Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από σήμερα είμαι κάτοχος του Νοκια 800 μπορώ να πω ότι είναι μια πολύ καλή συσκευή, μου άρεσε πολύ ο συγχρονισμός με το Zune, μια δουλειά σε επίπεδο μήλου όχι σαν το android που ακόμα κάποιες ελλείψεις σε οργάνωση. Για windows μη με ρωτησετε έκανα ώρα να βρω το ραδιόφωνο..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλοριζικο,πρεπει να ειναι φοβερη συσκευη.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ

Είναι πράγματι περιμένω να δω την μπαταριά γιατί έχω διαβάσει πολλά... και όχι ευχάριστα.

Link to comment
Share on other sites

Για κάνε μας φίλε manolis ένα update σχετικά με την μπαταρία.

Επίσης , παιδιά ξέρει κανένας για την διαθεσιμότητα του στους Ελληνικούς παρόχους ?

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

φιλε μανωλη εχεις ακουστικα νοκια απο προηγουμενα μοντελα αυτα με τα πληκτρα για χειρισμο μουσικης να μας πεις αν τα δεχεται ωστε να μπορεις να χειρηστεις τη μουσικη και το ραδιο?
Link to comment
Share on other sites

φιλε μανωλη εχεις ακουστικα νοκια απο προηγουμενα μοντελα αυτα με τα πληκτρα για χειρισμο μουσικης να μας πεις αν τα δεχεται ωστε να μπορεις να χειρηστεις τη μουσικη και το ραδιο?

 

Μάνο ένα Νοκια εχω το 95 8gb δεν ξέρω αν κάνουν τα ακουστικά αυτά έχω χρόνια να τα δω..για την μπαταρία ακόμα δεν έχω σωστή γνώμη αλλά όπως όλα τα smartphone τη βλέπω μιας μέρας..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Nokia Lumia 800 sales going way better than previously reported

 

http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_800_sales_going_way_better_than_previously_reported-news-3421.php

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Μάνο ένα Νοκια εχω το 95 8gb δεν ξέρω αν κάνουν τα ακουστικά αυτά έχω χρόνια να τα δω..για την μπαταρία ακόμα δεν έχω σωστή γνώμη αλλά όπως όλα τα smartphone τη βλέπω μιας μέρας..:lol:

 

Φιλε manolis αν μπορεις δοκιμασε το ραδιοφωνο και πες μας εντυπωσεις:

1. Πως ειναι το interface της εφαρμογης; Αν μπορεις να ποσταρεις καμια φωτο

2. Απο ληψη πως παει;

3. Παιζει απο το εξωτερικο ηχειο; Αν ναι πως ειναι η ενταση/αποδοση;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φιλε manolis αν μπορεις δοκιμασε το ραδιοφωνο και πες μας εντυπωσεις:

1. Πως ειναι το interface της εφαρμογης; Αν μπορεις να ποσταρεις καμια φωτο

2. Απο ληψη πως παει;

3. Παιζει απο το εξωτερικο ηχειο; Αν ναι πως ειναι η ενταση/αποδοση;

 

Ευχαριστω

 

Φίλε μου Asikis το 800 είναι πολύ καλό πίστεψε με, ο ήχος από το ράδιο είναι κρυστάλλινος με τα δικά του ακουστικά και από το ηχείο πολύ καθαρός χωρίς μεγάλη ένταση, ακούγετε μια χαρά. Το interface είναι απλό. Η κάμερα καλή όχι galaxy s2, μου θύμισε παλιά καλά σειράς Ν.

Το gps είναι άμεσο ακόμα και μέσα στο σπίτι, ο ήχος στις κλείσεις πολύ καθαρός όσο για σήμα ένα καλό Νοκια, εδώ είναι καλύτερο και από το Galaxy s2.. Φωτο δεν ξέρω πως να βάλω εδώ αλά ίσως να έχει στο flickr. Αυτά, όπια άλλη απορία ρωτήστε με.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου Asikis το 800 είναι πολύ καλό πίστεψε με, ο ήχος από το ράδιο είναι κρυστάλλινος με τα δικά του ακουστικά και από το ηχείο πολύ καθαρός χωρίς μεγάλη ένταση, ακούγετε μια χαρά. Το interface είναι απλό. Η κάμερα καλή όχι galaxy s2, μου θύμισε παλιά καλά σειράς Ν.

Το gps είναι άμεσο ακόμα και μέσα στο σπίτι, ο ήχος στις κλείσεις πολύ καθαρός όσο για σήμα ένα καλό Νοκια, εδώ είναι καλύτερο και από το Galaxy s2.. Φωτο δεν ξέρω πως να βάλω εδώ αλά ίσως να έχει στο flickr. Αυτά, όπια άλλη απορία ρωτήστε με.

 

κάποιο σχόλιο για την μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

κάποιο σχόλιο για την μπαταρία;

 

Μια μέρα όπως όλα, στην αρχή τρόμαξα με όσα διάβαζα αλλά με το update έγινε καλή:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά φαντάζομαι κανονικά έτσι?

Επισης γιατι δε στέλνει με bt?

 

 

Sent from my Sexy iPad-2 using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μια μέρα όπως όλα, στην αρχή τρόμαξα με όσα διάβαζα αλλά με το update έγινε καλή:lol:

Μια μερα με βαρια χρηση (internet, mail, fb κτλ)?

 

Επισης μπορεις να σχολιασεις αν εχει καποιο χαρακτηριστικο του τυπου οταν εχω εισερχομενη κληση ή χτυπαει το ξυπνητηρι να κανω απποριψη/snooze? Οπως στα Symbian

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό δείχνει πολύ ωραίο.Κλασσική Νόκια.Σκέφτομαι και εγώ να το τσιμπήσω.Πόσο το πήρες φίλε manoli;
Link to comment
Share on other sites

Μια μερα με βαρια χρηση (internet, mail, fb κτλ)?

