Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο skroutz το βρισκεις 479Ε!

 

Σε κανα 2 μήνες όμως, θα το βρεις ακόμα φθηνότερα!;)

Δεν θα κάνει και τις τρελές πωλήσεις άλλωστε! Γνώμη μου είναι να περιμένεις και να μην σκάσεις τόσα λεφτά γιατι θα χάσεις πολλά στην μεταπωλητική αξία!

 

Προβλεπεις και το μελλον?

πες μας και κανα νουμερο του λοττο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προβλεπεις και το μελλον?

πες μας και κανα νουμερο του λοττο

 

Λοττο δεν μπορω να σου πω... αλλα αν έχει πέσει η τιμη του 800 θα μου δώσεις λεφτά εσυ; Στοιχηματάκι μωρε!;):)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Λοττο δεν μπορω να σου πω... αλλα αν έχει πέσει η τιμη του 800 θα μου δώσεις λεφτά εσυ; Στοιχηματάκι μωρε!;):)

 

Πρωτον δεν μιλαω για την τιμη. Δεν χρειαζεται φοβερες γνωσεις για να πεις οτι θα πεσει. Φυσικα και θα πεσει αφου ακομη δεν κυκλοφορει εδω και τα μαγαζια που το φερνουν πανε να εκμεταλλευτουν αυτους που το θελουν εδω και τωρα.

 

Εγω μιλαω για το οτι εισαι σιγουρος οτι δεν θα κανει οπως λες και τις τρελες πωλησεις

Link to comment
Share on other sites

Στο skroutz το βρισκεις 479Ε!

 

Σε κανα 2 μήνες όμως, θα το βρεις ακόμα φθηνότερα!;)

Δεν θα κάνει και τις τρελές πωλήσεις άλλωστε! Γνώμη μου είναι να περιμένεις και να μην σκάσεις τόσα λεφτά γιατι θα χάσεις πολλά στην μεταπωλητική αξία!

 

Αφενός όποιος πιστεύει ότι αγοράζοντας κινητό τηλέφωνο κάνει αυτομάτως και επένδυση, τότε αδικείται εδώ. Επιτόπου για λέκτορας στο London School of Economics.

Aφετέρου σε 2 χρόνια η τιμή του Lumia 800 θα έχει πέσει πολύ περισσότερο. Τόσο να το περιμένεις. Και επίσης η γη γυρίζει.

 

Κάνει, δεν κάνει πωλήσεις αυτό δε θα με αποτρέψει από το να συνεχίζω να το απολαμβάνω ως το καλύτερο κινητό τηλέφωνο που είχα ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Αφενός όποιος πιστεύει ότι αγοράζοντας κινητό τηλέφωνο κάνει αυτομάτως και επένδυση, τότε αδικείται εδώ. Επιτόπου για λέκτορας στο London School of Economics.

Aφετέρου σε 2 χρόνια η τιμή του Lumia 800 θα έχει πέσει πολύ περισσότερο. Τόσο να το περιμένεις. Και επίσης η γη γυρίζει.

 

Κάνει, δεν κάνει πωλήσεις αυτό δε θα με αποτρέψει από το να συνεχίζω να το απολαμβάνω ως το καλύτερο κινητό τηλέφωνο που είχα ποτε.

Φίλε μου εσυ μπορεις να θες να σκάσεις περισσότερα χρήματα γιατι τα έχεις κ δεν σε ενδιαφέρει κ καθόλου η μεταπωλητική αξία του!

Ε δεν γυρνάει όμως ο κόσμος γύρω από εσένα και δεν είναι ωραίο να κάνεις ειρωνικά σχόλια!

 

Σε άλλους ανθρώπους τους νοιάζουν παραπάνω παράμετροι απ' ότι εσένα!

