Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλε, ξέρω ότι το είχες φτιάξει τότε και χαίρομε για αυτό.

όσο αφορά για το wifi access point είναι αρκετά μακριά μεταξύ τους (χώρους εργασία και σπίτι) και πάρα πολλά άλλα σημεία μακριά μεταξύ τους.

απλά περιέγραψα την διαφορά που είχα πριν με τώρα. οκ τι να κάνω θα πρέπει να ξυπνάω την συσκευή συνέχεια όταν αλλάζω χώρους.

όσο αφορά για οικονομία στην μπαταρία αυτό δεν υφίσταται επειδή δουλεύει ταυτόχρονα e-mail και voip (viva) λειτουργεί σαν σταθερό τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

φίλε, ξέρω ότι το είχες φτιάξει τότε και χαίρομε για αυτό.

όσο αφορά για το wifi access point είναι αρκετά μακριά μεταξύ τους (χώρους εργασία και σπίτι) και πάρα πολλά άλλα σημεία μακριά μεταξύ τους.

απλά περιέγραψα την διαφορά που είχα πριν με τώρα. οκ τι να κάνω θα πρέπει να ξυπνάω την συσκευή συνέχεια όταν αλλάζω χώρους.

όσο αφορά για οικονομία στην μπαταρία αυτό δεν υφίσταται επειδή δουλεύει ταυτόχρονα e-mail και voip (viva) λειτουργεί σαν σταθερό τηλέφωνο

 

Το'χα φτιαξει γιατι ηταν αλλου το προβλημα και μπορουσε να διορθωθει.

τωρα ειναι αλλη περιπτωση κι'ετσι θα ξυπνας τη συσκευη για να συνδεθει , δεν ειναι κατι που μπορει να διορθωθει αυτο , απλα ετσι ειναι.

 

 

 

@azuli

 

για να σβησεις οτι εχει σχεση με το beats , κατεβασε αυτο ... http://www.mediafire.com/download.php?oackc6ht4jigoi1

 

ξεζιπαρε , και οτι πρεπει να σβησεις ειναι τοποθετημενα στους φακελους τους .

θα δεις ενα φακελο "system" , θα τον ανοιξεις και θα καταλαβεις , ειναι ολα αυτα που πρεπει να σβησεις στους φακελους.

θα δεις οτι καποια ειναι και ολοκληροι φακελοι που θελουν σβησιμο.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

@azuli

 

για να σβησεις οτι εχει σχεση με το beats , κατεβασε αυτο ... http://www.mediafire.com/download.php?oackc6ht4jigoi1

 

ξεζιπαρε , και οτι πρεπει να σβησεις ειναι τοποθετημενα στους φακελους τους .

θα δεις ενα φακελο "system" , θα τον ανοιξεις και θα καταλαβεις , ειναι ολα αυτα που πρεπει να σβησεις στους φακελους.

θα δεις οτι καποια ειναι και ολοκληροι φακελοι που θελουν σβησιμο.

thanks ;) Να σου πω αν βαλω ram manager ενω εχεις το supercharger ποιανου οι ρυθμισεις θα υπερισχυσουν?

Link to comment
Share on other sites

thanks ;) Να σου πω αν βαλω ram manager ενω εχεις το supercharger ποιανου οι ρυθμισεις θα υπερισχυσουν?

Η το ενα ειχα η το αλλο.

Το'χω δοκιμασει και με τα δυο και μου βγηκε καλυτερα με supercharger(7 ,aggressive επιλογη)...

Εχω βαλει αυτη την επιλογη και τρεχει ωραια τωρα και σε multitasking και σε παιχνιδια.

Δοκιμασε το ομως , αλλα καλυτερα σβησε τις ρυθμισεις supercharger (4 αρχεια στο data και ενα στο init.d ).

Και τα ξαναβαζεις στη θεση τους με τα permissions αμα θες να το επαναφερεις..

Link to comment
Share on other sites

για να σβησεις οτι εχει σχεση με το beats , κατεβασε αυτο ... http://www.mediafire.com/download.php?oackc6ht4jigoi1

 

ξεζιπαρε , και οτι πρεπει να σβησεις ειναι τοποθετημενα στους φακελους τους .

θα δεις ενα φακελο "system" , θα τον ανοιξεις και θα καταλαβεις , ειναι ολα αυτα που πρεπει να σβησεις στους φακελους.

θα δεις οτι καποια ειναι και ολοκληροι φακελοι που θελουν σβησιμο.

