Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC One X


odontiatros1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 220
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το κινητο ειναι αριστο, αλλα εχω να πω οτι η δικαιολογια οτι μαλλον το καινουργιο s3 θα ειναι καλυτερο, και το βαζουν στα αρνητικα ειναι εντελως ανουσιο και χαζο. Eδω μιλαμε για τωρα. Δεν εχει αντιπαλο. Τωρα σε 2 μηνες που θα βγει το s3 ειναι αλλου παπα ευαγγελιο. Ειναι σιγουρα οτι σε καποια σημεια οταν βγει το s3 θα ειναι καλυτερο αφου χρονικα θα ειναι μεταγενεστερο, αλλα στην ουσια μην περιμενετε να ειναι παρα πολυ καλυτερο.
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία είναι κατά γενική ομολογία μέτρια προς κακή και το γεγονός ότι είναι ενσωματωμένη στο τηλέφωνο το κάνει ακόμα χειρότερο!

Αν είσαι επαγγελματίας απλά το ξεχνάς...

Η κάμερα μπορεί επίσης να είναι ταχύτατη αλλά η ποιότητα δεν είναι δυστυχώς η αναμενόμενη...

 

Προσωπικά ξενέρωσα αν και ήμουν ψημένος για την αγορά του.

 

Έχω μια ελπίδα ότι η αμερικάνικη έκδοση της At&T με τον Krait θα παρέχει πολύ καλύτερη αυτονομία με εφάμιλλες επιδόσεις σώζοντας την παρτίδα (μπορώ να το αγοράσω από US).

Κατά τα άλλα περιμένουμε το SGSIII.

 

PS: Ο tegra 3 θα θάψει πολλές συσκευές από ότι φαίνεται με την τεράστια κατανάλωση που απαιτεί...

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε με βάση τα προηγούμενα...?? Μήπως να ακυρώσω την παραγγελία??!!

 

Αν η αυτονομία είναι από τις προτεραιότητές σου καλό θα είναι να το ξανασκεφτείς μιας και τα πρώτα δείγματα δεν είναι καθόλου θετικά...

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

 

PS: Ο tegra 3 θα θάψει πολλές συσκευές από ότι φαίνεται με την τεράστια κατανάλωση που απαιτεί...

 

Πιστεύω ότι οποιωσδήποτε 4πύρηνος επεξεργαστής θα θάψει συσκευές μιας και η μόνη τεχνολογία που δε προχωράει εδω και χρόνια ειναι αυτή της μπαταρίας.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άλλαξα το λευκό (δεν έχει στοκ) και θα μου στείλουν το γκρι. Ελπίζω να έκανα καλά...

Πάντως, ταιριάζει και περισσότερο με τα ακουστικά Beats που έχω (και είναι μαύρα και τα 2 ζευγάρια).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

κατσε βρε παιδια που βαπτισατε την καταναλωση της μπαταρια προβληματικη, εδω ολοι γραφουν οτι βγαζει ανετα μια μερα με βαρια χρηση και ακομα η μπαταρια δεν εχει στρωσει.

 

***moderated***

Edited by Nikos_s3
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια ελληνικο unboxing δεν εχουμε?? ή εχουμε και δεν το εχω δει ακομα

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι οποιωσδήποτε 4πύρηνος επεξεργαστής θα θάψει συσκευές μιας και η μόνη τεχνολογία που δε προχωράει εδω και χρόνια ειναι αυτή της μπαταρίας.

 

Δε φταίνε μόνο οι μπαταρίες.

 

Ο tegra 3 δυστυχώς βασίζεται στην αρχιτεκτονική των 40nm(ίδια με τον tegra 1) και είναι λογικό να έχει αυξημένη κατανάλωση.

O Krait πάλι είναι βασισμένος στην αρχιτεκτονική των 28nm με αποτέλεσμα να καταναλώνει λιγότερη ενέργεια per clock.

 

Το θέμα όμως δεν είναι μόνο η κατανάλωση αλλά και η επιδόσεις.

 

Διαβάζοντας με προσοχή το review του Krait στο εγκυρότατο anandtech αποφάσισα να περιμένω την κυκλοφορία της αμερικάνικης έκδοσης του One X. To chip της qualcomm έχει επίσης ενσωματωμένο και τον LTE δέκτη με αποτέλεσμα ακόμα καλύτερης αυτονομία σε δίκτυα(4G).

