Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το HP Slate 7 θα ερθει συντομα και Ελλαδα ειπαν.

 

Η τιμη που ανακοινωσε η ΗP στην εκθεση ειναι 149 δολλαρια.

Πολυ καλα specs, τιμη (θεωρητική) σαν κινεζικο, αλλα χωρις 3g. Ποιοτητα προφανως πολυ καλή. Κ υποστηριξη κτλ.

 

Για 3g το απολυτο vfm ειναι το nexus 7 32GB 3G, μεταχειρισμενο/καινουργιιο, το Μαιο θα βγει το νεο nexus, οποτε το τωρινο 3G θα ειναι διαθεσιμο σε χαμηλη τιμη.

 

Επαιξα αυτη την εβδομαδα με ainol venus και cube25gt. Πεταμενα λεφτα:p

 

Πολυ καλα specs δεν εχει. 7" με 1024x600 με dual core (αγνωστων στοιχειων) και 1GB μνημη. 149 δολλαρια (με ή χωρις φορους?) σημαινει τουλαχιστον 149 ευρω σε εμας. Βαλε και το συνηθισμενο καπελο, κοντα στα 170 θα φτασει. Αμα η τιμη ειναι χωρις φορους, κλαφτα.

 

Δεν συμφερει σε καμια περιπτωση.

Link to comment
Share on other sites

http://www.pandawill.com/hyundai-t7s-quad-core-tablet-pc-dark-blue.html

 

Αυτό πως σας φαίνεται...???

 

Ειναι το hyundai t7s κ το ειδα κ στο techblog οποτε λεω να δοκιμασω την τυχη μου...τι λετε εσεις;;

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλα specs δεν εχει. 7" με 1024x600 με dual core (αγνωστων στοιχειων) και 1GB μνημη. 149 δολλαρια (με ή χωρις φορους?) σημαινει τουλαχιστον 149 ευρω σε εμας. Βαλε και το συνηθισμενο καπελο, κοντα στα 170 θα φτασει. Αμα η τιμη ειναι χωρις φορους, κλαφτα.

 

Δεν συμφερει σε καμια περιπτωση.

 

Δε διαφωνω.

 

Υποθετω ομως οτι το να δωσεις 170 ας πουμε ευρω (ή αγοραζεις κι απ εξω) για tablet HP, με υsb και sdcard για να κανεις τη δουλεια σου (για μενα browsing, γραψιμο σε φορουμ, κανενα παιχνιδι, u tube, music κτλ) ειναι πολυ καλά.

 

Υποθετωντας οτι αυτο που θα παρεις θα λειτουργει και θα υποστηριζεται σχετικα αμεσα και ευκολοτερα για εγγυηση και hardware.

 

Κατι που δε συμβαινει με τα κινεζονια, εστω και στα καλα τους μοντελα.

 

Καλα τωρα αν μιλαμε για τιποτα καμμενους (χομπιστες δηλαδη) 15αρηδες-25 αρηδες που θελουν να τ ανοιγουν, να τα επιδιορθωνουν και να παιζουν με roms και root και 8 πυρηνες κτλ, ε ενταξει ειναι αλλη κατηγορία, τη σεβομαι αλλα δε μιλαω γι αυτή.

Edited by Endermyp
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειναι μονο τα κινεζικα. Στα 220 ευρω υπαρχει το Nexus 7, πολυ καλυτερο απο το HP Slate. Δινεις ενα 50ρικο παραπανω και εχεις ενα καλυτερο tablet + τα σιγουρα updates. Το να δωσεις πανω απο 120-130 ευρω για 7" δεν συμφερει. Ειδικα με τα χαρακτηριστικα του Slate.

 

Προσωπικη αποψη παντα:)

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειναι μονο τα κινεζικα. Στα 220 ευρω υπαρχει το Nexus 7, πολυ καλυτερο απο το HP Slate. Δινεις ενα 50ρικο παραπανω και εχεις ενα καλυτερο tablet + τα σιγουρα updates. Το να δωσεις πανω απο 120-130 ευρω για 7" δεν συμφερει. Ειδικα με τα χαρακτηριστικα του Slate.

 

Προσωπικη αποψη παντα:)

viper ναι, πιο πανω ειπα οτι το vfm ειναι το Ν7 3G, αλλα και το 50αρικο ειναι ποσο πια για τους περισσοτερους.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το YuanDao (Window) N70HD απο spemall.. ολα ΟΚ

 

Καλο το μηχανακι μου φανηκε τις 4-5 ωρες που το δουλεψα (δεν ηταν για μενα).. Λευκο πλαστικο που εδειχνε ποιοτικο... φοραγε 4.1.1

 

το εστειλα στην ανηψια μου για την οποια προοριζοταν..