ολα αυτα πρεπει να σβηστουν ασχετα εαν κανεις απεγκατασταση τα apks?

τα σκουπιδια της "regedit"στις δοξες τους lol

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε αυτο ... http://www.mediafire.com/?s9nq1bghmbqka5m

ειναι απο τον tzivas , tο νεο sygik

ακολουθησε οδηγιες μεσα απο το ζιπ .

 

Ούτε σε εμένα λειτουργεί. Αν χρησιμοποιήσω το πρώτο αρχείο από το λινκ, μου βγαίνει μήνυμα ότι το app είναι "θανασάκης" και δεν προχωράει περαιτέρω, ενώ αν το κατεβάσω την εφαρμογή από το Μάρκετ και μετά τρέξω το δεύτερο αρχείο (τον σπασοθανασάκη) μετά κολλάει το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος αλλά πάλι μου χάθηκαν τα widgets. Εκτός αυτού τρώω και κάτι force close. Είναι φανερό ότι κάτι δεν πάει καλά με την stallion ics όπως έχει κάτσει. Για παράδειγμα είμαι με wifi και σερφάρω με το opera mini, το παρατάω για ώρα και φεύγω και μετά όταν επιστρέφω και το ξαναανοίγω να συνεχίσω, κάνει ώρα μέχρι να συνέλθει και σέρνεται.

Τι να κάνω εκτός του να αλλαξω πάλι rom???

Μήπως παίξει ρόλο η βάση εαν θα είναι η Β521 ή η Β527??? μήπως κάτι με τα steps? Πείτε καμμία πρόταση γιατί δεν θα το αντέξω για πολύ :wacko:

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος αλλά πάλι μου χάθηκαν τα widgets. Εκτός αυτού τρώω και κάτι force close. Είναι φανερό ότι κάτι δεν πάει καλά με την stallion ics όπως έχει κάτσει. Για παράδειγμα είμαι με wifi και σερφάρω με το opera mini, το παρατάω για ώρα και φεύγω και μετά όταν επιστρέφω και το ξαναανοίγω να συνεχίσω, κάνει ώρα μέχρι να συνέλθει και σέρνεται.

Τι να κάνω εκτός του να αλλαξω πάλι rom???

Μήπως παίξει ρόλο η βάση εαν θα είναι η Β521 ή η Β527??? μήπως κάτι με τα steps? Πείτε καμμία πρόταση γιατί δεν θα το αντέξω για πολύ :wacko:

 

Εχεις προβλημα , και δεν φταιει το stallion.

Ουτε fc, ουτε εξαφανιζονται τα widgets.

Κατι δεν εχει γινει καλα με την εγκατασταση του ρομ η της official που εχεις.

δεν εχει σημασια η official που εχεις απο κατω, αλλα εχει σημασια αν εχει εγκατασταθει σωστα η οfficial που εβαλες πριν το φλασαρισμα.

Το ρομ το κατεβασες απο'δω η απο το xda? ???

Εβαλες καποιο θεμα απο δω η απο xda???

 

 

@echelon , ΓΙΑ ΤΟ SYGIK

Εγω εκανα οτι ακριβως λενε οι οδηγιες και δουλευει τζαμι.

Περασαν και οι 7 δοκιμαστικες μερες και παλι δουλευουν ολα τελεια και μπορω να κατεβασω και οποιον χαρτη θελω κι ας περασαν οι 7 μερες.

Οποτε η εφαρμογη δουλευει χωρις προβλημα.

Αν ομως βαλατε πρωτα το κρακ apk ισως να μη δουλευει σωστα ετσι.

 

 

@ΓΙΑ ΤΑ BEATS

Αν δεν θελετε τα beats, η θα σβησετε τ'αρχεια που εδωσα πιο πανω στον azuli.

Αλλιως θ'ανεβασω το βραδυ την Stallion χωρις beats, και δοκιμαζει ο καθενας οποιο beats mod θελει.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Εχεις προβλημα , και δεν φταιει το stallion.

Ουτε fc, ουτε εξαφανιζονται τα widgets.

Κατι δεν εχει γινει καλα με την εγκατασταση του ρομ η της official που εχεις.

δεν εχει σημασια η official που εχεις απο κατω, αλλα εχει σημασια αν εχει εγκατασταθει σωστα η οfficial που εβαλες πριν το φλασαρισμα.

Το ρομ το κατεβασες απο'δω η απο το xda? ???

Εβαλες καποιο θεμα απο δω η απο xda???

