Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή…;;:blink: Λένε ψέματα…;;;:confused:

 

Δεν λένε ψέματα. Αλλά αφορά ένα πάροχο, που δεν ξέρουμε τι συμφωνία μπορεί να έχει κάνει με τη Nokia/Microsoft.

Για να δούμε αποτελέσματα πρέπει να ανακοινωθούν οι συνολικές πωλήσεις σε κάποιες μεγάλες αγορές.

 

Προσωπικά πιστεύω οτι θα πάει σχετικά καλά, σαν "νέο και ωραίο". Ισως ξαναβάλει τη ΝΟΚΙΑ στο παιχνίδι.

Αλλά ακόμα, καλώς ή κακός, το iphone είναι μια κατηγορία από μονο του (το λέω εγώ που είμαι...hater!)

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παντως αυτο που γραφετε με τους χαρτες και τη χρεωση ειναι περιεργο και καταγραφετε σαν μειονεκτημα

 

ενα συγκριτικο πλεονεκτημα των συσκευων νοκια ηταν οι χαρτες και η πλοηγηση

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο που γραφετε με τους χαρτες και τη χρεωση ειναι περιεργο και καταγραφετε σαν μειονεκτημα

 

ενα συγκριτικο πλεονεκτημα των συσκευων νοκια ηταν οι χαρτες και η πλοηγηση

 

Μιας και πρωτοτσιγκλισα το θέμα με τους χάρτες να πω πως και για μένα ήταν πολύ αρνητική έκπληξη αυτό και συμφωνώ κ επαυξανω με ότι λες παραπάνω φίλε.

Για μένα οι χάρτες Nokia όπως τους γνωρίζαμε τουλάχιστον έως τώρα στα symbian ήταν ένα τεράστιο ατού και πραγματικά ένας απ τους 2-3 λόγους που είχα πάντα και σύμπιαν κινητό τα τελευταία χρόνια..

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο που γραφετε με τους χαρτες και τη χρεωση ειναι περιεργο και καταγραφετε σαν μειονεκτημα

 

ενα συγκριτικο πλεονεκτημα των συσκευων νοκια ηταν οι χαρτες και η πλοηγηση

 

ειπανε πως σε επομενο update θα ειναι εντελως offline οποτε δεν υπαρχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

H Nokia έχει καλό feedback. Οπότε πιστεύω ότι θα γίνει σύντομα.

Πέρα από αυτό όμως θα πρέπει να γίνει αναβάθμιση συνολικά στην εφαρμογή γιατί πολλές φορές τα χάνει. Με ενεργό πάντα το 3G, πετάει στο άσχετο κάτι κουλούς επαναπροσδιορισμούς διαδρομής. Το δοκίμασα σήμερα στην Αττική οδό με κατεύθυνση τα Σπάτα. Μια στιγμή με έδειχνε στον παράδρομο.... Θέλει δουλειά. Να λέμε τα καλά και τα ωραία αλλά να λέμε και τα στραβά. Βέβαια σε τίποτα δεν επηρεάζει αυτό την επιλογή μου, η οποία αν μου έλεγαν να αλλάξω, πάλι Lumia 800 θα έπαιρνα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα έχω διάβαση ότι έχει είναι πολύ χαλια ηχείο ! το έχει δοκιμάσει κανεις γιατί θέλω σήμερα να πάω να το πάρω !
:p
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ποτε θα βγει το γαλαζιο σε καποιο καταστημα??? μπαινω στο birdphone καθε μερα αλλα βλεπω μονο το μαυρο!!!!

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε ποτε θα βγει το γαλαζιο σε καποιο καταστημα??? μπαινω στο birdphone καθε μερα αλλα βλεπω μονο το μαυρο!!!!

 

εδω δεν εχει κυκλοφορησει καλα καλα εξω......

Link to comment
Share on other sites

εδω δεν εχει κυκλοφορησει καλα καλα εξω......

 

α ναι? δεν το ηξερα.. ειδα ενα unboxing σε γαλαζιο και νομιζα οτι κυκλοφορει

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και αυτό.

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nokia-with-Windows-Phone/ISSUE-in-Nokia-Lumia-800-music-transport-controls-using-the/td-p/1240813

 

Όσοι μπορούν ας κάνουν μια δοκιμή να μου πουν. Έχω σπάσει το κεφάλι μου να βρω τις σωστές λειτουργίες με το κινητό σε lock screen. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλο μεσημερι εμενα μου το εφεραν χθες σαν δωρο και εχει απλα οταν ανοιγει το σηματακι της T- mobile εχω να κανω στους πιο παλιους 2 ερωτησεις αν ξερει καποιος να βοηθησει ...που μπορω να βρω τους συνολικους χρονους που εχω μιλησει και πως ρυθμιζονται τα μμς ολα τα αλλα μια χαρα η μπαταρια ακομα οκ δε βλεπω καποιο θεμα και τα ελληνικα αψογα....πρωην χρηστης του Ν8 και τα εχω βρει λιγο σκουρα μεχρι να συνηθησω!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλο μεσημερι εμενα μου το εφεραν χθες σαν δωρο και εχει απλα οταν ανοιγει το σηματακι της T- mobile εχω να κανω στους πιο παλιους 2 ερωτησεις αν ξερει καποιος να βοηθησει ...που μπορω να βρω τους συνολικους χρονους που εχω μιλησει και πως ρυθμιζονται τα μμς ολα τα αλλα μια χαρα η μπαταρια ακομα οκ δε βλεπω καποιο θεμα και τα ελληνικα αψογα....πρωην χρηστης του Ν8 και τα εχω βρει λιγο σκουρα μεχρι να συνηθησω!

