Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια εχει κανεις να με προτεινει handsfree για το κινητο μας καποιος που ισως να πηρε και να βγαινουν μαζι με μεταφορικα κατω απο 10 ευρω?γιατι οπου και αν κοιταω κατω απο 10 πουθενα ελεος δλδ για ολα τα αλλα κινητα βρισκεις και με 6 ευρω και εμεις πρεπει να δωσουμε οσα και εδώ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

οι gb εχουν λιγοτερα bugs αλλα αυτο δεν παει να πει οτι οι jb ειναι και αχρηστες.Προσωπικα αλλαζω καθε μηνα περιπου rom.Αλλα προσφερουν οι gb και αλλα οι jb.Οι jb ειναι πολυ πιο εξελιγμενες και εχουν ενσωματομενες πολλες λειτουργιες που σε gb ειναι δυνατες μονο με ξεχωριστα apps.Προσωπικα οποτε ειμαι με jb βαζω καμια δεκαρια λιγοτερα apps.

 

Γενικα αναλογα με το τι ζητας σου κανει κ διαφορετικη rom αφου ως γνωστων καμια rom δεν τα χει ολα.Πχ καλοκαιρι που θα θελω καλυτερη καμερα θα βαλω kalo

 

Ακριβώς.. Τέλεια rom δεν υπάρχει, πάντα κάπου πρέπει να συμβιβαστείς. Και εγώ είμαι εδω και λίγες μέρες με την cm10 και το μόνο πρόβλημα που έχω είναι η κακή ποιότητα στο ακουστικό αλλα αυτό ισχύει για την δική μου χρήση και τις δικές μου ανάγκες.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.. Τέλεια rom δεν υπάρχει, πάντα κάπου πρέπει να συμβιβαστείς. Και εγώ είμαι εδω και λίγες μέρες με την cm10 και το μόνο πρόβλημα που έχω είναι η κακή ποιότητα στο ακουστικό αλλα αυτό ισχύει για την δική μου χρήση και τις δικές μου ανάγκες.

 

sofoklas οταν μια ρομ εχει και patch αυτο φλασαρεται οπως και η ρομ?

γιατι εχει και μια του Da_Nya και εχει κατω απο το link της ρομ και ενα link patch....

Link to comment
Share on other sites

sofoklas οταν μια ρομ εχει και patch αυτο φλασαρεται οπως και η ρομ?

γιατι εχει και μια του Da_Nya και εχει κατω απο το link της ρομ και ενα link patch....

 

ναι,αλλα χωρις τα wipes

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να κρατηθώ περισσότερο. Είμαι και εγώ με Stallion. Για να δούμε... Περιμένω και την νέα του Gkalen. :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να κρατηθώ περισσότερο. Είμαι και εγώ με Stallion. Για να δούμε... Περιμένω και την νέα του Gkalen. :D

 

Ελα βρε Νικο, την εκανες κι εσυ ετσι..

Ωραια λοιπον, αυριο θα την ανεβασω εδω στα ελληνικα.

Την εχω ανεβασει στο xda, στ'αγγλικα.

Το πρωτο λινκ στην υπογραφη μου ..

Link to comment
Share on other sites

Ελα βρε Νικο, την εκανες κι εσυ ετσι..

Ωραια λοιπον, αυριο θα την ανεβασω εδω στα ελληνικα.

Την εχω ανεβασει στο xda, στ'αγγλικα.

Το πρωτο λινκ στην υπογραφη μου ..

 

Είδες; Εκσυγχρονίστηκα και 'γω... Επειδή τα αγγλικά μου είναι επιπέδου ... put the kot down!!!:lol: θα περιμένω τα ελληνικά αύριο. Δεν φτιάχνω τίποτα ακόμα στο κινητό. Μόνο τις επαφές. Στο ξαναλέω, ευτυχώς που είσαι και εσύ και βλέπουμε καμιά ρομ της προκοπής στο κινητό μας!!!