Δεν θυμαμαι ποια απο τις official gb ειχα βαλει. Την stallion ics την εβαλα απο το xda (stallion ics μόνο χωρις κανενα θεμα). Πριν την stallion ειχα την kiss4droid του Moihack η οποια επαιζε κανονικα χωρις force close. Η kiss4droid αλλαζει το customization, αλλα εχω το αρχικο back up και μπορω με pink screen να το ξαναβαλω. Απλα προσπαθω να απόφυγω να ξαναφλασαρω original gb. Αν ειναι ομως ο μονος σιγουρος τροπος για να γινει δουλεια να το ξανακανω.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμαμαι ποια απο τις official gb ειχα βαλει. Την stallion ics την εβαλα απο το xda (stallion ics μόνο χωρις κανενα θεμα). Πριν την stallion ειχα την kiss4droid του Moihack η οποια επαιζε κανονικα χωρις force close. Η kiss4droid αλλαζει το customization, αλλα εχω το αρχικο back up και μπορω με pink screen να το ξαναβαλω. Απλα προσπαθω να απόφυγω να ξαναφλασαρω original gb. Αν ειναι ομως ο μονος σιγουρος τροπος για να γινει δουλεια να το ξανακανω.

 

Δεν ξερω αν φταιει η official για τα προβληματα σου , αλλ το σιγουρο ειναι οτι δεν υπαρχουν ουτε fc, ουτε αλλα προβληματα.

Εγω ας πουμε εχω κανει παρα πολλες αλλαγες σε αρκετα πραγματα και πολλες φορες wipe cache και dalvik απο recovery και ουτε widfets μου λειπουν ουτε εχω καποιο απο τα προβληματα που λες.

εβαλα και τον opera ετσι για ναδω μηπως υπαρχει καποιο θεμα, αλλα παλι δουλευει τζαμι.

Δεν πρεπει κανονικα να εχεις κανενα απο τα προβληματα που λες.

Και δεν βλεπω και αλλους να εχουν καποιο απο τα θεματακια που αναφερεις.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν είμαι ο μόνος αλλά πάλι μου χάθηκαν τα widgets. Εκτός αυτού τρώω και κάτι force close. Είναι φανερό ότι κάτι δεν πάει καλά με την stallion ics όπως έχει κάτσει. Για παράδειγμα είμαι με wifi και σερφάρω με το opera mini, το παρατάω για ώρα και φεύγω και μετά όταν επιστρέφω και το ξαναανοίγω να συνεχίσω, κάνει ώρα μέχρι να συνέλθει και σέρνεται.

Τι να κάνω εκτός του να αλλαξω πάλι rom???

Μήπως παίξει ρόλο η βάση εαν θα είναι η Β521 ή η Β527??? μήπως κάτι με τα steps? Πείτε καμμία πρόταση γιατί δεν θα το αντέξω για πολύ :wacko:

 

Δυστυχως και γω εχω καποια fc σε εφαρμογες που δεν ειχα ποτε προβλημα,1-2 freeze καθως και 2 reboot απο χθες που την εβαλα.Το ενα μολις ειχε ξεκινησει το angry birds,το αλλο απλα οταν ανοιξα σε μια φαση τον root explorer.Noμιζω τα reboot και τα freeze ηταν θεμα ram.Eχω την εντυπωση οτι το supercharger κραταει αρκετο πραγμα αποθηκευμενο στην ram γιατι εχω μεχρι και lag στον Holo launcher μετα απο μερικες ωρες λειτουργιας,που δεν ειχα σχεδον ποτε νομιζω σε rom.Θα δοκιμασω το βραδυ να βγαλω το supercharger γιατι τετοια συμπτωματα τα θυμαμαι απο αλλες φορες που ειχα supercharger σε rom.

Widgets δεν εχω βαλει ακομα.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει καποιος, παρομοια προβληματα, ας μας το πει ...

Μονο εγω δεν εχω τετοια θεματα? ??

Ελπιζω να μην συμβαινουν αυτα μετα απο restore με titanium.

Αλλιως δοκιμαστε χωρις titanium restore.

Link to comment
Share on other sites

Πάω να ξαναβάλω την β572 και δεν την παίρνει με τίποτα. Λέει update failed. Εχω δοκιμάσει τα πάντα αλλα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν γίνεται η εγκατάσταση. Επίσης δοκίμασα να πάω β521, β26 πάλι τίποτα (με τα αντίστοιχα custom recoveries). Εχω περάσει ότι image είχα κάνει backup και δεν λέει να γίνει. Το περίεργο είναι ότι μετά από τέτοιο χάλασμα αν το ανοίξω μπουτάρει ακόμα κανονικά στη stallion.

