Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οσοι θα περαστε την 20130101_U8800Pro_MIUI2.3.7_by_FCS

αλλαξτε root explorer πρωτα απο ολα με τον Αγγλικο

θα σας χρειαστει για να αντικαταστησετε τα κινεζικα apps,που δεν ειναι και λιγα

επισης φτιαξε ενα φακελο στο sd\miui με το ονομα theme για θα εχετε προβλημα να περασετε καποιο αλλο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για την βοηθεια!!! Ηθελα να ρωτησω ενδιαφερομαι κ για miui αλλα εχω θεμα με την sim δεν την αναγνωριζει κ δεν μ αφηνει να διαλεξω manual το δικτυο ξερει κανενας? Edited by stairooo
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια!!! Ηθελα να ρωτησω ενδιαφερομαι κ για miui αλλα εχω θεμα με την sim δεν την αναγνωριζει κ δεν μ αφηνει να διαλεξω manual το δικτυο ξερει κανενας?

τα ιδια ειχα και εγω και μετα απο τριπλα wipes την ειδε αλλα αρχισαν να χτυπανε αλλα πραγματα

εγω χωρις καλο δεν μπορω τελικα

δεν θυμαμαι ποτε να ειχα προβλημα σε οτιδηποτε για την χρηση που του κανω

παλαβο ειναι το τηλεφωνο μας τελικα η οι roms εχουν bugs και χτυπανε τυχαια οποιον βρουν

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια ειχα και εγω και μετα απο τριπλα wipes την ειδε αλλα αρχισαν να χτυπανε αλλα πραγματα

εγω χωρις καλο δεν μπορω τελικα

δεν θυμαμαι ποτε να ειχα προβλημα σε οτιδηποτε για την χρηση που του κανω

παλαβο ειναι το τηλεφωνο μας τελικα η οι roms εχουν bugs και χτυπανε τυχαια οποιον βρουν

 

Σε ευχαριστω, οποτε ποια θεωρεις ιδανικη ρομ στειλε μου λινκ επειδη ειμαι καινουριος στο παιχνιδι!!!

 

Σε ευχαριστω, οποτε ποια θεωρεις ιδανικη ρομ στειλε μου λινκ επειδη ειμαι καινουριος στο παιχνιδι!!!

 

Θα σου πω εγω θελω τρια πραγματα εαν ειναι δυνατο να εχει ελληνικα να βρισκει σχετικα γρηγορα τους δορυφορους κ να εχω ιντερνετ μεσω δικτυο κινητης τηλεφωνιας!!! Αυτα τα ολιγα

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω μια βοηθεια, πριν μερικους μηνες με βοηθεια απο εσας εδω περασα την 4.0.3 και επειδη εχω καιρο να παρακολουθησω τα τελευταια νεα εδω μεσα και επισης γιατι εχω και καποια θεματακια με τον ηχο κλησης π.χ. η με ενοχλει το οτι η κινηση γενικα των εικονιδιων των φωτογραφιων κλπ γινεται καπως καρε καρε και δεν πηγαινουν ομαλα οπως εχω δει σε αλλα κινητα. πειτε μου σας παρακαλω ποια θα ηταν η καλυτερη rom για το συγκεκριμενο κινητο για να δουλευει αψογα ,και βεβαιως μια βοηθεια για να την περασω και παλι. χιλια ευχαριστω!!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω μια βοηθεια, πριν μερικους μηνες με βοηθεια απο εσας εδω περασα την 4.0.3 και επειδη εχω καιρο να παρακολουθησω τα τελευταια νεα εδω μεσα και επισης γιατι εχω και καποια θεματακια με τον ηχο κλησης π.χ. η με ενοχλει το οτι η κινηση γενικα των εικονιδιων των φωτογραφιων κλπ γινεται καπως καρε καρε και δεν πηγαινουν ομαλα οπως εχω δει σε αλλα κινητα. πειτε μου σας παρακαλω ποια θα ηταν η καλυτερη rom για το συγκεκριμενο κινητο για να δουλευει αψογα ,και βεβαιως μια βοηθεια για να την περασω και παλι. χιλια ευχαριστω!!!!!

 

διαβασε τις τελευταιες 10-20 σελιδες και θα σου λυθουν ολες οι αποριες!Σκεψου τι θα γινοταν αν καθε μερα που κανει καποιος την ιδια ερωτηση γραφαμε 1-2 σελιδες ακομα με τα ιδια πραγματα.Αν τις τσεκαρεις και εχεις αποριες που δεν εχουν απαντηθει γυρνα παλι και εδω ειμαστε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπιζει κανεις θεμα αναγνωρισης κλησης οταν οι επαφες δεν εχουν μπροστα το προθεμα ελλαδας +30; Δεν βρισκω κατι που διορθωνει το προβλημα. Συμβαινει και με οφισιαλ και με σταλιον
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε!!!

 

 

Φιλε σε ευχαριστω πολυ!!! Μετα απο πολλες αλλαγες ρομ βρηκα την υγεια μου με την καλο, δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα, θα γινω ακολουθος σου απο εδω κ περα :D!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την 4.0.3 και εχω και καποια θεματακια με τον ηχο κλησης, δηλαδη αλλαζει μονος σου στην προεπιλογη, επισης με ενοχλει το οτι η κινηση γενικα των εικονιδιων των φωτογραφιων κλπ γινεται καπως καρε καρε και δεν πηγαινουν ομαλα οπως εχω δει σε αλλα κινητα. τι λετε να φταιει?

