Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και ραδιοφωνο;;; να ξερες τι μας κανεις τωρα βραδυατικα.... μπορουμε να χουμε μηπως και λινκ απο το thread ? σ'ευχαριστω πολυ!

 

@gkalen

περιμενω cm7 mod αντε!

btw μια ακομα ερωτηση για τη stallion.

αλλαξες την ταχυτητα των animations?

 

και τελικα το δοκιμασες το settings.apk της horse στην stallion? για να δεις αν δουλευει το tv-out

την επιλογη θα την παρεις σιγουρα στα display settings αλλα δεν ξερω αν δουλευει...δοκιμασε το και πες μας αν γινεται :)

Μ'αυτο ασχολουμαι σημερα, μηπως με παρακολουθεις??? χαχα..

Αυριο θα σας ενημερωσω για το θεμα του tvout.

Προσπαθω να το περασω στα setting της stallion, και ενω ολα πανε μια χαρα με τα xml και τα smali, κατι δεν παει σωστα οταν αλλαζω το android manifest. .

Θα τη πεσω και σημερα να δω γιατι δεν μου το φτιαχνει οταν αλλαζω το android manifest.

Τεσπα, αυριο θα ενημερωσω για ολα.

 

Δεν αλλαξα ταχυτητα στα animations της stallion, οπως ηταν απο τη μανα του τ'αφησα.

 

 

@mits3

Μονο στις οθονες σου μπορεις να βαλεις εφαρμογη μεσα στην αλλη.

Στο συρταρι εφαρμογων μπορεις μονο να φτιαξεις καρτελες, οπως γραφει επανω all ετσι μπορεις να βαλεις δικες σου καρτελες και να τις ονομασεις οπως θες.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

Σε όσους αρέσουν οι miui, μια αξιόλογη rom 2.3...Σταθερή, γρήγορη, με ραδιόφωνο και ελληνικά...

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=148574&uk=2586773351

 

Μετά μια εβδομάδα χρήσης, όλα λειτουργούν άψογα..

 

πληροφοριες,link εχουμε?Μηπως ειναι καμια που εχουμε δοκιμασει ηδη..

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους αρέσουν οι miui, μια αξιόλογη rom 2.3...Σταθερή, γρήγορη, με ραδιόφωνο και ελληνικά...

http://pan.baidu.com/share/link?shareid=148574&uk=2586773351

 

Μετά μια εβδομάδα χρήσης, όλα λειτουργούν άψογα..

αμα ειναι ετσι,ανεβασε την καπου γιατι το baidu ειναι παλαιολιθικο

σιγουρα εχει καλο ηχο;

τον χαβα μου εγω:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξαναέβαλα την stallion ics και μπορώ να πω ότι είναι πολύ γρήγορη και όμορφη. Μετά από την εγκατάσταση αρκετών backup προγραμμάτων μέσω Titanium και συνεχή χρήση του wifi πρατήρησα ότι έτρωγε σκάλωμα όποτε έκανα reboot στο recovery και έκανα clear cache partition και clear στο davlik cache. Οταν μπουταρε πάλι είχα χάσει τα widgets. Κάτι τέτοιο με τις άλλες rom δεν το παθαινα. Τώρα τα ξαναβαλα και μια δυο φορές που έκανα power off τα έχει κρατήσει.
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

και ραδιοφωνο;;; να ξερες τι μας κανεις τωρα βραδυατικα.... μπορουμε να χουμε μηπως και λινκ απο το thread ? σ'ευχαριστω πολυ!

 

@gkalen

περιμενω cm7 mod αντε!

btw μια ακομα ερωτηση για τη stallion.

αλλαξες την ταχυτητα των animations?

 

και τελικα το δοκιμασες το settings.apk της horse στην stallion? για να δεις αν δουλευει το tv-out

την επιλογη θα την παρεις σιγουρα στα display settings αλλα δεν ξερω αν δουλευει...δοκιμασε το και πες μας αν γινεται :)

 

http://bbs.anzhi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=6219788&extra=page%3D2%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D4886%26typeid%3D4886

 

Αυτο είναι το thread...

