Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC One X


odontiatros1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 220
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το One S είναι με ICS

 

Παίζει να έχουμε κανένα system dump πριν το διώξεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο εχει Radio Fm, τρεξτε κανα hands-on απο το youtube κα καντε ενα pause οταν δειχνει τα applications. εχει εφαρμογη ραδιο;);)

μου αρεσει πολυ αυτο το μοντελο, αλλα εχω ενα μεγαλο ερωματικο με την οθονη του. Δεν ειναι τεχνολογιας IPS οπως αναφερουν καποιουν μεσα, αλλα ειναι μιας τεχνολογιας τυπου IPS για να εχει καλυτερες γωνιες θεασης (η htc την αναφερει σαν SLCD2). Περιμενω να δω καποια συγκριτικα για την οθονη. Το σιγουρο ειναι αν καποιος συνηθισει Amoled και ειδικα της τελευταιες γενιας που ειναι HD, δεν ξερω εαν μπορει να μεινει με SLCD. Παντως, το κινητο ειναι ενα απο τα πιο ολοκληρωμενα μοντελα απο πλευρας σχεδιασμου, υλικων και δυνατοτητων που εχει παρουσιασει η htc. φιλικα

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

το κινητο εχει Radio Fm, τρεξτε κανα hands-on απο το youtube κα καντε ενα pause οταν δειχνει τα applications. εχει εφαρμογη ραδιο;);)

μου αρεσει πολυ αυτο το μοντελο, αλλα εχω ενα μεγαλο ερωματικο με την οθονη του. Δεν ειναι τεχνολογιας IPS οπως αναφερουν καποιουν μεσα, αλλα ειναι μιας τεχνολογιας τυπου IPS για να εχει καλυτερες γωνιες θεασης (η htc την αναφερει σαν SLCD2). Περιμενω να δω καποια συγκριτικα για την οθονη. Το σιγουρο ειναι αν καποιος συνηθισει Amoled και ειδικα της τελευταιες γενιας που ειναι HD, δεν ξερω εαν μπορει να μεινει με SLCD. Παντως, το κινητο ειναι ενα απο τα πιο ολοκληρωμενα μοντελα απο πλευρας σχεδιασμου, υλικων και δυνατοτητων που εχει παρουσιασει η htc. φιλικα

H οθόνη είναι IPS απλά λόγω copyright δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει το όνομα. Χωρίς να έχω δει το κινητό, η γνώμη μου είναι ότι αυτή η οθόνη δεν θα έχει να ζηλέψει τίποτα από Amoled.

Link to comment
Share on other sites

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

ωραια για την οθονη, αντε να δουμε και ενα συγκριτικο στα χαρακτηριστικα της οθονης οπως αποδοση χρωματων, καταναλωση μπαταριας, φωτεινοτητα κτλ..
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Διαθεσιμότητα: Aναμενόμενη ημερομηνία κυκλοφορίας:02 Apr 12

Το αγγλικο ,κυπριακο και καποια αλλα site Expansys λενε για (Availability: Expected release date:05 Apr 12) .

 

http://www.expansys.com.gr/htc-htc-one-x-glamour-gray-229820/

 

http://www.expansys.com.gr/htc-htc-one-x-polar-white-229819/

Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

Τα υπόλοιπα μαγαζιά του εξωτερικού κρατάνε ακόμα 5/4. Για να δούμε κατά πόσο ισχύει αυτό που λέει το expansys. Πάντως φαίνεται ότι η HTC θα προσπαθήσει να κάνει το παν για να προλάβει το βασικό ανταγωνιστή (SIII) για να καρπωθεί μεγαλύτερο μερίδιο της αγοράς...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι.

Αν είχατε ένα χάλια κινητό σαν το galaxy ace εδώ και ένα χρόνο που το έχω εγώ και δεν αντέχετε άλλο μαζί του και τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα θα πέρνατε το One X η κάποιο άλλο smartphone?

Θέλω κινητό που να είναι το καλύτερο τώρα και να ξέρω ότι θα έχει αναβαθμίσεις λογισμικού τουλάχιστον για ένα χρόνω..

Ευχαριστώ

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά να σας ρωτήσω κάτι.

Αν είχατε ένα χάλια κινητό σαν το galaxy ace εδώ και ένα χρόνο που το έχω εγώ και δεν αντέχετε άλλο μαζί του και τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα θα πέρνατε το One X η κάποιο άλλο smartphone?

Θέλω κινητό που να είναι το καλύτερο τώρα και να ξέρω ότι θα έχει αναβαθμίσεις λογισμικού τουλάχιστον για ένα χρόνω..

Ευχαριστώ

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βαλανε στο lg 4x hd 1gb ram ddr2 κ στο htc one με ποιο βαρη ui 1gb ddr1?γιατι;

 

Δεν πρόκειται να πάρεις απάντηση από κάποιον από εμάς για αυτό το θέμα. Οι επιλογές γίνονται στα πλαίσια του κόστους ή/και των διαθέσιμων αποθεμάτων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μια σοβαρή συσκευή από την εταιρία μετά από πολύ καιρό και, πιστεύω, επαναφορά της HTC στη κορυφή στον ανταγωνισμό.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μια σοβαρή συσκευή από την εταιρία μετά από πολύ καιρό και, πιστεύω, επαναφορά της HTC στη κορυφή στον ανταγωνισμό.

