Jump to content

Αγορά tablet, τι να προτιμήσω;


giandamo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι κανείς λάθος, αν έχεις λεφτά στο balance η πληρωμή γίνεται από εκεί. Αρκεί να έχεις στο balance όλο το ποσό που απαιτείται για την αγορά γιατί αν δεν φτάνει το ποσό πάει να τραβήξει από την κάρτα.

 

Οσες φορες εχει τυχει σε μενα τραβαει πρωτα το balance και αν δεν επαρκει τραβαει το υπολοιπο απο καρτα. Τωρα με τα cc ομως , οπως εχω γραψει πολλες φορες, σε μενα οερναει μονο ΑΜΕΧ και οχι visa και mastercard

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Στο banggood περνάνε οι ελληνικές κάρτες για κάποιο λόγο. Αν και μπορείς να βάλεις χρήματα στο balance του paypal με τους γνωστους τρόπους και τις γνωστές προμήθειες.

 

Με ποιο τροπο κανεις feed το balance του pp?Ειναι ευκολο να μου πει καποιος γιατι εχω φρικαρει?

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Από το balance δεν μπορείς να κανείς πληρωμή γιατί δεν σου δίνει αυτή την επιλογή. Αν πας με PayPal σου επιτρέπει μόνο κάρτα.

Θα δοκιμάσω και μια πιστωτική virtual που έχω, αν και ήθελα PayPal για να μπορώ να κάνω dispute αν κάτι πάει στραβά.

 

Τελικά το αγόρασα στις 09/11, αλλά το banggood με έχει από τότε στο περίμενε γιατί δεν υπάρχει σε στοκ. Παρόλο που όταν το αγόρασα έγραφε στο site ότι υπήρχε διαθεσιμότητα.

Τώρα μου λένε ότι στις 26/11 θα υπάρχει διαθέσιμο.

Είπα να περιμένω άλλη μια εβδομάδα και αν δεν το στείλουν θα το ακυρώσω.

Και είχα χαρεί ότι θα το έχω αρχές Δεκέμβρη, τώρα το βλέπω να έρχετε μετά τις γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται.Ψαχνω tablet που να εχει gps χωρις να χρειαζεται να συνδεθει στο internet.Υπαρχει κατι καλο μεχρι 100-150 ευρω?Σκεφτομαι για το MLS iQTab Atlas.Τι μου προτεινετε?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Χαιρεται.Ψαχνω tablet που να εχει gps χωρις να χρειαζεται να συνδεθει στο internet.Υπαρχει κατι καλο μεχρι 100-150 ευρω?Σκεφτομαι για το MLS iQTab Atlas.Τι μου προτεινετε?Ευχαριστω

 

Φίλε μου το αν συνδέεται ή όχι στο ίντερνετ έχει να κάνει με το πρόγραμμα πλοήγησης που θα χρησιμοποιήσεις, εφόσον το τάμπλετ σου έχει δέκτη GPS.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Δες το Lenovo που έχει ο Γερμανός (8") στα 99€
Nokia C7 / NextWay F7 / Ainol 7 Fire / Doogee DG100 / OEM W450 / ZTE V965 / Lenovo S650 / Modecom FreeTab 1001 / Jiayu G2F / Huawei MediaPad T1 / Doogee X5 Pro / Turbo-X Hive V/ Lenovo A5500 / Blackview BV2000 / Samsung Galaxy J5 2015 / Samsung J5 2016 / Samsung J7 2017 / Huawei MediaPad T3 / Samsung A7 2018 / Samsung A41
Link to comment
Share on other sites

Δες το Lenovo που έχει ο Γερμανός (8") στα 99€

Και εγώ αυτό θα πάρω για δώρο... Πολύ καλή τιμή για τα χαρακτηριστικά του! Έχει δώρο θήκη και 2 μήνες δωρεάν χωρίς δέσμευση (έτσι μου είπαν) 5gb mobile data.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Για αγορά από Cosmote αποκλειστικά με επιδότηση γύρω στα 140€ τι προτείνετε;

Δεν μιλάμε για τρελές δυνατότητες, πλοήγηση internet κυρίως, καμιά ταινία και καθαρή ανάγνωση pdf (βιβλία, manual).

Μέγεθος 8" ή 7". Μεγαλύτερο δεν βολεύει στο κουβάλημα.