Τι νακάνω ρε παιδιά χελπ

 

EDIT: ασταδιάλα, η κάρτα μνήμης ήταν...τζάμπα 1,5 ώρες

Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Πάω να ξαναβάλω την β572 και δεν την παίρνει με τίποτα. Λέει update failed. Εχω δοκιμάσει τα πάντα αλλα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν γίνεται η εγκατάσταση. Επίσης δοκίμασα να πάω β521, β26 πάλι τίποτα (με τα αντίστοιχα custom recoveries). Εχω περάσει ότι image είχα κάνει backup και δεν λέει να γίνει. Το περίεργο είναι ότι μετά από τέτοιο χάλασμα αν το ανοίξω μπουτάρει ακόμα κανονικά στη stallion.

Τι νακάνω ρε παιδιά χελπ

Επειδη δεν γινεται τιποτα, γι'αυτο μπαινει παλι στη stallion.

Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει με σας ρε παιδια, αλλα σ'εμενα τρεχουν ολα ρολοι και δεν μπορει να τρεχει μονο σε μενα καλα.

Αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι μπορει να ειναι αυτο που σας βγαζει προβληματα , τι reboot και τι fc και απο ραμ ανετος, , εβαλα και παιχνιδια για να δω και ολα τρεχουν απιθανα, , θα τρελαθω μ'αυτη τη συσκευη ..

Δεν ξερω τι να σου πω δηλαδη και τι λυση να προτεινω.

Κανε αλλη μια προσπαθεια, κανε τα wipes και format system , ξαναφλασαρε τη stallion.

Mετα το πρωτο boot, ξαναμπες recovery και ξαναφλασαρε αλλη μια φορα το ρομ κατευθειαν.

Η δοκιμασε και με αλλο recovery να το φλασαρεις.

Δοκιμασε και με το 5.0.2.7 και με το 6...

Αλλιως βαλε kiss4droid παλι η αλλη ρομ, τι να σου πω....

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά μέχρι στιγμής Gkalen, πήρε την 572 ξανα και τώρα πάω για Stallion ICS πάλι. Θα τη δοκιμάσω χωρίς να πάρω backup ta apps με Titanium μονο τα data στα κυριότερα. θα δούμε. Αμα το ξανακάνει θέλω να στο φέρω σπίτι να το εκπαιδεύσεις :D
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά μέχρι στιγμής Gkalen, πήρε την 572 ξανα και τώρα πάω για Stallion ICS πάλι. Θα τη δοκιμάσω ρίς να πάρω backup ta apps με Titanium μονο τα data στα κυριότερα. θα δούμε. Αμα το ξανακάνει θέλω να στο φέρω σπίτι να το εκπαιδεύσεις :D

Ωραια, θα σου προτεινα, να μην κανεις τιποτα restore με titanium, δουλεψε το ετσι πρωτα για να δουμε αν σου κανει κολπα παλι.

Φορτωσε το εφαρμογες κ.λ.π., αλλα μη κανεις restore ουτε δεδομενα ...

Αν εισαι οκ , κανε restore δεδομενων μετα απο 2-3 μερες για να δουμε αν τα προβληματα βγαινουν απο το titanium.

Εγω τωρα εχω 136 εφαρμογες και παιχνιδια στο τηλ... και παει καλυτερα κι απο οταν ηταν αδειο ... δηλαδη παιρνοντας οι μερες και βαζοντας εφαρμογες θα δουλευει και καλυτερα φαντασου.

Παντως ειναι να τρελενεσαι οταν εσυ δεν εχεις προβλημα και αλλος εχει

Link to comment
Share on other sites

Θα το δω... Υπάρχει περίπτωση το σήμα το wifi οταν είναι λίγο ασθενές να μου καθυστερεί το τηλέφωνο όταν το ξυπνάω??? Εχω μια υποψία ότι η ταχύτητα της σύνδεσης με τον router όταν είναι χαμηλή (λόγω απόστασης και εντός σπιτιού πάντα) φταίει για το lagging...

Μέχρι στιγμής έχω βάλει από app store τις εφαρμογές μου και για launcher προτίμησα τον holo. Θα το έχω υπό παρακολούθηση.