Εγώ έχω περασει και τον mihome launcher...ο οποιος δεχεται και όλα τα θεματα από την V5..αν και όχι πληρη αλλα εμφανισιακά κάνουν τη δουλεια τος..

Ο ήχος είναι πιστευω ότι καλυτερο υπάρχει για το τηλέφωνό μας..

 

Όταν βρεθώ στο pc που την εχω ..θα την ανεβάσω για ποιο γρήγορο κατέβασμα.

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξαναέβαλα την stallion ics και μπορώ να πω ότι είναι πολύ γρήγορη και όμορφη. Μετά από την εγκατάσταση αρκετών backup προγραμμάτων μέσω Titanium και συνεχή χρήση του wifi πρατήρησα ότι έτρωγε σκάλωμα όποτε έκανα reboot στο recovery και έκανα clear cache partition και clear στο davlik cache. Οταν μπουταρε πάλι είχα χάσει τα widgets. Κάτι τέτοιο με τις άλλες rom δεν το παθαινα. Τώρα τα ξαναβαλα και μια δυο φορές που έκανα power off τα έχει κρατήσει.

 

Βαλε αυτη που εχω ανεβασει στο xda ,ειναι φτιαγμενη κομπλε απο την αρχη και δεν θα'χεις προβλημα.

Με το titanium να κανεις restore μονο τα δεδομενα των εφαρμογων και οχι εγκατασταση και την εφαρμογη, γιατι καμμια φορα δημιουργουνται προβληματα αν κανεις και εγκατασταση και δεδομενα .

Link to comment
Share on other sites

This rom based the R large cmmiui2.5.1 production, re-based in G major the latest CM7 bottom package transplantation, the perfect solution to radio problems.

If you have any questions welcome to jointly explore solutions to create belongs to U + family personality rom.

 

Features: 1. Radios perfect available to support the preservation of radio automatically search volume adjustment.

 

Volume wake (need to set), the search key lock screen, G large dark lights kernel support overclocking.

 

 

The call interface beautify the attribution to show support number.

 

Add to Google Services Framework, some games need (subway Parkour)

 

 

5 basic functions of normal use, modify part of ringtones.

 

 

6.miui theme can be replaced, but not perfect, theme wallpaper not scroll, welcome everyone to work together to solve.

 

Less than the sim card contacts, the known BUG contacts read seek solutions.

Brush before backup your contacts to the SD card, brushing and then import from the SD card.

Link to comment
Share on other sites

καλτσον θελει!:P

 

πιο σταθερη απο ics look αποκλειεται να ειναι, αρα μενουμε εκει που ειμαστε

η επομενη θα ειναι για μενα καποια με βουτυρο που δεν βλεπω .......

Link to comment
Share on other sites

οπως τα λες akalos οσοι θελουν μπορουν να τσεκαρουν οποια ρομ θελουν αλλα προς το παρον κατι πιο σταθερο για καθημερινη χρηση περα απο stallion δεν υπαρχει χαλαρα ολοι θα ξαναγυρισετε εδω και επι της ευκαιριας βρηκα ενα πολυ ωραιο bootanimation που ειναι οτι πιο κοντινο σε stallion χωρις παρεξηγηση αγαπητε gkalen σαν λειτουργικοτατη αψογη η ρομ σου και το theming της αλλα περιμενα μια αλλαγη και σε bootanimation αχρηστη χρησιμοτητα σιγουρα αλλα ειναι και αυτο κατι προς εφφε καλαισθησια ομορφια οπως θελεις πες το λοιπον επειδη χρονοτριβησα ομως με λογια οριστε το λινκ για οποιον ενδιαφερεται http://www.mediafire.com/?9tj9vksw09a7oi5 και ιδου και ενα preview http://imageshack.us/a/img163/9162/cmaokp.gif βεβαια εψαχνα κατι σε αλογο να τρεχει αφηνοντας φλογες πισω ή ολο το αλογο να ειναι μεσα στις φλογες αλλα δυστηχως δεν βρηκα αν κανεις βρει κατι τετοιο πιστευω θα ηταν μια ωραια προσθηκη στην stallion παντα με εκτιμηση και χωρις παρεξηγηση gkalen

