Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 800


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα , το bluethooth ξέρετε αν θα το ξεκλειδώσουν στην επόμενη αναβάθμιση ?

 

κανεις δεν το ξερει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το RDS πώς μπορεί να χρησιμοποιηθεί; Εμένα δε μου εμφανίζει καμία πληροφορία για τους σταθμούς που βάζω να παίζουν στο ραδιόφωνο της συσκευής.

Επίσης πού ακριβώς φαίνεται η διάρκεια μιας κλήσης;

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει η κάμερα του lumia, έχει σταθεροποιητή εικόνας? σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά με απασχολεί αυτο το θεματάκι. Τα nokia και μάλιστα τα κορυφαία μοντέλα της είχαν τις καλύτερες κάμερες και ακολουθούσε η sony, εσείς που έχετε την συσκευή τι θα λέγατε για την καμερά του
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει η κάμερα του lumia, έχει σταθεροποιητή εικόνας? σκέφτομαι να το αγοράσω αλλά με απασχολεί αυτο το θεματάκι. Τα nokia και μάλιστα τα κορυφαία μοντέλα της είχαν τις καλύτερες κάμερες και ακολουθούσε η sony, εσείς που έχετε την συσκευή τι θα λέγατε για την καμερά του

 

Γενικα την θεωρώ όχι τόσο καλη όσο του iPhone 4.

Θα ελεγα οτι μοιάζει αρκετα με του galaxy s2.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλησπέρα μόλις σημερα το πήρα έχει καμια ιδέα κανείς πώς θα του περάσω τις επαφές και τις σημειώσεις απο το outlook ?

 

Ευχαριστώ

Lumia 920
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καλησπέρα μόλις σημερα το πήρα έχει καμια ιδέα κανείς πώς θα του περάσω τις επαφές και τις σημειώσεις απο το outlook ?

 

Ευχαριστώ

 

Δεν μπορείς να της ανέβασεις σε κανένα gmail?

Εγω έτσι το έκανα

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός Nokia Lumia 800 από χθες το μεσημέρι παιδιά! Το κινητό μέχρι στιγμής μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις, ειδικά η οθόνη δεν παίζεται!

 

Η μόνη μου "ένσταση" είναι η εξής: Είναι απαράδεκτο να μη μπορώ να δω τι κατανάλωση κάνω σε δεδομένα, ώστε να ελέγχω πχ τα MB για να μην ξεπεράσω το data plan που έχω στο συμβόλαιο της κινητής.

 

Έχω ψάξει με όλους τους πιθανούς και απίθανους όρους αναζήτησης στο Marketplace, όμως δεν έχω βρει κανένα σχετικό app (όπως πχ το 3G Watchdog για Android).

 

Βρήκα αρκετές τέτοιες εφαρμογές από παρόχους του εξωτερικού και μου κάνει εντύπωση πώς δεν έχει φτιάξει κάποιος ένα τέτοιο app που θα απευθύνεται σε όλους, ανεξάρτητα απ΄τον πάροχο που έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός Nokia Lumia 800 από χθες το μεσημέρι παιδιά! Το κινητό μέχρι στιγμής μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις, ειδικά η οθόνη δεν παίζεται!

 

Η μόνη μου "ένσταση" είναι η εξής: Είναι απαράδεκτο να μη μπορώ να δω τι κατανάλωση κάνω σε δεδομένα, ώστε να ελέγχω πχ τα MB για να μην ξεπεράσω το data plan που έχω στο συμβόλαιο της κινητής.

 

Έχω ψάξει με όλους τους πιθανούς και απίθανους όρους αναζήτησης στο Marketplace, όμως δεν έχω βρει κανένα σχετικό app (όπως πχ το 3G Watchdog για Android).

 

Βρήκα αρκετές τέτοιες εφαρμογές από παρόχους του εξωτερικού και μου κάνει εντύπωση πώς δεν έχει φτιάξει κάποιος ένα τέτοιο app που θα απευθύνεται σε όλους, ανεξάρτητα απ΄τον πάροχο που έχουν.

 

Δεν μπορείς να ζητήσεις από τον πάροχό σου να σου βάλει "κλείδωμα", έτσι ώστε να μην ξεπεράσεις τα mb σου;

 

P.S.: Στα συμβόλαια, δεν έχει να στέλνεις δωρεάν sms και να μαθαίνεις τι υπόλοιπό σου; ;)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να ζητήσεις από τον πάροχό σου να σου βάλει "κλείδωμα", έτσι ώστε να μην ξεπεράσεις τα mb σου;

 

P.S.: Στα συμβόλαια, δεν έχει να στέλνεις δωρεάν sms και να μαθαίνεις τι υπόλοιπό σου; ;)

 

Δυστυχώς φίλε μου στο Wind "M" που είμαι συνδρομητής δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Στα προγράμματα Wind To All παρέχεται η δυνατότητα να επιλέγει ο συνδρομητής να "κλειδώνει" το πακέτο του πχ όταν φτάνει ένα συγκεκριμένο ποσό στο λογαριασμό του.

 

Πήρα πριν από λίγο ξανά τηλέφωνο στο 1260 και ρώτησα αλλά ακόμα τίποτα.

