Jump to content

Xperia Μini st15i / Xperia Mini Pro sk17i κ.α. : One Click Root


BMW116i
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 421
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Aφού ευχαριστήσω πρώτα όλα τα παιδιά του φόρουμ για αυτό τον οδηγό να σας πώ για την δική μου εμπειρία.

Μιας και αρχαριος τα βήματα μου θα βοηθήσουν και άλλους

1ο το root έγινε πανεύκολα αλλά με τη δεύτερη.Σε εμένα όταν πήγα στις συσκευές δεν είχε κατεβάσει σωστά τους drivers και είχε θαυμαστικό δίπλα στο neo v.To έλυσα και επανέλαβα τα βήματα και όλα οκ.

2ο. Ο λόγος που έκανα το root ήταν γιατί το κινητό μετά την εγκατάσταση πολλών εφαρμογών είχε μεγάλο lag σε βαθμό εκνευριστικό.Κατεβασα μετά το root την εφαρμογή autokiller από το market και έδωσα στην κεντρική οθόνη που θα δείτε κατα σειρά τις τιμές 82,90,98 και πάει λάδιιιιιιιιιιιιι:D

3ο Μην παραλείψετε το titanium backup να κατεβάσετε.

4ο Οποιος έχει κι εκεινος xperia neo v ας κάνει μια ενημέρωση τι προγράμματα διέγραψε με ασφάλεια

 

Σας ευχαριστώ και θα επανέλθω με νέες εμπειρίες

Link to comment
Share on other sites

H επιλογη "εντοπισμος σφαλματων USB" πρεπει να ειναι μονιμα τσεκαρισμενη μετα το root?:confused:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

H επιλογη "εντοπισμος σφαλματων USB" πρεπει να ειναι μονιμα τσεκαρισμενη μετα το root?:confused:

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα όπως και αν το αφήσεις.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πρόβλημα όπως και αν το αφήσεις.

 

Oταν το απενεργοποιησα και ανοιξα το titanium μου ειπε να το ενεργοποιησω το "εντοπισμος σφαλματων USB"

Αλλη μια ερωτηση.

Πως διαγραφω μεσω τιτανιουμ τις αρχικες εφαρμογες του κινητου,και αν εχει νοημα αφου πλεον εχω 190ΜΒ ελευθερα....:lol:

Να πω επισης κατι που παρατηρησα μετα το root στο se neo-v οτι ειχε παραξενη συμπεριφορα,πχ αργουσε πολυ.Μετα απο επανεκινηση ολα τελεια!:D

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Oταν το απενεργοποιησα και ανοιξα το titanium μου ειπε να το ενεργοποιησω το "εντοπισμος σφαλματων USB"

Αλλη μια ερωτηση.

Πως διαγραφω μεσω τιτανιουμ τις αρχικες εφαρμογες του κινητου,και αν εχει νοημα αφου πλεον εχω 190ΜΒ ελευθερα....:lol:

Να πω επισης κατι που παρατηρησα μετα το root στο se neo-v οτι ειχε παραξενη συμπεριφορα,πχ αργουσε πολυ.Μετα απο επανεκινηση ολα τελεια!:D

 

To titanium χρειάζεται τον εντοπισμό σφαλμάτων ενεργό. Εγω συνήθως το κλείνω μετά. Αλλα κάποιες φορές το ξεχνάω. Δεν τρέχει και τίποτα. Απλά αν το κλείνεις μετά πριν μπεις στο titanium καθε φορά θα πρέπει να το ανοίγεις.

Τωρα κάνε ένα μπακαπ όλων των εφαρμογών στο titanium και μετά μπορείς να μπαίνεις σε καθε μια εφαρμογή (μέσα από titanium φυσικά) να πατάς ''πάγωμα'' αντί για απεγκατάσταση. Εγω τις παγωνω και αν κάποια στιγμή θελω να τις ενεργοποιήσω πάλι πατάω εκκίνηση. Δεν ειναι απαραίτητο να τις κανεις απεγκατάσταση. Και με το πάγωμα γίνεται η δουλειά σου και πιο ανώδυνα.

Μόνο πρόσεξε μη σβήσεις τίποτα που να εχει σχέση με τη λέξη google. Αυτές δεν τις αγγίζουμε. Εγω για παράδειγμα επειδή για τα μυνηματα χρησιμοποιώ το handcent έχω παγώσει την μαμα εφαρμογή μυνηματα χωρίς πρόβλημα και για άλλες τέτοιες επίσης εφαρμογές που τις φοβόμουν τις έχω παγώσει. Όπως το ημερολόγιο (έχω το jorte) (οχι τον αποθηκευτικό χώρο ημερολογιου αλλα την εφαρμογή ημερολόγιο) κλπ.

Τωρα εσύ ξέρεις τι χρειάζεται να διώξεις από τη συσκευή σου και τι οχι... Μόνο τα google μην πειράξεις... :cool:

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Εγω δε μπορω να κανω ρουτ τι να παιζει αραγε?????????? xperia mini pro με 2.3.4/4.0.2.Α.0.58......................θα σκασω................

 

edit.........Ok εγινε η δουλεια η μακακια δικια μου

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια αναγκαια διευκρινιση θελω

αφου κανω ολα αυτα

1) Κατεβάζουμε το αρχείο παρακάτω στον υπολογιστή μας (windows only)

2) Αποσυμπιέζουμε το αρχείο που κατεβάσαμε.

