Jump to content

Xperia Μini st15i / Xperia Mini Pro sk17i κ.α. : One Click Root


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 421
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να ευχαριστήσω και γω για τον οδηγό,εύκολα γρήγορα και απλά έκανα root, χωρίς βάλε -βγάλε κερνελ και σβήσε θαυμαστικά και βάλε jig να μηδενίσεις flash counter στο sgs 2.Άψογος!!
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα!Εχω κανει τα βηματα για το root οπως ακριβως τα περιγταφονται και εχει εμφανιστει η κλειδαρια και το εικονιδιο σουπερ γιουζερ..αλλα αν κλεισω το κινητο και προσπαθησω να κανω ρικοβερι...μενει στασιμο και δεν κανει ποτε..ξερει κανεις τι μπορει να φταει??? :ninja:

 

ΕDIT:

Παιδια θελω βοηθεια..μετα απο αρκετες πανω απο το κινητο καταφερα να μην μπαινει στο λειτουργικο!!!δεν εκανα και μπα απ και το μονο που κανει ειναι να με πηγαινει στο fastboot mode!!!!!help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

edit2:καταφερα να βαλω μια rom αλλα δεν λειτουργει καλα..προτεινετε μου μια καλη και απλη να κανω την δουλεια μου αν δεν γινεται να εχω πισω την κανονικη..(cyanogen δοκιμασα τα παντα αλλα εχω το status 7 error )

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Dont worry Be happy

Nexus s!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μαγκες μπορει καποιος να φτιαξει τα λινκ στην πρωτη σελιδα?Δεν δουλευουν

 

Διόρθωσα το πρώτο, το δεύτερο είναι μια χαρά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οχι,τα αφηνεις οπως ειναι,τικαρισμενα.

 

Τι θα γίνει αν ξε-τικάρω δλδ την λειτουργεία εντοπισμού σφαλμάτων?

Θα μου κολλήσει?

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει αν ξε-τικάρω δλδ την λειτουργεία εντοπισμού σφαλμάτων?

Θα μου κολλήσει?

 

οχι.καντο αφοβα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαι τα 2 λίνκ κατεβάζουν τα αρχεία του root.Για το unroot κατεβάστε από εδώ http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=765523&d=1319922608 :)
Link to comment
Share on other sites

Kαι τα 2 λίνκ κατεβάζουν τα αρχεία του root.Για το unroot κατεβάστε από εδώ http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=765523&d=1319922608 :)
To λινκ για unroot στην αρχικη σελιδα διορθωθηκε.

Ευχαριστω για την παρατηρηση.;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια;) Ηθελα να ρωτησω πως καλαβαινουμε οτι ημαστε root!!??

Xperia Pro and waiting with impatience for my "Ice Cream Sandwich"

 

Summer's All Around ;)

Link to comment
Share on other sites

Έκανες την διαδικασία που περιγράφεται; Αν ναι τότε θα πρέπει να σου έβγαλε σχετικό μύνημα ενώ πλέον μπορείς να απεγκαταστήσεις εφαρμογές που πρίν δεν μπορούσες.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας....προσπαθησα να κανω root με τον παραπανω τροπο ....παταω runme.bat kαι μετα enter...και μολις το πατησω μου γραφει <to sistima den einai se thesi na entopisei th kathorismeni diadromo diskou>...μηπως ξερει καποιος τι συμβαινει???

επισης σορρυ κιολας αλλα ειμαι λιγο ασχετος:wacko:....o λογος που κανω ροοτ ειναι για να κατεβαζω free εφαρμογες? ευχαρηστω......α ξεχασα ειμαι κατοχος του arc s :)

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι root?

Γιατί να γίνω root στην Android συσκευή μου;

Τί κίνδυνος υπάρχει; Θα χάσω τα δεδομένα μου;

Θα χάσω την εγγυησή μου;

Κι αν δε θέλω να είμαι πια root;

 

οι απαντήσεις εδώ

 

στο πρόβλημα σου τώρα... windows έχεις; έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας....προσπαθησα να κανω root με τον παραπανω τροπο ....παταω runme.bat kαι μετα enter...και μολις το πατησω μου γραφει <to sistima den einai se thesi na entopisei th kathorismeni diadromo diskou>...μηπως ξερει καποιος τι συμβαινει???