αλλα το βυσμα φορτισης πανω στο φορτιστη ειχα προσεξει οτι ηταν πολυ λεπτο..κατι σαν τα πολυ λεπτα στρογγυλλα βυσματα που εχουν τα ΝΟΚΙΑ τα τελευταια χρονια.. καλωδιο πρεπει να ειχε γυρω στους 70 ποντους

Καποια στιγμη που ενω το δουλευε η μικρη, το εβαλε παραλληλα για φορτιση αλλα απο απροσεξια το τραβηξε λιγο και μεταλλικο μερος του βυσματος ξεκολλησε και εμεινε στη θυρα φορτισης του ταμπλετ.. Απ'οτι μου ειπε ο αδελφος μου (καθως ειναι μακρια και δεν μπορω να το δω ο ιδιος) του φανηκε πολυ ψευτοποιοτητα.. παντως το εβγαλε απο τη θυρα φορτισης (πανω στο ταμπλετ) και το ξαναπερασε πανω αλλα δεν στεκεται και δυσκολα κανει επαφη.. τη χανει συνεχως και ξεκιναει συνεχως φορτιση.

 

Παιζει να του το φτιαξουν πουθενα Αθηνα;

ή να αγορασει ενα καινουργιο.. 2Α ηταν.. αλλα θελει και μεγαλυτερο καλωδιο σιγουρα γιατι με αυτο δεν γινεται δουλεια.

Να παει ξερω γω, Ραδιο Κατουμα, Ακτινιον.. δεν ξερω αν υπαρχουν ακομα αυτα τα μαγαζια..

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Παντως το συγκεκριμένο θεμα εχει εξελιχθει σε Κινέζο-λαγνεια. Κακα τα ψέματα η διαφορά τιμης ειναι αρκετα μεγαλη αλλα θα προτιμουσα μεταχειρισμενο επωνυμο εντος εγγυησης παρα Κινεζικο χωρις τοπικη υποστηριξη και αντιπροσωπεια.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδάκια μου καλά κι ενημερωμένα

όπως έγραψα και στον τίτλο I NEED HELP :cry:

Κάποτε είχα το χρόνο και την διάθεση να τρώω ατελείωτες ώρες στα reviews και στα βιντεάκια του YouTube με τις παρουσιάσεις των συσκευών.

Παίρνω πτυχίο όμως σε ένα μήνα και κυριολεκτικά ΠΝΙΓΟΜΑΙ (δε προλαβαίνω να δω ούτε αυτό το topic όλο Γι αυτό και ζητάω συγνώμη εξ αρχής) !

Και μέσα σε όλα μου ψόφησε το λαπιτόπι κι έχω ξεμείνει με το αρχαίο μου PC

Θέλω λοιπόν να πάρω ταμπλέτα άμεσα (μιας και θα μου κάνουν δώρο καλό λαπτοπ αλλά αργότερα) λεφτά όμως γιοκ

Άρα θέλω ταμπλετίτσα 10'' μέχρι 150€

Υπάρχει κάτι καλό ; (δε λέω να κάνει παπάδες αλλά τουλάχιστον να μη κολλάει σα διαολεμένο και να έχει καλή ανταπόκριση η οθόνη αφής. Με λίγα λόγια να είναι αξιοπρεπές )

Ή να το κάνω γαργάρα;

 

Σας ευχαριστώ για την προσοχή σας

 

ΥΓ Είμαι Ιταλία

Edited by giolanda1981
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το YuanDao (Window) N70HD απο spemall.. ολα ΟΚ

 

Καλο το μηχανακι μου φανηκε τις 4-5 ωρες που το δουλεψα (δεν ηταν για μενα).. Λευκο πλαστικο που εδειχνε ποιοτικο... φοραγε 4.1.1

 

το εστειλα στην ανηψια μου για την οποια προοριζοταν..

