Jump to content

Ειδήσεις


Avior
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τη νέα εποχή στην Ελληνική πρωτεύουσα δε βλέπω καμία είδηση...

 

Αθήνα-Καμπούλ-Ισλαμαμπάντ...

 

Διορθωση:Για τη νεα-παλια εποχη.

Απλως,για να μην ξυνησουμε μια μερα ολοι μαζι και μας πεσει βαρια η πραγματικοτητα και την ξαναπεσουμε για υπνο :shifty:

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλά,μην έχετε παράπονο όταν οι ακραίες μουσουλμανικές συνήθειες και αξίες σας γίνουν καθημερινότητα.

 

Επίσης,φαντάζεστε τι θα γίνει από τους υποστηρικτές αυτών αν έβγαιναν και τα έσπαγαν τίποτα χριστιανοί;;Α πα πα... Ή έσκιζε κανείς την Αγία Γραφή;;Όλες οι αντιρατσιστικές οργανώσεις θα έσπευδαν να βοηθήσουν και να δηλώσουν υπέρμαχοι των θρησκευτικών ελευθεριών!!!

 

χαχαχαχαχα....Α ρε Ελλαδάρα...

Link to comment
Share on other sites

Απλά,μην έχετε παράπονο όταν οι ακραίες μουσουλμανικές συνήθειες και αξίες σας γίνουν καθημερινότητα.

 

Εγώ έχω πρόβλημα ακόμα και με τις μη-ακραίες χριστιανικές συνήθειες. Λες να μην έχω παράπονο για ακραίες θρησκευτικές συνήθειες; Αντιδρώ σε οποιεσδήποτε θρησκευτικές συνήθειες μου επιβάλλονται (π.χ. μέσα από το σύνταγμα).

 

Επίσης,φαντάζεστε

 

Όχι. Προτιμώ να γίνει πρώτα και να αφήσω τις εικασίες για τα πρωινάδικα και το proktiko.

 

τι θα γίνει από τους υποστηρικτές αυτών αν έβγαιναν και τα έσπαγαν τίποτα χριστιανοί;;Α πα πα... Ή έσκιζε κανείς την Αγία Γραφή;;Όλες οι αντιρατσιστικές οργανώσεις θα έσπευδαν να βοηθήσουν και να δηλώσουν υπέρμαχοι των θρησκευτικών ελευθεριών!!!

 

χαχαχαχαχα....Α ρε Ελλαδάρα...

 

Κάνεις πλάκα ρε μεγάλε; Πόσες φορές μέσα σ'αυτό το φόρουμ έχω 'τσακωθεί' με άτομα που μου λένε ότι πρέπει να σέβομαι τα (χριστιανική) πιστεύω (προσοχή: εννοώ να σέβομαι την θρησκεία τους ΠΑΡΑΠΑΝΩ απ'ότιδήποτε άλλο); Έχω το δικαίωμα να το κάνω, ή όχι; Ή μήπως έχω το δικαίωμα να δείχνω ασέβεια ΜΟΝΟ στο Ισλάμ και όχι στην ΔΙΚΗ σου θρησκεία;

 

ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΖΕΙΣ και δεν βλέπεις τί γίνεται από τους πιστούς όταν βγει μιά ταινία (The Last Temptation, Da Vinci Code, κτλ.); Δεν βλέπεις τί γίνεται όταν πάμε να καταργήσουμε την δήλωση του θρησκεύματος στην ταυτότητα; Αν ΣΟΒΑΡΑ πιστεύεις ότι δεν θα σε λιντσάρει ένα πλήθος χριστιανών αν σκίσεις την αγία γραφή μπροστά τους, ΤΟΤΕ PUT YOUR MONEY WHERE YOUR MOUTH IS. Τράβα στην πλησιέστερη εκκλησία εν ώρα λειτουργείας και ΣΚΙΣΕ την καινή διαθήκη. Δες το σαν τεστ της πίστης σου.