επισης σορρυ κιολας αλλα ειμαι λιγο ασχετος:wacko:....o λογος που κανω ροοτ ειναι για να κατεβαζω free εφαρμογες? ευχαρηστω......α ξεχασα ειμαι κατοχος του arc s :)

 

Το runme.bat πρέπει να είναι έξω από το φάκελο που βρίσκονται τα υπόλοιπα αρχεια. Γιαυτό δε μπορεί να εκτελεσει την εντολή.

Ο λόγος που κάνεις root είναι για να μπορείς να απεγκαθιστας διάφορες εφαρμογές που δε θέλεις και υπάρχουν μέσα στο τηλέφωνο σου και δε φεύγουν αλλιώς, για να κάνεις backup ότι υπάρχει μέσα σ'αυτο, για να περνάς διάφορες ρομ και πολλά άλλα πράγματα. Αλλά για να ρωτάς μάλλον πριν κάνεις οτιδήποτε από αυτά πρώτα πρέπει να διαβάσεις σχετικά με το root.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να γινει root πρεπει υποχρεωτικα να τρεχουμε την 2.3.3 η μπορουμε και με την 2.3.4 με το συγκεκριμενο link; :confused:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

αν κάνω unroot τι θα γίνουν οι εφαρμογές που εγκατέστησα ως root πχ titanium ?

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να γινει root πρεπει υποχρεωτικα να τρεχουμε την 2.3.3 η μπορουμε και με την 2.3.4 με το συγκεκριμενο link; :confused:

 

Εγω το έκανα στο mini pro μου με 2.3.4.

 

 

καλησπέρα

αν κάνω unroot τι θα γίνουν οι εφαρμογές που εγκατέστησα ως root πχ titanium ?

 

Αν θυμάμαι καλα θα υπάρχουν σαν εφαρμογές ακόμη στη συσκευή σου και θα πρέπει να τις απεγκαταστησεις εσύ καθώς δε θα σου χρησιμεύουν αφού χρειάζονται root για να δουλεψουν.

Αλλα γιατι να κάνεις unroot.???

 

Sent from my mini pro using tapatalk....

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Εγω το έκανα στο mini pro μου με 2.3.4.

 

 

 

 

 

 

 

Αν θυμάμαι καλα θα υπάρχουν σαν εφαρμογές ακόμη στη συσκευή σου και θα πρέπει να τις απεγκαταστησεις εσύ καθώς δε θα σου χρησιμεύουν αφού χρειάζονται root για να δουλεψουν.

Αλλα γιατι να κάνεις unroot.???

 

Sent from my mini pro using tapatalk....

 

Επειδή έχω ένα πρόβλημα κατά την σύνδεση μου με το KIES ( δες εδώ )θέλω να δω μήπως οφείλετε σε αυτό.

Το κινητό μου είναι το SGSΙΙ

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια! Εχω το sony ericsson neo v γίνεται να το κανω root την στιγμή που εχω Ubuntu 11.10 στο λαπτοπ μου;
Link to comment
Share on other sites

Aυτο που με ενδιαφερει ειναι φυσικα η μεταφορα αρχειων που δεν πανε sd,και η διαγραφη αχρηστων προγραμματων.

Καποιοι που κανανε τα παραπανω μηπως μπορουνε να ανεβασουνε μια λιστα τι διεγραψαν με ασφαλεια και χωρις παρενεργειες?

Το εκανα σε se neo-v και εγινε σε λιγα δευτερολεπτα!

Αν παρακολουθεις την οθονη στο pc εχει πληρης γνωση ποτε τελειωνει το η διαδικασια αφου το.....γραφει κιολας!

Δεν υπαρχει λογος να κοιταει καποιος το κινητο την ωρα της διαδικασιας.....

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Aυτο που με ενδιαφερει ειναι φυσικα η μεταφορα αρχειων που δεν πανε sd,και η διαγραφη αχρηστων προγραμματων.

Καποιοι που κανανε τα παραπανω μηπως μπορουνε να ανεβασουνε μια λιστα τι διεγραψαν με ασφαλεια και χωρις παρενεργειες?

.

Πρεπει να ρωτησεις στο τοπικ για το τηλεφωνο που εχεις :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...