Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] HTC One X


odontiatros1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Μετά το EVO 3D δεν έχει βγάλει τίποτα...

 

Δεν με κατάλαβες, μιλάω για πραγματικούς "γίγαντες" όπως έκανε κάποτε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 220
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν με κατάλαβες, μιλάω για πραγματικούς "γίγαντες" όπως έκανε κάποτε.

 

Πραγματικά όταν ξεκίνησα να "σκαλιζω" το Kaiser και σε σχέση με το τι υπήρχε τότε...η αίσθηση ήταν σοκαριστικη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δηλαδή? Something new?

Nαι το ξέρω πως μια μέρα μετά το post μου το αναδημοσίευσε και το myphone από την ίδια πηγή... το είδα και στην κεντρική σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

http://cdn.pocketnow.com/html/portal/news/0000021743//HTC-One-X-Sense-4.0.jpg

http://www.gsmarena.com/first_press_shot_of_the_htc_one_x_appears-news-3874.php

Edited by l3ft3r1s
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει αρκετά το ρολόι ου το μορφοποίησαν αλλά το διατηρούν αλλά εκ πρώτης όψεως δεν μου αρέσει το design του κινητού... :(

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τα χαρακτηριστικά της κάμερας έπαθα ένα ψιλοσόκ :shock::eek:

Μετά βέβαια... :drool::w00t:

 

http://androidandme.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2012/02/htc-one-x-specs-water1.jpg

 

[via]

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Υποδοχή για εξωτερική κάρτα δεν έχει ;.

1800 μπαταρία ; Πάλι μικρή είναι...

 

Kατά τα άλλα φοβερό τηλέφωνο. Σε δραχμές πόσο ή προλαβαίνουμε ;:D

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Υποδοχή για εξωτερική κάρτα δεν έχει ;.

1800 μπαταρία ; Πάλι μικρή είναι...

 

Kατά τα άλλα φοβερό τηλέφωνο. Σε δραχμές πόσο ή προλαβαίνουμε ;:D

 

Υποδοχή για micro SD δεν θα εχει...η τιμή αναμένεται αρκετά τσιμπημένη.... m.gsmarena.com/htc_one_x_leaks_ahead_of_announcement-news-3886.php?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ε στα 700 ξεκινάνε πάντα. Αυτό που με ενοχλεί είναι η μπαταρία του. Άντε για την κάρτα δε βαριέσαι...αλλα 1800 μπαταρία είναι λίγη. Είχα το EVO το 2πύρηνο με 1750 mAh. Βέβαια υπόσχονται πολλά με το ICS. Ξέρω όμως ότι το Sense ξοδεύει μπαταρία αρκετή. Περίμενα μια μπαταρία τουλάχιστον στα 2000 mAh. Τέλος πάντως δεν είμαι και ο ποιο ειδικός αλλά έχω εμπειρία με τα HTC :p
Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι λαθος πιστευουν οτι το μοντελο One X ειναι το ιδιο με το Edge. Ειναι 2 διαφορετικα μοντελα, το τελευταιο απο τα βιντεο που κυκλοφορησαν ηταν με 4,3 ιντσες οθονη και διπυρινο επεξεργαστη. Το One X θα ειναι το ''μεγαλο'' κινητο της.

 

Ειδα οτι το Edge με την 4,3 οθονη εχει ονομαστει One Small.

Edited by DoctorM
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

700; Η τιμή η γνωστή...!! Συγκρατήσου!!! Μάλλον μικρή μπαταρία, ήχος αλά HTC, κάμερα αλά HTC, οπότε αδιάφορο!

Η HTC είχε πεί ότι πλέον οι κάμερες της θα είναι πολύ βελτιωμένες και ο ήχος beats audio,οπότε όχι κλασικά htc

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και δεν υπάρχει και ραδιόφωνο...:(

Βασίλης

 

Panasonic G600, Samsung N100, Ericsson T65, Siemens SL10, SE T610, SE K700, SE K750, SE W850, Samsung U600, SE T650, SE G900, SE Vivaz, HTC Desire HD, HTC One X, HTC One (M7), HTC One (M8), Nexus 5x, Google Pixel XL, OnePlus 7T Pro, Samsung Galaxy S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Η HTC είχε πεί ότι πλέον οι κάμερες της θα είναι πολύ βελτιωμένες και ο ήχος beats audio,οπότε όχι κλασικά htc

 