 

Όταν λες "οι αντιρατσιστικές οργανώσεις", για ποιές μιλάς συγκεκριμένα; ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΣΤΕ: Ο καθένας θα έπρεπε να μπορεί να σκίσει, να κριτικάρει και να βρίσει οτιδήποτε θέλει χωρίς να φοβάται για την ζωή του επειδή -και καλά- προσβάλει την θρησκεία του άλλου.

 

Για να τελειώνουμε, το πόιντ μου είναι ότι η θρησκεία δεν αξίζει παραπάνω σεβασμού από ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ άλλο. Προσωπικά δεν θα επιτεθώ σε κάποιον που είναι χριστιανός, όπως δεν θα επιτεθώ σε κάποιον που είναι Τροτσκιστης (ΝΑΙ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ). Ομοίως, δεν θα επεδίωκα να προσβάλω έναν μουσουλμάνο σκίζοντας το κοράνι (ΝΑΙ, ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ, αλλά so what?). Ο αστυνομικός που το έκανε (μάλλον) έχει χαμηλό επίπεδο, αλλά αυτό δεν δικαιολογεί ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΡΑΞΗ ΒΙΑΣ.

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Mε αφορμη τα οσα εγιναν απο την αντιδραση καποιων ανθρωπων επειδη ενας αστυνομικος εσκισε το κορανι σας παραθετω αυτο:

http://troktiko.blogspot.com/2009/05/spot_24.html

Υ.Σ. Καλο να υπερασπιζομαστε τα δικαιωματα μας αλλα η βια δεν ειναι μεσω διεκδικησης τους.Δεν φταιν σε τιποτα τα αμαξια και οι βιτρινες των απλων ανθρωπων.

Link to comment
Share on other sites

Mε αφορμη τα οσα εγιναν απο την αντιδραση καποιων ανθρωπων επειδη ενας αστυνομικος εσκισε το κορανι σας παραθετω αυτο:

http://troktiko.blogspot.com/2009/05/spot_24.html

Υ.Σ. Καλο να υπερασπιζομαστε τα δικαιωματα μας αλλα η βια δεν ειναι μεσω διεκδικησης τους.Δεν φταιν σε τιποτα τα αμαξια και οι βιτρινες των απλων ανθρωπων.

 

Ρε δεν πάτε καλά ρε. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ IQ>10 που να νομίζει ότι 'ποδοπατάνε' τον ...μεσσία σας. ΕΛΕΟΣ πια με ΤΟΝ ΒΟΘΡΟ του Ελληνικού ιντερνετ. Το επίπεδό μας φαίνεται από το πόσοι διαβάζουν (ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΣΟΒΑΡΑ) το proktiko.

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε δεν πάτε καλά ρε. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ IQ>10 που να νομίζει ότι 'ποδοπατάνε' τον ...μεσσία σας. ΕΛΕΟΣ πια με ΤΟΝ ΒΟΘΡΟ του Ελληνικού ιντερνετ. Το επίπεδό μας φαίνεται από το πόσοι διαβάζουν (ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΣΟΒΑΡΑ) το proktiko.

 

90.000.000 επισκεπτεσ ειναι ολοι βοθροι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eγω φιλε μου δεν ασπαζομαι το τι λεει το αρθρο και αν δεις γραφω "παραθετω"!

Και ο μονος λογος που ανεβασα αυτο το λινκ ειναι μονο και μονο γιατι θελω να δειξω οτι υπαρχουν και απο την αλλη πλευρα προκλησεις.

Αλλα θα θελα να δω τι θα λεγες αν αυτοι που διαμαρτυρoταν σου ειχαν σπασει το αμαξι.

Οσο για τo αν σευχαριστει να βλεπεις να χορευουν πανω στον Ιησου ειναι δικαιωμα σου αλλα εμενα δεν μαρεσει αυτη η εικονα.

Δεν βγηκα να σπασω τιποτα αλλα ΔΕΝ ΜΑΡΕΣΕΙ!!!

Φιλικα παντα, Στεφανος:)

Link to comment
Share on other sites

90.000.000 επισκεπτεσ ειναι ολοι βοθροι?