 

διαβασε τις τελευταιες 10-20 σελιδες και θα σου λυθουν ολες οι αποριες!Σκεψου τι θα γινοταν αν καθε μερα που κανει καποιος την ιδια ερωτηση γραφαμε 1-2 σελιδες ακομα με τα ιδια πραγματα.Αν τις τσεκαρεις και εχεις αποριες που δεν εχουν απαντηθει γυρνα παλι και εδω ειμαστε
φιλε μου απο οτι ειδα δεν βγαζω ακρη, πρειπει να διαβαζω πολλες σελιδες για μερες!!! δεν γινεται να με κατευθυνεται με λιγκ που ακριβως να κοιταω ουτοσωστε να γυρισω το τηλ εαν χρειαζετε στην αρχικη rom και μετα καποια καλυτερη να βαλω?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου πεις την διάφορα από αυτές B876_KALO_Extreme.zip και B876_KALO.zip γιατί η δεύτερη είναι κατά 34mb μεγαλύτερη
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απο οτι ειδα δεν βγαζω ακρη, πρειπει να διαβαζω πολλες σελιδες για μερες!!! δεν γινεται να με κατευθυνεται με λιγκ που ακριβως να κοιταω ουτοσωστε να γυρισω το τηλ εαν χρειαζετε στην αρχικη rom και μετα καποια καλυτερη να βαλω?

 

ριξε μια ματια εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319182 και μετα ολες οι rom ειναι εδω http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1466 με οδηγιες,αλλα πρεπει και να διαβασεις λιγες σελιδες για να παρεις γραμμη τι παιζει...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου πεις την διάφορα από αυτές B876_KALO_Extreme.zip και B876_KALO.zip γιατί η δεύτερη είναι κατά 34mb μεγαλύτερη

 

την extreme θες

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απο οτι ειδα δεν βγαζω ακρη, πρειπει να διαβαζω πολλες σελιδες για μερες!!! δεν γινεται να με κατευθυνεται με λιγκ που ακριβως να κοιταω ουτοσωστε να γυρισω το τηλ εαν χρειαζετε στην αρχικη rom και μετα καποια καλυτερη να βαλω?

περιμενε μια δυο μερες και ανεβαζω μια αρκετα σταθερη ics rom .

ξεκλειδωσε πρωτα τη ροζ οθονη απο δω ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1736650 .... και οδηγιες εδω ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1736650

βαλε recovery.img αποδω ... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1736650

και περιμενε για λινκ...

ερχεται και νεα stallion και βλεπουμε τι αλλο ....

Link to comment
Share on other sites

gkalen καλησπερα.Δεν παιζει κανενα σεναριο για πιο συντομα για την ics?εννοειται οτι θα εχει και ραδιοφωνο ετσι?

 

Θα εχει απ'ολα και χωρις random reboots.

Λιγο υπομονη και ερχεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! Ηθελα να ρωτησω καποια στιγμη θα μπορουσαμε να εχουμε μια ρομ αντιστοιχη του ubuntu touch??? Ειμαι φαν ubuntu κ πιστευω οταν θα εχουμε την δυνατοτητα καποια στιγμη να διαλεγουμε λειτουργικο θα ειναι κορυφη!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!! Ηθελα να ρωτησω καποια στιγμη θα μπορουσαμε να εχουμε μια ρομ αντιστοιχη του ubuntu touch??? Ειμαι φαν ubuntu κ πιστευω οταν θα εχουμε την δυνατοτητα καποια στιγμη να διαλεγουμε λειτουργικο θα ειναι κορυφη!

 

πιο πιθανο στο επομενο σου τηλεφωνο..!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα λαλακια ...

θελω καποιος να ανεβασει τον image folder της ICS ,,, παρακαλω πολυ ....

την πατησα και εμεινα με μπλε οθονη ...

οποιος τον εχει ας τον ανεβασει καπου , οσο πιο γρηγορα μπορει ......

ευχαριστω !!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα λαλακια ...

θελω καποιος να ανεβασει τον image folder της ICS ,,, παρακαλω πολυ ....

της Β928;

ωχ!

στα αλλα κατι θα γινει

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα λαλακια ...

θελω καποιος να ανεβασει τον image folder της ICS ,,, παρακαλω πολυ ....

την πατησα και εμεινα με μπλε οθονη ...

οποιος τον εχει ας τον ανεβασει καπου , οσο πιο γρηγορα μπορει ......

ευχαριστω !!!

 

απαντησα στο thread σου στο xda με link απο mediafire ;)

 

αλλα γενικα και για οποιον αλλον το θελει οριστε:

http://www.mediafire.com/?107qt84dtt2p2at

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σήμερα αγόρασα ένα U8800 Pro (σφραγισμένο) και εντός εγγύησης. Μόλις το ενεργοποίησα είδα ότι είχε την έκδοση Android 2.2.2 (αν θυμάμαι καλά). Κατέβασα από το site της Huawei την τελευταία official αλλά πάνω στη βιασύνη μου δεν πέρασα πρώτα την 2.3.5... Ως αποτέλεσμα μου έβγαλε το μήνυμα update failed και για αρκετή ώρα είχε κολλήσει. Έβγαλα τη μπαταρία και τώρα δεν boot-άρει με τίποτα!!! Υπάρχει λύση ή πάει κατευθείαν service;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...