αλλα το βυσμα φορτισης πανω στο φορτιστη ειχα προσεξει οτι ηταν πολυ λεπτο..κατι σαν τα πολυ λεπτα στρογγυλλα βυσματα που εχουν τα ΝΟΚΙΑ τα τελευταια χρονια.. καλωδιο πρεπει να ειχε γυρω στους 70 ποντους

Καποια στιγμη που ενω το δουλευε η μικρη, το εβαλε παραλληλα για φορτιση αλλα απο απροσεξια το τραβηξε λιγο και μεταλλικο μερος του βυσματος ξεκολλησε και εμεινε στη θυρα φορτισης του ταμπλετ.. Απ'οτι μου ειπε ο αδελφος μου (καθως ειναι μακρια και δεν μπορω να το δω ο ιδιος) του φανηκε πολυ ψευτοποιοτητα.. παντως το εβγαλε απο τη θυρα φορτισης (πανω στο ταμπλετ) και το ξαναπερασε πανω αλλα δεν στεκεται και δυσκολα κανει επαφη.. τη χανει συνεχως και ξεκιναει συνεχως φορτιση.

 

Παιζει να του το φτιαξουν πουθενα Αθηνα;

ή να αγορασει ενα καινουργιο.. 2Α ηταν.. αλλα θελει και μεγαλυτερο καλωδιο σιγουρα γιατι με αυτο δεν γινεται δουλεια.

Να παει ξερω γω, Ραδιο Κατουμα, Ακτινιον.. δεν ξερω αν υπαρχουν ακομα αυτα τα μαγαζια..

 

το ταμπλετ ειναι στα 5V, 2A..

 

ενα φορτιστη απο Νοκια δεν θα μπορουσα να χρησιμοποιησω;;;;; π.χ εχω εναν 5V, 890mA ...

Δεν θα επρεπε να κανει; εστω και αν θελει το διπλασιο χρονο για φορτιση

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

το ταμπλετ ειναι στα 5V, 2A..

 

ενα φορτιστη απο Νοκια δεν θα μπορουσα να χρησιμοποιησω;;;;; π.χ εχω εναν 5V, 890mA ...

Δεν θα επρεπε να κανει; εστω και αν θελει το διπλασιο χρονο για φορτιση

 

Αν ταιριάζει το βύσμα δεν υπάρχει θέμα.

Απλά μπορεί να κάνει παραπάνω από διπλάσιο χρόνο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν ταιριάζει το βύσμα δεν υπάρχει θέμα.

Απλά μπορεί να κάνει παραπάνω από διπλάσιο χρόνο.

Καλά, μπορεί και να προσαρμόση το βύσμα, να κολλήσει άλλο. Αλλά με 890mAh, μονο αν δεν χρησιμοποιεί το ταμπλετ κι έχει κλειστό το wifi θα φορτίσει..:p

 

Όχι, απλά δεν έχω βρει κατάστημα που να έχει σίγουρα το Ν101Τ. Πολλά γράφουν ότι το έχουν αλλά στις φωτογραφίες δείχνουν το Ν101 ΙΙ, για το οποίο έχω κάποιους ενδοιασμούς όσον αφορά το ηχείο του. Βασικά, το πρόβλημα είναι ότι δεν ξέρεις, άλλο μπορεί να παραγγείλεις και άλλο να σου στείλουν.

Αν έχεις αξιόπιστο link να μου προτείνεις, θα με βοηθούσες να πάρω σωστότερη απόφαση.

http://www.aliexpress.com/store/product/2012-new-arrivel-10-1-inch-Yuandao-N101-Dual-core-Android-4-0-Tablet-pc-1GB/801629_685945638.html

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καλά, μπορεί και να προσαρμόση το βύσμα, να κολλήσει άλλο. Αλλά με 890mAh, μονο αν δεν χρησιμοποιεί το ταμπλετ κι έχει κλειστό το wifi θα φορτίσει..:p

 

αρα λογικα το ιδιο πρεπει να συμβαινει οταν συνδεεις το ταμπλετ με υπολογιστη μεσω usb... δεν θα επρεπε να το φορτιζει μονο με 500mAh ?!?!

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

αρα λογικα το ιδιο πρεπει να συμβαινει οταν συνδεεις το ταμπλετ με υπολογιστη μεσω usb... δεν θα επρεπε να το φορτιζει μονο με 500mAh ?!?!

ναι, άλλο λέω. Αν την ώρα που φορτίζει, το χρησιμοποιεί, απ τα 890mAh (που στην πραγματικότητα θ αποδίδει λίγο λιγότερο), τα 600-700 τουλάχιστον θα τα τρώει το τάμπλετ, αν βάλει και τη φωτεινότητα στο τέρμα, δεν θα φορτίσει ποτέ :p

Link to comment
Share on other sites

αρα λογικα το ιδιο πρεπει να συμβαινει οταν συνδεεις το ταμπλετ με υπολογιστη μεσω usb... δεν θα επρεπε να το φορτιζει μονο με 500mAh ?!?!