Link to comment
Share on other sites

TΗE STALLION ICS look

 

ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΟΛΑ και με ΕΛΛΗΝΙΚΑ ....

 

ΚΑTEBAΣΜΑ , ΤΗΕ STALLION ICS look

http://www.mediafire.com/download.php?2cijwjd2i5clgk2

 

η εγκατασταση γνωστη .... :rolleyes:

 

ΕΠΙΣΗΣ

COLOUR SETTINGS μενου

Kατεβασμα εδω ... http://www.mediafire.com/download.php?16rr12wl4xfbeuz

 

ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ HONEYCOMP STYLE

Kατεβασμα εδω ... http://www.mediafire.com/download.php?cpncs7b9rjenxq7

 

ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΡΟΛΟΓΙΟΥ ΣΤΗ ΦΥΣΙΚΗ ΤΟΥ ΔΕΞΙΑ ΘΕΣΗ

Κατεβασμα εδω ... http://www.mediafire.com/download.php?tprubl1209klk23

 

screenshots

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=39734156&postcount=183

 

ENJOOOOOOOOYYYYYYYYYYYYY .....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΣΤΗ ΦΥΣΙΚΗ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑ ΘΕΣΗ

Κατεβασμα εδω ... http://www.mediafire.com/download.php?tprubl1209klk23

 

Μια διόρθωση γιώργο λες επαναφορά μπαταρίας ενώ εννοείς επαναφορά ώρας στη δεξιά θέση.

 

Προς το παρόν εγώ που την έχω φορέσει wifi και μάρκετ λειτουργικό και κάμερα όλα κομπλέ. Το εφφέ crt off δουλεύει άψογα χωρίς να κάνετε κάποια ρύθμιση αυτόματα από μόνο του και το καραγουστάρω σαν εφφέ μπράβο στη δουλειά του gkalen για άλλη μια φορά. Ο ήχος ακούγεται κανονικά δεν είχα κάποιο θέμα για πιο δυνατός ή όχι δεν μπορώ να κρίνω ακόμα λόγω του ότι είναι ξημερώματα. Σύντομα μέχρι το βράδυ ελπίζω θα ανεβάσω μια πιο συνοπτική άποψη.

Παιδιά για gb νομίζω πιάσαμε ταβάνι και κάτι καλύτερο δεν πιστεύω να γίνεται!!! Βέβαια μιλάμε για το γκαλεν που μπορεί ως αύριο να έχει ανεβάσει άλλη ρομ και να με διαψεύσει όλα είναι πιθανά....

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος ακούγεται κανονικά δεν είχα κάποιο θέμα για πιο δυνατός ή όχι δεν μπορώ να κρίνω ακόμα λόγω του ότι είναι ξημερώματα.

την περασα και εγω

δυστυχως ο ηχος ειδοποιησης κλησης ειναι τραγικα χαμηλος σε οτιδηποτε κατω απο το τερμα,το πολυ ενα κλικ κατω,χανει την ενταση του πολυ αποτομα απο εκει και κατω.

και αυτο το ερμο dsp δεν ξερω τι ακριβως κανει ουτε ξερω και πως να το ρυθμισω

προσωπικα δεν ξερω εαν προσφερει κατι στο θεμα αυτο,ισως ακουγοντας μουσικη να ειναι διαφορετικα τα πραγματα

κατα αλλα η rom ειναι smooth,ολα δειχνουν να δουλευουν ρολοι,αλλα χανει τα widgets σε reboot

οσοι εχετε πολλα θα εχετε προβλημα

 

@ Γιωργο

πως μπορω να βαλω τα δυο που εχω μεσα στο boot και να μην τα χανω;

μαλλον δεν γινεται ετσι;

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα είναι ότι στις ρυθμίσεις τους ασύρματου (wifi) δεν έχει σε αυτή τη rom ρυθμίσεις για proxy. Το έλεγξα σε άλλα δύο stock GB κινητά και η ρύθμιση υπάρχει. Δηλαδή ρύθμιση για server και port proxy.
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

@akalos

Φλασαρε αυτο για τον ηχο ... http://www.mediafire.com/?nc5lry6rury79g0

Δοκιμασε το, να χαλασει ο ηχος αποκλειεται το πολυ πολυ να μην αλλαξει τιποτα.