Link to comment
Share on other sites

Για αγορά από Cosmote αποκλειστικά με επιδότηση γύρω στα 140€ τι προτείνετε;

Δεν μιλάμε για τρελές δυνατότητες, πλοήγηση internet κυρίως, καμιά ταινία και καθαρή ανάγνωση pdf (βιβλία, manual).

Μέγεθος 8" ή 7". Μεγαλύτερο δεν βολεύει στο κουβάλημα.

 

Αυτό είδα που φαίνεται συμπαθητικό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είδα που φαίνεται συμπαθητικό.

 

ZTE E8 καλό σε συμπεριφορά, αλλά μέτριο σε ποιότητα πολύ. Και η οθόνη του θα μπορουσε να ήταν καλύτερη. Τιμιο πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μεταξύ Acer Iconia Tab 8 FHD, Dell Venue 8 Pro η Nexus 7 τι θα προτείνατε? Σκεφτόμουν και για Lenovo Tab 2 A10 αλλά η τιμή ξεφεύγει...
Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Δεν εχω πάρει ποτε Tablet και θα το ήθελα πιο πολυ για χαλαρά πράγματα όχι επαγγελματική χρήση...Κανένα ματσάκι live στο ίντερνετ,κανένα παιχνίδι και δηλαδη τέτοια φαση.Έριξα μια ματιά στο ίντερνετ και έπεσε το μάτι μου σε προσφορά του Γερμανού στο MLS iQTab Ultra 3G 32GB απο 230€ στα 99€ και δωρο 5GB για 2 μήνες.Τι λέτε;Αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τα tablet είναι ότι κάτι φτηνό συνήθως έχει και λίγη RAM και συνήθως κολάει (αν όχι αμέσως τότε σε 1 - 2 μήνες από τη πρώτη χρήση). Πριν ένα χρόνο περίπου πήρα το 8ιντσο MLS Rocket 3G το οποίο μετά από κάποιες φορές που το έστειλα στο service (γιατι μία έκλεινε και μία κόλαγε) πλέον μετά από 3 αναβαθμίσεις που έκαναν στο service φαίνεται να παίζει καλα! Οπότε κοίτα κάτι με 2GB RAM. Ειδικά αν θες live stream κοίτα και για οθόνη από 8 ίντσες και πάνω. Εγώ θα σου πρότεινα το MLS iQTab Giant. Σε χαρακτηριστικά είναι περίπου ίδιο με το δικό μου οπότε πιστεύω ότι θα σε ικανοποιήσει. Αν εξαιρέσεις την ταλαιπωρεία που τράβηξα με το service μέχρι να έρθει στα ίσια του κατα τα άλλα παίζει άψογα!!! Αν και η τιμή είναι καλή, φανταζομαι θα θελουν να σου φορτώσουν στο Γερμανό και κάποιο πρόγραμμα με πάγιο. Αν δεν σου χρειάζετε η σύνδεση μην το πάρεις. Πήγαινε κατευθειαν στο Giant. Εγώ δεν θα το έπερνα (εμπειρικά μιλώντας από κάτι αντίστοιχο σε προδιαγραφές - κόλαγε αρκετά)!!!
Link to comment
Share on other sites

σε ταμπλετ με win 10 που μετά τα τελευταία updates επιτρέπεται η εγκατάσταση εφαρμογών στην κάρτα sd, έστω ότι έχω μια 32αρα κάρτα και έχω εγκαταστήσει μια εφαρμογή στην κάρτα μνήμης, εάν θέλω να αντικαταστήσω την κάρτα με μια μεγαλύτερη γίνεται με copy-paste να μεταφέρω τα αρχεία της εφαρμογής και να δουλέψει με την νέα κάρτα; στο android το έχω κάνει, στα Windows? ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολο το team!!

Ψάχνω για ενα καλό 10"+ κινεζικο dual boot tablet οσο πιο ετοιμο για χρηση που σημαινει να μην χρειαζεται να βαλω drivers-market-roms....

Αν ειναι καμια γρηγορη διαδικασια οκ τοτε..

Budget 200-250e καλα ειναι.

GPS δεν καιγομαι κιολας. 3G οχι. HDMI οπωσδηποτε.

Ευχαριστω!!