 

Κρίμα γιατί θα έπρεπε όλες οι εταιρίες να παρέχουν όλες αυτές τις δυνατότητες που θα κάνουν τον χρήστη να αισθάνεται πιο ασφαλής και να χρησιμοποιεί περισσότερο το mobile internet και όχι λιγότερο, φοβούμενος πχ ότι θα ξεπεράσει το data plan του και θα του ρθει ένας λογαριασμός 50-100 ευρώ μεγαλύτερος.

Link to comment
Share on other sites

τελικά πήγα και το πήρα από Nokia shop,ποιες εφαρμογές αξίζουν ρε παιδιά?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές ώρες τρέχω την 8107 έκδοση.

Την εγκατέστησα σε Nokia Care. Το πιο ενοχλητικό μειονέκτημα είναι αυτό με τη φωτεινότητα.

Σχετικά με την μπαταρία περιμένω 1-2 κύκλους φόρτισης αποφόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές ώρες τρέχω την 8107 έκδοση.

Την εγκατέστησα σε Nokia Care. Το πιο ενοχλητικό μειονέκτημα είναι αυτό με τη φωτεινότητα.

Σχετικά με την μπαταρία περιμένω 1-2 κύκλους φόρτισης αποφόρτισης.

 

τι καινούριο έχει???

Πάντως ωραίο το κινητό χωρίς όμως να με ξετρελαινει κιόλας λογω μενου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όλα κινεζάκια πρέπει να είναι τα Lumia 800... :mad:

Σε αντίθεση με τα N9 που τα περισσότερα είναι φινλανδικά νομίζω.

 

Η αναβάθμιση δεν μου αρέσει καθόλου. Αλλά έχει χάρη που είχα το πρόβλημα με την μπαταρία.

Λερναία Ύδρα για τη Nokia. Kόβει ένα κεφάλι, φυτρώνουν άλλα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου στο Wind "M" που είμαι συνδρομητής δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Στα προγράμματα Wind To All παρέχεται η δυνατότητα να επιλέγει ο συνδρομητής να "κλειδώνει" το πακέτο του πχ όταν φτάνει ένα συγκεκριμένο ποσό στο λογαριασμό του.

 

Πήρα πριν από λίγο ξανά τηλέφωνο στο 1260 και ρώτησα αλλά ακόμα τίποτα.

 

Κρίμα γιατί θα έπρεπε όλες οι εταιρίες να παρέχουν όλες αυτές τις δυνατότητες που θα κάνουν τον χρήστη να αισθάνεται πιο ασφαλής και να χρησιμοποιεί περισσότερο το mobile internet και όχι λιγότερο, φοβούμενος πχ ότι θα ξεπεράσει το data plan του και θα του ρθει ένας λογαριασμός 50-100 ευρώ μεγαλύτερος.

 

Meh.. Τι να πω.. Νόμιζα ότι στα συμβόλαια ισχύει αυτό, ασχέτως ποιό συμβόλαιο έχει κάποιος. Να φανταστώ, πρωτοπορία Ελληνική;..... :rolleyes: Καλά κάνω και δεν κάνω ποτέ συμβόλαιο. :D

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου τα καθημερινα βασικα μειονεκτιματα του κινητου / OS που εχετε αντιπετωπησει γιατι σκεφτομαι να το αγορασω :O
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου τα καθημερινα βασικα μειονεκτιματα του κινητου / OS που εχετε αντιπετωπησει γιατι σκεφτομαι να το αγορασω :O

 

Αν το σκέφτεσαι το πήρα σήμερα και θα το δώσω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έναν πλήρες οδηγό για το πώς κάνουμε unbrand την συσκευή έχουμε;;Επειδή η συσκευή έιναι της T-mobile!!
Link to comment
Share on other sites

Έναν πλήρες οδηγό για το πώς κάνουμε unbrand την συσκευή έχουμε;;Επειδή η συσκευή έιναι της T-mobile!!

 

Απευθύνσου αρχικά σε κάποιο Nokia Care.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έιμαι έτοιμος να το παραγγείλω On-line, ποιο από τα παρακάτω μαγαζιά να εμπιστευτώ:

Birdphone

kinitomania

easy buy world

e-click

Computer & Mobile

cityshop

tech'n'easy

 

Τα βρήκα απο το skroutz Kαι το έχουν λίγο κάτω από 450€.

Μέχρι που πιστεύετε ότι μπορεί να πέσει η τιμή του σε 1-2 μήνες;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή έιμαι έτοιμος να το παραγγείλω On-line, ποιο από τα παρακάτω μαγαζιά να εμπιστευτώ:

Birdphone

kinitomania

easy buy world

e-click

Computer & Mobile

cityshop

tech'n'easy

 

Τα βρήκα απο το skroutz Kαι το έχουν λίγο κάτω από 450€.

Μέχρι που πιστεύετε ότι μπορεί να πέσει η τιμή του σε 1-2 μήνες;

 

Ευχαριστώ

 

Σ ένα-δυο μήνες μπορεί να το βρείς και 300 ευρό, τώρα στη ricardo.gr το βρήκα 395. Μετά όμως και απο την απόφαση της Nokia να επιδοτεί τη σειρά lumia με 20% μείωση της αρχικής τιμής στους παρόχους, δεν αποκλείεται να το βρεις στο skroutz στην τιμή που είπα.

 

Τώρα απο που θα το αγοράσεις νομίζω δεν έχει σημασία, αφου οτι ζημιά βγάλει σε nokia κατάστημα πας και στο φτιάχνουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...