Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε αναβάθμιση Nokia update for Windows Phone.

Μόλις την πραγματοποιώ.

Για να δούμε τι νέο περιλαμβάνει.

Κάτι έγραφε το mynokiablog για μπαταρία και προσθήκη wifi hotspot.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Πήρα προχθές το galaxy nexus σπάστηκα απίστευτα από την φτηνή πλαστικούρα. Το λογισμικό το νέο ice cream θα έλεγα εκμοντερνισμένο μου άρεσε. Ωστόσο το κινητό φαίνεται πολύ φτηνιάρικο. Το έδωσα αμέσως πίσω και πήρα το lumia 800. Δεν έχω λόγια να περιγράψω αυτό το τηλέφωνο. Είμαι απλά εκστασιασμένος. Για μένα κάθε σύγκριση με οτιδήποτε άλλο είναι περιττή.:X
:p
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω τους φιλους που το εχουν.

ελληνικο t9 εχει το κινητο?

η οθονη τι λεει σαν ευκρηνεια και ποιοτητα?

ηχος?

με το bt τι θα γινει,θα ξεκλειδωθει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

με το bt τι θα γινει,θα ξεκλειδωθει?

ελα ντε αντε με το ριμαδι να τελειωνουμε και υπαρχει περίπτωση καποια στιγμη να το συνδέω απλα με τον υπολογιστή και να το βρισκει σαν mass memory?ειναι καποια πράγματα που ηταν βολικά και τα θεωρούσα αυτονόητα σε ενα κινητό νοκια

Link to comment
Share on other sites

Η μοναδική μου ένσταση πέραν των εφαρμογών (το οποίο θεωρώ πως θα ξεπεραστεί εν καιρώ) είναι το η παροχή αναβαθμίσεων και για τις επόμενες εκδόσεις του WP απο τη Nokia

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο γινεται εφοσον ξεκλειδωθει νομιζω το κινητο.δες την υποηραφη του colossus..αυτονοητα ητανε στα symbian,εδω εχουμε ομως τα wp

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω τους φιλους που το εχουν.

ελληνικο t9 εχει το κινητο?

η οθονη τι λεει σαν ευκρηνεια και ποιοτητα?

ηχος?

με το bt τι θα γινει,θα ξεκλειδωθει?

 

το πληκτρολογιο του ειναι το καλυτερο σε κινητο

οθονη σουπερ

αμολεντ με cbd τεχνολογια

 

ηχος μια χαρα και το ηχειο ειναι σωστα στο κατω μερος και οχι πισω με αποτελεσμα να μπουκωνει οταν το αφηνεις κατω

 

bt δεν ξεκλειδωνει και δεν ξερω αν γινει και ποτε κατι τετοιο

επειδη ομως η microsoft εχει δειξει οτι ακουει τι ζηταει ο κοσμος με το μανγκο ισως να το δουμε στο τανγκο. Ποιος ξερει

 

mass memory με το chevron ξεκλειδωμα νομιζω γινεται

αλλα και παλι δεν το βλεπω σαν σοβαρο προβλημα. Αντι να ανοιξεις τον explorer ανοιγεις το zune οπου τα εχεις πολυ πιο οργανωμενα

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω τους φιλους που το εχουν.

ελληνικο t9 εχει το κινητο?

η οθονη τι λεει σαν ευκρηνεια και ποιοτητα?

ηχος?

με το bt τι θα γινει,θα ξεκλειδωθει?

 

1) Ελληνικό Τ9 έχει και είναι πολύ καλό.

2) Η καλύτερη οθόνη σε κινητό αυτή την στιγμή. Πραγματικά μεγάλο ατού. Πιο μαύρη από Galaxy S2, λευκό λευκό και όχι αυτό το μπλεδίζον που παράγει η Superamoled του S2 και στα χρώματα υπάρχει ζωντάνια και φυσικότητα και όχι αυτή η παραφύση του S2...

3) Ο ήχος είναι πολύ ποιοτικός από τα ακουστικά. Από το ηχείο είναι αρκετά καλός για smartphone, δεν ξέρω όμως ποιό κινητό φημίζεται για το καλύτερο ηχείο του ώστε να μπορώ να το συγκρίνω.

4) Με το ΒΤ δεν γνωρίζω αν και εγώ θα ήθελα να μπορώ να στείλω ελεύθερα μια εικόνα ή ένα τραγούδι μέσω αυτού.

 

Το κινητό είναι εξαιρετικό κατά τη γνώμη μου. Design, ποιότητα και αίσθηση στο χέρι, οθόνη και windows phone θα σε εντυπωσιάσουν. Θέλει όμως κάποιες διορθώσεις όπως στην πλοήγηση μέσω Nokia Drive που απαιτεί σύνδεση για λήψη δεδομένων διαδρομής. Η μπαταρία επίσης είναι πολύ ικανοποιητική. Ότι άλλο θες εδώ είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

1) Ελληνικό Τ9 έχει και είναι πολύ καλό.