Beats Audio σε ακουστικά. Χωρίς ακουστικά θα έχει δυνατό ήχο ;. Το θέμα δεν είναι αυτό. Αλλά η μπαταρία του που είναι πολύ μικρή (έτσι πιστεύω, σύμφωνα με την εμπειρία που είχα με το EVO), και σίγουρα τα 16gb μόνο μνήμη, τα οποία δεν ξέρουμε πόσα free θα είναι στην πραγματικότητα είναι στοιχεία που σε εμένα προσωπικά δεν αρέσουν. Βέβαια πιασάδικο θα είναι το 4πύρηνο. Θα δούμε τις κριτικές φυσικά όταν κάποιοι θα το αγοράσουν. Τώρα απλά μπορούμε μόνο να γκρινιάζουμε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Beats Audio σε ακουστικά. Χωρίς ακουστικά θα έχει δυνατό ήχο ;. Το θέμα δεν είναι αυτό. Αλλά η μπαταρία του που είναι πολύ μικρή (έτσι πιστεύω, σύμφωνα με την εμπειρία που είχα με το EVO), και σίγουρα τα 16gb μόνο μνήμη, τα οποία δεν ξέρουμε πόσα free θα είναι στην πραγματικότητα είναι στοιχεία που σε εμένα προσωπικά δεν αρέσουν. Βέβαια πιασάδικο θα είναι το 4πύρηνο. Θα δούμε τις κριτικές φυσικά όταν κάποιοι θα το αγοράσουν. Τώρα απλά μπορούμε μόνο να γκρινιάζουμε :lol:

 

Λένε για 26gb ελεύθερα για τον χρήστη. Η χωρητικότητα της μπαταρίας δεν με απασχολεί τόσο όσο ή μη δυνατότητα αντικαταστασης. Στα μείον επίσης και η απουσία ραδιοφώνου. Κατά τα άλλα το βρίσκω πολύ όμορφο και θα ήταν υποψήφιο για αγορά O:-)

Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

Οι 2 βασικοτεροι λογοι που δεν σκεφτηκα ποτε να παρω το iphone ηταν οτι δεν ειχε ραδιοφωνο και οτι δεν μπορουσες να εχεις εφεδρικη μπαταρια.. Στην HTC τελικα σπο τη μια προσθετουν δυνατοτητες κι απο την αλλη αφαιρουν.. Σιγουρα υπαρχει τμημα μαρκετινγκ και για καποιους λογους κανουν τις συγκεκριμενες αλλαγες αλλα μετα το sensation εγω προσωπικα δεν σκεφτομαι τη μεταβαση στο one X. Κριμα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Sense το 4.0 είναι απλά υπέροχο...όσο για το κινητό είναι πολύ τζάμι!!

http://www.youtube.com/watch?v=7yLypAiEsco&feature=player_embedded

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Το ότι το Sense ΔΕΝ παίζεται σαν Launcher είναι γνωστό. Αν βλέπω σωστά, υπάρχει εξόγκωμα στην μηχανή όπως στο DHD;.
Link to comment
Share on other sites

Beats Audio σε ακουστικά. Χωρίς ακουστικά θα έχει δυνατό ήχο ;. Το θέμα δεν είναι αυτό. Αλλά η μπαταρία του που είναι πολύ μικρή (έτσι πιστεύω, σύμφωνα με την εμπειρία που είχα με το EVO), και σίγουρα τα 16gb μόνο μνήμη, τα οποία δεν ξέρουμε πόσα free θα είναι στην πραγματικότητα είναι στοιχεία που σε εμένα προσωπικά δεν αρέσουν. Βέβαια πιασάδικο θα είναι το 4πύρηνο. Θα δούμε τις κριτικές φυσικά όταν κάποιοι θα το αγοράσουν. Τώρα απλά μπορούμε μόνο να γκρινιάζουμε :lol:

Το καλό είναι ότι η HTC έχει ενσωματώσει το Beats σε όλες τις εφαρμογές, τώρα για τον ήχο από το εξωτερικό ηχείο θα δείξει... Όσο για την μπαταρία, θα ήθελα και εγώ κάτι παραπάνω, αλλά θα δούμε πως θα πάει στην πραγματικότητα λόγω της τεχνολογίας 4 Plus 1 του Tegra 3. Αν αναλογιστούμε και την καλύτερη κάμερα που έχει μπει ποτέ σε HTC, την πολύ καλή S-IPS οθόνη του, καθώς και το Sense 4, νομίζω ότι είναι ένας πολύ δυνατός υποψήφιος για την κορυφή της κατηγορίας για φέτος.

 

Σίγουρα είναι ότι πληρέστερο έχει παρουσιάσει η HTC στην android κατηγορία μέχρι τώρα.

 

 

BTW η τιμή προπαραγγελίας από Αγγλία είναι στα 575€, αρκετά κάτω από τα 699€ που θα έρθει εδώ. Ημερομηνία διάθεσης από 5 Απριλίου...

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...