Jump to content

[Επίσημο] Alcatel OT-918D


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Alcatel One Touch 918D is a smartphone Android 2.3 Gingerbread with support dual SIM GSM + GSM. Alcatel One Touch 918D comes with a touch screen measuring 3.2 inches with a resolution of 320 x 480 pixels.

http://usanet.in/wp-content/uploads/2011/12/Alcatel-One-Touch-918D.jpg

Alcatel One Touch 918D is equipped with other features like 3.2 megapixel camera, Wi-Fi, GPS, FM radio, 3.2 megapixel camera, Bluetooth 3.0, and microSD slot up to 32GB.

Alcatel One Touch 918 Features and Specifications:

 

  • GSM Quad band (850/900/1800/1900)UMTS 900/2100
  • Google Android 2.3 Gingerbread OS
  • 3.2 inch TFT 262k Colour Capacitive Touchscreen Display
  • 320 x 480 pixels screen resolution
  • Internal Memory
  • Up to 32GB External Memory Support
  • 3.2 Megapixel Camera
  • Assisted GPS
  • Multi Format Audio/Video Player
  • FM Radio
  • 3.5 mm audio jack
  • Wi-Fi
  • USB
  • WAP
  • Bluetooth data conectivity
  • Social Networking Apps
  • Android Market
  • dual standby

 

 

Διαδικασία ROOT για το Alcatel One Touch 918D.

Edited by athanaso77
Ενημέρωση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μαλλον με πρόλαβες γιατί ήμουν έτοιμος να παραγγείλω το 890d. Έμαθες κάτι συγκεκριμένο (καταστηματα ή πάροχος) για τη διάθεση του?

Επίσης το 913d ή το 918d θα έρθει γιατί μπερδεύτηκες μάλλον στο τίτλο του θέματος.

 

Ευχαριστώ

Dub be good to me!
Link to comment
Share on other sites

Το 918D θα έρθει, έτσι έμαθα.

 

Ναι το έψαξα και εγω, και η τιμή του (ελπίζω να μην είναι λάθος) 129 ευρω (!!!!)

Dub be good to me!
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έψαξα και εγω, και η τιμή του (ελπίζω να μην είναι λάθος) 129 ευρω (!!!!)

 

Το επόμενο μου κινητό!!!:up:

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να επισημάνουμε οτι δεν ειναι απλό GSM και οι δύο κάρτες. Η μια είναι 3G σύμφωνα αυτό αλλά και με το επίσημο site.

GSM Quad band 1900/850/1800/900; UMTS 2100/900; UMTS 1900/850; UMTS 850/2100; Dual SIM Dual standby
. Η δευτερη ειναι απλό GSM.

 

http://www.alcatelonetouch.com/global-en/images/contents/products/main/918N_front.png

Μερικά επιπρόσθετα χαρακτηριστικά που βρήκα..

Το SAR θα είναι ear 1.12 W/kg, body (0.603) W/Kg

Και η μπαταρία 1300 mAh

Ο επεξεργαστή 650 MHz CPU MediaTek MT6573

Μνήμη RAM 256mb / ROM 512

Bluetooth: Bluetooth 3.0

Wireless+LAN: 802.11b, 802.11g, 802.11n

Dimensions: 112 x 58.6 x 12.1 millimetres 123 grams

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρουσα συσκευή- στην κυριολεξία τα έχει όλα και συμφέρει. Και 3G στην μία κάρτα και διπλή λειτουργία και ένα σωρό χαρακτηριστικά. Και μέχρι τώρα, τα Alcatel που είχα ήταν πολύ συγκροτημένες συσκευές...
Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

To SAR 1.12 W/kg στο κεφάλι το θεωρώ εξαιρετικά μεγάλο. :down:
ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

To SAR 1.12 W/kg στο κεφάλι το θεωρώ εξαιρετικά μεγάλο. :down:

Εχει και δύο SIM να θρέψει :lol:

Τες πα αυτό ειναι το μέγυστο όχι το μεσο.. Το Se-Κ770 κάποτε είχε 1,77 και κυκλοφορούσε..