μια απορια gkalen γιατι οταν ειναι κλειδωμενη η οθονη και απλα αναψεις το φως επανω τρεχει το κειμενο της τηλεφωνιας που εχουμε?δεν το θυμαμαι πριν μπορει βεβαια και παντα να ετρεχε και να μην το θυμαμαι

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Kαι ναι μπηκα στην Delorean και γυρισα σε gb γιατι super οι jb αλλα το kernel της shendu ειναι σαπιο.Πρωτη σταση stallion:

1) gkalen τα notifications στο κουρτινακι οταν προερχονται απο εφαρμογες οπως radio,google music player κλπ,δηλαδη οταν ειναι ανοιχτες στο background εχουν τα γραμματα μαυρα (η διαφανα δεν ειμαι σιγουρος) και δεν μπορεις να δεις το κειμενο.Οταν τα notifications προερχονται απο το συστημα η ειναι απλα ειδοποιησεις εφαρμογων (δηλαδη δεν τρεχουν στο background) ειναι κανονικα ασπρα τα γραμματα και ειναι μια χαρα.Μπορει να γινει τιποτα γι αυτο?

 

2) Κατι αλλο που προσεξα στα γρηγορα ειναι οτι οι ρυθμισεις στο beats audio δεν εφαρμοζονται στον ηχο οταν αυτος βγαινει απο το ραδιοφωνο,οταν παιζει απο το google music ας πουμε εφαρμοζονται.

 

3) Επισης υπαρχει τροπος να εχουμε menu για επιλογη 2g/3g preferred/3g χωρις να ανοιγουμε το test menu?Eιναι κατι που το χρησιμοποιω συνεχεια προσωπικα,και τις 3 θεσεις.

 

4) Κατι αλλο που δεν μπορεσα να κανω ειναι να βαλω το power button στο search button,κατι που κανω σε ολες τις rom και με βολευει παρα πολυ.Οταν αλλαζω το button 217 που ειναι το search παραμενει search και δεν αλλαζει.Δοκιμασα να αλλαξω και το 127 αλλα παλι το ιδιο.

 

5) Για να κανω uninstall τελειως το beats audio ποια αλλα αρχεια πρεπει να σβησω εκτος απο την εφαρμογη?

 

6) Το audioeffectservice.apk απο ποια εφαρμογη ειναι?του beats audio?

 

7) Εχεις ενσωματωσει seeder και supercharger?

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι, εβαλες δυσκολα, χαχα.

Καλες ερωτησεις, για να λυθουν και καποιες αποριες που ισως εχουν κι αλλα παιδια..

1. Τα notifications : σε καποιες εφαρμογες δεν εχω βρει ακομα πως ν'αλλαξω τα γραμματα ..αυτες ειναι το radio fm, phone, και music .. αν βαλεις player pro ομως εχεις επιλογη που αλλαζουν τα γραμματα σε ασπρα.

το αφησα ομως ετσι γιατι δεν ηθελα να βαλω αλλο χρωμα στα notifications , ειναι καλυτερα με μαυρο κι ας μη φαινονται δυο τρια πραγματακια...

βεβαια μπορω ν'αλλαξω το χρωμα στα notification σε γκρι η καποιο αλλο που θα φαινονται και τα μαυρα γραμματα η να βαλω μονο μαυρα γραμματα, αλλα πιστεψε με ειναι πολυ πιο ομορφο οπως ειναι τωρα και ας μη φαινονται καποια πραγματα .

προσπαθω να τα διορθωσω κι αυτα ομως.