 

Μεγειά

-Δεν υπάρχει κάπου συνολικό μητρώο με χρόνους ή δεδομένα δυστυχώς.

Σχετικά με τα MMS εγώ επειδή ταυτόχρονα άλλαξα πρόγραμμα συμβολαίου και έβαλα με δεδομένα, μου είπαν ότι οι ρυθμίσεις υπάρχουν στη συσκευή και ότι θα χρειαστεί μόνο μια επανεκκίνηση από όταν θα μου ερχόταν το μήνυμα για ενεργοποίηση της αλλαγής προγράμματος συμβολαίου.

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά

-Δεν υπάρχει κάπου συνολικό μητρώο με χρόνους ή δεδομένα δυστυχώς.

Σχετικά με τα MMS εγώ επειδή ταυτόχρονα άλλαξα πρόγραμμα συμβολαίου και έβαλα με δεδομένα, μου είπαν ότι οι ρυθμίσεις υπάρχουν στη συσκευή και ότι θα χρειαστεί μόνο μια επανεκκίνηση από όταν θα μου ερχόταν το μήνυμα για ενεργοποίηση της αλλαγής προγράμματος συμβολαίου.

 

καλησπερα τα δεδομενα μου ειναι ενεργποιημενα απλα το λαμβανει παταω να το ανοιξω και μενει εκει δε γινεται τιποτα αυτο με προβληματιζει....ευχαριστω για την απαντηση....και μια απλη ερωτηση δε θα επρεπε να ειχαν ενα μετρητη δεδομενω και χρονων κλησεις.....μηπως να παω παλι στο πολυαγαπημενο Ν8.....

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τωρα,δεν έχει έστω συνολικό χρόνο ομιλίας?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τωρα,δεν έχει έστω συνολικό χρόνο ομιλίας?

 

μα τιποτα μα καθολου σοβαρο για μενα μειονεκτιμα....λυνεται με αναθμιση να υποθεσω ουτε χρονους ομιλιας ουτε δεδομενων.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μακάρι να βγει κάποια εφαρμογή. Δεν ξέρω κατά πόσο επιτρέπει η Microsoft να βάλουν χέρι στο WP OS οι κατασκευαστές.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά μακάρι να βγει κάποια εφαρμογή. Δεν ξέρω κατά πόσο επιτρέπει η Microsoft να βάλουν χέρι στο WP OS οι κατασκευαστές.

 

θεωρω οτι αφου η νοκια εχει βαλει δικες της εφαρμογες κατι θα γινει ας ελπισουμε να μην αργησει....καποια λυση με τα μμς μηπως ξερει καποιος.....

Link to comment
Share on other sites

http://www.xblog.gr/h-vodafone-parousiazei-to-nokia-lumia-800/

 

Η μεγάλη είδηση του post φυσικά είναι το ότι η εταιρία παρουσιάζει πρώτη στην Ελλάδα το νέο Nokia Lumia 800, το οποίο από τις 20 Δεκεμβρίου θα βρίσκεται σε όλα τα καταστήματα Vodafone για να το γνωρίσουν από κοντά όσοι ενδιαφέρονται!

 

 

 

για να το γνωρισουν ή για να το αγορασουν??? :p

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ μερικές ημέρες πολύ όμορφη συσκευή παρα πολύ καλή οθόνη και παρα πολύ γρήγορη η ανταπόκριση τις αφής από την κάμερα δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ευχαριστημένος μου παρουσιάσει πρόβλημα αρκετές φορές το WiFi δεν ανοίγει οταν πατάω επανω και φαίνεται απενεργοποιημένο το κλείνω και για να ανοίξει κάνει πάνω από 10 λεπτα έχει κανείς άλλος τέτοιος πρόβλημα ?Για είναι πρόβλημα με αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,ενδιαφερομαι και εγω να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο,να ξεφυγω λιγο απο android(xperia arc εχω το τελευταιο εξαμηνο)Βρηκα το κινητο απο Αγγλια στο συγκεκριμενο: http://www.simplyelectronics.net/subcat.php?cid=3&sid=115 Εχετε υποψη ειναι αξιοπιστο,εχει γρηγορη ανταποκριση,στελνει Ελλαδα,εχει αγορασει κανενας απο το συγκεκριμενο?Το βρηκα απο ebay,αλλα σε υψηλοτερη τιμη.Ευχαριστω Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

το simplyelectronics είναι μια κακή απάτη... πρόσεχε το γιατί υπάρχουν πολλές φορές που στέλνει άλλα αντί άλλων ενώ κάποιες άλλες φορές καθυστερεί έως και 1 μήνα να κάνει αποστολή. Εϊναι στο Isle of Man μια αποθήκη που έχει ένας κινέζος και στέλνει από Κίνα
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

το simplyelectronics είναι μια κακή απάτη... πρόσεχε το γιατί υπάρχουν πολλές φορές που στέλνει άλλα αντί άλλων ενώ κάποιες άλλες φορές καθυστερεί έως και 1 μήνα να κάνει αποστολή. Εϊναι στο Isle of Man μια αποθήκη που έχει ένας κινέζος και στέλνει από Κίνα

Με εβαλες σε σκεψεις,μαλλον θα κοιταξω απο ebay η' amazon,ελπιζω να πεσουν λιγο οι τιμες λογω χριστουγεννων,ταβανι 450 ευρω για το κινητο.Παντως στο γερμανικο amazon το μπλε το εχουν 50 ευρω παραπανω απο το μαυρο!Τι να πω!

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...