Αυτό που με ενοχλεί λίγο είναι που δεν εχει ΦΛΑΣ/ΦΩΣ (led) η φωτογραφική, οχι για την φωτογραφία αλλά για να το αναβουμε σαν φακό.. Ειναι ένα αξεσουάρ που το χρησιμοποιώ πολύ με το i900 που έχω τώρα.. :(

Περιμένουμε αναφορές για την αυτονομία (1300mAh, θα μπορούσαν να βαλουν μια 1500 αλλα..) και για το video που τραβάει η καμερουλα του..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

H Alcatel (customer service) απάντησε πως Μάρτιο του 2012 θα κυκλοφορήσει το κινητό και πως η τιμή του ακόμα δεν είναι γνωστή.
Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Αν έρθει το Μάρτιο το χάσανε το κορμί πατριώτη..... Μέχρι τότε θα έχει έρθει σίγουρα το Samsung galaxy Y Duos και δεν νομίζω να πουλήσει το alcatel παρα μόνο λόγω τιμής (αν και το galaxy Y, το σκέτο είναι φθηνό).

Άρε alcatel μια ζωή από τα ίδια, είπα και γω να ξαναγυρίσω!

Dub be good to me!
Link to comment
Share on other sites

κι όμως υπήρχε ελληνικό site που το κοστολογούσε είδη 129€ (τωρα αφερεσαι την καταχώρηση).. Καπου εκεί θα είναι και μαλλον πιο νωρίς από το μάρτιο.
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Επιτέλους κυκλοφόρησε!!! Τιμή 140 τελική. Τις επόμενες μέρες θα είναι στα καταστήματα. Ελλάδα πάντως είναι διαθέσιμο προς χονδρική από χτες.
Dub be good to me!
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους κυκλοφόρησε!!! Τιμή 140 τελική. Τις επόμενες μέρες θα είναι στα καταστήματα. Ελλάδα πάντως είναι διαθέσιμο προς χονδρική από χτες.

 

Ξέρουμε ποια καταστήματα θα το φέρουν;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε ποια καταστήματα θα το φέρουν;

Από getitnow σίγουρα, άρα λογικά και από multirama και όλα τα καταστήματα του ομίλου...

Link to comment
Share on other sites

140 euro ... ακριβο μου ακουγεται σε συγκριση με το 990 που υπερτερει σε ολα...περιμενω τις εξειξεις να δω τι θα παρω για τι η μπαταρια μου τα εχει φτυσει τελειως...
Link to comment
Share on other sites

140 euro ... ακριβο μου ακουγεται σε συγκριση με το 990 που υπερτερει σε ολα...περιμενω τις εξειξεις να δω τι θα παρω για τι η μπαταρια μου τα εχει φτυσει τελειως...

 

Ναι αλλά αυτό είναι dual sim!!!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είναι ακόμα διαθέσιμο, το getitnow το έχει ανεβάσει στα 129 ευρώ.

Διαθεσιμότητα δεν λέει.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είναι ακόμα διαθέσιμο, το getitnow το έχει ανεβάσει στα 129 ευρώ.

Διαθεσιμότητα δεν λέει.

 

Στο κατάστημα που αναφέρεις το έχει έτσι από αρχές Νοέμβριου του 2011! Άγνωστο πότε θα είναι διαθεσιμο. 2 μήνες και εγω το περιμένω. Τελικά το παρήγγειλα σήμερα από άλλο κατάστημα που το έφερε Ελλάδα και Σάββατο (στη χειρότερη Δευτέρα) θα το έχω στα χέρια μου. Στα 137,5 ευρώ το πήρα.

Dub be good to me!
Link to comment
Share on other sites

Στο κατάστημα που αναφέρεις το έχει έτσι από αρχές Νοέμβριου του 2011! Άγνωστο πότε θα είναι διαθεσιμο. 2 μήνες και εγω το περιμένω. Τελικά το παρήγγειλα σήμερα από άλλο κατάστημα που το έφερε Ελλάδα και Σάββατο (στη χειρότερη Δευτέρα) θα το έχω στα χέρια μου. Στα 137,5 ευρώ το πήρα.

 

Ρε παιδιά δεν το βρίσκω πουθενά.Στο getitnow δεν υπάρχει...Εσύ από που το έχεις παραγγείλει;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν ειναι το μονο 2 σιμ ανδρόιντ με δυο sim, εκτός απο την αλκατελ υπάρχει και το ετιμοπαράδοτο Galaxy Y pro DUOS στα 139€ από την wind, αρα θα περιμενα το 918d να ειναι λιγο φτηνότερο. Το 120€ του τεριαζει νομιζω περισσότερο σαν τιμή..
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμένω να πέσει η τιμη του όταν εμφανιστει κανονικά το samsung.

Το λέω γιατί αν και ειναι στο σάιτ της wind, στα καταστήματα δεν έχει εμφανιστεί ακόμη το duos pro.

Μόλις παίξει μαζικά στα μαγαζια το σαμμυ, η τιμη του αλκατελ θα κατέβει σε πιο ρεαλιστικά νουμερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...