Εγω είπα να περιμένει 2 μήνες γιατι ουτε πολλες πωλησεις θα κάνει, θα δουμε κ το τρίμηνο άλλωστε, αλλα κ γιατι θα βγουν κι άλλες συσκευές από τη Νοκια, οπότε είναι προτιμότερο να περιμένει κάποιος!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά θα περιμένω. Σίγουρα θα πέσει η τιμή όπως σε όλες τις συσκευές. Άλλωστε αυτό θα γίνει κι επειδή θα παρουσιαστούν και νέα μοντέλα απο το ερχόμενο έτος.

Αλλά κάθε φορά, πρέπει να πάρεις και μια απόφαση. Δηλαδή όσο περιμένεις, πέφτει η τιμή ενός μοντέλου και μετά λες ε, τώρα βγήκε το καινούριο, να περιμένω να πέσει η τιμή του καινούριου κτλ.

Το θέμα είναι να ευχαριστηθείς το κινητό που θα πάρεις. Ε, και να το έχεις και πρώτος απο όλους, είναι ένα συν πάντα ε...:D Αλλα για αυτούς που τα διαθέτουν.

 

Προωσπικά θα ταλαντευτώ ανάμεσα σε lumia 800 και sgsII. Μου έχουν λείψει τα φλασαρίσματα, είναι και μεγαλύτερη οθόνη, αλλά σίγουρα σε ποιότητα λειτουργικού και εξωτερική εμφάνιση-κατασκευή, το lumia είναι 2 επίπεδα επάνω.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά θα περιμένω. Σίγουρα θα πέσει η τιμή όπως σε όλες τις συσκευές. Άλλωστε αυτό θα γίνει κι επειδή θα παρουσιαστούν και νέα μοντέλα απο το ερχόμενο έτος.

Αλλά κάθε φορά, πρέπει να πάρεις και μια απόφαση. Δηλαδή όσο περιμένεις, πέφτει η τιμή ενός μοντέλου και μετά λες ε, τώρα βγήκε το καινούριο, να περιμένω να πέσει η τιμή του καινούριου κτλ.

Το θέμα είναι να ευχαριστηθείς το κινητό που θα πάρεις. Ε, και να το έχεις και πρώτος απο όλους, είναι ένα συν πάντα ε...:D Αλλα για αυτούς που τα διαθέτουν.

 

Προωσπικά θα ταλαντευτώ ανάμεσα σε lumia 800 και sgsII. Μου έχουν λείψει τα φλασαρίσματα, είναι και μεγαλύτερη οθόνη, αλλά σίγουρα σε ποιότητα λειτουργικού και εξωτερική εμφάνιση-κατασκευή, το lumia είναι 2 επίπεδα επάνω.

Aυτο το να είσαι από τους πρώτους πλέον, μου έχει φύγει!

Αν δεις πάντως ότι από 560 στο σκρουτζ το πήγανε 480, τότε μπορείς να περιμένεις τουλάχιστον ένα μήνα! Δεν θα χάσουμε κ το παιδί ντε!:lol::lol:

Πιστεύω θα βγεις κερδισμένος! Θα ρίξει τιμή για να σπρώξει κομμάτια! ;)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το να είσαι από τους πρώτους πλέον, μου έχει φύγει!

Αν δεις πάντως ότι από 560 στο σκρουτζ το πήγανε 480, τότε μπορείς να περιμένεις τουλάχιστον ένα μήνα! Δεν θα χάσουμε κ το παιδί ντε!:lol::lol:

Πιστεύω θα βγεις κερδισμένος! Θα ρίξει τιμή για να σπρώξει κομμάτια! ;)

 

Ε είπαμε θα περιμένω μέχρι την άνοιξη :P

Νομίζω πως ναι, θα γίνει τρελό promotion μετά τον πρώτο καιρό.