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερωτηση για τον gkalen μιας και είναι ο μόνος απ'ότι φαίνεται που ασχολείται πια με το τηλέφωνο μας :respect: και δίνει μέχρι και ρομ κατα παραγγελία (σαν τα πουκάμισα ενα πράμα) - έχεις στο μυαλό σου να κάνεις τίποτα και σε ics ή θα μείνεις μόνο σε gb? Αν θυμάμαι καλά μερικές σελίδες πιο πίσω έλεγες οτι θές πρώτα να τελειώσεις με τη σταλλιον και μετα έχει κι άλλα το μενού.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

gkalen αν μπορεις γραψε ποια ακριβως αρχεια θελουν σβησιμο για να φυγει εντελως το supercharger

 

Γενικα δεν μου εχει κατσει καλα η ρομ μεχρι τωρα,μου lagαρει ωρες ωρες ιδιως στον dolphin.Θα δοκιμασω με αλλους governors και schedulers να δω αν υπαρχει διαφορα.

Οι εφαρμογες που διναν fc σταματανε να δινουν αμα σβησεις τα data οποτε ηταν θεμα titanium,αλλα ηταν πολλες που δεν δουλευαν,κατι που δεν το χω ξαναπετυχει αν και κανω κανονικα restore σε οτι rom ναναι,απο gb σε jb,απο jb σε miui κλπ δεν ειχα ποτε προβλημα.Πλεον δεν εχω υπομονη να κανω install μια μια 150 εφαρμογες,αλλα και παλι δεν ειχα ποτε προβλημα με fc's .

 

Γενικα πιστευω οτι το supercharger (αλλα και το seeder )σαν script δεν ειναι καλη ιδεα,ειναι πολυ δυσκολο να του βαλεις ρυθμισεις που να κανουν για ολες τις δουλειες,και παιχνιδια και multitasking και μπαταρια κλπ. και καθολου πρακτικο να του αλλαξεις ρυθμισεις,γενικα οποτε το εβαλα το ξαναεβγαλα,δεν ξερω τι λεει ο ζεπελιν για τα αλλα, αλλα στο δικο μας το τηλεφωνο δεν δουλευει καλα.Το ram manager ειναι πολυ πιο ευχρηστο και τα presets του ειναι πολυ καλα μελετημενα.Επισης προτιμω και το seeder σαν εφαρμογη γιατι παλι το script δεν σου δινει αμεση προσβαση στις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

1. Αν βαλω wifi on off widget button κανει force close.

2. Επισης το facebook app με wifi connection σερνεται.

Gkalen μπορεις να τα δεις?

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερωτηση για τον gkalen μιας και είναι ο μόνος απ'ότι φαίνεται που ασχολείται πια με το τηλέφωνο μας :respect: και δίνει μέχρι και ρομ κατα παραγγελία (σαν τα πουκάμισα ενα πράμα) - έχεις στο μυαλό σου να κάνεις τίποτα και σε ics ή θα μείνεις μόνο σε gb? Αν θυμάμαι καλά μερικές σελίδες πιο πίσω έλεγες οτι θές πρώτα να τελειώσεις με τη σταλλιον και μετα έχει κι άλλα το μενού.

υπαρχει προβλημα με τα kernel , στην ics , μεχρι και ο pika εβαλε Stallion , βαρεθηκε κι αυτος , με το ενα κερνελ φτιαχνει κατι και χαλαει κατι αλλο κ.ο.κ. , και δεν βλεπω κι εγω φως αν δεν βρεθει καποιος να ξερει απ'αυτα.

ετσι οπως ειναι τα πραγματα στην ics ειναι για οποιον αντεχει , αν αντεχεις προχωρας.

εγω θα το δοκιμασω λιγο αργοτερα το παγωτο , εχει πραμα στην gb ( cm7,miui) που μας παιρνει ν'ασχοληθουμε ακομα.

 

gkalen αν μπορεις γραψε ποια ακριβως αρχεια θελουν σβησιμο για να φυγει εντελως το supercharger

για να φυγει το supercharger , σβηνεις απο το data/ , τα εξης...

99supercharger.sh

superchargeradj

superchargerminfree

superchargeroptions

και απο το system/etc/init.d , το 99supercharger

για να φυγει το seeder , σβηνεις απο το data το , rngd.pid

απο το system/etc/init.d το , 87rngd

και απο το system/xbin το , rngd

και καθαρισες απ'ολα .

