Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω παθων της μπαταριας λιγο, 980Mha Max και μου λεει οτι ειναι φορτισμενο 65535% συνεχεια :p Μαλλον εδω ειναι το bug της συσκευης, αλλα οκ το 12ωρο με βαρια χρηση και παιχνιδια το βγαζει οποτε θα περιμενω το update.

 

Κατα τ αλλα εκτως απο το οτι η συσκευη ειναι οτι ποιο καλο εχω χρησιμοποιησει τα τελευταια 2 χρονια, το μονο που μπορω να βρω οτι με χαλαει ειναι η ενταση του ραδιοφωνου και οτι που και που μικροφωνιζει το μεγαφωνο χωρις προφανη λογο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι υπαρχει ενημερωση...βρες ενα να δεις λιγο και το λειτουργικο το οποιο τα σπαει για ενηλικες,τωρα αν θες να στελνεις με bt η θα περιμενεις το επομενο update η θα διαλεξεις το Ν9

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Είδα το lumia στο mall σήμερα και τι να λέμε τώρα...

Πανέμορφο,στιβαρό και το λειτουργικο αέρας..

Απ τον Απρίλη που είχα το 1ο μου wp το είχα εκτιμήσει αλλά με τέτοια κινητά έρχεται κ δένει η μαγια.:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

το κινητό είναι απίστευτο.απο αυτό γράφω αυτή τη στιγμη.εχω μια απορία όμως. Πως μπορώ να το κανω unlock?? το παλιό chevron unlock που χρησιμοποιούσα στο trophy θα λειτουργήσει;
Link to comment
Share on other sites

το κινητό είναι απίστευτο.απο αυτό γράφω αυτή τη στιγμη.εχω μια απορία όμως. Πως μπορώ να το κανω unlock?? το παλιό chevron unlock που χρησιμοποιούσα στο trophy θα λειτουργήσει;

 

unlock μονο με το νεο chevron

6euro κοστιζει

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενδιαφερομαι για την συσκευη ..οποιος το εχει μπορει να κοιταξει αν οταν καποιος παιρνει τηλεφωνο αν δοναει συνεχομενα το κινητο??

η δοναει μια φορα και σταματαει και χτυπαει μονο ο ηχος..ειχα wp7 κινητο και μου την εδινε πολυ αυτο το πραμα στα windows phone!γιατι εχανα πολλες κλησεις μιας και δεν ενιωθα την δονηση!!

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι στο συγκεκριμένο θέμα μιλάμε για το Nokia Lumia 800.Συγκρίσεις με άλλα λειτουργικά,συσκευές καλό είναι να μην γίνονται εδώ βγάζοντας έτσι τις συζητήσεις εκτός.

Επίσης να υπενθυμίσω ότι χαρακτηρισμοί και ειρωνείες απαγορεύονται.

Συνέχεια στο θέμα μας λοιπόν.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Σου ξέφυγε πριν μία όμως ..

 

Τελος παντων, ξαναρωτάω ... To SkyDrive έχει ξεχωριστή εφαρμογή ???

Επιτρέπει την άνετη διαχείρηση των φακέλων όπως και το PC ή υπάρχουν περιορισμοί ????

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

παιδια ενδιαφερομαι για την συσκευη ..οποιος το εχει μπορει να κοιταξει αν οταν καποιος παιρνει τηλεφωνο αν δοναει συνεχομενα το κινητο??

η δοναει μια φορα και σταματαει και χτυπαει μονο ο ηχος..ειχα wp7 κινητο και μου την εδινε πολυ αυτο το πραμα στα windows phone!γιατι εχανα πολλες κλησεις μιας και δεν ενιωθα την δονηση!!

 

Όπως τα λες.

Πρώτα δόνηση, έπειτα ήχος κλήσης.

 

Τεσπα, ξαναρωτάω ... To SkyDrive έχει ξεχωριστή εφαρμογή ???

Επιτρέπει την άνετη διαχείρηση των φακέλων όπως και το PC ή υπάρχουν περιορισμοί ????

Ξεχωριστή εφαρμογή

http://www.windowsphone.com/el-GR/apps/ad543082-80ec-45bb-aa02-ffe7f4182ba8

 

Δες μερικά πράγματα στο βίντεο

 

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ξεχωριστή εφαρμογή

http://www.windowsphone.com/el-GR/apps/ad543082-80ec-45bb-aa02-ffe7f4182ba8

 

Δες μερικά πράγματα στο βίντεο

 

 

αυτη ειναι η version 1 της εφαρμογης

Εχουν πει οτι θα συνεχισουν να την βελτιωνουν και θα προσθεσουν extra δυνατοτητες

 

Επιπλεον βεβαια υπαρχει η ενσωματωμενη υποστηριξη του Skydrive απο το λειτουργικο μεσα απο τα office/pictures hub κτλ

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες.

Πρώτα δόνηση, έπειτα ήχος κλήσης.

 

καταλαβα...σε ευχαριστω για την απαντηση!

