Jump to content

[Επίσημο] Alcatel OT-918D


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξερω τοσα πολλα για να σου απαντησω σιγουρα αλλα πρεπει να εχει καποιο θεμα ο bootloader....αν θες και δεν βιαζεσαι ασε με να ριξω μια ματια....δεν υποσχομαι ομως κατι σιγουρα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ποιο recovery χρησιμοποιητε και αν γινεται παρακαλω ενα λινκ.

την ics v5 δοκιμασα αλλα το κινητο παλι δεν μπουταρει

περιμενα ενα τεταρτο ανοιγει δειχνει το android και μετα μαυρη οθονη

αλα με πισω φωτισμο :confused:

να σημειοσω και κατι αλλο το

κινητο ειναι το alcatel ot 918 και οχι mix d κτλ

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

παιδια ριχτε μια ματια και στα post #106 και #120 μηπως σας βοηθησουν καπως.....απο εκει και περα δεν ξερω αν ισχυουν ολα το ιδιο και σε αλλα 918 εκτος του 918D
Link to comment
Share on other sites

Terastios, σε ευχαριστώ πολύ που ασχολείσαι. Προσωπικά το τηλέφωνο το έχω ξεγραμμένο. Σκέφτομαι μιας και δεν ανοίγει καν μπας και το πάω μπας και γίνει τίποτα με εγγύηση(με τη λογική ότι αφού δεν δουλεύει δεν μπορούν να δουν αν έχω περάσει άλλη rom).
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ηξερα περισσοτερα να σε βοηθησω γιατι δεν ξερω αν δεν καταφερουν να τα δουν ολα αυτα που λες....εγω να φανταστεις το δικο μου που μου ειχε χαλασει το ηχειο εκανα επαναφορα στις αρχικες ρυθμισεις για να ειμαι σιγουρος....
Link to comment
Share on other sites

τελικα του το εδωσα πισω δεν εγινε τιποτα οπως μου το εδωσε το πηρε .απο τι καταλαβα απο αυτα τα λιγα που ξερω πρεπει να εχει προβλημα με τα partittion το κινητο με λιγα λογια το (rom+nand flash)

ευχαριστω ολους για την βοηθεια!!!

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ωχ. Κακώς το πείραξες αν έχει εγγύηση. Και το δικό μου που τα έφτυσε και δεν ανοίγει καν, αν το συνδέσω στον υπολογιστή μου λέει πως έχει περασμένο το τελευταίο λογισμικό. :(

 

Είπα να το πάω στο πλαίσιο που το είχα πάρει μπας και γίνει τίποτα με εγγύηση. Μια βδομάδα μετά μου είπαν πως η αντιπροσωπεία ενέκρινε αντικατάσταση. Έβαλα και κάτι παραπάνω και πήρα το galaxy s duos. Ηθικό δίδαγμα είναι τελικά πως αν χαλάσει το τηλέφωνο και δεν ανοίγει καν, αξίζει να προσπαθήσουμε για εγγύηση έστω και αν έχουμε περάσει άλλο λογισμικό...

Link to comment
Share on other sites

Είπα να το πάω στο πλαίσιο που το είχα πάρει μπας και γίνει τίποτα με εγγύηση. Μια βδομάδα μετά μου είπαν πως η αντιπροσωπεία ενέκρινε αντικατάσταση. Έβαλα και κάτι παραπάνω και πήρα το galaxy s duos. Ηθικό δίδαγμα είναι τελικά πως αν χαλάσει το τηλέφωνο και δεν ανοίγει καν, αξίζει να προσπαθήσουμε για εγγύηση έστω και αν έχουμε περάσει άλλο λογισμικό...

 

Σωστοτατος!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Κατ'αρχάς ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Breakk απ'το φόρουμ http://www.movilesdualsim.com που πόσταρε αυτή τη λύση. Το αυθεντικό λινκ είναι αυτό: http://www.movilesdualsim.com/foro/threads/9022-TUTORIAL-ROOTEAR-ALCATEL-OT-918-D-%28Android-2-3-5%29

 

Με λίγα λόγια:

1) Πάρτε backup τα σημαντικά αρχεία σας απ'το κινητό (επαφές εφαρμογές κτλ). Λογικά δεν θα χαθεί τίποτα αλλά καλύτερα να είστε 100% ασφαλείς. Φροντίστε η μπαταρία να είναι φορτισμένη.