Θα δούμε και το lumia 900 που μπορει να ειναι το ιδιο με μεγαλύτερη οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα σε κατάστημα vodafone. Τρομερή κατασκευή και απίστευτη αίσθηση στο χέρι. Δυστυχώς το είχανε κλειστό για να παίξω λίγο μαζί του. Φαντάζομαι στο ίδιο επίπεδο θα είναι και το Ν9. Τρομερό design. Η κοπέλα μου πάντως είπε ότι της πέφτει λίγο μεγάλο στο χέρι. Εμένα μου φάνηκε ιδανική διάσταση. Προτιμώ 3.7 από 3.9.
Link to comment
Share on other sites

Το είδα σήμερα σε κατάστημα vodafone. Τρομερή κατασκευή και απίστευτη αίσθηση στο χέρι. Δυστυχώς το είχανε κλειστό για να παίξω λίγο μαζί του. Φαντάζομαι στο ίδιο επίπεδο θα είναι και το Ν9. Τρομερό design. Η κοπέλα μου πάντως είπε ότι της πέφτει λίγο μεγάλο στο χέρι. Εμένα μου φάνηκε ιδανική διάσταση. Προτιμώ 3.7 από 3.9.

 

και τα 2 ειναι τα ιδια στο μεγεθος τα 0,2 ειναι ο χωρος που ειναι τα 3 πληκτρα των wp που δεν τα εχει το Ν9

Link to comment
Share on other sites

Mπράβooooo

 

 

Νομίζω ότι τα πήγε περίφημα το Lumia 800 έναντι του 2πύρηνου θηρίου με την διπλάσια ram.

Πολύ θα ήθελα να δω τα windows phone με την apollo έκδοση, με 2πύρηνους επεξεργαστές και 1GB ram.

Link to comment
Share on other sites

Mπράβooooo

 

Αυτό που είναι εντυπωσιακό στο video είναι πραγματικά η διαφορά στην οθόνη. Η οθόνη του

lumia φαίνεται πραγματικά φανταστική!!! Όσο περνάει ο καιρός αρχίζω και συμπαθώ όλο και

περισσότερο τη συγκεκριμένη συσκευή!!!

A man's dreams are an index to his greatness...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είναι εντυπωσιακό στο video είναι πραγματικά η διαφορά στην οθόνη. Η οθόνη του

lumia φαίνεται πραγματικά φανταστική!!! Όσο περνάει ο καιρός αρχίζω και συμπαθώ όλο και

περισσότερο τη συγκεκριμένη συσκευή!!!

 

η οθονη ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αυτη την στιγμη σε κινητο

πηγαιντε σε κανα vodafone και καντε συγκρισεις

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος γνωρίζει για το πρόβλημα με το bluetooth? Δεν μπορεί να συνδεθεί στο portable αλλά ούτε και με το N95.

θελεις να μεταφερεις τις επαφες σου απο το nokia n95 μεσω BT και δεν μπορεις?

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

θελεις να μεταφερεις τις επαφες σου απο το nokia n95 μεσω BT και δεν μπορεις?

 

Καλησπερα και χρονια πολλα!!!!!!εγω μεσω του προγραματος που ειχε μεταφορα επαφων με το Ν8 της μετεφερε σε δευτερολεπτα...οποτε ξανακοιταξε το ειμαι σιγουρος πως θα βρεις ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό υποστηρίζει μόνο σύνδεση με bluetooth hands-free, τίποτε άλλο.

 

Τι βλακειες ειναι αυτες. Γιατι το αφησαν ετσι

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Τι βλακειες ειναι αυτες. Γιατι το αφησαν ετσι

 

γιατι οταν χτιζεις ενα νεο λειτουργικο σχεδον απο την αρχη οπως κανει η ms με τα wp7 βαζεις καποιες προτεραιοτητες στα διαφορα χαρακτηριστικα που πρεπει να ενσωματωσεις εναντι καποιων αλλων οπως πχ multitasking, copy and paste ειναι πολυ πιο βασικα απο το bt transfer.

