Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητο δέχεται αναγνωριζει και διαβάζει ότι αρχείο του περάσεις, αρκεί να το ανοίξεις με το κατάλληλο προγραμμα. Συγκεκριμένα για τα αρχεία που είπες υπάρχουν αρκετές δωρεάν εφαρμογές με τις οποίες μάλιστα μπορεις και να επεξεργαστείς τα αρχεία αυτά.

Ραδιόφωνο... Υπάρχουν διάφοροι τρόποι για να ακούσεις σταθμούς, όλοι όμως προϋποθέτουν ότι εισαι συνδεδεμένος σε Ίντερνετ.

Όσο για τα 8giga, απλα σκέψου ότι το λογισμικό του κινητού, ήδη καταλαμβάνει ενα μέρος αυτού του χώρου. Οι εφαρμογές που θα κατεβασεις επισης. Εχω το 16αρι και συνήθως εχω 4-5 giga ελεύθερα.

Όμως παρόλο που στο θέμα του χώρου δεν μπορούμε να είμαστε αντικειμενικοί, εγω θα σου πρότεινα αν ενδιαφέρεσαι για το 4s, να κανεις μια αναζήτησή στο Ίντερνετ για να βρεις σε καλη τιμή το 16αρι. Πριν λίγο καιρό είχε πέσει στην αντίληψη μου μια προσφορά αυτού που σου λεω, στα 350 ευρώ καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δέχεται αναγνωριζει και διαβάζει ότι αρχείο του περάσεις, αρκεί να το ανοίξεις με το κατάλληλο προγραμμα. Συγκεκριμένα για τα αρχεία που είπες υπάρχουν αρκετές δωρεάν εφαρμογές με τις οποίες μάλιστα μπορεις και να επεξεργαστείς τα αρχεία αυτά.

Ραδιόφωνο... Υπάρχουν διάφοροι τρόποι για να ακούσεις σταθμούς, όλοι όμως προϋποθέτουν ότι εισαι συνδεδεμένος σε Ίντερνετ.

Όσο για τα 8giga, απλα σκέψου ότι το λογισμικό του κινητού, ήδη καταλαμβάνει ενα μέρος αυτού του χώρου. Οι εφαρμογές που θα κατεβασεις επισης. Εχω το 16αρι και συνήθως εχω 4-5 giga ελεύθερα.

Όμως παρόλο που στο θέμα του χώρου δεν μπορούμε να είμαστε αντικειμενικοί, εγω θα σου πρότεινα αν ενδιαφέρεσαι για το 4s, να κανεις μια αναζήτησή στο Ίντερνετ για να βρεις σε καλη τιμή το 16αρι. Πριν λίγο καιρό είχε πέσει στην αντίληψη μου μια προσφορά αυτού που σου λεω, στα 350 ευρώ καινούριο.

χμμ η προσφορά που λες να υποθέσω ήταν από κατάστημα όχι γνωστό όπως πχ πλαισιο public κλπ ε? με χαλάει βέβαια ότι δεν έχει ραδιόφωνο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το fm radio απλά το ξεχνάς σε όλα τα προϊόντα της apple. Η καλύτερη λυση ειναι η αγορά Bluetooth hands free με ενσωματωμένο ραδιοφωνικό δεκτή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπερα!

Ένας φίλος εχει το 4s και όταν πιέζει την οθόνη με το δάχτυλό του, κάνει συνεχώς νερά στο πίσω μέρος...

Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατί γίνεται αυτό;;;

Link to comment
Share on other sites

Το fm radio απλά το ξεχνάς σε όλα τα προϊόντα της apple. Η καλύτερη λυση ειναι η αγορά Bluetooth hands free με ενσωματωμένο ραδιοφωνικό δεκτή.

 

καποια ipod εχουν ραδιοφωνο

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα μια ταινια μεσω i tunes στο κινητο. Που εχει αποθηκευτει για να μπορεσω να την δω;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιος ΜΟΝΙΜΟΣ και ευκολος τροπος να κανουμε αυτο το iphone 4s 32gb να δεχτει και αλλη sim card γιατι τωρα δεχεται μονο την "zerizon" του εξωτερικου.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα μια ταινια μεσω i tunes στο κινητο. Που εχει αποθηκευτει για να μπορεσω να την δω;

 

Στο Videos.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παίδες καλησπερα!

Ένας φίλος εχει το 4s και όταν πιέζει την οθόνη με το δάχτυλό του, κάνει συνεχώς νερά στο πίσω μέρος...

Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατί γίνεται αυτό;;;

 

Έχει να κάνει με την επαφή digitizer και οθόνης. Αν και σπάνιο, είναι γνωστό θέμα που έχει εμφανιστεί κατά καιρούς σε συσκευές. Αν δεν σε ενοχλεί, δεν αποτελεί πρόβλημα.