2) Η καλύτερη οθόνη σε κινητό αυτή την στιγμή. Πραγματικά μεγάλο ατού. Πιο μαύρη από Galaxy S2, λευκό λευκό και όχι αυτό το μπλεδίζον που παράγει η Superamoled του S2 και στα χρώματα υπάρχει ζωντάνια και φυσικότητα και όχι αυτή η παραφύση του S2...

3) Ο ήχος είναι πολύ ποιοτικός από τα ακουστικά. Από το ηχείο είναι αρκετά καλός για smartphone, δεν ξέρω όμως ποιό κινητό φημίζεται για το καλύτερο ηχείο του ώστε να μπορώ να το συγκρίνω.

4) Με το ΒΤ δεν γνωρίζω αν και εγώ θα ήθελα να μπορώ να στείλω ελεύθερα μια εικόνα ή ένα τραγούδι μέσω αυτού.

 

Το κινητό είναι εξαιρετικό κατά τη γνώμη μου. Design, ποιότητα και αίσθηση στο χέρι, οθόνη και windows phone θα σε εντυπωσιάσουν. Θέλει όμως κάποιες διορθώσεις όπως στην πλοήγηση μέσω Nokia Drive που απαιτεί σύνδεση για λήψη δεδομένων διαδρομής. Η μπαταρία επίσης είναι πολύ ικανοποιητική. Ότι άλλο θες εδώ είμαστε.

 

Πολύ θετικό,με εψησες και μάλλον θα το πάρω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θέλει όμως κάποιες διορθώσεις όπως στην πλοήγηση μέσω Nokia Drive που απαιτεί σύνδεση για λήψη δεδομένων διαδρομής. Η μπαταρία επίσης είναι πολύ ικανοποιητική. Ότι άλλο θες εδώ είμαστε.

 

Δηλαδη δεν εχει προφορτωμενους χαρτες για off line πλοηγηση,η ζηταει συνδεση μονο για να βρει πιο γρηγορα τη θεση μεσω δικτυων κινητης?

 

Επισης 1 ερωτηση,υπαρχει καποιο ειδος screensaver με τη ωρα η αναπαντητες οπως μας εχει συνηθηση η Νοκια π.χ. στα Ν8,C7?

led για φορτιση η χαμενα συμβαντα υπαρχει?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δεν εχει προφορτωμενους χαρτες για off line πλοηγηση,η ζηταει συνδεση μονο για να βρει πιο γρηγορα τη θεση μεσω δικτυων κινητης?

 

Επισης 1 ερωτηση,υπαρχει καποιο ειδος screensaver με τη ωρα η αναπαντητες οπως μας εχει συνηθηση η Νοκια π.χ. στα Ν8,C7?

led για φορτιση η χαμενα συμβαντα υπαρχει?

 

Έχει και προφορτωμένους χάρτες αλλά όταν επιλέξεις διαδρομή τότε θέλει σύνδεση δεδομένων. Τη θέση σου, μέσω gps τη βρίσκει σε maximum 3 secs.

 

Για 2ο και 3ο ερώτημα, όχι και όχι. ΔΥΣΤΥΧΩΣ. Ειδικά για το led ειδοποιήσεων, όπως μια κλήση ή φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει και προφορτωμένους χάρτες αλλά όταν επιλέξεις διαδρομή τότε θέλει σύνδεση δεδομένων. Τη θέση σου, μέσω gps τη βρίσκει σε maximum 3 secs.

 

Για 2ο και 3ο ερώτημα, όχι και όχι. ΔΥΣΤΥΧΩΣ. Ειδικά για το led ειδοποιήσεων, όπως μια κλήση ή φόρτιση.

 

Κριμα για το led κ το θεωρουσα δεδομενο απ τη nokia!:(

 

Οσο για το screensaver στο galaxy s2 π.χ. που δεν εχει κι αυτο το ξεπερναω βαζοντας του το no led απ το market που κανει την ιδια δουλεια,μηπως υπαρχει κ για το lumia κατι αναλογο μιας και εχει και αυτο amoled?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έχει και προφορτωμένους χάρτες αλλά όταν επιλέξεις διαδρομή τότε θέλει σύνδεση δεδομένων. Τη θέση σου, μέσω gps τη βρίσκει σε maximum 3 secs.

 

Για 2ο και 3ο ερώτημα, όχι και όχι. ΔΥΣΤΥΧΩΣ. Ειδικά για το led ειδοποιήσεων, όπως μια κλήση ή φόρτιση.

 

Δηλαδή για να με πάει σε έναν προορισμό που επιθυμώ πρέπει οπωσδήποτε να συνδεθώ στο ίντερνετ; Μόνο έτσι λειτουργεί η πλοήγηση; Τη θέση GPS την βρίσκει και χωρίς ίντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως στα νοκια δεν χρειαζεται συνδεση.