 

Όχι γιατί δεν αρκούν ούτε να κάνει συντήρηση την διαθέσιμη μπαταρία, άρα δεν υπάρχει περίπτωση να της δώσει επιπλέον φορτίο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδάκια μου καλά κι ενημερωμένα

όπως έγραψα και στον τίτλο I NEED HELP :cry:

Κάποτε είχα το χρόνο και την διάθεση να τρώω ατελείωτες ώρες στα reviews και στα βιντεάκια του YouTube με τις παρουσιάσεις των συσκευών.

Παίρνω πτυχίο όμως σε ένα μήνα και κυριολεκτικά ΠΝΙΓΟΜΑΙ (δε προλαβαίνω να δω ούτε αυτό το topic όλο Γι αυτό και ζητάω συγνώμη εξ αρχής) !

Και μέσα σε όλα μου ψόφησε το λαπιτόπι κι έχω ξεμείνει με το αρχαίο μου PC

Θέλω λοιπόν να πάρω ταμπλέτα άμεσα (μιας και θα μου κάνουν δώρο καλό λαπτοπ αλλά αργότερα) λεφτά όμως γιοκ

Άρα θέλω ταμπλετίτσα 10'' μέχρι 150€

Υπάρχει κάτι καλό ; (δε λέω να κάνει παπάδες αλλά τουλάχιστον να μη κολλάει σα διαολεμένο και να έχει καλή ανταπόκριση η οθόνη αφής. Με λίγα λόγια να είναι αξιοπρεπές )

Ή να το κάνω γαργάρα;

 

Σας ευχαριστώ για την προσοχή σας

 

ΥΓ Είμαι Ιταλία

 

 

Μιας και ζήτησα μεγάλη αγγαρεία κάθισα κι έψαξα (πάαααει το διάβασμα)

 

και κατέληξα σε 7 διαφορετικά (!):wacko:

 

ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΑΜΕΣΑ ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ (εγώ κλίνω προς το AINOL)

 

 

 

 

http://www.merimobiles.com/ramos-w27pro-quad-core-10-1-inch-1024-600-with-android-4-1-1gb-ram_p/meri7386.htm

Ramos W27PRO( Quad Core 10.1 inch 1024*600 with Android 4.1 1GB RAM)

 

τιμή:123€

θετικά: quad core

 

αρνητικά: 1 μόνο κάμερα/ δεν έχει blue tooth

 

 

http://www.merimobiles.com/chuwi-v19-dual-core-9-7-inch-ips-1024x768-with-android-4-0-dual-camera-hdmi_p/meri6908.htm

CHUWI V19 Dual Core 9.7 inch IPS 1024X768 With Android 4.0 Dual Camera HDMI

τιμή:125€

θετικά: 2 κάμερες

αρνητικά: 4.0 android/ 5 Points Capacitive Screen/ δεν έχει blue tooth/ 9,7''

 

 

http://www.merimobiles.com/copy-of-atj-atm-902-8gb-quad-core-9-7inch-ips-android-4-1-1-hdmi-dual-camera_p/meri8058.htm

ATJ ATM-902 16GB Quad Core 9.7inch IPS Android 4.1.1 HDMI Dual Camera

τιμή:136€

θετικά: quad core/ 2 κάμερες

αρνητικά:5 Points IPS Screen/ δεν έχει blue tooth/ 9,7''

 

 

http://www.merimobiles.com/ainol-novo10-hero-dual-core-10-1-inch-ips-1280-800-with-android-4-1-bluetooth-dual-camera-16gb-hdmi_p/meri6913.htm

Ainol NOVO10 Hero Dual Core 10.1 inch IPS 1280*800 with Android 4.1 Bluetooth Dual Camera 16GB HDMI

τιμή:140€

θετικά: 2 κάμερες/ blue tooth/ 10 Points(G+G)Capacitive Multitouch Screen/ το μόνο με καλά reviews

αρνητικά:δεν είναι quad core (το μόνο μου κόλλημα)

 

 

http://www.merimobiles.com/sanei-n10-dual-core-10-1-inch-ips-1280-800-with-android-4-1-16gb-dual-camera-2160p-hdmi_p/meri7323.htm