3) Αφού έχουμε κάνει προσάρτηση το κινητό μας με τον υπολογιστή τρέχουμε το αρχείο runme.bat και πατάμε οποιοδήποτε πλήκτρο για να ξεκινήσει η διαδικασία.

στο 3 δεν καταλαβαινω το αρχείο runme.bat το τρεχουμε στον υπολογιστη η το περναμε καπου στο κινητο και το τρεχουμε απο εκει??

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια αναγκαια διευκρινιση θελω

αφου κανω ολα αυτα

1) Κατεβάζουμε το αρχείο παρακάτω στον υπολογιστή μας (windows only)

2) Αποσυμπιέζουμε το αρχείο που κατεβάσαμε.

3) Αφού έχουμε κάνει προσάρτηση το κινητό μας με τον υπολογιστή τρέχουμε το αρχείο runme.bat και πατάμε οποιοδήποτε πλήκτρο για να ξεκινήσει η διαδικασία.

στο 3 δεν καταλαβαινω το αρχείο runme.bat το τρεχουμε στον υπολογιστη η το περναμε καπου στο κινητο και το τρεχουμε απο εκει??

 

στον υπολογιστη :)

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε !!!! ταχυτατος!!!!!

αρα να υποθεσω οτι ολα γινονται μονα τους λοιπον! ετσι δεν ειναι? να μην αγχωνομαι δηλαδη!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε !!!! ταχυτατος!!!!!

αρα να υποθεσω οτι ολα γινονται μονα τους λοιπον! ετσι δεν ειναι? να μην αγχωνομαι δηλαδη!

 

αααααα και κατι αλλο ! το οποιοδηποτε πληκτρο αφορα πληκτρο του pc η του κινητου???? :O

Link to comment
Share on other sites

αααααα και κατι αλλο ! το οποιοδηποτε πληκτρο αφορα πληκτρο του pc η του κινητου???? :O

 

pc................. :) μην αγχωνεσε απλο ειναι μισο λεπτο δουλεια

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα γιατι μου βγαζει πως δεν ειναι σε θεση να εντοπισει ντην καθορισμενη διαδρομη δισκου..?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα γιατι μου βγαζει πως δεν ειναι σε θεση να εντοπισει ντην καθορισμενη διαδρομη δισκου..?

Σελιδα 5

ποστ #67 :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σελιδα 5

ποστ #67 :)

 

ναι οντως φιλε δεν το εκανα extract απλα το ανοιγα...δουλεψε

 

σευχαριστω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ φιλε

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγεινα root...Τωρα πως μπορω να διαγραψω πραγματα που δεν θελω?

Κατεβασε αυτο https://market.android.com/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup&hl=el κανε πρωτα backup και μετα οποια εφαρμογη δεν θελεις ''εκαθαριση δεδομενων'' και μετα ''απεγκατασταση''.

 

edit: μπορεις να κανεις και διαγραφη αλλα κρατατες λιγες μερες σε περιπτωση που κατι δεν δουλευει καλα στο τηλεφωνο σου να μπορεις να κανεις επαναφορα της εφαρμογης.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε αυτο https://market.android.com/details?id=com.keramidas.TitaniumBackup&hl=el κανε πρωτα backup και μετα οποια εφαρμογη δεν θελεις ''εκαθαριση δεδομενων'' και μετα ''απεγκατασταση''.

 

edit: μπορεις να κανεις και διαγραφη αλλα κρατατες λιγες μερες σε περιπτωση που κατι δεν δουλευει καλα στο τηλεφωνο σου να μπορεις να κανεις επαναφορα της εφαρμογης.

 

Ωραια σε ευχαριστω πολυ φιλε μου..

 

Edit: Backup θα κανω απο το κινητο η απο το titanium?

Edited by ThanosDurex
Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία.

Κάνουμε το κινητό root και απεγκαθιστούμε διάφορα.

Όταν κάνουμε επαναφορά συσκευής στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις, θα επανέλθει και ότι βγάλαμε ή πρέπει να το φλασάρουμε ξανά ?

Το root θα φύγει ή πρέπει να κάνουμε unrooting ?

;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία.

Κάνουμε το κινητό root και απεγκαθιστούμε διάφορα.

Όταν κάνουμε επαναφορά συσκευής στις εργοστασιακές του ρυθμίσεις, θα επανέλθει και ότι βγάλαμε ή πρέπει να το φλασάρουμε ξανά ?

Το root θα φύγει ή πρέπει να κάνουμε unrooting ?

;)

 

Το τηλέφωνο μετά από επαναφορά εργοστασιακων γίνεται όπως ήταν όταν το πήρες. Ολα από την αρχή. Το unroot γίνεται από μόνο του.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Ωραια σε ευχαριστω πολυ φιλε μου..

 

Edit: Backup θα κανω απο το κινητο η απο το titanium?

 

Από titanium.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σου ειναι ευκολο να μου πεις που παω για να μην κανω καμια βλακεια ?

 

Φίλε μου είναι πανεύκολο, εκεί που λέει "χρονοδιαγράμματα" επέλεξε τι θες και πατά "εκτέλεση" αν θέλεις μπες και στο "επεξεργασία"και ξετσεκαρε της ημέρες.

εδώ τώρα είναι off topic και ότι απορίες έχουμε για εφαρμογές ρωτάμε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...