Jump to content

Xperia Μini st15i / Xperia Mini Pro sk17i κ.α. : One Click Root


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν μπορω να κανω ρουτ μ βγαζει στο τελος συνεχεια failed to copy κτλ κτλ...

εχω το arc s :/

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα!!!Και τι δεν έχω δοκιμάσει(απο software).

Καμια λύση κάποιος??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 421
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω εχω κανει rootαρισμα στο δικο μου.... εχω την 4.0.4 ..... .587. απλα ο οδηγος που το εκανα ειναι στα αγγλικα, αν δεν υπαρχει προβλημα με τους κανονες του φορουμ το ανεβαζω... και εγω τλαιπωρηθηκα μεχρι να βρω την λυση για το root. ειναι πιο πολυπλοκο για τις εκδοσεις 4.0.4 ..... .587 και μετα.

 

αν μου πειτε το οκ την ανεβαζω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδια εκανα οτι λεει ο οδηγος σε ενα sony xperia u αλλα τσιφος ουτε ρουτ γινεται αλλα ουτε το busybox app ειναι εγκατεστημενο στο κινητο.

 

Καμια προταση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα οτι λεει ο οδηγος σε ενα sony xperia u αλλα τσιφος ουτε ρουτ γινεται αλλα ουτε το busybox app ειναι εγκατεστημενο στο κινητο.

 

Καμια προταση?

 

Δε μας λες όμως τι έκδοση φοράει

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημερα σας.

Υπαρχει μηπως καποιος οδηγος για Εγκατάσταση ClockworkMod recovery?

 

Κατέβασε το x-parts απο το play store και μέσα απο αυτό κάνε εγκατάσταση το ClockworkMod recovery. Δε μας είπες ποια συσκευή έχεις, αν δεν υποστηρίζεται απο το πρόγραμμα θα στο γράψει στην οθόνη. Μπαίνεις στο cwm απλά κάνωντας πολλές φορές tap στην οθόνη την ώρα που ανοίγει το κινητό ώσπου να bootαρει στο cwm. Αν όχι δοκίμασε με το πλήκτρο volume down.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Στην 4.1.Β.587 γινεται? μου βγαζει fail καθως παει να εγκαταστησει τα απκς.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2220568

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει αναλυτικά πώς αποσυπιεζουμε. Τα αρχεία που κατεβάζουμε

 

Ξέχασα να πω ότι έχω xperia st15i και έκδοση 4.0.4

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα. Έχω το Xperia Neo V και μετά από πολύ καιρό στην έκδοση 4.0.4 είπα να γυρίσω πίσω στην έκδοση 2.3.4

Έκανα λοιπόν τα απαραίτητα με το flashtool και τώρα έχω την 2.3.4 με έκδοση 4.0.2.Α.0.42

 

Μετά από αυτό είπα να κάνω και root (δεν είχα ξανακάνει). Κάνω λοιπόν τα βήματα αυτού του οδηγού. Τρέχω το runme.bat και στο τέλος γράφει ALL DONE αλλά και κάποια failed. Στο μενού δεν έχω εφαρμογή SuperUser (διάβασα στα ποστ ότι θα έπρεπε να υπάρχει αν πέτυχε) και επίσης και το titanium backup μόλις ανοίγει μου λέει ότι δεν είμαι root.

Από την άλλη όμως, χρησιμοποίησα το ES File Explorer File Manage, το οποίο όντως κατάφερε να μετακινήσει κάποιες εφαρμογές όπως τους χάρτες google και το το fb στην SD.

 

Τελικά είμαι root ή όχι; και αν όχι τι μπορώ να κάνω; και αν ναι γιατί το τιτανιουμ δεν το βλέπει;

 

http://img202.imageshack.us/img202/5381/vpbg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το Xperia Neo V και μετά από πολύ καιρό στην έκδοση 4.0.4 είπα να γυρίσω πίσω στην έκδοση 2.3.4

Έκανα λοιπόν τα απαραίτητα με το flashtool και τώρα έχω την 2.3.4 με έκδοση 4.0.2.Α.0.42

 

Μετά από αυτό είπα να κάνω και root (δεν είχα ξανακάνει). Κάνω λοιπόν τα βήματα αυτού του οδηγού. Τρέχω το runme.bat και στο τέλος γράφει ALL DONE αλλά και κάποια failed. Στο μενού δεν έχω εφαρμογή SuperUser (διάβασα στα ποστ ότι θα έπρεπε να υπάρχει αν πέτυχε) και επίσης και το titanium backup μόλις ανοίγει μου λέει ότι δεν είμαι root.

Από την άλλη όμως, χρησιμοποίησα το ES File Explorer File Manage, το οποίο όντως κατάφερε να μετακινήσει κάποιες εφαρμογές όπως τους χάρτες google και το το fb στην SD.

 

Τελικά είμαι root ή όχι; και αν όχι τι μπορώ να κάνω; και αν ναι γιατί το τιτανιουμ δεν το βλέπει;

 

http://img202.imageshack.us/img202/5381/vpbg.png

 

Αφού δε σε βλέπει το titanium κ η εφαρμογή superuser δεν έχει μπει στο κινητό σου δεν είσαι.

Δες αν έχεις ενεργοποιημένα τις άγνωστες πηγές κτλ που θέλει αλλιώς ξαναπροσπάθησε πάλι αλλάζοντας κ θύρα usb και restart στο pc

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Αφού δε σε βλέπει το titanium κ η εφαρμογή superuser δεν έχει μπει στο κινητό σου δεν είσαι.