SANEI N10 Dual Core 10.1 Inch IPS 1280*800 with Android 4.1 16GB Dual Camera 2160P HDMI

τιμή:146€

θετικά: 2 κάμερες/10 points Multitouch Screen

αρνητικά:δεν έχει blue tooth

 

 

http://www.merimobiles.com/all-fine-fine10-joy-16gb-dual-core-10-1inch-ips-android-4-1hdmi-dual-camera_p/meri8065.htm

ALL FINE FINE10+Joy 16GB Dual Core 10.1inch IPS Android 4.1HDMI Dual Camera

τιμή:148€

θετικά: 2 κάμερες

αρνητικά: 5 Points IPS 16:9 screen/ δεν έχει blue tooth

 

 

http://www.androidtoitaly.com/goods.php?id=1066

ICOO icou10 Tablet PC 10.1 Pollici IPS Android 4.1 AML8726-MX Dual-Core 1.5GH 16gb nand

τιμή:150€

θετικά: 2 κάμερες/ 6-8 ώρες μπαταρία

αρνητικά: 5 Points screen/ δεν έχει blue tooth

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα το Ainol Novo 10 Hero (το Ι, όχι το ΙΙ).

Το έψαξα από εδώ, το έψαξα από κει, έφαγα μία βδομάδα να σας ζαλίζω, αλλά μου φάνηκε η πιο ισορροπημένη αγορά (για αυτά που ήθελα τουλάχιστον). Το tablet αυτό είναι πλήρες, και αν έρθει με καλή ποιότητα κατασκευής, τότε μιλάμε για value for money στα 10άρια.

 

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθειά σας εδώ στο thread :up:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα το Ainol Novo 10 Hero (το Ι, όχι το ΙΙ).

Το έψαξα από εδώ, το έψαξα από κει, έφαγα μία βδομάδα να σας ζαλίζω, αλλά μου φάνηκε η πιο ισορροπημένη αγορά (για αυτά που ήθελα τουλάχιστον). Το tablet αυτό είναι πλήρες, και αν έρθει με καλή ποιότητα κατασκευής, τότε μιλάμε για value for money στα 10άρια.

 

Σας ευχαριστώ όλους για την βοήθειά σας εδώ στο thread :up:

 

Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ για το AINOL εσύ από ποιο site το πήρες και πόσο ;

Εγώ το βρήκα στο merimobiles.com 140€ (όπως γράφω κι από πάνω)

Βλέπω ότι πολλοί προτείνουν αυτό το site Ποια είναι η δική σου εμπειρία ;

 

Το ainol πάρε, δεν το χω αλλά όλοι αυτό προτείνουν.

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση σου :D Κι εγώ προς τα κει κλίνω

 

Έχει ο vlachaquito ένα playbook και είναι και αυτός Ιταλία.

Δεν πίνετε ένα espressακι μαζί μήπως τα βρείτε? :cool:

 

Χαχαχαχαχα Αν είναι Μπολόνια ευχαρίστως

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ για το AINOL εσύ από ποιο site το πήρες και πόσο ;

Εγώ το βρήκα στο merimobiles.com 140€ (όπως γράφω κι από πάνω)

Βλέπω ότι πολλοί προτείνουν αυτό το site Ποια είναι η δική σου εμπειρία ;

 

Από εδώ, €143 μέσω paypal και με Singapore Post

Σήμερα μου δώσαν tracking number, οπότε υπολογίζω σε 3 βδομάδες περίπου να το έχω στα χέρια μου.

 

Πρώτη φορά ψωνίζω από αυτούς, αλλά σε επικοινωνία μαζί τους (chat & email) μου φάνηκαν εξυπηρετικοί και πρόθυμοι.

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ, €143 μέσω paypal και με Singapore Post

Σήμερα μου δώσαν tracking number, οπότε υπολογίζω σε 3 βδομάδες περίπου να το έχω στα χέρια μου.

 

Πρώτη φορά ψωνίζω από αυτούς, αλλά σε επικοινωνία μαζί τους (chat & email) μου φάνηκαν εξυπηρετικοί και πρόθυμοι.

 

αυτο αν χαλασει που το πας για σερβις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Η ερώτηση μου είναι απλή :

 

Ainol Novo Hero 10 ή Ν101 ? Και αν πάρω το δεύτερο, ποιο μοντέλο και από που ?