 

Γενικα πιστευω οτι το supercharger (αλλα και το seeder )σαν script δεν ειναι καλη ιδεα,ειναι πολυ δυσκολο να του βαλεις ρυθμισεις που να κανουν για ολες τις δουλειες,και παιχνιδια και multitasking και μπαταρια κλπ. και καθολου πρακτικο να του αλλαξεις ρυθμισεις,γενικα οποτε το εβαλα το ξαναεβγαλα,δεν ξερω τι λεει ο ζεπελιν για τα αλλα, αλλα στο δικο μας το τηλεφωνο δεν δουλευει καλα.Το ram manager ειναι πολυ πιο ευχρηστο και τα presets του ειναι πολυ καλα μελετημενα.Επισης προτιμω και το seeder σαν εφαρμογη γιατι παλι το script δεν σου δινει αμεση προσβαση στις ρυθμισεις.

και μενα μ'αρεσει ο ram manager , αλλα μου κολλησαν καλα αυτες οι ρυθμισεις και πιστευω οτι ειναι καλα ρυθμισμενες για να δουλευουν ολα ωραια ( multitasking, games κ.λ.π.).

τεσπα , αφου θες να το φτιαξεις εσυ οπως θες , σεβαστο.

και ισως ετοιμασω ενα ρομ αδειο , για οσους αλλους θελουν ν'ασχολουνται.

 

1. Αν βαλω wifi on off widget button κανει force close.

2. Επισης το facebook app με wifi connection σερνεται.

Gkalen μπορεις να τα δεις?

1. το χασα αυτο το wifi widget button , τι ειναι ??

2. δουλευει τζαμι το fb app , μαλλον κατι δεν θα πηγαινε καλα με το σημα σου.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προβλημα με τα kernel , στην ics , μεχρι και ο pika εβαλε Stallion , βαρεθηκε κι αυτος , με το ενα κερνελ φτιαχνει κατι και χαλαει κατι αλλο κ.ο.κ. , και δεν βλεπω κι εγω φως αν δεν βρεθει καποιος να ξερει απ'αυτα.

ετσι οπως ειναι τα πραγματα στην ics ειναι για οποιον αντεχει , αν αντεχεις προχωρας.

εγω θα το δοκιμασω λιγο αργοτερα το παγωτο , εχει πραμα στην gb ( cm7,miui) που μας παιρνει ν'ασχοληθουμε ακομα.

 

gkalen πρίν απο λίγο πέρασα την cm7 του moihack με τις "περιποιήσεις" που της έκανες και πρέπει να πώ οτι απο το λίγο που τη δοκιμάζω, είναι πραγματικά γρήγορη και πολύ smooth. Εχω όμως ένα πρόβλημα γιατι το backup απο το hisuite δε μου φέρνει τις εγγραφες του calendar και με δυσκολεύει, γιατι το χρησιμοποιώ αρκετά. Να βάλω άλλη εφαρμογή απο το μαρκετ ή κάτι άλλο; Επίσης το volume rocker δε μπορεί να ενεργοποιηθει απο το μενου system/usr.Εχει κανεις ιδέα τι πρέπει να κάνω για να λυθουν τα παραπάνω;

 

edit: η ενεργοποίηση του volume rocker γίνεται απο τα cyanogen settings και δεν το είχα δει, οπότε αυτό λύθηκε. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει με το θέμα του calendar??

Edited by Spyros_V_S

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

επειδή το δουλεύω πολύ το wifi, με τι πολιτική αδράνεια έχεις το wifi?

Πάντα το βάζω στη ρύθμιση που κλείνει όταν ηρεμεί το τηλέφωνο....

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι σε κατάσταση αδράνεια σταματά να μεταδίδει δεδομένα στο router με αποτέλεσμα μετά από μια χρονική στιγμή (1 με 2 ώρες το πολύ) να κάνει το dhlp server release του ip του κινητό και να το πάρει κάποια άλλη συσκευή το ip που είχες πριν και όταν ξυπνάς το κινητό να προσπαθήσει να συνδεθεί με το ip που "είχες" αντί να κάνει renew ip και με αποτέλεσμα να γίνει μίνι collision στο τοπικό σου δίκτυο.

 

άσχετο το πρόβλημα που είχα πριν 2 μέρες σχετικά με την recsan του wifi μεταξύ 2 ή περισσότερα δίκτυα αποθηκευμένα στο κινητό χωρίς να ξυπνάς το κινητό ξαφνικά δουλεύει!!. τελικά είναι λίγο "μυστήρια" τα κινητά μας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...