 

καποια ipod εχουν ραδιοφωνο

 

Ναι, σωστά, είναι και τα iPod. ;)

 

Καλησπερα.

 

Θελω να ρωτησω αν υπαρχει καποιος ΜΟΝΙΜΟΣ και ευκολος τροπος να κανουμε αυτο το iphone 4s 32gb να δεχτει και αλλη sim card γιατι τωρα δεχεται μονο την "zerizon" του εξωτερικου.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5087988#post5087988

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπερα!

Ένας φίλος εχει το 4s και όταν πιέζει την οθόνη με το δάχτυλό του, κάνει συνεχώς νερά στο πίσω μέρος...

Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατί γίνεται αυτό;;;

 

Έχει παρατηρηθεί αυτό σε χαμηλής ποιότητας ανταλλακτική οθόνη. Μήπως είχε πάθει καμία ζημιά παλαιότερα και την άλλαξε?

Μήπως το πήρε μεταχειρισμένο?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με την επαφή digitizer και οθόνης. Αν και σπάνιο, είναι γνωστό θέμα που έχει εμφανιστεί κατά καιρούς σε συσκευές. Αν δεν σε ενοχλεί, δεν αποτελεί προβλημα

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει παρατηρηθεί αυτό σε χαμηλής ποιότητας ανταλλακτική οθόνη. Μήπως είχε πάθει καμία ζημιά παλαιότερα και την άλλαξε?

Μήπως το πήρε μεταχειρισμένο?

 

Εχει εμφανιστεί και σε καινούργιες συσκευές, απλά και ευτυχώς δεν ειναι σύνηθες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οταν παιρνουμε i phone και εχω κανονικη sim απο προηγουμενο smartphone και το iphone θελει nano sim ή δε ξερω και γω τι? πως βαζω τη sim στο iphone? παω και μου δινουν αλλη σε καταστημα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ή πας στο κατάστημα του παρόχου σου και την αλλάζεις, ή κόβεις την υπάρχουσα με τον σχετικό εργαλείο. Σου προτείνω να κάνεις το πρώτο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οταν παιρνουμε i phone και εχω κανονικη sim απο προηγουμενο smartphone και το iphone θελει nano sim ή δε ξερω και γω τι? πως βαζω τη sim στο iphone? παω και μου δινουν αλλη σε καταστημα?

 

 

Η πας στο Γερμανο και σου την κοβει ο ιδιος ο υπαλληλος γρηγορα και δωρεαν, εγω ετσι το εκανα!

Καλη χρονια σε ολους!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η πας στο Γερμανο και σου την κοβει ο ιδιος ο υπαλληλος γρηγορα και δωρεαν, εγω ετσι το εκανα!

Καλη χρονια σε ολους!!!

 

Μπορεί ο φίλος να το ζητήσει και αυτό αλλά δεν το κάνουν όλοι αυτό, υπάρχουν και υπάλληλοι που σου επιβάλλουν την αλλαγή sim.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τελοσπαντων αμα γινει η αλλαγη sim χωρις χρεωση δεν τιθεται θεμα...... επισης λεμε τωρα στο μελλον αμα γυρισει καποιος σε android κινητο πας παλι σε καταστημα και σου δινουν αλλη με τον ιδιο αριθμο να φανταστω ε και χωρις χρεωση ε?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελοσπαντων αμα γινει η αλλαγη sim χωρις χρεωση δεν τιθεται θεμα...... επισης λεμε τωρα στο μελλον αμα γυρισει καποιος σε android κινητο πας παλι σε καταστημα και σου δινουν αλλη με τον ιδιο αριθμο να φανταστω ε και χωρις χρεωση ε?

 

Η καλύτερη λύση από εκεί και πέρα είναι να αγοράσεις έναν αντάπτορα που μετατρέπει την microsim σε minisim (την κανονική).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενας φιλος μ εχει το i phone 4. θελει να μαθει αν παρει αλλο κινητο μπορει να αποθηκευσει τα μυνηματα που εχει στο sto iphone να τα βαλει στο καινουργιο η χανονται. οποιος εχει iphone .ας με απαντησει!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα ενας φιλος μ εχει το i phone 4. θελει να μαθει αν παρει αλλο κινητο μπορει να αποθηκευσει τα μυνηματα που εχει στο sto iphone να τα βαλει στο καινουργιο η χανονται. οποιος εχει iphone .ας με απαντησει!

 

Αν και η επόμενη συσκευή του είναι iphone, μπορεί απλά να επαναφέρει ένα backup που θα έχει πάρει στο icloud.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...