 

Επισης μπορεις να σχολιασεις αν εχει καποιο χαρακτηριστικο του τυπου οταν εχω εισερχομενη κληση ή χτυπαει το ξυπνητηρι να κανω απποριψη/snooze? Οπως στα Symbian

 

Δοκίμασες να γυρίσεις ανάποδα το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Ηθελα να κανω μια ερώτηση μηπως ξερει κανενας. Επειδη ενδιαφέρομαι για το Lumia 800 , το βρήκα ebay Γερμανία με 409 ευρω..τελική τιμή χωρίς μεταφορικά. Ξέρει κανέις τι γίνεται με το φπα? μηπως μου φορτώσουν και 23% ξαφνικά και δεν το καταλαβω δλδ :P και αν εχουν και ελληνικά (αυτά πυ κυκλοφορουν Γερμανία), γιατί το συγκεκριμένο θέμα δεν το εχω ψαξει. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να γυρίσεις ανάποδα το κινητό;

Μαλλον απευθυνεσαι στον Μανωλη που εχει το κινητο γιατι εγω δεν το εχω

Καλησπέρα σας. Ηθελα να κανω μια ερώτηση μηπως ξερει κανενας. Επειδη ενδιαφέρομαι για το Lumia 800 , το βρήκα ebay Γερμανία με 409 ευρω..τελική τιμή χωρίς μεταφορικά. Ξέρει κανέις τι γίνεται με το φπα? μηπως μου φορτώσουν και 23% ξαφνικά και δεν το καταλαβω δλδ :P και αν εχουν και ελληνικά (αυτά πυ κυκλοφορουν Γερμανία), γιατί το συγκεκριμένο θέμα δεν το εχω ψαξει. Ευχαριστώ

Ελληνικα εχει σιγουρα γιατι τα WP ειναι οπως το Android και το iOS. Υπαρχουν ολες οι γλωσσες μεσα στο λειτουργικο.

 

Γαι το ΦΠΑ δεν υφισταται θεμα. Η τιμες που αναφερει στο ebay ειναι οι τελικες (χωρις μεταφορικα οπως ειπες). Ουτε μπορουν εδω να το περασουν τελωνειο γιατι ειναι απο χωρα της ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέρω οτι εχουν πολλές γλώσες μέσα. απλά ελεγα μήπως σπάνε σε ζώνες τις γλώσσες. Ευχαριστώ. το περιμένω να έρθει :) δεν άντεξα..περίμενα να βγει το μπλε που μου άρεσε πολύ..αλλα οκ δεν πειραζει:)
Link to comment
Share on other sites

Το τηλ δεν στέλνει με b/t, στην αφύπνιση είναι όπως όλα μόνο που έχει χαμηλό ήχο, από γλώσσες έχει όλες όπως το android, χρήση μια ολόκληρη μέρα δεν τη βγάζει με παίξιμο. Η διάρκεια της μπαταρίας σας είπα είναι όπως ένα iphone 4, galaxy s2. Για να μη φανεί διαφήμιση από που το πήρα και πόσο ψαχτε στο skroutz..

http://www.flickr.com/photos/48907554@N07/6399818639/

εδώ έχω μια φωτο να δείτε είναι σημερινή χωρίς καμιά ρύθμιση στη κάμερα.

Στην κλήση όταν γυρίσει ανάποδα δεν γίνετε αθόρυβο, ο ήχος κλήσης δεν είναι πολύ δυνατός.

Link to comment
Share on other sites

Στην κλήση όταν γυρίσει ανάποδα δεν γίνετε αθόρυβο

 

Nομίζω οτι αυτό με τον ήχο κλήσης γίνεται μόνο σε συσκευές htc

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η διάρκεια της μπαταρίας σας είπα είναι όπως ένα iphone 4, galaxy s2

 

Δεν είχα ποτέ μου το iphone 4 ή το galaxy s2 αλλά μία ημέρα είναι γενικά λίγο. Το τελευταίο smartphone που χρησιμοποίησα ήταν το Touch Cruise και η μπαταρία άντεχε δύο ημέρες.

 

Μετά από τις πρώτες ημέρες χρήσης το προτείνεις το lumia; Από Δευτέρα μπορώ να το παραγγείλω στο amazon.de με 479 ευρώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ μου το iphone 4 ή το galaxy s2 αλλά μία ημέρα είναι γενικά λίγο. Το τελευταίο smartphone που χρησιμοποίησα ήταν το Touch Cruise και η μπαταρία άντεχε δύο ημέρες.

 

Μετά από τις πρώτες ημέρες χρήσης το προτείνεις το lumia; Από Δευτέρα μπορώ να το παραγγείλω στο amazon.de με 479 ευρώ. :)

 

Αυτά τα παλιά είχαν καλύτερη διάρκεια στην μπαταρία, όσο αν το προτείνω ναι είναι καλό αλά δες πρώτα μερικά video στο youtube να δεις το menu κλπ και μετά αποφάσισε μόνος σου;)

Link to comment
Share on other sites

Τι κατασκευή είναι αυτή... Ωραίο.... αλλά, αναρωτήθηκε κανείς πως βγαίνει η μπαταριά; Δεν φαινετε να ανοιγει από πουθενά... Περίεργο....
Link to comment
Share on other sites

Nομίζω οτι αυτό με τον ήχο κλήσης γίνεται μόνο σε συσκευές htc

 

Και σε όλες τις nokia symbian.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...