Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα....μετα απο 5 χρονια εχω παλι κινητο που να περνει SD και ψαχνω μια αλλα δεν ξερω τι GB και αν θα δουλευει απροβληματιστα....

ειμαι αναμεσα σε 32 και 64 gb βασικα εμενα τα 64 με ενδιαφερουν και ρωτω τι τυπου να ειναι Class 6 Class 10 κατι αλλο??

εχω ενα Νokia Lumia 1520....

Τι προτεινετε???

Eyxaristv

 

64αρα class 10 και είσαι μια χαρά. Η class 10 είναι η πιο γρήγορη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 912
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι άλλο....microsd SDXC η microsd SDHC???ποια η διαφορα ανάμεσα τους;;;και ποια ειναι η καλύτερη;;;

 

First off you might be asking yourself, ‘What is SD?’ SD stands for Secure Digital. SDHC? Secure Digital High Capacity. And SDXC? Secure Digital eXtended Capacity. Other formats include miniSD and microSD but your DSLR will not accept these. There is no quality/security difference between these three formats. Cards labeled SDHC usually have a capacity of 4GB — 32GB. SDXC formats can be very large and expensive. For the purpose of this guide, I am going to recommend that everyone stick with SDHC format. These cards have more than enough storage, even for the most trigger-happy shutterbug.

Link to comment
Share on other sites

64αρα class 10 και είσαι μια χαρά. Η class 10 είναι η πιο γρήγορη

 

Να είναι και κάποια γνωστή μάρκα γιατί εγώ με μια κινέζικη έχω πολλά προβλήματα και έχω χάσει και φωτογραφίες- βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Να είναι και κάποια γνωστή μάρκα γιατί εγώ με μια κινέζικη έχω πολλά προβλήματα και έχω χάσει και φωτογραφίες- βίντεο.

 

Ε ενταξει δεν ειπαμε να παραγγειλει απο τη ζιμπαμπουε.... απο E-shop & Plaisio οποια & να παρει ( Sandisk, Kingston, Trancend, Samsung, Sony, Lexar, Adata ) δεν νομιζω να εχει θεμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ... Θέλω να ρωτήσω για ζελατίνη οθόνης για το 930... Έχει κάποιος ; Οποια και να βάλω δεν πατάει στις ακρες τις οθόνης δεξιά κ αριστερά λόγο κυρτωτητας ... Κ έτσι εκτός του ότι φαίνεται άσχημο ... Μαζεύει και σκονη και κάθε λίγο θέλει αλλαγή ...! Ξέρει κάποιος κάτι σχετικό; έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα ; !

GO HARD OR GO HOME

Send with SAMSUNG GALAXY S20+:kill:

Link to comment
Share on other sites

Όλοι με lumia έχουμε αυτό το θέμα λόγω καμπυλότητας οθόνης στις άκρες.Η μόνη ζελατίνα που θα πατήσει σωστά είναι η παρακάτω απλά θέλει σαπουνόνερο για να τοποθετηθεί.....Αν το κάνεις προσεκτικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Nokia-Lumia-930-FULL-BODY-MAXIMUM-SHIELD-Invisible-Screen-Protector-/121405544567?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item1c44559877

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω βρει κ εγω αντοιστιχες αλλα δεν ξερω με τρομαζει λιγο το σαπουνονερο ! τα glass tempered screen protection λενε τιποτα η κ αυτα το ιδιο ?

GO HARD OR GO HOME

Send with SAMSUNG GALAXY S20+:kill:

Link to comment
Share on other sites

Εχει βρει κανεις μπαταρια για το 630 απο Ελλαδα;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ξερεις κανεις που μπορούμε να βρουμε πισω καπακι για lumia 820 με χρωματα ή τιποτα σχεδια ;;
Link to comment
Share on other sites

Θα το κοιτάξω το απόγευμα αν προλάβω και θα σε ενημέρωσω με ΠΜ... Αποκλείεται να μην έχει καπάκι...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εχω για το L820 μια μπαταρια της MPJ (δυστηχως το link δεν δουλευει για να το βαλω) και πηρα και απο το e-bay ενα ασυρματο καπακι της νοκια (17ε απο καμια 28 που το χε το nokia care κερατσινιου) αν αγορασω αυτο http://www.e-shop.gr/forever-wireless-charger-base-white-p-TEL.017925 θα ειμαι ενταξει?ή επειδη η μπαταρια δεν ειναι αυτη που ειχε μεσα θα εχω προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το forever wireless charger για το nokia 920.