 

Ακριβώς, είναι μια συσκευή στα "πρότυπα" του HD2. Τέλεια χαρακτηριστικά σε όλα.

Αλλά ρε παιδιά, είμαι ο μόνος που δεν του αρέσει το design από πίσω? Όσο ωραιά είναι η 4,7 οθόνη, άλλο τόσο με χαλάει το πίσω μέρος...

Link to comment
Share on other sites

H οθόνη είναι IPS απλά λόγω copyright δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει το όνομα. Χωρίς να έχω δει το κινητό, η γνώμη μου είναι ότι αυτή η οθόνη δεν θα έχει να ζηλέψει τίποτα από Amoled.

 

Εγω που ειχα την τυχη να το δω θα σου πω πως πραγματι δεν εχει τιποτα να ζηλεψει - προσωπικα μαλιστα μου αρεσει περισσοτερο.

Για το κινητο τα ειπα. Θα ειναι στην λιστα με τις 3 καλυτερες για φετος, αλλα θεωρω οτι θα επισκιαστει -και παλι- απο το Galaxy S 3.

Οπως και να εχει, ομως, παραπεμπει σε HD2 αυτη η συσκευη, κι αυτο μονο θετικο ειναι μετα απο τοσο καιρο...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, είναι μια συσκευή στα "πρότυπα" του HD2. Τέλεια χαρακτηριστικά σε όλα.

Αλλά ρε παιδιά, είμαι ο μόνος που δεν του αρέσει το design από πίσω? Όσο ωραιά είναι η 4,7 οθόνη, άλλο τόσο με χαλάει το πίσω μέρος...

Εμένα προσωπικά δεν με χαλάει καθόλου. Ειδικά ερχόμενος από το DHD το οποίο είχε και αυτό την κάμερα σε παρόμοια θέση και πάλι πέταγε από την υπόλοιπη πίσω πλευρά...

 

Εγω που ειχα την τυχη να το δω θα σου πω πως πραγματι δεν εχει τιποτα να ζηλεψει - προσωπικα μαλιστα μου αρεσει περισσοτερο.

Για το κινητο τα ειπα. Θα ειναι στην λιστα με τις 3 καλυτερες για φετος, αλλα θεωρω οτι θα επισκιαστει -και παλι- απο το Galaxy S 3.

Οπως και να εχει, ομως, παραπεμπει σε HD2 αυτη η συσκευη, κι αυτο μονο θετικο ειναι μετα απο τοσο καιρο...

Η γνώμη σου είναι πάντα άξια προσοχής Βαγγέλη λόγω μεγάλης πείρας. :)

Και εγώ πιστεύω ότι το One X είναι μια, άξια να χαρακτηριστεί, high end συσκευή. Μπράβο στην HTC που βλέπει τα λάθη της και προσπαθεί να τα διορθώσει. Όσον αφορά στο SIII μπορεί (και μάλλον) θα πάρει το μεγαλύτερο μερίδιο της αγοράς, αλλά οι λόγοι αυτής της επικράτησης είναι μια άλλη κουβέντα που θα μας βγάλει off topic...

Link to comment
Share on other sites

HTC One S και One X έγιναν rooted πριν ακόμα βγουν στην αγορά!

Από GSM Arena.

http://blog.gsmarena.com/htc-one-s-one-x-rooted-before-release/

 

Το άρθρο λέει ότι γίνονται root χωρίς καμία δυσκολία άιντε να δουμε !! :cool:

Link to comment
Share on other sites

τελικα καποιος που το εχει πιασει στα χερια του να μας πει για το ηχειο?BTW ρε παιδια οτι hands on εχει γινει ε...κανενας δεν βαζει το ηχειο!τι κακο ειναι αυτο!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

Το να το αγορασω απο το ελληνικο expansys το βρισκεται καλη ιδεα;

Θα εχω ελληνικο μενου ή θα πρεπει για να αποκτησω να το κανω root και να περασω custom rom?

Δεν ειμαι για τετοια εγω... και το Desire Z ποτε δε μπηκα στο πειρα;σμο να το rootαρω;

Ο κυπριος που επικοινωνησα απο το expansys, μου οτι με την εγγυηση δε παιζει προβλημα, ειναι πανευρωπαικγη κ αν τεζαρει μπορω να το δωσω και στην εν Ελλαδι αντιπροσωπεια. Ξερετε αν ισχυει κατι τετοιο;

Βεβαιος τη περιπτωση αγορας απο αυτους θα τη σκεφτω μονο αν αυτοι το δινουν 600 και εδω εχει καμια 700αρα!

Οι εποχες ειναι δυσκολες...

 

Συγνωμη επειδη περα της ερωτησης για το ελληνικο μενουκαι την εκτιμηση τιμης, ολα τα αλλα ειναι ασχετα με το One X οποτε μαλλον το εχω ποσταρει σε λαθος τοπικ:oops:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...