2. Αυτο με τις ρυθμισεις του beats δεν τοχω προσεξει, αλλα στη μουσικη σιγουρα εφαρμοζονται , δεν ειναι κακο ομως γιατι δεν χαλαει κατι κι ας μη δουλευει σε ολα.

3. Δυσκολο αυτο, γιατι θα επρεπε να υπηρχε σαν επιλογη μεσω toolbox αλλα δεν υπαρχει.

θα το μελετησω ομως, μηπως υπαρχει περιπτωση να προσθεσουμε επιλογες στο toolbox apk.

4. Δεν τοχω κανει ποτε αυτο, αλλα πιθανως να μην δεχεται την αλλαγη επειδη υπαρχει η εφαρμογη google quick search box, η οποια συνδεεται με το search button.

5. Δεν γινεται, ετσι απλα ..

μαλλον θα πρεπει να βγαλω και μια version, χωρις beats audio.

Θα ποσταρω ομως ποια ειναι αυτα τα αρχεια που μπορειτε να σβησετε χωρις να δημιουργηθει προβλημα στον ηχο.

6. Ναι ειναι για τα beats.

7. Ναι και σ'αυτο.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

μετά από 3 μέρες δοκιμές όλα καλά σαν καθημερινή χρήση απλά είμαι λίγο απογοητευμένος με το wifi.

μετά το bug του wifi του HORSEMAGEDDON και ευτυχώς διορθώθηκε σχεδόν άμεσα το THE STALLION ICS look απλά από μόνο του δεν ανιχνεύει σήμα wifi όταν είμαι εντός ζώνη κάλυψη δηλ, παρόλο που έχω επιλέξιμη ειδοποίηση δικτύου ενώ έχω πέραση στο κινητό 2 wifi συνδέσεις, π.χ. σπίτι και γραφείο, όταν γυρνάω σπίτι και δεν "ξυπνήσω" το κινητό στο δίκτυα wifi του σπιτιού δεν θα συνδεθεί πότε. στο γραφείο τα ίδια αλλά μετά την πρωινή σύνδεση με έκανε εντυπώσει που παρόλο μπαίνω βγαίνω συχνά από το γραφείο μετά από 5 λεπτά ξανά συνδέετε αυτόματος. αρά συνδέεται αυτόματος στο δίκτυο που είχα συνδεθεί τελευταία και επειδή χρησιμοποιώ το κινητό και σαν voip είναι λίγο σπαστικό...

Link to comment
Share on other sites

μετά από 3 μέρες δοκιμές όλα καλά σαν καθημερινή χρήση απλά είμαι λίγο απογοητευμένος με το wifi.

μετά το bug του wifi του HORSEMAGEDDON και ευτυχώς διορθώθηκε σχεδόν άμεσα το THE STALLION ICS look απλά από μόνο του δεν ανιχνεύει σήμα wifi όταν είμαι εντός ζώνη κάλυψη δηλ, παρόλο που έχω επιλέξιμη ειδοποίηση δικτύου ενώ έχω πέραση στο κινητό 2 wifi συνδέσεις, π.χ. σπίτι και γραφείο, όταν γυρνάω σπίτι και δεν "ξυπνήσω" το κινητό στο δίκτυα wifi του σπιτιού δεν θα συνδεθεί πότε. στο γραφείο τα ίδια αλλά μετά την πρωινή σύνδεση με έκανε εντυπώσει που παρόλο μπαίνω βγαίνω συχνά από το γραφείο μετά από 5 λεπτά ξανά συνδέετε αυτόματος. αρά συνδέεται αυτόματος στο δίκτυο που είχα συνδεθεί τελευταία και επειδή χρησιμοποιώ το κινητό και σαν voip είναι λίγο σπαστικό...

 

Δεν καταλαβα ποιο ειναι το προβλημα σου ..

γιατι ουτε σε horsemageddon ουτε σε stallion υπαρχει wifi bug ..