2) Σβήνετε το κινητό και ανοίγετε το device manager στο pc σας. Συνδέετε το κλειστό κινητό στη θύρα usb. Θα εμφανιστεί για λίγο μια άγνωστη συσκευή,θα εξαφανιστεί και μετά θα επανεμφανιστεί.Κάνετε γρήγορα δεξί κλικ πάνω της και κάνετε update driver. Επιλέγετε χειροκίνητη εγκατάσταση του driver και αναλόγα το λειτουργικό που έχετε (xp,vista,7) εγκαταστήστε το αντίστοιχο driver απο εδώ http://www.mediafire.com/?32e6q4fzx7ahoeh

Θα πρέπει να σας βγάλει μια συσκευή που θα λέγεται usb modem driver modify by mobileuncle.com. Φροντίστε να γίνει σωστή εγκατάσταση του driver, αποσυνδέστε το κινητό και ξανασυνδέστε το κινητό στην ίδια θύρα usb για να το επιβεβαιώσετε αυτό. Μετά την επιτυχή εγκατάσταση το να χάνεται η συσκευή απ'το device manager (μόλις συνδέετε το κινητό στο pc) μετά απο κάποια δευτερόλεπτα (συγκεκριμένα όταν ανάψει η οθόνη του κινητού και δείχνει ότι φορτίζει) είναι φυσιολογικό. Τώρα αποσυνδέστε το κινητό απ'τον υπολογιστή.

3) Κατεβάζετε το system.img απο εδώ http://www.mediafire.com/?f4dahqmmucqha9c και αποσυμπιέζετε

4) Κατεβάζετε το flash tool και το scatter txt απο εδώ http://www.mediafire.com/?9w5b5h1ywseljrr και αποσυμπιέζετε

5) Ανοίγετε το flashtool.exe και κάνετε κλικ δεξιά στο κουμπί με το κίτρινο φακελλάκι που λέει Scatter-loading βρίσκετε το αρχείο MT6573_Android_scatter_Alcatel_OT_918D.txt (βρίσκεται σε φάκελλο στα αρχεία που κατεβάσατε στο βήμα 4 και το επιλέγετε. Στα δύο παράθυρα που θα σας πετάξει σχετικά με το ΒΜΤ και το bootloader απλά πατάτε οκ.

6) Απο τη λίστα που θα εμφανιστεί κατεβαίνετε προς τα κάτω και κάνετε τικ μόνο στο κουτάκι Android. Μετά κάνετε κλικ δίπλα απ'το κουτάκι πάνω στη λέξη android και επιλέγετε το system.img που κατεβάσατε στο βήμα 3.

7) Πατήστε το κουμπί Download στο flashtool. Θα σας βγάλει μια αντίστροφη μέτρηση 15 δευτερολέπτων στο κάτω μέρος, συνδέστε σε αυτό το διάστημα το κλειστό κινητό στη usb θύρα. Θα εμφανιστεί μια κίτρινη μπάρα περιμένετε μέχρι να πάει στο 100%. Μόλις τελειώσει θα σας βγάλει ένα μήνυμα ότι ολοκληρώθηκε επιτυχώς η διαδικασία θα βγάλει έναν πράσινο άσπρο κύκλο το flashtool και και θα εμφανιστεί στην οθόνη του κινητού σας η ένδειξη με τη μπαταρία που φορτίζει. Αποσυνδέετε το κινητό απ'τη usb θύρα και το ανοίγετε. Θα εμφανιστεί το εικονίδιο Android και τώρα απλά περιμένετε μερικά λεπτά χωρίς να πειράζετε τίποτα στο κινητό ούτε κουμπιά ούτε το touch, θέλει λίγο χρόνο για να περάσει το system.img. Μόλις εμφανίσει στην οθόνη το μενού που ζητάει κωδικό για τις 2 κάρτες SIM είστε έτοιμοι, έχετε πλέον Rootarei το 918D! :D

 

Εννοείται πως δεν παίρνω καμμία ευθύνη αν πάθει τίποτα το κινητό σας. Εμένα πάντως δεν έπαθε τίποτα και ούτε έχασα επαφές εφαρμογές ή κάτι άλλο. Επιτέλους έχω ROOT!

Καλησπέρα , έχω πρόβλημα στα πρώτα βήματα του root μέσα στο device manager ...