 

90 εκατομμύρια; Μοναδικοί; Από που κι ως που;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

90 εκατομμύρια; Μοναδικοί; Από που κι ως που;

οχι μοναδικοι επισκεπτεσ, 90.000.000 επισκεψεισ συνολικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι μοναδικοι επισκεπτεσ, 90.000.000 επισκεψεισ συνολικα

 

Από τότε που δημιουργήθηκε; Πηγή;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που δημιουργήθηκε; Πηγή;

 

αν μπεισ στο site δεξια λιγο πιο κατω απο την ωρα ειναι ο μετρητησ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπερβολες.Δεν ξερω αν το εκαναν "επιτηδες" για να μας προσβαλουν αλλα δεν υπαρχει κατι το μεμπτο.Θα μπορουσαμε καλλιστα να το εκλαβουμε ως μια εικονα με την οποια οι γειτονες μας προβαλλουν την συνυπαρξη τους με το Χριστιανισμο, που λεει ο λογος.Το οτι καποιοι ειναι υπερβολικοι και φανατισμενοι δεν σημαινει οτι πρεπει να ακολουθουμε το παραδειγμα τους.
Link to comment
Share on other sites

αν μπεισ στο site δεξια λιγο πιο κατω απο την ωρα ειναι ο μετρητησ

 

Μάλιστα. Από την δημιουργία του, και προφανώς μετράει page hits και όχι unique users. Αλλά και πάλι, το γεγονός ότι είχε 90 εκατομμύρια hits δεν σημαίνει ότι αποτελεί αξιόπιστη πηγή ενημέρωσης...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολες.Δεν ξερω αν το εκαναν "επιτηδες" για να μας προσβαλουν αλλα δεν υπαρχει κατι το μεμπτο.Θα μπορουσαμε καλλιστα να το εκλαβουμε ως μια εικονα με την οποια οι γειτονες μας προβαλλουν την συνυπαρξη τους με το Χριστιανισμο, που λεει ο λογος.Το οτι καποιοι ειναι υπερβολικοι και φανατισμενοι δεν σημαινει οτι πρεπει να ακολουθουμε το παραδειγμα τους.

 

Συμφωνω 100% Η βια και η προκληση δεν οδηγει πουθενα παρα μονο ο διαλογος.

Εγω δεν λεω να απαντησουμε στις προκλησεις ουτε να σπασουμε τιποτα απλα σχολιαζω κατι που δεν μαρεσει.:)

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Από την δημιουργία του, και προφανώς μετράει page hits και όχι unique users. Αλλά και πάλι, το γεγονός ότι είχε 90 εκατομμύρια hits δεν σημαίνει ότι αποτελεί αξιόπιστη πηγή ενημέρωσης...

 

οπωσ θελει το ερμηνευει ο καθενασ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οπωσ θελει το ερμηνευει ο καθενασ

 

Σαφώς, αλλά αυτό δεν αναιρεί το γεγονός πως πρόκειται για ένα ειδησεογραφικό site μηδενικής αξιοπιστίας.

 

Εδώ αναφέρομαι σε αυτό ως ειδησεογραφικό και μου φαίνεται περίεργο. :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

οπωσ θελει το ερμηνευει ο καθενασ

 

Προφανώς :lol: Αυτό δεν σημαίνει πως η ερμηνεία σου δεν είναι ΛΑΘΟΣ. Και οι ειδήσεις του Σταρ εχουν μεγάλη τηλεθέαση. ΒΟΘΡΟΙ και αυτοί.

 

Πάμε στις λεπτομέριες-

 

1) Ωρίστε η αλήθεια για το πως ο (καθυ)στερημένος, αγράμματος proktikos μετράει τα hits της κακοσχεδιασμένης σελίδας του. ΞΕΒΡΑΚΩΜΑ Ι.

Για να τελειώνουμε με την απάτη του Πρωκτικού, σχετικά με τις επισκέψεις του...

 

2) Αξιοπιστία είπατε; ΞΕΒΡΑΚΩΜΑ ΙΙ.