ο ηχος κλησης ειναι καλυτερα στο τερμα η ενα κλικ πριν το τερμα δεν εχω ψαχτει αν γινεται κατι με τον ηχο κλησης, θα το κοιταξω λιγο ομως (εγω το'χω παντα τερμα και δεν ασχολουμαι παραπανω).

Ο dsp manager ειναι για μουσικη και γενικα στον ηχο που βγαινει απο βιντεο απο youtube και ολα τα πολυμεσα τεςπα εκτος του ηχου κλησης , αμα προσεξετε θθα δειτε οτι σε ολα τ'αλλα τα volume steps ειναι 30 και μονο στον ηχο κλησης δεν εχει αλλαξει αυτο.

Θα το κοιταξω ομως, μηπως βρω κατι.

Για τα widgets το δοκιμασα κι εγω να τα βαλω στο boot αλλα τιποτα , οποιος αντεξει σ'αυτο το θεμα η οποιος δεν κανει πολλα reboot.

 

@goofy

Που πρεπει να ειναι αυτη η ρυθμιση για proxy δεν εχω ιδεα γι αυτο το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

@goofy

Που πρεπει να ειναι αυτη η ρυθμιση για proxy δεν εχω ιδεα γι αυτο το θεμα.

Ρυθμίσεις -> Ασύρματο και δίκτυα -> Ρυθμίσεις Wi-Fi -> Πλήκτρο settings -> Ρυθμίσεις για προχωρημένους. Εκεί θα δεις ότι ορίζεις αν θα πάρει στατική ή δυναμική IP. Εκεί θα έπρεπε να έχει τη ρύθμιση για τον proxy.
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

@akalos

(εγω το'χω παντα τερμα και δεν ασχολουμαι παραπανω).

δεν γινεται να το εχεις παντα τερμα Γιωργο

υπαρχουν περιτωσεις που θελεις να ακους οταν σε καλουν αλλα χωρις να ενοχλεις τους αλλους

εδω ειμαστε η υψους η του βαθους

edit:προσθεσες κλικ αλλα η ενταση δεν εχει αλλαξει

θα το δω μερικες ημερες και ισως βρω το σωστο κλικ που θελω

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, είμαστε με την καινούργια ρομ!!! Ένα πράγμα δεν βρίσκω όμως, το Sygic. Πως το περνάω; Μια έκδοση που είχα στην sd κολλάει όταν συνδέεται με wifi για να κατεβάσει αρχεία, την πρώτη φορά που τρέχω το πρόγραμμα. Δεν μου το έκανε παλιότερα.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, είμαστε με την καινούργια ρομ!!! Ένα πράγμα δεν βρίσκω όμως, το Sygic. Πως το περνάω; Μια έκδοση που είχα στην sd κολλάει όταν συνδέεται με wifi για να κατεβάσει αρχεία, την πρώτη φορά που τρέχω το πρόγραμμα. Δεν μου το έκανε παλιότερα.

κατεβασε αυτο ... http://www.mediafire.com/?s9nq1bghmbqka5m

ειναι απο τον tzivas , tο νεο sygik

ακολουθησε οδηγιες μεσα απο το ζιπ .

αν δεν καταλαβαινεις θα σου στειλω π.μ. αναλυτικο.

 

@goofy

Ψαχνω να βρω πως μπαινει αυτο το proxy, ακομα δεν εχω βρει αν ειναι στο buil.prop η καπου αλλου.

Δηλαδη στην official GB ,υπαρχει αυτη η ρυθμιση????