Δες αν έχεις ενεργοποιημένα τις άγνωστες πηγές κτλ που θέλει αλλιώς ξαναπροσπάθησε πάλι αλλάζοντας κ θύρα usb και restart στο pc

 

Οι άγνωστες πηγές ήταν ενεργοποιημένες. Έκανα restart το pc και άλλαξα usb αλλά δυστυχώς πάλι τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα και καλή Χρονιά,

 

θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να κάνω root στο xperia st15i με Έκδοση Android 2.3.4 Kernel 2.6.32.9 και αριθμό έκδοσης 4.0.2Α.0.62 ώστε να βάλω Έκδοση Android 4.0.3

Αν γίνεται, αξίζει να κάνω την αναβάθμιση ή θα είναι "βαρύ" το λειτουργικό για αυτό το τηλέφωνο.

 

Απλά να ενημερώσω ότι είμαι λίγο άσχετος με το όλο θέμα και ζητώ την κατανόησή σας.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Edited by theotango
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή Χρονιά,

 

θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να κάνω root στο xperia st15i με Έκδοση Android 2.3.4 Kernel 2.6.32.9 και αριθμό έκδοσης 4.0.2Α.0.62 ώστε να βάλω Έκδοση Android 4.0.3

Αν γίνεται, αξίζει να κάνω την αναβάθμιση ή θα είναι "βαρύ" το λειτουργικό για αυτό το τηλέφωνο.

 

Απλά να ενημερώσω ότι είμαι λίγο άσχετος με το όλο θέμα και ζητώ την κατανόησή σας.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

 

Σίγουρα η 4.0.3 είναι πιο βαριά απο την 2.3.4 κ ενδέχεται το κινητάκι να έχει τα κολληματάκια του.

Όσο για το αν μπορείς να κάνεις root ορίστε ένα λινκ να σε βοηθήσει

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1842366

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η 4.0.3 είναι πιο βαριά απο την 2.3.4 κ ενδέχεται το κινητάκι να έχει τα κολληματάκια του.

Όσο για το αν μπορείς να κάνεις root ορίστε ένα λινκ να σε βοηθήσει

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1842366

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου.

 

Θα μπορούσες να μου προτείνεις κάποια άλλη έκδοση Android για αυτό το κινητό; Δηλαδή αν αξίζει να αναβαθμίσω από την 2.3.4 στην 2.3.7 για παράδειγμα (δεν ξέρω αν τα λέω σωστά), ή να μην κάνω κάτι και να μείνω εδώ που είμαι;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου.

 

Θα μπορούσες να μου προτείνεις κάποια άλλη έκδοση Android για αυτό το κινητό; Δηλαδή αν αξίζει να αναβαθμίσω από την 2.3.4 στην 2.3.7 για παράδειγμα (δεν ξέρω αν τα λέω σωστά), ή να μην κάνω κάτι και να μείνω εδώ που είμαι;

 

Διάβασε στο νήμα του τηλεφώνου, για να ανέβεις πάνω από android 4 πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader και να βάλεις custom kernel - και πάλι θα σε περιορίζει η διαθέσιμη μνήμη του κινητού.... Εγώ το έχω αφήσει σε 2.3.4 και μετά από ρουτ και καθάρισμα αχρήστων είναι μια χαρά, δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4905080#post4905080

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε στο νήμα του τηλεφώνου, για να ανέβεις πάνω από android 4 πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader και να βάλεις custom kernel - και πάλι θα σε περιορίζει η διαθέσιμη μνήμη του κινητού.... Εγώ το έχω αφήσει σε 2.3.4 και μετά από ρουτ και καθάρισμα αχρήστων είναι μια χαρά, δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4905080#post4905080

 

Επίσης, μπορείς αν θες πάνω στην 2.3.4 να περάσεις ένα ICS feel όπως έχω κάνει εγώ - δες εδώ

http://forum.xda-developer....php?t=2162275 αλλά κάνε ένα κόπο να το διαβάσεις προσεκτικά γιατί σε μένα με mini έκατσε μια χαρά, εσύ έχεις το minipro...]

 

Επειδή όπως σου είπα είμαι λίγο άσχετος... Σύμφωνα με την δεύτερη παράθεση που έχω βάλει και με τον τρόπο που περιγράφεις παραπάνω κρατάς την 2.3.4 και περνάς από πάνω ένα είδος "θέματος" το οποίο όμως έχει και κάποιες παραπάνω λειτουργίες;

 

Αν συμβαίνουν όλα τα παραπάνω δεν χρειάζεται να κάνεις φορματ το τηλέφωνο και φαντάζομαι δεν χάνεις τίποτε από δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδιά καλημέρα!Αν ασχολείται κάποιος ακόμη με το xperia mini st15i θα παρακαλούσα να μου στείλει pm για να ρωτήσω κάποια πράγματα για root κτλ...Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχει αλλαξει κατι με τον οδηγο? Γιατι ενω θεωρητικα τα κανω ολα σωστα, κανει και επανεκκινηση το κινητο, οταν ανοιγει το κινητο δεν γινεται ρουτ. Εχω την 4.0.2.Α.0.42 .
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλησπέρα στο forum.

εγώ θέλω να ρωτήσω (μη γνωρίζοντας και πολλά από root και flash), για να καταφέρω να γίνω root σε έκδοση 4.0.2.Α.0.62, θα πρέπει να έχω κάνει flash σε άλλη που γίνεται π.χ 4.0.2.Α.0.42;

αν ναι, σε αυτή την περίπτωση χάνω ότι έχω στη μνήμη του τηλεφώνου ε;

το τηλέφωνό μου είναι ένα Sony Ericsson Neo V με 2.3.4 Gingerbread, Kernel 2.6.32.9 και έκδοση 4.0.2.Α.0.62 και το είχα πάρει από Vodafone.

ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...