Ολα δουλευουν οπως πρεπει ..

Link to comment
Share on other sites

οκ κανε ένα τεστ

να έχεις δηλωμένα 2 ξεχωριστά σημεία κάλυψη του wifi.

συνδέσου σε ένα και μετά πήγαινε σε άλλο δηλωμένο σημείο κάλυψη και άφησε το χωρίς να το ξυπνήσεις το κινητό.

δεν θα συνδεθεί πότε. εάν το ξυπνήσω το κινητό μπορεί να συνδεθεί μπορεί και όχι...

αυτό απλά να θυμηθούμε τα παλιά......

[url="http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=29447989&highlight=glamor#post29447989"]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=29447989&highlight=glamor#post29447989[/url]

 

οπς ήταν για HORSE ABSOLUTE σορυ...

Edited by glamor
Link to comment
Share on other sites

thanks για τις απαντησεις.Στo beats audio το εσβησα το apk.Επειδη θελω να βαλω αλλο dsp manager θελω να βρω ποια αρχεια εχουν μεινει,γιατι συνηθως 2 dsp manager μαζι δεν τα πανε καλα.Αν δεν βαριεσαι γραψε ποια ειναι..!
Link to comment
Share on other sites

οκ κανε ένα τεστ

να έχεις δηλωμένα 2 ξεχωριστά σημεία κάλυψη του wifi.

συνδέσου σε ένα και μετά πήγαινε σε άλλο δηλωμένο σημείο κάλυψη και άφησε το χωρίς να το ξυπνήσεις το κινητό.

δεν θα συνδεθεί πότε. εάν το ξυπνήσω το κινητό μπορεί να συνδεθεί μπορεί και όχι...

αυτό απλά να θυμηθούμε τα παλιά......

[url="http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=29447989&highlight=glamor#post29447989"]http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=29447989&highlight=glamor#post29447989[/url]

 

οπς ήταν για HORSE ABSOLUTE σορυ...

Πολυ σωστα, τοτε υπηρχε αυτο το θεμα με το scan, το οποιο διορθωθηκε αμεσως μετα.

Αυτο που λες τωρα ομως, ειναι διαφορετικο, αλλα και φυσιολογικο.

Το οτι εφυγες απο ενα σημειο και πηγες σ'ενα αλλο και δεν συνδεθηκε , δεν ειναι bug αλλα φυσιολογικο.

Μπορει και να συνδεθει κατευθειαν, μπορει ομως αν εχει περασει και αρκετη ωρα να μην συνδεθει κατευθειαν και να χρειαστει να πατησεις το κουμπι.

Αυτο γινεται σε ολα τα τηλ.. , δεν ειναι bug, αλλα φυσιολογικη συνεπεια.

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται για power menu στο search για stallion η διαδικασια ειναι διαφορετικη απο τις αλλες rom καθως θελει αλλαγη το button 217 (απο search wake_dropped σε power wake) οχι μονο απο το qwerty.kl αλλα και απο ολα τα υπολοιπα 5-6 αρχεια εκει μεσα.Μονο ετσι δουλευει
Link to comment
Share on other sites

thanks για τις απαντησεις.Στo beats audio το εσβησα το apk.Επειδη θελω να βαλω αλλο dsp manager θελω να βρω ποια αρχεια εχουν μεινει,γιατι συνηθως 2 dsp manager μαζι δεν τα πανε καλα.Αν δεν βαριεσαι γραψε ποια ειναι..!

 

Για οποιον ενδιαφερεται για power menu στο search για stallion η διαδικασια ειναι διαφορετικη απο τις αλλες rom καθως θελει αλλαγη το button 217 (απο search wake_dropped σε power wake) οχι μονο απο το qwerty.kl αλλα και απο ολα τα υπολοιπα 5-6 αρχεια εκει μεσα.Μονο ετσι δουλευει

Θα στα δωσω ολα τα αρχεια που πρεπει να σβησεις, δεν μπορω τωρα ομως.