 

όταν κάνω χειροκίνητη εγκατάσταση του driver ( σημείωση έχω win7 ) μου βγάζει ότι ο driver

είναι ήδη εγκατεστημένος .

 

Άρα τα επόμενα βήματα δε δείχνουν να πιάνουν .

Link to comment
Share on other sites

κάνε δεξί κλικ στην συσκευή που βλέπεις στο device manager και πάτα uninstall

αφού το κάνεις αυτό επανέλαβε τη διαδικασία από την αρχή

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, γιατί μπαίνετε σε χρονοβόρες διαδικασίες προκειμένου να root-άρετε τη συσκευή σας, όταν υπάρχουν αμέτρητες λύσεις του τύπου 1 click root;

Το E-root είναι μία απ' αυτές κι εγώ μάλιστα το κάνω σε λιγότερο από 30 δευτερόλεπτα χωρίς κόπο, απλώς συνδέοντας το κινητό με τον υπολογιστή και καθαρίζω στο λεπτό!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, γιατί μπαίνετε σε χρονοβόρες διαδικασίες προκειμένου να root-άρετε τη συσκευή σας, όταν υπάρχουν αμέτρητες λύσεις του τύπου 1 click root;

Το E-root είναι μία απ' αυτές κι εγώ μάλιστα το κάνω σε λιγότερο από 30 δευτερόλεπτα χωρίς κόπο, απλώς συνδέοντας το κινητό με τον υπολογιστή και καθαρίζω στο λεπτό!

 

Το εχεις κανει σε 918D και σου επιασε?

Link to comment
Share on other sites

Το εχεις κανει σε 918D και σου επιασε?

Αδερφέ, ίσα με καμιά 50αριά φορές το έχω κάνει και δούλεψε κανονικά.

Το συγκεκριμένο που ανέφερα, το χρησιμοποιώ για όποια συσκευή έχει περάσει από τα χέρια μου το τελευταίο εξάμηνο

και τις ρούταρε όλες (tablet, phablet, smartphone, κινεζιές που δεν τις ξέρει η μάνα τους κ.ά.)

Στη μόνη περίπτωση που με "πρόδωσε" ήταν όταν στο ίδιο tablet είχα την 4.0.4, στην 4.2.2 δεν πέτυχε.

Για να μην πολυλογώ, στο συγκεκριμένο κινητό δουλεύει άψογα και σε λίγα δευτερόλεπτα έχεις κάνει root στη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ, ίσα με καμιά 50αριά φορές το έχω κάνει και δούλεψε κανονικά.

Το συγκεκριμένο που ανέφερα, το χρησιμοποιώ για όποια συσκευή έχει περάσει από τα χέρια μου το τελευταίο εξάμηνο

και τις ρούταρε όλες (tablet, phablet, smartphone, κινεζιές που δεν τις ξέρει η μάνα τους κ.ά.)

Στη μόνη περίπτωση που με "πρόδωσε" ήταν όταν στο ίδιο tablet είχα την 4.0.4, στην 4.2.2 δεν πέτυχε.

Για να μην πολυλογώ, στο συγκεκριμένο κινητό δουλεύει άψογα και σε λίγα δευτερόλεπτα έχεις κάνει root στη συσκευή σου.

 

Ωραιος....θα δοκιμαστει....

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές επαναλήψεις root-αρα επιτυχώς .

έβαλα Link2sd και MTK-CPU ... προγράμματα άκρως απαραίτητα !!!

 

Αλλά να πω την αλήθεια με τα νέα updates των εφαρμογών που σχεδόν όλοι χρησιμοποιούμε καθημερινά ( facebook , youtube , what's up messenger , dropbox κτλ )

ο χώρος της συσκευής ποτέ δεν είναι αρκετός ακόμα και αν περνάς προγράμματα στην SD .

Να πετάξω τις εφαρμογές "όλες" στην sd ;;; Δεν είναι κάπως ριψοκίνδυνο αυτό ;

 

Υ.Γ. χρησιμοποιείται κάποιο καλό ελληνικό keyboard ; γιατί όσα έχω δοκιμάσει δεν είναι χρηστικά

 

Ευχαριστώ Πολύ

όλα τα μέλη καθώς από ότι βλέπω οι απαντήσεις σας είναι άμεσες και διασαφηνιστικές !!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετές επαναλήψεις root-αρα επιτυχώς .

