Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γιατι μενουν μονο αυτα,πως γινεται αυτο,τα εχει καπου που δεν σβηνονται;

Ειναι στα xml στο cust και φορτωνουν με το πρωτο boot κατευθειαν, οπως στην official.

Εβαζα αλλα και φευγαν, ενω αυτα που φορτωναν μαζι με το ρομ απο την αρχη, μενανε στη θεση τους, ακομα και που τα εβγαλα και αργοτερα τα ξαναβαλα, παλι ηταν τα μοναδικα που συνεχισαν να υπαρχουν.

 

@azulli

Ας μας πει καποιος που ειχε official και γνωριζει το θεμα , δεν μπορω να κανω κατι αλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα.ξερετε μηπως αυτη η ρομ http://www.mediafire.com/?6pzpyixnt69h2ad χρειαζεται και gapps?και αν ναι απο που μπορω να τα κατεβασω?

 

ευχαριστω εκ των προτερων....

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.ξερετε μηπως αυτη η ρομ http://www.mediafire.com/?6pzpyixnt69h2ad χρειαζεται και gapps?και αν ναι απο που μπορω να τα κατεβασω?

 

ευχαριστω εκ των προτερων....

 

θελει http://www.sendspace.com/file/je2sgl

Link to comment
Share on other sites

azuli σ ευχαριστω.κατι ακομα.φλασαριαμα γινεται οπως κι αλλες ρομ?

θελει recovery ivan.....

μετα το φλασαρισμα της ρομ...

εγκ/αση gapps..

reboot...

σωστα?

 

εγκατεστησα τη ρομ οπως και τις αλλες(μετα το φλασαρισμα εβαλα και τα gapps) και το τηλεφωνο εδω και ενα τεταρτο εχει μεινει με το λογοτυπο shendu....καμια ιδεα?

εκανα κατο λαθος?

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

azuli σ ευχαριστω.κατι ακομα.φλασαριαμα γινεται οπως κι αλλες ρομ?

θελει recovery ivan.....

μετα το φλασαρισμα της ρομ...

εγκ/αση gapps..

reboot...

σωστα?

 

εγκατεστησα τη ρομ οπως και τις αλλες(μετα το φλασαρισμα εβαλα και τα gapps) και το τηλεφωνο εδω και ενα τεταρτο εχει μεινει με το λογοτυπο shendu....καμια ιδεα?

εκανα κατο λαθος?

 

ναι φλασαρεται οπως ολες αλλα τι rom ειχες πρωτα?Βασικα το πιο γρηγορο που μπορεις να κανεις ειναι αν ειχες gb rom πρωτα να περασεις την official ics μετα unlock bootloader και μετα να φλασαρεις την Jb rom.Aν ειχες ics η jb ρομ πριν περνα ξανα την ics official μετα unlock bootloader και μετα την Jb που θες.Δεν ξερω τι εκανες λαθος αλλα δεν εχει σημασια,πιο γρηγορα θα ξαναφλασαρεις τις rom παρα θα βρουμε λυση νομιζω..!

edit : δεν προτεινω σε καμια περιπτωση το recovery του ivan,εχει θεματα,χρησιμοποιησε κανονικα το cwm 5.0.2.7

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

azuli απ οτι καταλαβα το προβλημα ειναι το unlock bootloader.αυτο ειναι καποιο αρχειο που πρεπει να το κατεβασω?αν σου ειναι ευκολο πες μου σε παρακαλω πως το περναω και αν υπαρχει καποιο link για να το κατεβασω...

σ ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

azuli απ οτι καταλαβα το προβλημα ειναι το unlock bootloader.αυτο ειναι καποιο αρχειο που πρεπει να το κατεβασω?αν σου ειναι ευκολο πες μου σε παρακαλω πως το περναω και αν υπαρχει καποιο link για να το κατεβασω...

σ ευχαριστω....

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=27965265

Σε ενδιαφερει το unlock the pink screen.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

tupac_rip το unlock pink screen το εχω περασει.το unlock bootloader δεν ξερω ακριβως τι ειναι και αν πρεπει να το κατεβασω απο καπου....

ματα απ το κολλημα με τη ρομ του shendu εγκατεστησα μια του danya χωρις καποιο προβλημα...

απλα εχω διαβασει καποιες καλες κριτικες γι αυτη την ρομ...(του shendu)...

Link to comment
Share on other sites

tupac_rip το unlock pink screen το εχω περασει.το unlock bootloader δεν ξερω ακριβως τι ειναι και αν πρεπει να το κατεβασω απο καπου....

ματα απ το κολλημα με τη ρομ του shendu εγκατεστησα μια του danya χωρις καποιο προβλημα...

απλα εχω διαβασει καποιες καλες κριτικες γι αυτη την ρομ...(του shendu)...

 

με το unlock pink screen και unlock bootloader εννοουμε το ιδιο.Η danya ειναι η shendu αλλα την εχει φτιαξει λιγο ο danya

Link to comment
Share on other sites

azuli δεν ηξερα οτι ηταν η ιδια γιατι στις πληροφοριες του τηλεφωνου εγραφε about DANYA.

προσπαθησα να την περασω χωρις gapps και το τηλεφωνο μου εβγαζε την οθονη οπως ειναι ετοιμο για χρηση χωρις να μου ζηταει PIN και μολις πηγαινα να το ξεκλειδωσω μου ξαναβγαζε το ιδιο λογοτυπο (shendu)...

Link to comment
Share on other sites

azuli δεν ηξερα οτι ηταν η ιδια γιατι στις πληροφοριες του τηλεφωνου εγραφε about DANYA.