 

Περισσότερες πληροφορίες στο παρακάτω link το οποίο συγκρίνει τις επιδόσεις του chip που φοράει το ευρωπαϊκό HTX One X με αυτές του chip που θα φοράει το Αμερικάνικο.

 

http://www.anandtech.com/show/5563/qualcomms-snapdragon-s4-krait-vs-nvidias-tegra-3

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

κατσε βρε παιδια που βαπτισατε την καταναλωση της μπαταρια προβληματικη, εδω ολοι γραφουν οτι βγαζει ανετα μια μερα με βαρια χρηση και ακομα η μπαταρια δεν εχει στρωσει.

 

σημειωση, εαν καποιος θελει ενα λευκο θα εχω ενα παραπανω, το πηρα για ενα φιλο αλλα δεν θα το παρει τελικα, πληροφοριες μεσω πμ. ευχαριστω

Το αυτό.

Με άστρωτες μπαταρίες και σε συνθήκες review (=πολύ σκάλισμα και benches) βγάζει μία μέρα το κινητό.

Ήδη έχει βγει ένα update που υπερδιπλασίασε την αυτονομία. Οπότε καλό είναι να περιμένουμε και να κρίνουμε από τους κανονικούς (όσο κανονικούς μπορείς να πεις τους χρήστες του myphone :D) χρήστες.

 

Επίσης αν δεν απατώμαι, ο Tegra 3 δεν έχει και 5ο πυρήνα low consuption για περιπτώσεις που δεν απαιτείται raw power?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν δεν απατώμαι, ο Tegra 3 δεν έχει και 5ο πυρήνα low consuption για περιπτώσεις που δεν απαιτείται raw power?

 

πολυ σωστα, και οχι μονο αυτο, αλλα εχει και επιλογη το sense για power saving οπου κατεβαζει τον χρονισμο του επεξεργαστη απο 1,5ghz σε 1.0ghz (αυτο εχει φανει σε καποια benchmark οταν η επιλογη ειναι ενεργη, για αυτο εχει χαμηλα score σε καποια τεστ) για καλυτερο battery consumption.

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

μην λέτε βλακείες, η μπαταρία χωρις να έχει περάσει τους 3-5 κύκλους για να γίνει οκ κρατάει 1 ημέρα με βαριά χρήση...

gizmodo.co.uk:

Should You Buy It?

Absolutely. The camera’s the fastest and best we’ve seen on a mobile and the screen’s very bright, sharp, smooth and responsive, while the Tegra 3 processor’s power keeps everything running incredibly smoothly. It has good media playback support (even HD MKV files worked for us), looks smart and more stylish than recent HTC models and is generally fast at running apps and displaying web sites.

It’s great all round. And it’s hard to imagine any company making a better Android phone than this in 2012.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που τα benchmarks δεν είναι να τα εμπιστεύεσαι , το βίντεο είναι ενδιαφέρον από μόνο του :lol: .

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

η αυτονομια ειναι ενα θεμα.παντα στη μια μερα παρα ακτι παιζανε ολα τα κινητα απλα τωρα δεν εχεις δυναττητα δευτερης μπαταριας.προσωπικα,τωρα που γεμιζει και το ιντερνετ,κοιταω πολυ βιντεο απο το κινητο.καλουτσικα ειναι.ισως να λογκαρουν καποια λιγο.ισως παλι να ειναι ιδεα μου.αυτο που πραγματικα θα θελα ειανι καλοα νυχυτερινα βιντεο σε χρο με φασαρια.σε μια συναυλια πχ να ειχε καθαρο ηχο.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς άκυρο το unboxing σήμερα :(:( Από Δευτέρα το τηλέφωνο...:cry:

 

τι εγινε φιλε μου? παρελαβες τελικα? εγω περιμενω την τεταρτη να μου ερθει, ηδη το ασπρο εγινε sold out σε καποια καταστηματα. Ειναι λογικο, αφου και εγω δεν ειμαι του ασπρο κινητου, το one x μου εκανε ''κλικ'' και το σημαντικο ειναι οτι γυρω απο την οθονη εχει ενα διακριτικο μαυρο πλαισιο. Εαν ηταν ασπρο μπροστα στην οθονη με μεγαλο ασπρο bezel σαν το iphone, s2, note δεν θα το επαιρνα, δεν μου καθεται καλα στο ματι.