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να βρω πως μπαινει αυτο το proxy, ακομα δεν εχω βρει αν ειναι στο buil.prop η καπου αλλου.

Δηλαδη στην official GB ,υπαρχει αυτη η ρυθμιση????

 

Υπαρχει στις official αλλα και σε οσες custom GB ROMs δοκιμασα. Δυστυχως ομως δε μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν ξερω που ειναι. Απ'ότι καταλαβαινω δεν ειναι σημαντικο στην πλειοψηφια, για την ακριβεια πρωτη φορα ακουω καποιον να του λειπει.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

gkalen συγγνωμη που σε ζαλιζω κι εγω...

 

υπαρχει καποια ρυθμιση για το ακουστικο κλησης(in call volume) γιατι παιζει λιγο χαμηλα?

Μηπως να ξαναφλασαρες απ'την αρχη, το ακουστικο ακουγεται καμπανα, αφου και στο αυτι να μην το χω παλι ακουω τον συνομιλητη μου ανετα).

 

Υπαρχει στις official αλλα και σε οσες custom GB ROMs δοκιμασα. Δυστυχως ομως δε μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν ξερω που ειναι. Απ'ότι καταλαβαινω δεν ειναι σημαντικο στην πλειοψηφια, για την ακριβεια πρωτη φορα ακουω καποιον να του λειπει.

Μαλλον στο build.prop θα ειναι, θα το βαλω οπως ειναι απο τη μαμα για να βρω ποια γραμμη ειναι.

Κι εγω δεν εχω ακουσει κανεναν να ζηταει κατι τετοιο γι αυτο και δεν ηξερα τι ειναι και τι ακριβως κανει ( κι ακομα δεν εχω καταλαβει τι κανει, χαχα αλλα θα δουμε).

 

 

QUIZ

Γιατι φευγουν τα widgets? ????????

Το βρηκα τελικα, χαχα ...

Μεχρι λοιπον να δω και ποσο χειροτερο η καλυτερο μπορει να γινει το προβλημα , περιμενω τις απαντησεις σας.

Το αφησα για σημερα που ειναι 2 του μηνος γιατι αν σας το'λεγα χθες μπορει να νομιζατε οτι ειναι πρωταπριλιατικο αστειο ....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μηπως να ξαναφλασαρες απ'την αρχη, το ακουστικο ακουγεται καμπανα, αφου και στο αυτι να μην το χω παλι ακουω τον συνομιλητη μου ανετα).

 

 

Μαλλον στο build.prop θα ειναι, θα το βαλω οπως ειναι απο τη μαμα για να βρω ποια γραμμη ειναι.

Κι εγω δεν εχω ακουσει κανεναν να ζηταει κατι τετοιο γι αυτο και δεν ηξερα τι ειναι και τι ακριβως κανει ( κι ακομα δεν εχω καταλαβει τι κανει, χαχα αλλα θα δουμε).

 

 

QUIZ

Γιατι φευγουν τα widgets? ????????

Το βρηκα τελικα, χαχα ...

Μεχρι λοιπον να δω και ποσο χειροτερο η καλυτερο μπορει να γινει το προβλημα , περιμενω τις απαντησεις σας.

Το αφησα για σημερα που ειναι 2 του μηνος γιατι αν σας το'λεγα χθες μπορει να νομιζατε οτι ειναι πρωταπριλιατικο αστειο ....

 

ποιες απαντησεις μας,εχει αναλυθει το θεμα πιο πολυ και απο το μνημονιο εδω μεσα!λεγε..!

Link to comment
Share on other sites

αλλαγη kernel θελει αλλα δεν το εχω δοκιμασει

 

ειναι μνημονιακος λεμε:p

 

μα το kernel του geno δεν χρησιμοποιουμε?!Στην geno v4 δεν υπηρχε προβλημα ουτε στην mengluole ουτε στην αρχη της kalo,ολες το ιδιο kernel ειχαν χωρις προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...