 

Το Ν101 έχει 32 GB μνήμη που το προτιμώ αλλά και $30 περισσότερα (με αυτά τα χρήματα έπαιρνα μια κάρτα μνήμης και την έβαζα στο Ainol με ίδιο αποτέλεσμα). ΠΟΛΗ ΣΗΜΑΝΤΚΟ επίσης είναι και το ότι η μπροστινή κάμερα του Ν101 είναι 2 MP έναντι 0.3 (για το Skype) !! Με φοβίζει βέβαια που το Ν101 έχε ένα σωρό μοντέλα και δεν ξέρω που θα πέσω. Άσε που όλος ο κόσμος προτείνει το Ainol Hero I.

 

Προτιμώ την ταμπλέτα σε άσπρο btw.

Edited by iparout
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Η ερώτηση μου είναι απλή :

 

Ainol Novo Hero 10 ή Ν101 ? Και αν πάρω το δεύτερο, ποιο μοντέλο και από που ?

 

Το Ν101 έχει 32 GB μνήμη που το προτιμώ αλλά και $30 περισσότερα (με αυτά τα χρήματα έπαιρνα μια κάρτα μνήμης και την έβαζα στο Ainol με ίδιο αποτέλεσμα). ΠΟΛΗ ΣΗΜΑΝΤΚΟ επίσης είναι και το ότι η μπροστινή κάμερα του Ν101 είναι 2 MP έναντι 0.3 (για το Skype) !! Με φοβίζει βέβαια που το Ν101 έχε ένα σωρό μοντέλα και δεν ξέρω που θα πέσω. Άσε που όλος ο κόσμος προτείνει το Ainol Hero I.

 

Προτιμώ την ταμπλέτα σε άσπρο btw.

Έχω το Ν101Τ.

Τα πλεονεκτήματα του Ν101Τ έναντι του Hero I είναι πολύ σωστά ο διπλάσιος αποθηκευτικός χώρος, οι κάμερες αλλά και η καλύτερη θέση των ηχείων που δεν καλύπτονται από την θήκη.

Από την άλλη είναι πρόβλημα όντως στο να πέσεις σε αυτό το μοντέλο, καθώς οι περισσότεροι έχουν το Ν101 ΙΙ με ένα ηχείο και είναι αμφίβολο το ποιο θα σου στείλουν τελικά. Πάντως μόνο μαύρο βγαίνει το Ν101Τ και λευκό νομίζω το Ν101 ΙΙ.

Το ίδιο θέμα είχε και ο Tsavman πιο πάνω και τελικά προτίμησε το Hero.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

αυτο αν χαλασει που το πας για σερβις?

το στέλνεις πίσω στο κατάστημα, 12-15€ μεταφορικά

Καλησπέρα.

 

Η ερώτηση μου είναι απλή :

 

Ainol Novo Hero 10 ή Ν101 ? Και αν πάρω το δεύτερο, ποιο μοντέλο και από που ?

 

Το Ν101 έχει 32 GB μνήμη που το προτιμώ αλλά και $30 περισσότερα (με αυτά τα χρήματα έπαιρνα μια κάρτα μνήμης και την έβαζα στο Ainol με ίδιο αποτέλεσμα). ΠΟΛΗ ΣΗΜΑΝΤΚΟ επίσης είναι και το ότι η μπροστινή κάμερα του Ν101 είναι 2 MP έναντι 0.3 (για το Skype) !! Με φοβίζει βέβαια που το Ν101 έχε ένα σωρό μοντέλα και δεν ξέρω που θα πέσω. Άσε που όλος ο κόσμος προτείνει το Ainol Hero I.

Προτιμώ την ταμπλέτα σε άσπρο btw.

To Ν101 υπάρχει και με 16GB φυσικά. :) http://www.aliexpress.com/store/801629/search?SearchText=N101 κι επιλέγεις όποιο μοντέλο θέλεις. Υπάρχουν και τα 2 μοντέλα στο merimobiles με 32GB μνήμη μόνο, αλλά και στο minideal με 16GB αλλά όχι όλα απ ό,τι θυμάμαι, ψάξε

 

Επειδή ενδιαφέρομαι κι εγώ για το AINOL εσύ από ποιο site το πήρες και πόσο ;

Εγώ το βρήκα στο merimobiles.com 140€ (όπως γράφω κι από πάνω)

Βλέπω ότι πολλοί προτείνουν αυτό το site Ποια είναι η δική σου εμπειρία ;

minideal
Link to comment
Share on other sites

Το Ν101Τ βγαίνει μόνο με 32gb.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...