Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC One X


odontiatros1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα έχει κανονικά ελληνικά, μάλιστα μόλις βάλεις τη κάρτα Sim θα γυρίσει αυτόματα.

Και στηη ανάγκη του πετάς κ το more locale(free απ το market) και είσαι ok

Το Android είναι πολυγλωσσικό :)

Εγγύηση θα έχει κανονικά αν είναι ευρωπαϊκό που λογικά το Expansys τέτοια φέρνει.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 220
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας

 

Το να το αγορασω απο το ελληνικο expansys το βρισκεται καλη ιδεα;

Θα εχω ελληνικο μενου ή θα πρεπει για να αποκτησω να το κανω root και να περασω custom rom?

Δεν ειμαι για τετοια εγω... και το Desire Z ποτε δε μπηκα στο πειρα;σμο να το rootαρω;

Ο κυπριος που επικοινωνησα απο το expansys, μου οτι με την εγγυηση δε παιζει προβλημα, ειναι πανευρωπαικγη κ αν τεζαρει μπορω να το δωσω και στην εν Ελλαδι αντιπροσωπεια. Ξερετε αν ισχυει κατι τετοιο;

Βεβαιος τη περιπτωση αγορας απο αυτους θα τη σκεφτω μονο αν αυτοι το δινουν 600 και εδω εχει καμια 700αρα!

Οι εποχες ειναι δυσκολες...

 

Συγνωμη επειδη περα της ερωτησης για το ελληνικο μενουκαι την εκτιμηση τιμης, ολα τα αλλα ειναι ασχετα με το One X οποτε μαλλον το εχω ποσταρει σε λαθος τοπικ:oops:

Κανε την αγορά σου άφοβα ,καλύπτεσαι κανονικά απο εγγύηση.

Ελληνικά θα έχει 100%

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

 

Η γνώμη σου είναι πάντα άξια προσοχής Βαγγέλη λόγω μεγάλης πείρας. :)

Και εγώ πιστεύω ότι το One X είναι μια, άξια να χαρακτηριστεί, high end συσκευή. Μπράβο στην HTC που βλέπει τα λάθη της και προσπαθεί να τα διορθώσει. Όσον αφορά στο SIII μπορεί (και μάλλον) θα πάρει το μεγαλύτερο μερίδιο της αγοράς, αλλά οι λόγοι αυτής της επικράτησης είναι μια άλλη κουβέντα που θα μας βγάλει off topic...

 

Πρωτη φορα μετα απο καιρο ανυπομονω να κυκλοφορησει ενα HTC. Κι ειναι κριμα, γιατι καποτε πρωτοστατουσε και οι αλλοι απλα εκλεβαν ιδεες (βλεπε Qtek S100, HTC HD2 κλπ), τωρα με το One X τα πραγματα παιρνουν μια νεα τροπη.

Για το φιλο που ρωταει για τον ηχο, θα του πω πως ειναι πολυ καλης ποιοτητας - μου φανηκε on par με το πολυ καλο στον τομεα sony xperia s.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη φορα μετα απο καιρο ανυπομονω να κυκλοφορησει ενα HTC. Κι ειναι κριμα, γιατι καποτε πρωτοστατουσε και οι αλλοι απλα εκλεβαν ιδεες (βλεπε Qtek S100, HTC HD2 κλπ), τωρα με το One X τα πραγματα παιρνουν μια νεα τροπη.

Για το φιλο που ρωταει για τον ηχο, θα του πω πως ειναι πολυ καλης ποιοτητας - μου φανηκε on par με το πολυ καλο στον τομεα sony xperia s.

 

Αυτό εμένα,προσωπικά, κάτι μου λέει... :)

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι ο επεξεργαστης του htc one s ειναι στα 28nm που σημαινει πιο γρηγορος απο tegra 3?

ONE S = snapdragon S4 στα 28nm

ONE X = tegra 3 στα 40nm (o ONE XL με LTE έχει και αυτός S4)

Σύγκριση ένα core εναντίον ενός ο S4 είναι λίγο πιο γρήγορος αλλά σε γενικές γραμμές καλύτερα ο tegra 3 ιδικά για παιχνίδια και για μπαταρία καθώς έχει και 5ο επεξεργασία για την απλή χρίση.