έβαλα Link2sd και MTK-CPU ... προγράμματα άκρως απαραίτητα !!!

 

Αλλά να πω την αλήθεια με τα νέα updates των εφαρμογών που σχεδόν όλοι χρησιμοποιούμε καθημερινά ( facebook , youtube , what's up messenger , dropbox κτλ )

ο χώρος της συσκευής ποτέ δεν είναι αρκετός ακόμα και αν περνάς προγράμματα στην SD .

Να πετάξω τις εφαρμογές "όλες" στην sd ;;; Δεν είναι κάπως ριψοκίνδυνο αυτό ;

 

Υ.Γ. χρησιμοποιείται κάποιο καλό ελληνικό keyboard ; γιατί όσα έχω δοκιμάσει δεν είναι χρηστικά

 

Ευχαριστώ Πολύ

όλα τα μέλη καθώς από ότι βλέπω οι απαντήσεις σας είναι άμεσες και διασαφηνιστικές !!!

 

φιλε μου αν θες τη γνωμη μου το συγκεκριμενο κινητο δεν ειναι για τοσο πολλα πραγματα......αν παρολαυτα θες να τα χρησιμοποιεις καλυτερα να τα βλεπεις μεσω browser και να μην βαζεις τις εφαρμογες που πιανουν χωρο

 

οσο για το keyboard αν ειχες βαλει την turlu rom μαλλον θα ειχες ελληνικα αρα εχεις βαλει την puzzle.....στην puzzle παλια ειχα ενα που ελεγε θυμαμαι ελληνικο keyboard αλλα δεν θυμαμαι σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αν θες τη γνωμη μου το συγκεκριμενο κινητο δεν ειναι για τοσο πολλα πραγματα......αν παρολαυτα θες να τα χρησιμοποιεις καλυτερα να τα βλεπεις μεσω browser και να μην βαζεις τις εφαρμογες που πιανουν χωρο

 

οσο για το keyboard αν ειχες βαλει την turlu rom μαλλον θα ειχες ελληνικα αρα εχεις βαλει την puzzle.....στην puzzle παλια ειχα ενα που ελεγε θυμαμαι ελληνικο keyboard αλλα δεν θυμαμαι σιγουρα

Η σοφότερη απάντηση που έχω δει ως τώρα.

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο να χρησιμοποιήσει κανείς εφαρμογές Facebook ή YouTube, από τη στιγμή που ακόμα και στον stock browser εμφανίζονται μια χαρά!

Χωρίς να παρεξηγηθεί η κουβέντα μου, μόνο αν είσαι πραγματικά κολλημένος με το FB ίσως αξίζει η εφαρμογή (κι αυτό λόγω των ενημερώσεων κατάστασης φίλων), αλλά και πάλι ρε παιδιά, τόσα mb που σου τρώνε από τον απειροελάχιστο αποθηκευτικό σου χώρο και άλλα τόσα από τη ram, μου φαίνεται κομματάκι δύσκολο να το αντέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Η σοφότερη απάντηση που έχω δει ως τώρα.

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο να χρησιμοποιήσει κανείς εφαρμογές Facebook ή YouTube, από τη στιγμή που ακόμα και στον stock browser εμφανίζονται μια χαρά!

Χωρίς να παρεξηγηθεί η κουβέντα μου, μόνο αν είσαι πραγματικά κολλημένος με το FB ίσως αξίζει η εφαρμογή (κι αυτό λόγω των ενημερώσεων κατάστασης φίλων), αλλά και πάλι ρε παιδιά, τόσα mb που σου τρώνε από τον απειροελάχιστο αποθηκευτικό σου χώρο και άλλα τόσα από τη ram, μου φαίνεται κομματάκι δύσκολο να το αντέξεις.

 

Προσωπικα ακομα και καλυτερο κινητο να ειχα απο πλευρας και εσωτερικης μνημης και ram παλι αυτες τις εφαρμογες θα τις εσβυνα.....για 2-3 κλικ παραπανω στον browser για μενα δεν αξιζει να φορτωνεται η συσκευη......

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα ακομα και καλυτερο κινητο να ειχα απο πλευρας και εσωτερικης μνημης και ram παλι αυτες τις εφαρμογες θα τις εσβυνα.....για 2-3 κλικ παραπανω στον browser για μενα δεν αξιζει να φορτωνεται η συσκευη......