κριμα γιατι ενδιαφερομουν πολυ για την συσκευη...!

ειναι ενα μεγαλο μειον αυτο με την δονηση και το ηχο στα windows phone!θα παραμεινω με αυτο που εχω (iphone 4)

το κινητο ομως τα σπαει..!!οτι καλυτερο κυκλοφορει στην αγορα...

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

α) Όσοι λέτε πόσο τέλειο είναι, μπορείτε να κάνετε και μια απλή αναφορά από τι κινητό έρχεστε;

 

β) Το unlocked Lumia 800 τι κερδίζει σε σχέση με το "κανονικό"; Έχουμε κάποιο προχειρο λινκ με πληροφορίες;

 

Το είδα κι εγώ σήμερα σε κατάστημα Vodafone, πολύ ωραίο αν και με χάλασε το μεγεθος της οθόνης, θα προτιμούσα να ήταν 3.9" όπως στο Ν9 ή ακομα καλύτερα κάτι σε 4.3". Παρ'όλα αυτά και ενώ καλοκοιτάζα το μαύρο γιατί είναι πιο ουδέτερο και θα ταιριάζει με ότι χρώμα tiles και αν βάλω, μου άρεσε το Cyan και μάλλον γέρνω προς τα εκεί πια.

 

Από κάμερα και ποιότητα κλήσεων (σήμα/ήχος) πως πάει;

Όχι.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα, το συγκεκριμενο κινητο το εχω βαλει στο ματι εδω και πολυ καιρο για την ακριβεια απο τη πρωτη στιγμη που εγυνε γνωστο ως Sea Ray, μολις το ειδα ειπα επιτελους ηρθε η ωρα να αποχαιρετησω το Nokia N95 8G που εχω εδω και 4 χρονια και ειναι σκυλι!

 

Δεν τιθεται θεμα για εμφανιση και κατασκευη γιατι απλα ειναι το καλυτερο κινητο που υπαρχει σε αυτο το τομεα και ενας απο τους λογους που τελικα το αποκτησω αντι για μια high end Android συσκευη.

 

Αυτο που θελω να ξερω εγω ειναι τα εξης :

 

Α) Με την υποστιριξη τι παιζει, θελω να πω θα το κρατησουμε καμια 2ετια η στις επομενες αναθαθμισεις θα ειναι οπως το Android και θα μεινουμε με τι συσκευη στο χερι :lol:

 

Β) Εχω ακουσει οτι στον browser η οθονη κανει "λεκεδες" απο μπλε γραμμες ισχυει ?

 

Γ) Στο θεμα gaming πως στα παει σε σχεση με τον ανταγονισμο Android/iOS εχει αρκετα παιχνιδια ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια φιλε..δεν εχει κανενα προβλημα στον broswer και ειναι πολυ γρηγορο.Στην πρωτη ερωτηση θα εχουμε δυο update το χρονο,ενα μικρο το Φλεβαρη μαλλον και το μεγαλο το φθινοπωρο οπου θα πανε στα wp8 με ενοποιηση λειτουργικου για description,tablet κτλ.παιχνιδια εχει αρκετα αλλα λιγοτερα απο τα αλλα δυο os.

Πολυ καλα γραφικα στο στυλ του ios εχει.

Edited by dimgeo

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια φιλε..δεν εχει κανενα προβλημα στον broswer και ειναι πολυ γρηγορο.Στην πρωτη ερωτηση θα εχουμε δυο update το χρονο,ενα μικρο το Φλεβαρη μαλλον και το μεγαλο το φθινοπωρο οπου θα πανε στα wp8 με ενοποιηση λειτουργικου για description,tablet κτλ.παιχνιδια εχει αρκετα αλλα λιγοτερα απο τα αλλα δυο os.

Πολυ καλα γραφικα στο στυλ του ios εχει.

 

Δηλαδη το Lumia 800 θα παρει κανονικα Windows Phone 8 :worry:

Tα Windows Phone 8 με τα Windows 8 δεν θα ειναι τα ιδια η ιδεα μου ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Θα παρει κανονικα πιθανοτατα το trophy που ειναι πρωτης γενιας,ανετα θα φτασει το lumia στα wp9 η οπως θα λεγονται..Τα w8for pc εχουνε ενα θεμα που μοιαζει στον wp. Και απο εκει και περα μπορεις να τα χειρηστεις με τον κλασικο τροπο των w7pc.Απο το 8και μετα θα εχουμε βασικα ενοποιημενα πραγματα με εφαρμογες,βιντεο,τραγουδια να συγχρονιζονται αυτοματα σε ολα τα μηχανηματα και θα προχωρησουμε αργοτερα στο να τρεχουνε κοινα αρχεια εγκαταστασεις για ολο τα μηχανηματα.Τα windows8 ειναι ενα νεο λειτουργικο με νεο πυρηνα πολυ πιο γρηγορο.πιστευω οτι καθε συακευη θα περνει δυο χρονια αναβαθμιση τουλαχιστον μιας και βαδιζει στα χναρια της apple,επισης το λειτουργικο μας εχει δειξει ως τωρα οτι σε καθε αναβαθμιση γινεται και πιο γρηγορο σε σημειο να απορεις βαση του hardware του.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρηστω πολυ για τις διευκρινησεις, λογικα θα το τσιμπησω ακκα αργοτερα πεσει λιγο η τιμη αν και γενκα μεχρι τωρα τα Nokia δυσκολα πεφτουν σε τιμη.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαρηστω πολυ για τις διευκρινησεις, λογικα θα το τσιμπησω ακκα αργοτερα πεσει λιγο η τιμη αν και γενκα μεχρι τωρα τα Nokia δυσκολα πεφτουν σε τιμη.