Σιγά σιγά τα παραπάνω apps/games θα προσαρμόζονται για τους quad cores και εκεί θα φανεί η δύναμη του tegra 3.

Edited by koufos
o ONE XL με LTE έχει και αυτός S4
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον φίλο. Το μέλλον είναι εδώ και είναι quad. Βέβαια αν το One X είχε quad Snapdragon S4 θα ήταν ακόμα καλύτερα...
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειδα ενα βιντεο στο youtube με το lg optimus x4 hd να δειχνει που δουλευει η 5η cpu και που οι αλλοι 4 ηταν μονο σε φαση που το κινητο δεν εκανε τπτ ,μολις αρχιζε να το δουλευει να αλλαζει screens δουλευαν 2 η 1 οποτε κραταω μια πισινη σεχτικα με το ποσο θα βοηθησει..οτι θα κανει κατι σιγουρα αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο που ισως νομιζουμε,μακαρι να ειναι οπως νομιζουμε βεβαια :p,και εγω αυτο το κινητο περιμενω...πραγματικα ειναι το πιο ωραιο που εχει βγει τελευταια...
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και μόλις κάνεις κάτι μαζί του θα μπαίνουν σε λειτουργία οι κύριοι πυρήνες. Ο 5ος θα κάνει την δουλειά του όταν το κινητό είναι σε sleep.
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/simfree_htc_one_x_and_one_s_get_priced_in_uk_germany-news-3989.php

 

καμια καλη πληροφορια για το ποτε θα ειναι διαθεσιμο για αγορα σκετης συσκευης εχουμε;

Κατι για τελος Απριλη ειδα κ σκιαχτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites

Tο ξερω καλε αφου σπο ρλρι τπ εχω προπαραγγειλειΑπλα μου ειπαν πως κ τιμη και ημερομηξο: αφιξης ειναι απλα εκτιμησειςμ

Τη τιμη μοιαζεο να τη πετυχαν, μακαρι να σχυει και η ημερομηνια...

Link to comment
Share on other sites

Δειτε και στον γερμανο ,προπαραγγελια στα 699 :wacko: http://www.e-germanos.gr/e-germanos/cms/showArticle.eg?id=3501&currentCMSArticleId=3501

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Δειτε και στον γερμανο ,προπαραγγελια στα 699 :wacko: http://www.e-germanos.gr/e-germanos/cms/showArticle.eg?id=3501&currentCMSArticleId=3501

 

Οπως θα λεγε και η Δεσποινα...

'Φιλες και φιλοι το χαλι αυτο δε το πουλαω...ΤΟ ΧΑΡΙΖΩ!!!'

 

Και υστερα σου λενε στηριζε τα ελληνικα μαγαζια...

Edited by alfisti
Link to comment
Share on other sites

Δειτε και στον γερμανο ,προπαραγγελια στα 699 :wacko: http://www.e-germanos.gr/e-germanos/cms/showArticle.eg?id=3501&currentCMSArticleId=3501

 

700 και htc δεν ξαναχει....ούτε και 600.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και το EVO 3D όταν βγήκε είχε 699€, τιμή ελληνικής αντιπροσωπείας...

 

Και πήγε απατο...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό τι σημαίνει...? Ότι θα πάει άπατο και το One X?

 

Α,δε ξέρω,θα δείξει...κατα ποσο θα αξίζει και κατα ποσο με το μέγεθος του θα προσελκύσει κοσμο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

και τα 600 στην sony καλα ειναι..

 

Πολυ καλυτερα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δειτε και στον γερμανο ,προπαραγγελια στα 699 :wacko: http://www.e-germanos.gr/e-germanos/cms/showArticle.eg?id=3501&currentCMSArticleId=3501

 

Παιδιά εγώ θα το πάρω από ΠΛΑΙΣΙΟ: http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cellular-Phones/HTC-One-X-Grey-99HRL007-00.htm Τζάμπα πράμα, πάρε κι' άλλο φίλε ...

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...