Θα γράψω εντυπώσεις και χρόνο φόρτισης αύριο.

 

Τα pin που εχει το καπάκι ασύρματης φόρτισης συνδέονται στο

τηλέφωνο, όχι στην μπαταρία άρα δεν βλέπω γιατί να μην

λειτουργεί η ασύρματη φόρτιση. Η μπαταρία δεν έχει σχέση με το κύκλωμα

της ασύρματης φόρτισης, αρκεί να παίρνει ρεύμα.

Link to comment
Share on other sites

Τα Coloud Knock παιζουν πιο δυνατα απο τα Coloud pop;

Κι αν προτεινετε κατι αλλο;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Τα Coloud Knock παιζουν πιο δυνατα απο τα Coloud pop;

Κι αν προτεινετε κατι αλλο;

μέχρι ποσα λεφτά δίνεις για ακουστικά??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,εχει βρει κανεις σε ελληνικο καταστημα την εξης powerbank ή μονο απο ebay μπορουμε να την προμηθευτουμε?

http://www.ebay.de/itm/Akku-Case-2800mah-fur-Nokia-Lumia-925-Power-Bank-Batterie-Ladegerat-Schutz-Hulle-/400611232942?pt=DE_Handy_PDA_Akkus&hash=item5d464a4cae

Link to comment
Share on other sites

@andreas443 χρηματα το πολυ οσο κανουν τα knock.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ενα μικρο review για ένα φορτιστή ασύρματης φόρτισης:

http://www.e-shop.gr/forever-wireless-charger-base-white-p-TEL.017925 στα 18€

 

Πλεόν τέρμα τα καλώδια, ο φορτιστής θα είναι μόνιμα στην πρίζα,

δεν καταναλώνει ρεύμα στο standby :)

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=51149&stc=1&d=1413383129

 

(ή έστω <0,1Watt)

 

Έχει 1 led μπλε/πράσινο. Όταν τοποθετηθεί σωστά το κινητό, ανοίγει το μπλε led μέχρι να

φορτίσει, οπότε γίνεται πράσινο. Δεν υπάρχουν μεγάλα περιθώρια κίνησης, το κινητό πρέπει

να είναι σε συγκεκριμένη θέση για να φορτίσει! Η φόρτιση δεν είδα να διακόπτεται καθόλου.

 

Από 15% σε 100% χρειάστηκαν 2ω45λ ενώ το αντίστοιχο με καλώδιο

(νοκια φορτιστής 1Α) είναι 2ω.

2000mah η μπαταρία του κινητού μου.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=51150&stc=1&d=1413383129

 

Το καλό είναι ότι συνδέεται με micro usb άρα μπορεί να συνδεθεί και με power bank.

Ενώ λέει πάντως 1.5Α είσοδος, δεν δέχεται πάνω από 1Α, είτε είναι με το φορτιστή της nokia (1A)

είτε με φορτιστή για ipad, είτε με το power bank.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=51151&stc=1&d=1413383129

 

Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν είναι τελείως αθόρυβο.. Κάνει ένα θόρυβο, αλλά επειδή δεν είχα

ποτέ άλλο φορτιστή ασύρματης φόρτισης δεν ξέρω αν δικαιολογείται..

Αν θέλουμε απόλυτη ησυχία και είμαστε πολύ κοντά ακούγεται λίγο.

 

Στα 35€ πάντως είναι και ο αντίστοιχος φορτιστής της νοκια.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ανάλυση!

Είχα πάρει τον DT-900 της Nokia στα 70 euro πριν 1,5 χρόνο. Πάντως δεν κάνει κάποιον θόρυβο κατα την φόρτιση του κινητού.

Στα χαρακτηριστικά του στο site της MS αναφέρει ότι σε αναμονή καταναλώνει λιγότερο από 30 mW και η έξοδός του είναι 750 mA. Διάρκεια φόρτισης δεν γνωρίζω για να συγκρίνουμε γιατί το φορτίζω το βράδυ που πέφτω για ύπνο και το πρωί το βρίσκω έτοιμο!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...