προσπαθησα να την περασω χωρις gapps και το τηλεφωνο μου εβγαζε την οθονη οπως ειναι ετοιμο για χρηση χωρις να μου ζηταει PIN και μολις πηγαινα να το ξεκλειδωσω μου ξαναβγαζε το ιδιο λογοτυπο (shendu)...

 

το να μην σου ζηταει pin δεν ειναι περιεργο,αυτο με το λογοτυπο δεν εχω καταλαβει τι παιζει.. τα gapps ισως τα χρειαζεται για καποια πραγματα δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά, έλειψα λίγο καιρό από το φόρουμ και οι εξελίξεις ήταν ραγδαίες. Μου βγήκαν τα μάτια να διαβάζω.:blink: Τέλος πάντων. Να πω ένα μπράβο στον gkalen για τη δουλειά του αρχικά, μας έχει κάνει μάγκες!!!

Νομίζω ότι ήρθε και για μένα η ώρα να περάσω από horse σε stallion. Θα ήθελα να ρωτήσω απλά αν υπάρχει πλέον κανένας λόγος να μείνω σε horse, έχει κάτι περισσότερο; Γιατί απ' ότι κατάλαβα ο gkalen στο ένα κινητό του έχει horse και για να μην την αλλάζει, κάτι θα ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΑΛΛΑΓΕΣ ( ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ) στα εξης...
Πώς το βάζουμε; Το αντέγραψα στην SD card, μπήκα σε recovery, διάλεξα install from zip αλλά δεν το βλέπει καθόλου το zip. Από την ίδια κάρτα έχω βάλει την τελευταία rom, άρα δεν είναι θέμα κάρτας.
... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
Link to comment
Share on other sites

Πώς το βάζουμε; Το αντέγραψα στην SD card, μπήκα σε recovery, διάλεξα install from zip αλλά δεν το βλέπει καθόλου το zip. Από την ίδια κάρτα έχω βάλει την τελευταία rom, άρα δεν είναι θέμα κάρτας.

 

Advanced----->Reboot recovery και ξαναδοκιμασε.

Αλλιως βαλε το zip στην εσωτερικη μνημη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί απ' ότι κατάλαβα ο gkalen στο ένα κινητό του έχει horse και για να μην την αλλάζει, κάτι θα ξέρει...

πεισματαρης ειναι:P

το tv δεν δουλευει

Link to comment
Share on other sites

τελικα το τηλεφωνο δεν ανοιγει...

η ρομ φλασαρεται αλλα μετα την εγκατασταση μπαινει στην αρχικη οθονη και μολις παω να το ξεκλειδωσω μου βγαζει παλι το λογοτυπο shendu...(οπως οταν κανω reboot system απο το recovery...)

την εχει δοκιμασει κανεις απο εσας?

η ρομ ειναι αυτη....

 

http://www.mediafire.com/?6pzpyixnt69h2ad

Link to comment
Share on other sites

γυρνα σε gb αλλοιως θα εχεις συνεχεια προβληματα

ΔΕΝ ειναι ειναι για every day use η ics,jb

Link to comment
Share on other sites

akalos ειπα να κανω κανενα πειραμα λογω Σ/Κ να δω τι παιζει και με αλλες ρομ...

μολις υπαρχει ετοιμο απ τον gkalen το τελειωτικο ρομ τοτε θα περασω αυτο...

απλα ηθελα τη γνωμη σας αν υπαρχει καποια που να αξιζει προσοχης....

Link to comment
Share on other sites

akalos ειπα να κανω κανενα πειραμα λογω Σ/Κ να δω τι παιζει και με αλλες ρομ...

μολις υπαρχει ετοιμο απ τον gkalen το τελειωτικο ρομ τοτε θα περασω αυτο...

απλα ηθελα τη γνωμη σας αν υπαρχει καποια που να αξιζει προσοχης....

 

οι gb εχουν λιγοτερα bugs αλλα αυτο δεν παει να πει οτι οι jb ειναι και αχρηστες.Προσωπικα αλλαζω καθε μηνα περιπου rom.Αλλα προσφερουν οι gb και αλλα οι jb.Οι jb ειναι πολυ πιο εξελιγμενες και εχουν ενσωματομενες πολλες λειτουργιες που σε gb ειναι δυνατες μονο με ξεχωριστα apps.Προσωπικα οποτε ειμαι με jb βαζω καμια δεκαρια λιγοτερα apps.

 

Γενικα αναλογα με το τι ζητας σου κανει κ διαφορετικη rom αφου ως γνωστων καμια rom δεν τα χει ολα.Πχ καλοκαιρι που θα θελω καλυτερη καμερα θα βαλω kalo

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κατεβασω αυτη http://pan.baidu.com/share/link?shareid=419410&uk=2953035163 αλλα δεν ξερω αν εχει ελληνικα

και ελληνικο πλη/γιο....

απλα αργει να το κατεβασει....

την εχει τεσταρει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κατεβασω αυτη http://pan.baidu.com/share/link?shareid=419410&uk=2953035163 αλλα δεν ξερω αν εχει ελληνικα

και ελληνικο πλη/γιο....

απλα αργει να το κατεβασει....

την εχει τεσταρει κανεις?

 

ψιλοδυσκολα..επισης η rom αυτη ειναι ολοκαινουργια,θα υπαρχουν αρκετα bugs.H camera νομιζω δεν λειτουργει καν

Link to comment
Share on other sites

ψιλοδυσκολα..επισης η rom αυτη ειναι ολοκαινουργια,θα υπαρχουν αρκετα bugs.H camera νομιζω δεν λειτουργει καν

 

Την έχω από εχθές...Υπέροχη εμφάνιση όπως όλες οι miui.. αλλά βαριά και ασήκωτη...με αρκετά fcs, κλειδωμένα fps..και γενικά αργή, όχι για καθημερινή χρήση.

www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...