Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει πέσει στα χέρια μου μια συκευή με 7.0.3 στην οποία έχει κολλήσει το wifi έχει γίνει γκρι και δεν μπορείς να ανοίξεις και να κλεισεις τον διακόπτη μέσα από τις ρυθμίσεις.

Έχω κάνει restore και set up as new και ενεργοποίησα την συσκευή με τα δεδομένα χωρίς το wifi, έχω κάνει επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και πάλι τίποτα. Το ίδιο πρόβλημα και στο bluetooth.

Όλα τα άλλα δουλεύουν καλά στην συσκευή.

Υπάρχει κόσμος με τέτοιο πρόβλημα η Apple δεν το έχει αναγνωρίσει και αναμένουν οι περισσότεροι στο επόμενο update να διορθωθεί.

Γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω? Έχει τύχει σε κάποιον?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

1) Το hard reset είναι μια απλή επανεκκινηση. Αυτό που χρειάζεται είναι factory reset

2) Αν εχει ενεργοποιημένη το find my iphone, σε iOS 7 δεν μπορεί να κανει τίποτα. Δεν θα τον αφήσει το iTunes να κανει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με restore. Ακόμη κι να το βάλει σε DFU και κανει restore, κατα την ενεργοποίηση θα χρειαστεί το παλιό Apple ID. Με αλλά λόγια η συσκευή είναι άχρηστη. Επαναλαμβάνω μόνο αν εχει ενεργοποιήσει το find my iPhone αυτα

 

Είναι σίγουρο αυτό που λες?

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό που λες?

 

Απόλυτα σίγουρο το επιβεβαιώνω κι εγώ. Αν είναι σε iOS 7.++ και έχει ενεργοποιηθεί το find my phone έχεις στα χέρια σου απλά ένα τούβλο και τίποτα άλλο....

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα σίγουρο το επιβεβαιώνω κι εγώ. Αν είναι σε iOS 7.++ και έχει ενεργοποιηθεί το find my phone έχεις στα χέρια σου απλά ένα τούβλο και τίποτα άλλο....

Προχθές κλέψανε ένα 5 32gb που είχα δώσει στη γυναίκα μου από ένα καφέ, ήταν 7,0,3 είχα βάλει κωδικό κλειδώματος και σβήσιμο με 10 προσπάθειες. Όταν με πήρε τηλ μπήκα στο icloud αλλά το έδειχνε τελευταία φορά στο σπίτι, όταν κάλεσα το νούμερο το είχαν κλείσει ήδη..

Link to comment
Share on other sites

Απόλυτα σίγουρο το επιβεβαιώνω κι εγώ. Αν είναι σε iOS 7.++ και έχει ενεργοποιηθεί το find my phone έχεις στα χέρια σου απλά ένα τούβλο και τίποτα άλλο....

 

Το παρατήρησα κι εγώ. Έκανα restore και μετά μου ζήτησε για να γίνει η ενεργοποίηση της συσκευής το apple id και το password που είχαν μπει πριν το restore.

Δεν ξέρω στο μέλλον με jailbreak αλλά προς το παρών είναι άχρηστη η συσκευή γιατί δεν μπορεί να γίνει η 1η ενεργοποίηση.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το παρατήρησα κι εγώ. Έκανα restore και μετά μου ζήτησε για να γίνει η ενεργοποίηση της συσκευής το apple id και το password που είχαν μπει πριν το restore.

Δεν ξέρω στο μέλλον με jailbreak αλλά προς το παρών είναι άχρηστη η συσκευή γιατί δεν μπορεί να γίνει η 1η ενεργοποίηση.

 

κάτι είναι και αυτό, μια παρηγοριά όταν κλαις τόσο λεφτά..

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έτσι δεν μπορεί να βρει και τον κάτοχο, σωστά; νομίζω θα ήταν μια καλή προσθήκη η δυνατότητα αποστολής e-mail σε αυτόν που το έχασε, έτσι ώστε αν έχει κάποιος την καλή θέληση να το επιστρέψει να μπορεί
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έτσι δεν μπορεί να βρει και τον κάτοχο, σωστά; νομίζω θα ήταν μια καλή προσθήκη η δυνατότητα αποστολής e-mail σε αυτόν που το έχασε, έτσι ώστε αν έχει κάποιος την καλή θέληση να το επιστρέψει να μπορεί

 

λες ο Πακιστανός που δήθεν πουλάει cd να θέλει μετά να το επιστρέψει?

Link to comment
Share on other sites

λες ο Πακιστανός που δήθεν πουλάει cd να θέλει μετά να το επιστρέψει?

 

Δεν γνωρίζω ποιος είναι ο τρόπος να το επιστρέψεις αλλά το νόημα είναι ότι αυτός που έχασε την συσκευή πάλι χαμένος είναι.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!

Μηπως ξερει καποιος κανα προγραμμα που να τραβαει screenshots in game?

Εχω βρει καποια αλλα ειναι μονο για web screenshots.Εγω θελω για games...