 

Πως να γίνεις Ψαριανός μέσα σε λίγα λεπτά

 

3) Το ότι συζητάμε αν ένα καλλιτεχνικό βιντεάκι-διαφήμηση αποτελεί προσβολή προς τον πρωταγωνιστή του Life of Brian, δείχνει το επίπεδό μας σαν χώρα. Μα την Μαμά του Brian, το θεωρώ κατώτερο κι απ'το να συζητάμε για την αποτυχία του Σάκη στην Eurovision. Εδώ που τα λέμε, δεν μου κάνει εντύπωση το 80% τηλεθέασης που είχε η Eurovision στην Ελλάδα (με δεύτερη χώρα την Γαλλία στο 40%).

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Το οτι παραθετει ενα αλλο blog καποιες φωτογραφιες με στατιστικα δεν σημαινει οτι ειναι πραγματικα αυτα τα στατιστικα και αν οντως ειναι τι παει να πει αυτο?

 

Και ποιος ειπε οτι το τροκτικο ειναι αξιοπιστη πηγη?

Εγω απλα παρεθεσα ενα βιντεακι που ειχε και οχι καμια ειδηση για να μπουμε στη διαδικασια να συζηταμε αν ειναι αξιοπιστο η οχι...

Σιγα ενα blog ειναι και τιποτα παραπανω...:)

Link to comment
Share on other sites

Το οτι παραθετει ενα αλλο blog καποιες φωτογραφιες με στατιστικα δεν σημαινει οτι ειναι πραγματικα αυτα τα στατιστικα και αν οντως ειναι τι παει να πει αυτο?

 

Και ποιος ειπε οτι το τροκτικο ειναι αξιοπιστη πηγη?

Εγω απλα παρεθεσα ενα βιντεακι που ειχε και οχι καμια ειδηση για να μπουμε στη διαδικασια να συζηταμε αν ειναι αξιοπιστο η οχι...

Σιγα ενα blog ειναι και τιποτα παραπανω...:)

 

Αν το διάβαζες, θα έβλεπες τί σημαίνει.

 

Κι εμείς ένα βιντεάκι σχολιάσαμε. Μόνο ένα άρρωστο μυαλό θα πιστευε πως πρόκειτε για προσβολή του χριστού.

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Εγώ Snowball μαζί σου είμαι.Και ιδίως για τα τρωκτικά,τις ζούγκλες και τα STAR!Μαζί σου και στα περισσότερα άλλα σημεία του κειμένου σου.

 

Επίσης,δεν είπα αν είμαι χριστιανός ή όχι... Απλά προσπάθησα να καυτηριάσω λίγο τη στάση αυτών που θυμούνται τις οποιεσδήποτε ελευθερίες μόνο σε συγκεκριμένες συνθήκες και την επικινδυνότητα της επικράτησης μουσουλμανικών αξιών στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Αν το διάβαζες, θα έβλεπες τί σημαίνει.

 

Κι εμείς ένα βιντεάκι σχολιάσαμε. Μόνο ένα άρρωστο μυαλό θα πιστευε πως πρόκειτε για προσβολή του χριστού.

 

Βρε εγω καταλαβα τι λεει απλα σου λεω οτι δεν αξιζει να ασχοληθουμε με την κοντρα μεταξυ των 2 blog.

 

Και γω δεν λεω οτι ειναι καθαρα προσβολη αλλα για μενα δεν ειναι οτι καλυτερο αυτη η εικονα.

Η προκληση αλλου ειναι..Ειναι στο γεγονος οτι ενω υπηρχαν χιλιαδες αλλα πατωματα να τους βαλουν να χορευουν επελεξαν αυτο.

