Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το κινητο εμφανισε ενα θεμα. Οταν ειναι η μπαταρια μεσα στη συσκευη δε φορτίζει. Αν ομως συνδεσω το φορτιστη και αφου εχω μεσα μπαταρια ανοιγει κανονικα. Επισης ανοιγει συνδεοντας το φορτιστη αλλα χωρις μπαταρια. Τι λετε να φταίει; Μηπως χρειαζεται καινουργια μπαταρια;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ε ναι,τι αλλο..!?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

ε ναι,τι αλλο..!?

Ρωταω γιατι το πηγαμε σε εναν τεχνικο και ειπε κατι οτι χαλασε και δεν μας το εφτιαξε αυτος. Βεβαια μπορει να ειπε βλακειες αλλα ποιος ξερει. Τωρα τι ακριβως ειπε οτι χαλασε δεν ξερω. Δεν ημουν παρων.

Λες να χαλασε τιποτα απο τη πλακετα ή εκεινα τα 3 τα "δοντακια" που ακουμπαει η μπαταρια για να δωσει ενεργεια στη συσκευη;

Αν ειναι θεμα μπαταριας και μονο τοτε θα βρω στο ebay. Αυτες που ειναι για το απλο u8800 δεν ειναι συμβατες και για το pro;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Ρωταω γιατι το πηγαμε σε εναν τεχνικο και ειπε κατι οτι χαλασε και δεν μας το εφτιαξε αυτος. Βεβαια μπορει να ειπε βλακειες αλλα ποιος ξερει. Τωρα τι ακριβως ειπε οτι χαλασε δεν ξερω. Δεν ημουν παρων.

Λες να χαλασε τιποτα απο τη πλακετα ή εκεινα τα 3 τα "δοντακια" που ακουμπαει η μπαταρια για να δωσει ενεργεια στη συσκευη;

Αν ειναι θεμα μπαταριας και μονο τοτε θα βρω στο ebay. Αυτες που ειναι για το απλο u8800 δεν ειναι συμβατες και για το pro;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπαταρια ειναι το προβλημα.

Φανταζομαι καθαρισες τα πινακια της συσκευης και της μπαταριας.

 

Παραξενο μου φαινεται. Δεν ηξερα οτι χαλαν οι μπαταριες απο τη μια στιγμη στην αλλη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρια ειναι το προβλημα.

Φανταζομαι καθαρισες τα πινακια της συσκευης και της μπαταριας.

 

Παραξενο μου φαινεται. Δεν ηξερα οτι χαλαν οι μπαταριες απο τη μια στιγμη στην αλλη.

Το κινητο το ειχα αγορασει πριν 5 χρονια περιπου. Λες να ψαξω για μπαταρια στο ebay. Λογικα ειναι συμβατες και του u8800 για το προ ετσι; Απο οτι ειδα πριν λιγο καιρο οι περισσότερες που βρηκα ειναι για το απλο u8800.

Τα πινακια δε τα καθαρισα. Θα τα καθαρισω αλλα δεν πιστεύω να γινει κατι...

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Lineage os 15.1

Νίκος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...