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας το Home button + Sleep button (το Sleep είναι το κουμπί πάνω δεξιά) δεν σου κάνει;
Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη

να το πετάξω και εγω με την σειρά μου???

 

εχω το 4S και εγω και καλο θα ηταν να βρω ποιανου ειναι!!! για επιστροφη

κριμα ειναι ο ανθρωπος

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη

να το πετάξω και εγω με την σειρά μου???

 

εχω το 4S και εγω και καλο θα ηταν να βρω ποιανου ειναι!!! για επιστροφη

κριμα ειναι ο ανθρωπος

 

Περιμενε μερικες μερες και αν δεν επικοινωνησει κανεις δωστο σε μενα :P

Link to comment
Share on other sites

Έχει πέσει στα χέρια μου μια συκευή με 7.0.3 στην οποία έχει κολλήσει το wifi έχει γίνει γκρι και δεν μπορείς να ανοίξεις και να κλεισεις τον διακόπτη μέσα από τις ρυθμίσεις.

Έχω κάνει restore και set up as new και ενεργοποίησα την συσκευή με τα δεδομένα χωρίς το wifi, έχω κάνει επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και πάλι τίποτα. Το ίδιο πρόβλημα και στο bluetooth.

Όλα τα άλλα δουλεύουν καλά στην συσκευή.

Υπάρχει κόσμος με τέτοιο πρόβλημα η Apple δεν το έχει αναγνωρίσει και αναμένουν οι περισσότεροι στο επόμενο update να διορθωθεί.

Γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω? Έχει τύχει σε κάποιον?

 

Εντάξει το έφτιαξα ίσως αύριο μεθάυριο έχει κι άλλος παρόμοιο πρόβλημα μπορώ να τον βοηθήσω.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εντάξει το έφτιαξα ίσως αύριο μεθάυριο έχει κι άλλος παρόμοιο πρόβλημα μπορώ να τον βοηθήσω.

 

Επειδή είναι γενικότερο πρόβλημα, αν και όχι τόσο συχνό, μπορείς να φτιάξεις ένα tutorial σε ξεχωριστό θεμα για να είναι εύκολα προσβάσιμο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι γενικότερο πρόβλημα, αν και όχι τόσο συχνό, μπορείς να φτιάξεις ένα tutorial σε ξεχωριστό θεμα για να είναι εύκολα προσβάσιμο.

 

Έχει να κάνει με το hardware και θέλει ειδικές γνώσεις και να βγει η πλακέτα οπότε δεν θα μπορέσω να βάλω κάτι οτι έβαλα ας πούμε ύπνο τάδε εφαρμογή

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με το hardware και θέλει ειδικές γνώσεις και να βγει η πλακέτα οπότε δεν θα μπορέσω να βάλω κάτι οτι έβαλα ας πούμε ύπνο τάδε εφαρμογή

 

Να φανταστούμε ότι αναφέρεσαι στο reflow του chip wifi;

http://i.imgur.com/REW6ccY.jpg The future of android by Google. Δεν χρησιμοποιώ πλέον FACEBOOK σε καμία από τις συσκευές μου. Sheepple Γιάννης (dedaliskos@hotmail.com).
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι γενικότερο πρόβλημα, αν και όχι τόσο συχνό, μπορείς να φτιάξεις ένα tutorial σε ξεχωριστό θεμα για να είναι εύκολα προσβάσιμο.

 

Μάλλον εννοεί με το αζημίωτο. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοώ αλλα δεν είπε κανεις για χρήματα. Απλά δεν μπορώ να κάνω κάποιον οδηγό. Τι να το ανοίξω πάλι να το τραβήξω βίντεο και να το χαλασω και να το ξανά φτιάξω;
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που μιλάμε για hardware επισκευή δεν τίθεται θεμα για tutorial... πάμε παρακάτω. Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η 7.0.4 ενώ ήταν πολύ μικρό αρχείο έκανε σχετικά αρκετή ώρα για να περαστεί στην συσκευή. Αυτό που σκέφτομαι είναι οτι ίσως ήταν παρά πολλά μικρά αρχεία που έγιναν αλλαγές γι αυτό.

Δεν βλέπω διάφορα προς το παρών αλλα θα δούμε σε κανά 2 μέρες πως θα παει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι κάτοχος android συσκευής κ σκέφτομαι να αγοράσω για πρώτη φορά iphone και συγκεκριμένα το 4s. Ήθελα να σας ρωτήσω αν το αγοράσω από κάποιο μαγαζί του skroutz σε ποιο οικονομική τιμή από τι των υπόλοιπών μεγάλων εταιριών, θα έχω κάποιο πρόβλημα συμβατότητας? Θα ναι κλειδωμένο σε κάποιο ξένο δίκτυο? Θα πρέπει να προσέξω κάτι? Συγχωρέστε με για την ερώτηση αλλά δεν ξαναείχα στην κατοχή μου ios συσκευή κ δεν είμαι σίγουρος για τις προϋποθέσεις τους. Τα περαιτέρω εφόσον το αγοράσω, με λίγο διάβασμα ελπίζω να τα βρώ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...