Οπως και να εχει την συνδεση την θελει μονο για να βρει τον προορισμο.μολις τον βρει μετα δεν χρειαζεται ακομα και αν κανει νεο υπολογισμο διαδρομης.μιλαμε για 10-20kb.αναμενεται νεα εκδοση φυσικα που δεν θα χρειαζεται.εγω που το εχω με καρτα χωρις δεδομενα μεσα το συνδεω σπιτι βρισκω που θα παω και φευγω και λειτουργει χωρις δεδομενα.αν ειμαι στο δρομο περνει δεδομενα απο το hd2 μολις βρει προορισμο το κλεινω.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να με πάει σε έναν προορισμό που επιθυμώ πρέπει οπωσδήποτε να συνδεθώ στο ίντερνετ; Μόνο έτσι λειτουργεί η πλοήγηση; Τη θέση GPS την βρίσκει και χωρίς ίντερνετ;

 

Ίσως ο φίλος να μην έχει παίξει με τις ρυθμίσεις του nokia drive και σαν στάνταρ να έχει από τη μάνα του την επιλογή "με σύνδεση". Αν το βάλεις εκτός σύνδεσης θα κάνει λίγο παραπάνω να βρει σήμα αλλά θα σε πάει εκεί που θες offline.

Link to comment
Share on other sites

Ξεπέρασε σε πωλήσεις το iphone4s στον μεγαλυτερο παροχο της Ολλανδίας http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_800_becomes_best_seller_for_dutch_carrier_kpn-news-3481.php
:p
Link to comment
Share on other sites

Ίσως ο φίλος να μην έχει παίξει με τις ρυθμίσεις του nokia drive και σαν στάνταρ να έχει από τη μάνα του την επιλογή "με σύνδεση". Αν το βάλεις εκτός σύνδεσης θα κάνει λίγο παραπάνω να βρει σήμα αλλά θα σε πάει εκεί που θες offline.

 

Αν το βάλεις εκτος σύνδεσης δεν λειτουργεί η εφαρμογή, χρειάζεται ιντερνετ για τον υπολογισμό διαδρομής. Δεν υπάρχει ρύθμιση για λειτουργία εκτός σύνδεσης, θα υπάρχει όμως σε επόμενη έκδοση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξεπέρασε σε πωλήσεις το iphone4s στον μεγαλυτερο παροχο της Ολλανδίας http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_800_becomes_best_seller_for_dutch_carrier_kpn-news-3481.php

 

Λίγο δύσκολο μου φαίνεται αυτό

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί,τα πάντα είναι πιθανα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να με πάει σε έναν προορισμό που επιθυμώ πρέπει οπωσδήποτε να συνδεθώ στο ίντερνετ; Μόνο έτσι λειτουργεί η πλοήγηση; Τη θέση GPS την βρίσκει και χωρίς ίντερνετ;

Τη θέση τη βρίσκει δίχως δεδομένα και μάλιστα πολύ γρήγορα. Μέγιστο 3secs, συνήθως σε 1-2secs σε έχει βρει. Επίσης σε δείχνει στο χάρτη κανονικά όσο κινείσαι. Δεδομένα χρειάζεται μόλις καθορίσεις προορισμό.

Νομιζω πως στα νοκια δεν χρειαζεται συνδεση.

Οπως και να εχει την συνδεση την θελει μονο για να βρει τον προορισμο.μολις τον βρει μετα δεν χρειαζεται ακομα και αν κανει νεο υπολογισμο διαδρομης.μιλαμε για 10-20kb.αναμενεται νεα εκδοση φυσικα που δεν θα χρειαζεται.εγω που το εχω με καρτα χωρις δεδομενα μεσα το συνδεω σπιτι βρισκω που θα παω και φευγω και λειτουργει χωρις δεδομενα.αν ειμαι στο δρομο περνει δεδομενα απο το hd2 μολις βρει προορισμο το κλεινω.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Όχι, ακόμα και για επαναπροσδιορισμό διαδρομής θέλει δεδομένα γιατί τα χάνει. Το δοκίμασα πριν λίγο. Βέβαια τσέκαρα πρέπει να ζητάει απειροελάχιστη ποσότητα, πολύ κάτω του 1ΜΒ φυσικά.

 

Ίσως ο φίλος να μην έχει παίξει με τις ρυθμίσεις του nokia drive και σαν στάνταρ να έχει από τη μάνα του την επιλογή "με σύνδεση". Αν το βάλεις εκτός σύνδεσης θα κάνει λίγο παραπάνω να βρει σήμα αλλά θα σε πάει εκεί που θες offline.

Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο, δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

 

Όχι, ακόμα και για επαναπροσδιορισμό διαδρομής θέλει δεδομένα γιατί τα χάνει. Το δοκίμασα πριν λίγο.

 

Περίεργο γιατί εμένα δεν μου ζήτησε ιντερνετ για επαναπροσδιορισμό διαδρομής, δεν ακολουθούσα την πορεία που είχε καθορίσει για να δω τι γίνεται και έκανε επαναπροσδιορισμό σφαίρα χωρίς τη χρήση δεδομένων κινητής τηλεφωνίας. Μόνο όταν έβαλα αλλο προορισμό εβγαλε μύνημα για ιντερνετ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...