Jump to content

Xperia Μini st15i / Xperia Mini Pro sk17i κ.α. : One Click Root


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω το ιδιο προβλημα εχω .. οταν σου εγραψε deamon started successfully περιμενες πολυ ωρα για το επομενο βημα???:ninja:

 

edit:μπορεις να μου πεις πως εγκατεστησες τους drivers??

Απο εδω κατεβασε τους Drivers και αποσυμπίεσε το αρχειο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=899750 μετα αφου πρωτα συνδεσεις το nexus απο τον πινακα ελεγχου πηγαινε devices and printers και με δεξι κλικ κανε manual εγκατασταση και ψαξε τον φακελο google-usb_driver και μετα πατησε το οκ. μετα αν το εχεις κανεις σωστα θα γινει το root σε 15 δευτερα :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 421
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς!Εγώ έχω την 2.3.4/4.0.2.Α.0.42!Το 42 που ρωτάς αναφέρεται στο τελευταίο νούμερο που παρέθεσα!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!.προσπαθησα σε arc με 2.3.4/4.0.2.Α.0.42 αλλα εχει κολληση στο waiting device.

Την πρωτη φορα μου εγραψε deamon started succesfully κ εκανα την βλακεια? μολις το ειδα κ το εβγαλα νομιζοντας? πως τελειωσε.

Το μονο που ειδα ηταν μια αλλαγη θεσεων τον εφαρμογων μου μεσα στο μενου,ετρεξα το titanium backup αλλα δεν με βρισκει ρουτ

Στην συνδεσημοτητα τι επιλεγω?

Τι λαθος εκανα?

Χρειαζεται να κατεβασω κ εγω τους drivers?.Και αν ναι απο που?

Ευχαριστω

Edited by billias7
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και εμένα κόλλησε στο waiting for device

δεν εχω κατεβάσει drivers διότι δεν ξέρω από που ??

το ξεζιπαρισμένο αρχείο έχει τα ακόλουθα:adb.exe---adbwinapi.dll-----adbwinusbapi.dll----busyfox file---su file ---superuser.apk file----zergrush file.

εχουν περάσει 10 λέπτα και ακόμη περιμένω

τελος το κινητό είναι το soy ericson mini android 2.3.3 αρ μοντελουst15i

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και εμένα κόλλησε στο waiting for device

δεν εχω κατεβάσει drivers διότι δεν ξέρω από που ??

το ξεζιπαρισμένο αρχείο έχει τα ακόλουθα:adb.exe---adbwinapi.dll-----adbwinusbapi.dll----busyfox file---su file ---superuser.apk file----zergrush file.

εχουν περάσει 10 λέπτα και ακόμη περιμένω

τελος το κινητό είναι το soy ericson mini android 2.3.3 αρ μοντελουst15i

Ετρεξες κανονικα το runme.bat?

Eμενα το μινι μου εγινε σε 10 δευτερα.

Link to comment
Share on other sites

τους drivers τους περναει το κινητο μονο του οταν το συνδεσεις,αφου εχεις επιλεξει τον εντοπισμο σφαλματων!

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το xperia neo V δουλεύει??? (Λογικά ναι, αλλά λέω να ρωτήσω πρώτα μη και γίνει τίποτα)
Link to comment
Share on other sites

Για το xperia neo V δουλεύει??? (Λογικά ναι, αλλά λέω να ρωτήσω πρώτα μη και γίνει τίποτα)
Tο λογικό είναι ναι.
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω arc με την ποιο καινουργια εκδοση φασματος,2.3.4 android....συνδεω το κινητο μου...κανω οτι λεει...παταω ενα κουμπι και λεει αδυνατει να κανει (οτι κανει σε εσας με σειρα)... καμια ιδεα ?
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Εμενα λεει το Χ10 3 0 1 G 0 75.. Mporei na γινει κατι; Το εχετε κανει;

 

...

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3846076#post3846076

 

Και εμένα αυτό έχει και μόλις το έκανα και έπαιξε αψογα!!!

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: μετά το ρουτ ππαμε και ξετικάρουμε τα 2 πραγματάκι απου ενεργοποιήσαμε έτσι;; το άγνωστες πηγές και το εντοπισμός σφαλμάτων φαντάζομαι... και τα ξανατικάρουμε αν θέλουμε να κάνουμε unroot. ε;
'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: μετά το ρουτ ππαμε και ξετικάρουμε τα 2 πραγματάκι απου ενεργοποιήσαμε έτσι;; το άγνωστες πηγές και το εντοπισμός σφαλμάτων φαντάζομαι... και τα ξανατικάρουμε αν θέλουμε να κάνουμε unroot. ε;

 

οχι,τα αφηνεις οπως ειναι,τικαρισμενα.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που γραφω σε αυτο το θεμα,αλλα βλεπω παντου να υπαρχει θεμα για ροοτ.

υπαρχει θεμα πως θα περασουμε μια ρομ σε ανδροιντ?

Link to comment
Share on other sites

Για το xperia neo V δουλεύει??? (Λογικά ναι, αλλά λέω να ρωτήσω πρώτα μη και γίνει τίποτα)

 

Ναι με ενα κλικ σε μερικά δευτερόλεπτα. (Αφού μου πήρε σχεδον ένα απόγευμα να βρω drivers , sdk και συναφή...)

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη δε βλεπω το αρχειακι για να το κανω ροοτ μπορει καποιος να μου το στειλει σε π.μ???

ευχαριστω.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Παιδιά μη με παρεξηγήσετε , είμαι λιγο άσχετοσ .... Τί κερδίζουμε κάνοντας ρουτ???
Link to comment
Share on other sites

τωρα που εγινα superuser πως χρησιμοποιω το προγραμμα για διαγραφη προγραμματων?

ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Παιδιά μη με παρεξηγήσετε , είμαι λιγο άσχετοσ .... Τί κερδίζουμε κάνοντας ρουτ???

 

Πλήρη έλεγχο των αρχείων του τηλεφώνου με ότι καλό (και κακό) συνεπάγεται...

 

 

τωρα που εγινα superuser πως χρησιμοποιω το προγραμμα για διαγραφη προγραμματων?

ευχαριστω....

 

Εγκαθιστάς την (free) εφαρμογή titanium backup και προχωράς με προσοχή. Πρώτα από όλα κάνεις ένα μπακαπ για σιγουριά

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306146

 

Sent from my u8800 using Tapatalk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πλήρη έλεγχο των αρχείων του τηλεφώνου με ότι καλό (και κακό) συνεπάγεται...

 

 

 

 

Εγκαθιστάς την (free) εφαρμογή titanium backup και προχωράς με προσοχή. Πρώτα από όλα κάνεις ένα μπακαπ για σιγουριά

ευχαριστώ.....

Link to comment
Share on other sites

οχι,τα αφηνεις οπως ειναι,τικαρισμενα.

 

παιδια μια ερωτηση καθοτι ασχετος...αν μετα το root ξετικαρουμε τον εντοπισμο σφαλματων παιζει καμια διαφορα και αν ναι ποια?

γιατι απο οτι καταλαβα αλλαζει και ο τροπος συνδεσης του τηλεφωνου με το pc. πχ σε unroot κατασταση (οπως ειμαι εγω) οταν συνδεω το κινητο με το pc μου το εμφανιζει κανονικα σαν galaxy i900 και ανοιγει και το auto play, ενω με τικαρισμενο τον εντοπισμο σφαλματων μου το εμφανιζει σαν δισκο f, g, και μαλιστα δεν μου επιτρεπει την προσβαση.

αυτο θα ειναι μονιμο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...