 

καλη χρονια σε ολους γεματη χαμογελαα!!!!!!!!!!δες το σκρουτζ δεν εχεις να χασεις κατι εχει διαφορες τιμες...οσοι το πηραμε σιγουρα δε μετανοιωσαμε πολυ καλο και αξιζει τα χρηματα του.

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους γεματη χαμογελαα!!!!!!!!!!δες το σκρουτζ δεν εχεις να χασεις κατι εχει διαφορες τιμες...οσοι το πηραμε σιγουρα δε μετανοιωσαμε πολυ καλο και αξιζει τα χρηματα του.

 

465 στο skroytz ειναι καλη τιμη

αστην Vodafone στα 540 να ψαχνει για κοροιδα

Link to comment
Share on other sites

465 στο skroytz ειναι καλη τιμη

αστην Vodafone στα 540 να ψαχνει για κοροιδα

 

Οντος πρεπει να μας περνανε για πολυ χαλβαδες :p

Κοιταξα για συμβολαιο και το εχουν οι αθεοφοβοι οσο στο skroytz.

Επισης το βρηκα στο Amazon 415 ευρω (536 δολλαρια)

Link to comment
Share on other sites

Οντος πρεπει να μας περνανε για πολυ χαλβαδες :p

Κοιταξα για συμβολαιο και το εχουν οι αθεοφοβοι οσο στο skroytz.

Επισης το βρηκα στο Amazon 415 ευρω (536 δολλαρια)

 

αυτο δεν στελνει ελλαδα ειναι το αμερικανικο

 

δες εδω

 

http://www.preistrend.de/Preisvergleich_Nokia_Lumia_800__x7249740302747305.html

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα update το nokia drive αλλά δεν δουλεύει χωρίς σύνδεση..ας το δει και κάποιος άλλος μήπως εγώ κάνω λάθος
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα update το nokia drive αλλά δεν δουλεύει χωρίς σύνδεση..ας το δει και κάποιος άλλος μήπως εγώ κάνω λάθος

 

ακομη δεν εχει βγει το update για full offline

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Καταρχήν,χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους.Τώρα στο θέμα μας,επειδή σκέφτομαι να τσιμπήσω και γω ένα lumia 800 θα ήθελα να μου πει κάποιος που έχει δει απο κοντά και τα δυο χρώματα(το μαύρο και το μπλέ) τις εντυπώσεις του.Σκέφτομαι να ξεφύγω λίγο απο την κλασσικη επιλογή του μαύρου και στις φωτογραφίες φαίνεται πολύ ωραίο το μπλέ αλλά,εδώ μέσα διάβασα ότι το μαύρο τα σπάει,ότι είναι πολύ όμορφο κλπ και δεν ξέρω τι να κάνω!:confused:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Καταρχήν,χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους.Τώρα στο θέμα μας,επειδή σκέφτομαι να τσιμπήσω και γω ένα lumia 800 θα ήθελα να μου πει κάποιος που έχει δει απο κοντά και τα δυο χρώματα(το μαύρο και το μπλέ) τις εντυπώσεις του.Σκέφτομαι να ξεφύγω λίγο απο την κλασσικη επιλογή του μαύρου και στις φωτογραφίες φαίνεται πολύ ωραίο το μπλέ αλλά,εδώ μέσα διάβασα ότι το μαύρο τα σπάει,ότι είναι πολύ όμορφο κλπ και δεν ξέρω τι να κάνω!:confused:

 

τι ρωτας τωρα καλη χρονια!!!!!!!και τα 2 χρωματα ειναι σουπερρρρρρρρρρρρρρρ δες τα και εσυ και αποφασισε περι ορεξεως κολοκυθοπιτα....να πουμε και κατι σοφο του λαου μας....λοιπον το μαυρο υπεροχο και κλασικο....ενα με την οθονη οταν ειναι κλειστο απιστευτο. το γαλαζιο πολυ ομορφο καταπληκτικη αντιθεση οτι και να παρεις σε αυτα τα 2 θαναι υπεροχο...προτινω γαλαζιο ...ειναι πιο καλοκαιρινο...αλλα οπως ειπα εσυ αποφασιζεις!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...