Σκέψου κιόλας να έχουμε εγκατεστημένες σε μια τέτοια συσκευή...

Θυμάμαι πόσο κόπο έκανα να απελευθερώσω λίγη από τις rom και ram, όχι για να το κάνω αεροπλάνο, ίσα ίσα να δουλεύεται σωστά και χωρίς κολλήματα και αυτό που κατάφερα ήταν να έχω 120mb καθαρό αποθηκευτικό χώρο και 90mb ελεύθερη ram, ε όχι να μας τα τρώνε και οι σαβούρες!

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου κιόλας να έχουμε εγκατεστημένες σε μια τέτοια συσκευή...

Θυμάμαι πόσο κόπο έκανα να απελευθερώσω λίγη από τις rom και ram, όχι για να το κάνω αεροπλάνο, ίσα ίσα να δουλεύεται σωστά και χωρίς κολλήματα και αυτό που κατάφερα ήταν να έχω 120mb καθαρό αποθηκευτικό χώρο και 90mb ελεύθερη ram, ε όχι να μας τα τρώνε και οι σαβούρες!

 

ετσι ακριβως!

Link to comment
Share on other sites

Alcatel One Touch 918D is a smartphone Android 2.3 Gingerbread with support dual SIM GSM + GSM. Alcatel One Touch 918D comes with a touch screen measuring 3.2 inches with a resolution of 320 x 480 pixels.

http://usanet.in/wp-content/uploads/2011/12/Alcatel-One-Touch-918D.jpg

Alcatel One Touch 918D is equipped with other features like 3.2 megapixel camera, Wi-Fi, GPS, FM radio, 3.2 megapixel camera, Bluetooth 3.0, and microSD slot up to 32GB.

Alcatel One Touch 918 Features and Specifications:

 

  • GSM Quad band (850/900/1800/1900)UMTS 900/2100
  • Google Android 2.3 Gingerbread OS
  • 3.2 inch TFT 262k Colour Capacitive Touchscreen Display
  • 320 x 480 pixels screen resolution
  • Internal Memory
  • Up to 32GB External Memory Support
  • 3.2 Megapixel Camera
  • Assisted GPS
  • Multi Format Audio/Video Player
  • FM Radio
  • 3.5 mm audio jack
  • Wi-Fi
  • USB
  • WAP
  • Bluetooth data conectivity
  • Social Networking Apps
  • Android Market
  • dual standby

 

 

Διαδικασία ROOT για το Alcatel One Touch 918D.

 

 

Να ρωτήσω... Η παραπάνω διαδικασία του root παίζει και για το 918?

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους....

 

εχω το κινητο πολυ καιρο.... απο την πρωτη στιγμη που το πηρα μου βγαζει Περιορισμένη πρόσβαση άλλαξε και με πεταει απο τα δικτυα

 

εχω στη sim1 cosmote και στη sim2 wind

 

πηγα εβλαλα νεα sim στη wind γιατι ηταν παλια.... τιποτα δεν αλλαξε

 

αλλαζω θεσεις στις sim παλι τα ιδια.... εχω κανει τα παντα !

αλλα εκει που δειχνει να ναι καλα εκει κοβει τα δικτυα οταν σταλνω μηνυμα,οταν ειμαι σε κληση... μπιπ μπιπ μπιπ και κλεινει.....

 

πριν το πεταξω στον τοιχο λεω να κανω μια προσπαθεια ακομη αν καποιος βρηκε λυση......

 

καλημερα σε ολους....

 

εχω το κινητο πολυ καιρο.... απο την πρωτη στιγμη που το πηρα μου βγαζει Περιορισμένη πρόσβαση άλλαξε και με πεταει απο τα δικτυα

 

εχω στη sim1 cosmote και στη sim2 wind

 

πηγα εβλαλα νεα sim στη wind γιατι ηταν παλια.... τιποτα δεν αλλαξε

 

αλλαζω θεσεις στις sim παλι τα ιδια.... εχω κανει τα παντα !

αλλα εκει που δειχνει να ναι καλα εκει κοβει τα δικτυα οταν σταλνω μηνυμα,οταν ειμαι σε κληση... μπιπ μπιπ μπιπ και κλεινει.....

 

πριν το πεταξω στον τοιχο λεω να κανω μια προσπαθεια ακομη αν καποιος βρηκε λυση......