Edited by MaChoo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Μεταφερω εδω το θέμα που έγραψα μιας και είναι το σωστό μερος.Μετα απο πολυυυ καιρο (αν και ρώτησα πρόσφατα) και μιας και θελω να παρω κατι για μενα τωρα που ειναι γιορτες,αποφασισα να παρω για πρωτη φορα Tablet.Τον τελευταιο καιρο εχω δει καποιες προσφορες στο Γερμανο σε 4 Tablets και επιπλεον 5 GB δωρο για 2 μηνες.Αλλα επειδη δεν γνωριζω ποιο ειναι καλυτερο θα ηθελα την βοηθεια σας. LENOVO A8-50 3G στα 99E. MLS iQTab Ultra 3G απο 230 στα 99 και ειναι η αληθεια οτι μ αρεσει και πιο πολυ. ZTE E8QL 4G στα 149Ε και τελος το LG G Pad 8.0 στα 159Ε.Θελω να παιρνει σιμ γιατι δεν εχω παντου WIFI.Η χρηση που θελω να κανω ειναι ιντερνετ,μουσικη,Live streaming (ποδοσφαιρο κλπ) και γενικα να τρεχει καλα.Μπαταρια καλη οπωσδηποτε και οσο καλυτερο γινεται.Υπαρχει κατι αλλο καλυτερο εκτος απο αυτα τα 4 μεχρι 160 ευρω?Αν οχι,απο αυτα τα 4 ποιο ειναι καλυτερο?Ευχαριστω εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός ταμπλετ και είπα να ρωτήσω καμία γνώμη πριν την αγορά.

τα χαρακτηριστικά που θέλω να έχει είναι τα εξής:

1) 10"

2) android

3) 3g-4g

4) να παίρνει κάποιο αξιοπρεπές keyboard folio

η χρήση του θα είναι για διάφορες δουλειες καθώς υπάρχει και σταθερός η/υ.

Στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά θα ήθελα όσο το δυνατόν μεγαλύτερη αυτονομία.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες και χρόνια πολλά.

Η αδελφή μου θέλει tablet και δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το θέμα,δεν έχω ιδέα και θέλω την γνώμη σας.

 

Το χρειάζεται για:

 

1. Να σερφάρει στο internet να διαβάζει άρθρα, κανένα βιβλίο.

2. Να βλέπει on-line σειρές και ταινίες.

3. Κανένα χαζοπαιχνιδάκι.

 

Της είπα να κοιτάξω. Θέλει 9' ή 10' και σκέφτηκα λειτουργικό android γιατί έχει ήδη smartphone οπότε θα της είναι πιο εύκολο στο χειρισμό.

Είναι άσχετη με υπολογιστές, λογισμικά κτλ. Τα βασικά ξέρει να κάνει στο laptop(windows 7)

Τιμή: 100-150€.

 

Πείτε γνώμες.

 

Ευχαριστώ πολύ

 

ΥΓ: Για αυτά εδώ τί λέτε;

1. http://www.pcshopping.gr/tablet-creev-q1000-10-1-8gb-mauro.html?ref=bestprice.gr

2. http://www.cosmomarket.gr/index.php?p=4&item_id=91854&skr=skr15946&cat_id=16121105

Το τάβλι θέλει υπομονή και η γκόμενα κυνήγι...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, ψάχνω ένα ταμπλετ για οικιακή και επαγγελματική χρήση με κύρια χαρακτηριστηκα την μεγάλη αυτονομία και το καλογραμμενο λογισμικό .

Θέλω να τρέχει όσο ποιο smooth γίνεται και με όσο το δυνατόν λιγότερα bugs ( με ενδιαφερει να έχει υποστήριξη εξωτερική στο λογισμικό ώστε να υπάρχει επίλυση στο οποιοδήποτε πρόβλημα )

Τώρα η χρήση θα είναι ταινίες και heavy browsing , λίγο remote desktop και ποιο λίγο παιχνιδια. Θέλω μεγάλη αυτονομία στις ταινίες κυρίως .

Το κόστος δεν με απασχολεί, αρκεί να καλύπτει τα παραπάνω , σίγουρα αν υπάρχει κάτι σχετικά οικονομικό(200 ε) που να καλύπτει τα παραπάνω θα ειμαι υπέρ ευχαριστημένος αλλά και παραπάνω να είναι δεν με νοιάζει . επίσης δεν έχω πρόβλημα για αγορά από Κίνα αρκεί να είναι καλό και αξιόπιστο το μηχανημα. Λογισμικό οποιοδήποτε, αρκεί να τρέχει καλά

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα ταμπλετακι για την κορη μου που ειναι μολις 5 χρονων. Θελω κατι απλο και οικονομικο μονο για παιχνιδια. Βλεπω διάφορα ταμπλετ στο αλι γυρα στα 40$ , αξιζουνε?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...