Jump to content

[iTunes] Προβλήματα - Απορίες


kosvou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 826
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια ,εχω το εξης πρόβλημα με το iphone 4 , θελω να κανω συγχρονισμο τα application στο itunes σε καινουργιο mac ( το εκανα φορματ ) και δεν μου τα παίρνει με τίποτα !! τι πρέπει να κανω ? ποια ειναι τα σωστά βήματα συγχρονισμού σε καινούργιο mac ?

ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,εχω το εξης πρόβλημα με το iphone 4 , θελω να κανω συγχρονισμο τα application στο itunes σε καινουργιο mac ( το εκανα φορματ ) και δεν μου τα παίρνει με τίποτα !! τι πρέπει να κανω ? ποια ειναι τα σωστά βήματα συγχρονισμού σε καινούργιο mac ?

ευχαριστω !

Κάνε authorize το mac μέσω itunes και κάνε transfer purchases από το menu του itunes όταν συνδέσεις το iphone.

Τουλάχιστον σε pc δουλεύει έτσι, σε mac δεν ξέρω.:O

Link to comment
Share on other sites

Κάνε authorize το mac μέσω itunes και κάνε transfer purchases από το menu του itunes όταν συνδέσεις το iphone.

Τουλάχιστον σε pc δουλεύει έτσι, σε mac δεν ξέρω.:O

 

Και σε μακ ετσι δουλευει:cool:

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,αντιμετωπίζω ενα πρόβλημα με το i Tunes εδω και 2 μέρες αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει θα το εκτιμήσω πολυ.Πρίν 2 μέρες έκανα το update στο I tunes και απο τότε που το ανοίγω δεν φορτώνει με τίποτα το i tunes store!Kάνει οτι φορτώνει αλλά σταματάει στη μέση και στην οθόνη δεν βγάζει τίποτα.Όλα τα ύπολοιπα λειτουργούν μια χαρά(iphone-ipad-επιλογές στο i tunes)σημείωση οτι έχω απλό λάπτοπ με windows xp δεν εχω mac.Έκανα 2-3 φορές απεγκατάσταση του i tunes αλλά και πάλι τίποτα..........τι μπορεί να φταίει???Τέτοιο πρόβλημα πρώτη φορά αντιμετωπίζω.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι αντιμετωπίζουν προβλήματα (εγκατάσταση, συγχρονισμό με wifi, μεταφορά μουσικής/ταινιών, κλπ), και απορίες για το iTunes μπορουν να το γράφουν σε αυτό το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

μια ερωτηση αν εχει καποιος αντιμετωπισει προβλημα με αγορα απο το app store στην 5??

 

εχω τσεκαρει τα στοιχεια της καρτας ειναι σωστα, εκανα αγορα και με paypal μεσω ebay για να διασφαλισω οτι δεν ειναι θεμα της καρτας...το app store αρνειται πεισματικα να με αφησει να κανω οποιαδηποτε αγορα.

 

Επισης εχω σβησει και ξαναπερασει απο την αρχη ολα τα στοιχεια της καρτας μου και παλι δεν ειδα αποτελεσμα.

Edited by alfa147
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αναφερθώ εδώ σε αυτά που το iTunes δεν κάνει εξ ορισμού και μου κάνει τη ζωή δύσκολη ούτε σε άλλα προβλήματα που μου έχει παρουσιάσει κατά καιρούς και έλυσα αλλά σε κάτι που πάντα μπορούσα να κάνω και τώρα δε μπορώ.

Μετά από ανβάθμιση σε iOS 5 και iTunes 10.5 (χωρίς jb) αλλάζω με το Get Info κάποιες πληροφορίες των τραγουδιών με κυριότερη το όνομα του καλλίτέχνη και του album και οι αλλαγές δεν περνιούνται στο iPhone. Στο iTunes φαίνεται να έχουν αλλάξει κανονικά αλλά στο iPhone το μόνο που μπορεί να αλλάξει είναι ο τίτλος του τραγουδιού. Αν αποσυνδέσω και ξανασυνδέσω τη συσκευή, το iTunes δείχνει τα αλλαγμένα ονόματα αλλά το iPhone τα αρχικά.

Και τι δεν έκανα χωρίς αποτέλεσμα: Αλλαγές στις ρυθμίσεις Manually manage music and videos, απεγκατάσταση του iTunes και των συστατικών του, καθαρισμό της registry και επανεγκατάσταση, restore στη συσκευή από backup και 2ο restore με set up as new, αλλαγή των εκδόσεων των ID3 tags, αλλάγή στα permissions των αρχείων... Το μόνο που δεν έκανα είναι format.

Η προσωρινή λύση που βρήκα είναι να τα περάσω στο Winamp, να αλλάξω από κει αυτά που θέλω με το View file info και να τα ξαναπεράσω με το iTunes. Θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω και κάποιο από τα εναλλακτικά προγράμματα διαχείρισης αν δεν είχαν κι αυτά προβλήματα συμβατότητας με το iOS 5.

Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι πρόκειται για bug του άθλιου iTunes. :mad:

Μπορεί να με πείσει κανείς για το αντίθετο;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, προσπαθησα να περασω τη νεα ios 5 απο το itunes στο iphone4 αλλα οταν τελειωνει το κατεβασμα μου γραφει connection error.
Link to comment
Share on other sites

Καήσπερα ψαχνω πωσ θα περασω widget στο ιphone 4 και τι ακριβωσ κανει το activator?Ειδα ατο youtube αυτο το βιντεο το θεμα ειναι ευκολο να το βρεις αυτα στα πλαγια πωσ τα εβαλε οποιος ξερει ας μου πειhttp://www.youtube.com/watch?v=7zMLRAEeN-w&feature=player_embedded
Link to comment
Share on other sites

Καήσπερα ψαχνω πωσ θα περασω widget στο ιphone 4 και τι ακριβωσ κανει το activator?Ειδα ατο youtube αυτο το βιντεο το θεμα ειναι ευκολο να το βρεις αυτα στα πλαγια πωσ τα εβαλε οποιος ξερει ας μου πειhttp://www.youtube.com/watch?v=7zMLRAEeN-w&feature=player_embedded

Αν δεν κάνω λάθος για τέτοια πράγματα χρείαζεσαι απαραίτητα jb ..και απ 'ότι ξέρω JB για το iOS 5 δεν έχει βγει ακόμα .

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος για τέτοια πράγματα χρείαζεσαι απαραίτητα jb ..και απ 'ότι ξέρω JB για το iOS 5 δεν έχει βγει ακόμα .

 

jb εχει βγει απλα ειναι tethered δηλαδη μπελας σκετος

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος για τέτοια πράγματα χρείαζεσαι απαραίτητα jb ..και απ 'ότι ξέρω JB για το iOS 5 δεν έχει βγει ακόμα .

ευχαριστω για την απαντηση το εχω ηδη jb και εχω οπωσ ειπα πριν το iphone 4 me ios 4,3,3 απλα ηθελα να περασω widgets οπωσ στο android αν πασ στο cydia εχει κατηγορια με widgets απλα δεν ξερω πωσ να τα βαλω

Link to comment
Share on other sites

Mε την καινούργια έκδοση του itunes & ταυτόχρονα iOS 5 έχω ένα συγκεκριμένο (εκνευριστικό για εμένα ) πρόβλημα με την σύνδεση του iphone4 και του itunes .

Με όλες της άλλες εκδόσεις ,μπορούσα να μεταφέρω τραγούδια και ringtones από το pc & το laptop στο iphone απλά με drag n drop.

Με την αναβάθμιση του itunes όμως,έχω "χάσει" αυτή την επιλογή ,και για να περάσω ακόμα και 1 τραγούδι πρέπει να κάνω sync music που απλά μου σπάει το νευρικό σύστημα !!:lol:

 

Kαι ρωτάω τώρα ,υπάρχει κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει εγώ για να μπορώ να μεταφέρω με αυτόν τον απλό τρόπο τραγούδια ή απλά πια δεν γίνεται ?

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Το PC μου πέθανε.. Πήρα νέο (windows 7) και θέλω να μεταφέρω ότι έχω μέσα στο iPhone 4 (iOS 5 χωρίς JB) στο νέο PC στο iTunes... Δεν θέλω να χάσω κυρίως τις επαφές μου και τις εφαρμογές μου! Έχω και backup στο iCloud. Ξέρετε πως θα το κάνω αυτο; (δεν έχω κρατήσει τίποτα απο το παλιο PC).

Ευχαριστω παραπολυ και συγνώμη που δεν το έθεσα πριν στην σωστή ενότητα... :O

Link to comment
Share on other sites

Επέλεξε την επιλογή "Manually manage music and video" απο το iTunes.

Ευχαριστώ πολύ!!!

Επιτέλους drag n drop !!

ουφ!!! είχε κολλήσει το μυαλό μου !

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Πως περνάω σε 2ο υπολογιστή το iphone 3gs?Τα έκανα τα βήματα(serial.hex κλπ)αλλά όταν το βάζω στο 2ο υπολογιστή χάνω τα apps.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Πως περνάω σε 2ο υπολογιστή το iphone 3gs?Τα έκανα τα βήματα(serial.hex κλπ)αλλά όταν το βάζω στο 2ο υπολογιστή χάνω τα apps.

 

βαλε τον λογαριασμο σου και στο δευτερο υπολογιστη και κατεβασε και σε αυτον τα apps ετσι ωστε μολις το συνδεσεις να τα βλεπει

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

θέλω να μεταφέρω το backup του παλιού iphone στο καινούριο χωρίς όμως να χάσω κάτι.Απ'ότι εχω καταλάβει το itunes δεν μπορεί να κρατήσει backup 2 iphone σωστά?Και ήδη έχω χάσει αρκετά...Τουλάχιστον θέλω να προλάβω τα χειρότερα.
Link to comment
Share on other sites

θα κάνεις authorize το itunes στο νέο pc, θα μεταφέρεις όλη τη μουσική / ταινίες / κλπ στο νέο υπολογιστή (στις θέσεις που τα είχες στο παλιό pc) θα συνδέσεις το usb και θα κάνεις transfere purchases. Όταν τελειώσει θα κάνεις κανονικά Sync και θα μεταφέρεις τη μουσική κλπ σου.

Λογικά δεν θα χάσεις τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

θα κάνεις authorize το itunes στο νέο pc, θα μεταφέρεις όλη τη μουσική / ταινίες / κλπ στο νέο υπολογιστή (στις θέσεις που τα είχες στο παλιό pc) θα συνδέσεις το usb και θα κάνεις transfere purchases. Όταν τελειώσει θα κάνεις κανονικά Sync και θα μεταφέρεις τη μουσική κλπ σου.

Λογικά δεν θα χάσεις τίποτα...

Συγγνώμη,όχι στο καινουριο pc στο καινούριο iphone.

Link to comment
Share on other sites

Με έσκισες βρε!!:wacko:

Πάρε backup στο παλιό iphone και με το που θα συνδέσεις το νέο... θα του πεις να κάνει restore από το τελευταίο backup του παλιού.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...