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

τι εγινε φιλε μου? παρελαβες τελικα? εγω περιμενω την τεταρτη να μου ερθει, ηδη το ασπρο εγινε sold out σε καποια καταστηματα. Ειναι λογικο, αφου και εγω δεν ειμαι του ασπρο κινητου, το one x μου εκανε ''κλικ'' και το σημαντικο ειναι οτι γυρω απο την οθονη εχει ενα διακριτικο μαυρο πλαισιο. Εαν ηταν ασπρο μπροστα στην οθονη με μεγαλο ασπρο bezel σαν το iphone, s2, note δεν θα το επαιρνα, δεν μου καθεται καλα στο ματι.

 

Ναι έχει πολύ ωραίο design κι εμένα μου αρέσει πολύ.. Ένας γνωστός μου το περιμένει αλλά μένει εκτός Αθήνας και δεν είναι εύκολο να το δω απλά Παρασκευή τον ειχα επισκεπτει και το περιμενε.. Θα μου πει εντυπώσεις όταν το εχει ελπίζω συντομα :)

 

Edit: Το παρέλαβε τελικά και τώρα μου έστειλε μήνυμα...από τα λίγα που πρόλαβε να μου πει είναι ότι είναι πάρα πολύ γρήγορο, πανέμορφο και "πολύ έξυπνο"... όταν έχω περισσότερα θα σας πω... απλά ο συγκεκριμένος έχει στην κατοχή του αυτή την στιγμή S2, Note, iphone 4s, galaxy nexus οπότε μπορεί να έχει μια εμπεριστατωμένη άποψη... Μόλις μίλησα μαζί του και μου είπε ότι η οθόνη έχει εξαιρετικό visability στον ήλιο, το υλικό του είναι πάρα πολύ καλό και με καλό grip, το μέγεθος και το βάρος ιδανικά

 

 

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Επιδεί βλέπω πολλές βλακείες να γράφοντε για την μπαταρία και τον tegra 3 απο άσχετους διαβάστε το πιο κάτω άρθρο για τον tegra 3 και το one x:

HTC One X shows NVIDIA’s Tegra 3 is a batteries best friend

http://androidcommunity.com/htc-one-x-shows-nvidias-tegra-3-is-a-batteries-best-friend-20120402/

 

http://cdn.androidcommunity.com/wp-content/uploads/2012/04/Screen-Shot-2012-04-02-at-11.56.53-AM-540x478.png

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Επιδεί βλέπω πολλές βλακείες να γράφοντε για την μπαταρία και τον tegra 3 απο άσχετους διαβάστε το πιο κάτω άρθρο για τον tegra 3 και το one x:

HTC One X shows NVIDIA’s Tegra 3 is a batteries best friend

http://androidcommunity.com/htc-one-x-shows-nvidias-tegra-3-is-a-batteries-best-friend-20120402/

 

http://cdn.androidcommunity.com/wp-content/uploads/2012/04/Screen-Shot-2012-04-02-at-11.56.53-AM-540x478.png

 

Εσύ πρέπει τελικά να είσαι πολύ έξυπνος και σχετικός για να χαρακτηρίζεις με τόση άνεση και σιγουριά άλλους χρήστες βλάκες και άσχετους σε 2 συνεχόμενα posts, χωρίς καν να έχεις δοκιμάσει τη συσκευή, διαβάζοντας απλά άρθρα που και αυτά είναι θεωρητικά...

Μακάρι η μπαταρια να έχει καλή αυτονομία, αυτό θέλουμε όλοι.

Αλλά εσύ προσωπικά coolαρε λίγο...

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μιας και κυκλοφόρησε επίσημα, συνεχίζουμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=332043

 

Καλορίζικο στους πρώτους κατόχους. :rolleyes:

 

Παρακαλώ να διατηρηθεί όσο το δυνατόν η συζήτηση εντός θέματος.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...