Τελος παντων δεν αξιζει καν να απαντησει κανεις σε σαυτο το βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το troktiko να λέει και τις μ@λακίες του , αλλά ΔΕΝ υπάρχει άλλο on-line site (μαζί με το zougla) στην Ελλάδα που να έχει τόσο γρήγορη ενημέρωση και τόσα πολλά θέματα κάθε γούστου! (και λέω ΔΥΣΤΥΧΩΣ που δεν υπάρχει άλλο)

Πάντως όπως είπε κάποιος για το επίπεδο αυτών που διαβάζουν τα εν λόγω site ... να πω και γω με την σειρά μου , υπάρχει κόσμος νοήμων που να διαβάζει κάτι στο web και να μην "φιλτράρει" αυτά που διαβάζει!????

Αμάν με τις εμμονές κάποιων με τα site αυτά! Κουραστικό κατάντησε!

Διαβάζεις κάτι , το επεξεργάζεσαι με το όσο μυαλό έχεις ... και το δέχεσαι ή το απορρίπτεις!

Από την άλλη , μπορείς να ΜΗΝ ξαναμπείς στα site τους και αν σπάζεσαι ακόμα , να ΜΗΝ ξαναμπείς και στο "Ειδήσεις" εδώ ...;)

Και τέλος , αν θες ΣΟΒΑΡΗ ενημέρωση .. μπορείς να μπαίνεις στα άλλα "σοβαρά" site που έχουμε και να διαβάζεις προχθεσινές ειδήσεις με θέματα περιορισμένα ...

(και φυσικά γραμμένα με τρόπο , .... υπνοχαλάρωσης !!!)

Και αν ανατρέξει κάποιος σελίδες πριν , θα δει από ποια site είναι τα περισσότερα θέματα των ειδήσεων(σε συντριπτικό βαθμό μάλιστα) ... οπότε να ευχαριστήσουμε αυτόν(/αυτούς) που μας προσβάλει συνέχεια και λέει για το επίπεδό μας ... στην συγκεκριμένη αναφέρομαι στον Snowball και στον amelidis και φυσικά να τον ευχαριστήσουμε και αυτόν με την σειρά του για τον ...... βόθρο του!!! βλ. 2 ποστ πάνω)

Συγνώμη από τους MOD για το off topic .. αλλά ΕΛΕΟΣ!!!

 

Και πάμε στο θέμα μας και στ' "αγαπημένα" μας site !!!

Σημείωση... η παρακάτω είδηση ξεκίνησε ΜΟΝΟ στα 2 site αυτά , οι άλλοι ακόμα το ψάχνουν!

 

Ληστεία με απειλή σύριγγας

http://www.zougla.gr/news/data/upimages/image.php?image=siriggaokgwerktgf.jpg&width=490

Ισχυρίστηκαν ότι είναι φορείς του AIDS και με την απειλή μιας σύριγγας τις λήστεψαν.

 

Το περιστατικό συνέβη στις 3 τα ξημερώματα, στη συμβολή των οδών Πειραιώς και Περσεφόνης, στο κέντρο της Αθήνας.

 

Δύο Έλληνες, 28 περίπου ετών, πλησίασαν δύο νεαρές κοπέλες που εκείνη την ώρα έβγαιναν από νυχτερινό μαγαζί και με την απειλή σύριγγας τους άρπαξαν τα κινητά τηλέφωνα και δέκα ευρώ που είχαν πάνω τους.

 

Οι δράστες συνελήφθησαν λίγο αργότερα και αναμένεται να οδηγηθούν στον εισαγγελέα. ...συνέχεια.... (ΑΠΟ ZOUGLA.gr)

Link to comment
Share on other sites

Ληστεία με απειλή σύριγγας

Τι κάνει ο άνθρωπος για 10 ευρώ!.Πάντως είναι πρωτότυπη ληστεία.Ελπίζω να είναι και η τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτό είναι σοβαρή είδηση και θα πρέπει κάποιος να την δημοσιεύσει;

 

Με αυτόν τον τρόπο παίρνουν ιδέες οι ληστές. Αυτή η μέθοδος δεν είναι διαδεδομένη αλλά με αυτή τη δημοσίευση θα γίνει.

 

Είναι τόσο απλό...

 

ΥΓ Συμβαίνει και μέσα στο ΑΠΘ.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...