Αργα το βραδυ , θα εχεις οτι χρειαζεσαι.

Και επειδη και γω δοκιμαζω αλλα beats και dsp managers, εννοειτε οτι αμα βρεις κατι καλο να μας ενημερωσεις για να το δουμε κι εμεις.

 

Επισης thanks για την ερευνα που εκανες για το search button.

Πολυ χρησιμο γι αυτους που θελουν ν'αλλαξουν τη λειτουργια του.

Link to comment
Share on other sites

4) Κατι αλλο που δεν μπορεσα να κανω ειναι να βαλω το power button στο search button,κατι που κανω σε ολες τις rom και με βολευει παρα πολυ.Οταν αλλαζω το button 217 που ειναι το search παραμενει search και δεν αλλαζει.Δοκιμασα να αλλαξω και το 127 αλλα παλι το ιδιο.

 

 

Αυτό γιατί θέλεις να το κάνεις? Για να σβήνεις την οθόνη?

Αν ναι μπορείς να εγκαταστήσεις το screen off and lock ωστε πατώντας παρατεταμένα το search button να σβήνει η οθόνη...

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Πολυ σωστα, τοτε υπηρχε αυτο το θεμα με το scan, το οποιο διορθωθηκε αμεσως μετα.

Αυτο που λες τωρα ομως, ειναι διαφορετικο, αλλα και φυσιολογικο.

Το οτι εφυγες απο ενα σημειο και πηγες σ'ενα αλλο και δεν συνδεθηκε , δεν ειναι bug αλλα φυσιολογικο.

Μπορει και να συνδεθει κατευθειαν, μπορει ομως αν εχει περασει και αρκετη ωρα να μην συνδεθει κατευθειαν και να χρειαστει να πατησεις το κουμπι.

Αυτο γινεται σε ολα τα τηλ.. , δεν ειναι bug, αλλα φυσιολογικη συνεπεια.

 

εε τότε με το HORSEMAGEDDON γιατί δεν είχα αυτό το θέμα? το λέω διότι το εχω πάντα ανοιχτό το wifi και εχω συνηθίσει να συνδέει αυτόματα άμα βρει κάποιο διαθέσιμο δίκτυο στο κινητό τώρα εάν δεν το ξυπνήσω δεν προκύπτει να συνδεθεί με τίποτα. ούτε αναγγελιών για διαθέσιμα wifi δεν κάνει αν δεν ξυπνήσεις το κινητό?

Link to comment
Share on other sites

εε τότε με το HORSEMAGEDDON γιατί δεν είχα αυτό το θέμα? το λέω διότι το εχω πάντα ανοιχτό το wifi και εχω συνηθίσει να συνδέει αυτόματα άμα βρει κάποιο διαθέσιμο δίκτυο στο κινητό τώρα εάν δεν το ξυπνήσω δεν προκύπτει να συνδεθεί με τίποτα. ούτε αναγγελιών για διαθέσιμα wifi δεν κάνει αν δεν ξυπνήσεις το κινητό?

 

εμενα δεν μου εχει συνδεθει ποτε αυτοματα σε κανενα δικτυο που μολις ανακαλυψε απο μονο του,με καμια gingerbread rom αλλα ουτε και με jb.O μονος τροπος που συνδεοταν αυτοματα ηταν αμα ημουνα ηδη σε συνδεση,εφευγα για λιγο εκτος του χωρου και μετα ξαναρχομουνα στο ιδιο ομως δικτυο.Και αυτο οχι παντα

 

Αυτό γιατί θέλεις να το κάνεις? Για να σβήνεις την οθόνη?

Αν ναι μπορείς να εγκαταστήσεις το screen off and lock ωστε πατώντας παρατεταμένα το search button να σβήνει η οθόνη...