 

αυτο δεν σημαινει οτι στο μελλον δεν θα το ενσωματωσει. Αν κατι μας εχει δειξει η ms με το nodo αλλα το mango ειναι οτι ακουει τι ζηταει ο κοσμος.

Link to comment
Share on other sites

γιατι οταν χτιζεις ενα νεο λειτουργικο σχεδον απο την αρχη οπως κανει η ms με τα wp7 βαζεις καποιες προτεραιοτητες στα διαφορα χαρακτηριστικα που πρεπει να ενσωματωσεις εναντι καποιων αλλων οπως πχ multitasking, copy and paste ειναι πολυ πιο βασικα απο το bt transfer.

 

αυτο δεν σημαινει οτι στο μελλον δεν θα το ενσωματωσει. Αν κατι μας εχει δειξει η ms με το nodo αλλα το mango ειναι οτι ακουει τι ζηταει ο κοσμος.

 

 

Εκνευρίζομαι όταν όλοι ακολουθούν τα χνάρια τις Apple, ακόμα κι αν είναι λανθασμένα..

Τα OS εξ Αμερικής, προσπαθούν να μας επιβάλουν με το ζόρι, πως δεν χρειαζόμαστε μερικές λειτουργίες που είχαμε συνηθίσει χρόνια τώρα..

Η Apple π.χ αποφάσισε οτι δεν χρειαζόμαστε την αναφορά παράδοσης στα μηνύματα, δεν χρειάζονται τα MMS, δεν χρειάζεται η βίντεο κλήση, η ανταλλαγή αρχείων μέσο BT, κ.λ.π, και εμείς σαν χάνοι προσπαθούμε να πείσουμε τον εαυτό μας και τους άλλους ότι όντος είναι άχρηστα η λιγότερο χρήσιμα.

Σ αυτό βλέπω να υποκύπτει και η Νοκια που μας είχε γαλουχήσει πολλά χρόνια τώρα με διάφορες τέτοιες ευκολίες.. Μακάρι να είναι προσωρινή αδυναμία του OS και όχι συνειδητή επιλογή.

Μετά το symbian, μόνο το Android βλέπω ως το πιο ολοκληρωμένο λειτουργικό, που δεν χρειάζεται να κατεβάσεις ένα σωρό εφαρμογές για να βουλώσεις τρύπες του συστήματος..

Καλά Χριστούγεννα…..

Link to comment
Share on other sites

Εκνευρίζομαι όταν όλοι ακολουθούν τα χνάρια τις Apple, ακόμα κι αν είναι λανθασμένα..

Τα OS εξ Αμερικής, προσπαθούν να μας επιβάλουν με το ζόρι, πως δεν χρειαζόμαστε μερικές λειτουργίες που είχαμε συνηθίσει χρόνια τώρα..

Η Apple π.χ αποφάσισε οτι δεν χρειαζόμαστε την αναφορά παράδοσης στα μηνύματα, δεν χρειάζονται τα MMS, δεν χρειάζεται η βίντεο κλήση, η ανταλλαγή αρχείων μέσο BT, κ.λ.π, και εμείς σαν χάνοι προσπαθούμε να πείσουμε τον εαυτό μας και τους άλλους ότι όντος είναι άχρηστα η λιγότερο χρήσιμα.

Σ αυτό βλέπω να υποκύπτει και η Νοκια που μας είχε γαλουχήσει πολλά χρόνια τώρα με διάφορες τέτοιες ευκολίες.. Μακάρι να είναι προσωρινή αδυναμία του OS και όχι συνειδητή επιλογή.

Μετά το symbian, μόνο το Android βλέπω ως το πιο ολοκληρωμένο λειτουργικό, που δεν χρειάζεται να κατεβάσεις ένα σωρό εφαρμογές για να βουλώσεις τρύπες του συστήματος..

Καλά Χριστούγεννα…..

 

μαζι με αυτες τις εφαρμογες βεβαια κατεβαζεις και μερικα malware:p

οσο για τρυπες στο android αλλο τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...