 

 

Σε συνεχεια του ψαξιματος εστειλα email στην Alcatel με το προβλημα μου...

 

σας ποσταρω την απαντηση που ελαβα μη τυχον υπαρχει και αλλος παθων

 

Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία,

 

Το μήνυμα που λαμβάνετε έχει να κάνει με την σύνδεση του παρόχου κινητής τηλεφωνίας.

Αφού βεβαιωθείτε από τον πάροχό σας πως οι κάρτες SIM δεν έχουν κάποιο πρόβλημα ή δεν υπάρχει κάποιο θέμα με το σήμα στην περιοχή σας προχωρήστε στα παρακάτω:

Παρακαλούμε δοκιμάστε να απενεργοποιήσετε την συσκευή σας και να την ενεργοποιήσετε ξανά.

Αν το πρόβλημα συνεχίζει πηγαίντε στο μενού Ρυθμίσεις > Ασύρματο και δίκτυα > Δίκτυα Κινητής > Πάροχοι δικτύου και επιβεβαιώστε πως είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη επιλογή δικτύου.

Επίσης επιβεβαιώστε πως από το μενού Ρυθμίσεις > Διαχείριση SIM > Φωνητική κλήση, πως ΔΕΝ είναι ενεργοποιημένη η επιλογή "Kλήση Internet".

 

 

Με εκτίμηση,

Τμήμα εξυπηρέτησης πελατών Alcatel onetouch

 

εγω προσωπικα εκανα τις ρυθμισεις και τωρα πειμενω αποτελεσματα και αν το ξανακανει θα παρω τους παροχους τηλ να δω τις συνδεσεις μου....

 

με κουρασε το ολο θεμα.... αλλα ειπα να μη το σπασω ακομη....

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια του ψαξιματος εστειλα email στην Alcatel με το προβλημα μου...

 

σας ποσταρω την απαντηση που ελαβα μη τυχον υπαρχει και αλλος παθων

 

 

 

εγω προσωπικα εκανα τις ρυθμισεις και τωρα πειμενω αποτελεσματα και αν το ξανακανει θα παρω τους παροχους τηλ να δω τις συνδεσεις μου....

 

με κουρασε το ολο θεμα.... αλλα ειπα να μη το σπασω ακομη....

Εγώ πάντως κανά 2 χρόνια που το έχω και ασχολούμαι εδώ με το θέμα δεν έχω διαβάσει κανέναν άλλον να έχει παρόμοιο πρόβλημα.....δοκίμασες να ξαναπεράσεις τη rom που έχεις ( stock ή τροποποιήμενη ) μήπως είναι θέμα λειτουργικού και διορθωθεί?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως κανά 2 χρόνια που το έχω και ασχολούμαι εδώ με το θέμα δεν έχω διαβάσει κανέναν άλλον να έχει παρόμοιο πρόβλημα.....δοκίμασες να ξαναπεράσεις τη rom που έχεις ( stock ή τροποποιήμενη ) μήπως είναι θέμα λειτουργικού και διορθωθεί?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322579&page=17

 

εδω εχει υποθει ξανα αυτο το προβλημα ....

 

εξ αρχης οταν το πηρα εκανε αυτο το προβλημα...

 

μετα το ROOTarame και παλι τα ιδια.....

 

μεχρι στιγμης μετα το email της εταιριας και τις ρυθμισεις που εκανα δειχνει να ειναι ενταξει γιατι στο πρωτο σκελος

Αν το πρόβλημα συνεχίζει πηγαίντε στο μενού Ρυθμίσεις > Ασύρματο και δίκτυα > Δίκτυα Κινητής > Πάροχοι δικτύου και επιβεβαιώστε πως είναι ενεργοποιημένη η αυτόματη επιλογή δικτύου.

το ειχα χειροκινητο....

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322579&page=17

 

εδω εχει υποθει ξανα αυτο το προβλημα ....

 

εξ αρχης οταν το πηρα εκανε αυτο το προβλημα...

 

μετα το ROOTarame και παλι τα ιδια.....

 

μεχρι στιγμης μετα το email της εταιριας και τις ρυθμισεις που εκανα δειχνει να ειναι ενταξει γιατι στο πρωτο σκελος

 

το ειχα χειροκινητο....

 

μακάρι έτσι να λυθεί μόνιμα το πρόβλημα σου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...