το σπίτι, 10 μέρες έκανα να το χαρώ νορμάλ lol

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Οταν τη πρωτοπαρηγγειλα σκεφτομουν μηπως υποστηριζει ασυρματη φορτιση,λεω τι τις θελει τις τρυπες???:lol:

 

Μου αρεσει,μου θυμιζει vintage φωτογραφικη μηχανη και στο χερι καθεται καλα...Ειναι ξεκαθαρα υποκειμενικο το θεμα των θηκων,μακαρι να το ειχα γυμνο αλλα ακομα δεν μου παει....Ειναι αυτη η καμερα που πεταγεται απο πισω και καθε φορα που το ακουμπας σε καποια επιφανεια σε ποναει....:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Apvga για τις πρωτες μερες αναγκαστικα να παρω την σιλικονη του πλαισιου στα 3.5 ευρω...Δεν μπορουσα να το βλεπω ομως...:lol:

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γυμνούλη θα το 'χα όπως και το 925 μου... Να την χαίρεσαι τέτοια ομορφιά... Και είναι και λευκό... :w00t:

Αλλά όπως είπες, γούστα είναι αυτά...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Γυμνό με την κάμερα να προεξέχει έτσι, πίστεψε με ότι δεν θα το είχες :D
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...