 

ναι,ειναι το ιδιο με το screen off μονο που δεν χρειαζεται εφαρμογη,ειναι ηδη μεσα στο android αυτη η λειτουργια.Βρηκα πως γινεται ειναι στην προηγουμενη σελιδα

Link to comment
Share on other sites

οκ αρχίζουμε και μπερδεύουμε τα μπούτια μας.

ανέφερα πριν ότι εχω πέραση κάποια δίκτυα wifi στο τηλεφώνα μας (δεν μας πειράζει εάν είναι open η με wpa, αρκεί να το κάνει connected με επιτυχία ώστε να θυμάται το κινητό τα δίκτυα wifi που έχουμε επιλέξει), πως το κάνουμε αυτό κλικ άρουμε από της ρυθμίσεις για ειδοποίηση διαθέσιμα δίκτυα (σε περιπτώσει που δεν έχει συνδεθεί το wifi να κάνει τακτικά χρονικά διαστήματα "rescan") και μετα ρυθμίσεις για προχωρημένους πολιτικής αδράνειας σε "ποτέ" ώστε να δουλεύει συνέχεια, ξέρω τρώει λίγο την μπαταρία.

τι πέτυχα με αυτό? κάθε φορά που μετακινούμε σε ένα χώρο στο άλλο μέσα σε κάποιο χρονική στιγμή το κινητό θα συνδεθεί αυτόματα είτε άμεσα είτε το πολύ σε 1 ώρα ( κάνει συνδέσει σε αυτά που εχω δηλώσει ενώ τα άγνωστα δίκτυα μόλις ανοίξω την οθόνη να μου εμφανίζουν σαν διαθέσιμα δίκτυα σαν εικονίδιο πάνω αριστερά - δεξιά δεν το πολύ θυμάμαι).

μεχρι στιγμής που είχα την HORSEMAGEDDON έκδοσή δούλευε μια χαρά το κινητό έτσι όπως περιέγραψα παραπάνω.

τώρα με το THE STALLION ICS που δοκιμάζω αυτές μέρες δεν κάνει αυτόματο rescan στο wifi εκτός αν ξυπνήσεις το κινητό.

επειδή δουλεύω πάρα πολύ το wifi της συσκευής πρέπει τώρα να ξυπνήσω την συσκευή κάθε φορά που αλλάζω χώρο αλιος δεν θα συνδεθεί ποτέ!!! αυτές είναι παρατηρήσεις μου όσο αφορά το wifi.

κατά τ' άλλα το THE STALLION ICS συμπεριφέρεται πολύ καλύτερα από το HORSEMAGEDDON και σίγουρα το παρατηρήσετε και εσείς αυτό χάρη στον gkalen

Link to comment
Share on other sites

@tzivas

Θα φτιαξω το bootanimation που εβαλες , σαν flashable zip και για οσους δεν ξερουν πως να το βαζουν μονοι τους.

Δεν λες παλι καλα που βρηκες κι αυτο , θελεις και φωτιες και καπνους, σε συναυλια θα παμε .. :p

 

@glamor

Καταλαβαμε τι εννοεις, αλλα ετσι λειτουργει στη gb,δεν ειναι και τραγικο.

Αλλα το προβλημα στη Horse ηταν στο scan και φτιαχτηκε.

Τωρα ομως δεν υπαρχει προβλημα scan, αλλα αυτο που λες οτι οταν ειναι sleep το τηλ.. τοτε μετα απο καποια ωρα απενεργοποιειται το wifi.

Βασικο ειναι επισης, να μην εχεις συνδεθει σε ροοτερ που ειναι κοντα το ενα με το αλλο γιατι εκει δημιουργειται προβλημα γιατι μπερδευεται το τηλ.. σε ποιο απο τα ροοτερ να συνδεθει.

Παντως και για λογους μπαταριας προτεινω να μην εχεις συνεχως τα παντα ολα ανοιχτα, ετσι κι αλλιως ενα κλικ ειναι και συνδεθηκες αμεσως , τζαμπα χαλας τη μπαταρια σου μου φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...