Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, ενδεχόμενο επέκτασης του προβλήματος δεν υπάρχει. Ούτε αν βάλεις θήκη η bumper θα υπάρξει πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οκ σ ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια, γιατι με ειχε προβληματισει αρκετα αυτο το θεμα με την οθονη, οποτε θα το κρατησω ως εχει αφου δεν υπαρχει περιπτωση επεκτασης του προβληματος, ετσι κι αλλιως δεν φαινεται χωρις να υπαρχει μαυρο η πολυ σκουρο φοντο.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση! Λες αν το αφησω ετσι χωρις να αλλαξω ολοκληρη την lcd θα ειναι ενταξει η μπορει να μου δημιουργησει προβλημα; Υπαρχει κατι που θα πρεπει να προσεχω για να μην γινει χειροτερο; Η χρηση θηκης η bumper πιστευεις θα βοηθησει για να μην γινει χειροτερο; Φοβαμαι μηπως το bumper η η θηκη το πιεζει και χειροτερεψει. Απ οτι βλεπω οι τιμες στις lcd χωρις και μαζι με το digitizer ειναι απλησιαστες στο 4s και κατα τ αλλα το κινητο ειναι πραγματικα αψογο σε ολα για κινητο 1,5 χρονου. .

 

 

Όταν αλλάζει LCD υποχρεωτικά παει μαζί και το digitizer , γιατί δεν διαχωρίζονται ( με κάποιους τρόπους βέβαια χωρίζονται αλλά δεν αξίζει, παει σετ )

Εγω εχω αλλάξει αισίως τρεις φορές σε τεχνικό με κόστος 70€

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Zoom στο βίντεο έχοντας iOS 6.x, δεν γίνεται.

Αν έχεις iOS 7.x, απλά κάνε τη γνωστή χειρονομία pinch to zoom.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια.

μια ερωτηση να κανω θελω.. εχω ενα iphone 4 απο UK(O2)

θελω να το ξεκλειδωσω μια και καλη.!

δεν έλω να πληρωσω πολλά (<50 ευρω). γίνεται??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα παιδια.

μια ερωτηση να κανω θελω.. εχω ενα iphone 4 απο UK(O2)

θελω να το ξεκλειδωσω μια και καλη.!

δεν έλω να πληρωσω πολλά (<50 ευρω). γίνεται??

 

Όχι εκτός και αν ο συγκεκριμένος provider σου παρέχει ο ίδιος το ξεκλειδωμα μιας και η συσκευή δεν ειναι καινούργια.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ χρονια πολλα,

 

διαβαζω στις τελευταιες σελιδες για αλλαγη μπαταριας στο 4s αλλα δεν βλεπω καποιον να επισημαινει αλλαγη της συμπεριφορας της μπαταριας στο ios7. Η μπαταρια στο δικο μου 4s απο την στιγμη που εγινε αναβαθμιση στο 7.0.2/7.0.3/7.0.4 απλα συμπεριφερεται αλλοκοτα. Χωρις καμια αλλαγη στην χρηση χρειαζεται φορτιση δυο φορες την ημερα κ συνηθως η συσκευη κλεινει με μπαταρια 20%-25%. Επισης η φόρτιση γινεται πολυ πιο γρήγορα απ οτι στο ios6.

Διαβαζοντας φορουμ της apple το προβλημα φαινεται να μην ειναι μικρο κ λενε οτι οφειλεται σε αδυναμια του ios7 να διαχειριστει καλα την μπαταρια στην συγκεκριμενη συσκευη κ γενικα τα παραπονα δεν ειναι λιγα.

Εχει καποιος παρομοιο προβλημα με το δικο μου ? Υπαρχει καποια λυση ή εστω κατι να προσπαθησουμε?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μετά την αναβάθμιση έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων; Αν όχι κανε. Οι περισσότεροι εδώ δεν έχουν πρόβλημα με την μπαταρία μετά τη μετάβαση στο νέο λειτουργικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει πέσει στα χέρια μου ένα 4s verizon απο USA. Έχω googlarei αλλά δεν έχω βρει τρόπο πως μπορώ να το κάνω unlock. Γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω να με βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ πολύ και καλές γιορτές να έχουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει η προσωρινή λυση της r-sim. Κανε μια αναζήτηση και θα βρεις σχετικές πληροφορίες. Εκτός και αν κανεις χρήση των υπηρεσιών κάποιων site που παρέχουν μόνιμο unlock αλλά με το ανάλογο κόστος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν προβληματα με την μπαταρία. Χωρίς λόγο μια κρατάει σε μένα 1 μέρα άλλοτε κρατάει μισή και γενικά κάνει οτι να ναι. Πανε οι καλές εποχες με 5.1.1 που εφτανα 2 μέρες με την ίδια χρήση.
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρατηρησει οτι χρειαζεται πολυ περισσοτερη ωρα για να φορτιστει στο 100%
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω ένα iphone 4s του αδερφού μου από Japan το οποίο είναι κλειδωμένο στην Softbank.. ψάχνω εδώ και 2 μέρες να βρω τρόπο να το ξεκλειδώσω ή να το κάνω jailbreak.. τελικά δεν υπάρχει κάποιος φθηνός τρόπος έτσι;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και εγώ έχω ένα iphone 4s του αδερφού μου από Japan το οποίο είναι κλειδωμένο στην Softbank.. ψάχνω εδώ και 2 μέρες να βρω τρόπο να το ξεκλειδώσω ή να το κάνω jailbreak.. τελικά δεν υπάρχει κάποιος φθηνός τρόπος έτσι;

 

Ο πιο φτηνός ειναι να βάλεις r-sim.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο πιο φτηνός ειναι να βάλεις r-sim.

 

Η r-sim είναι δοκιμασμένη φαντάζομαι. Ή μπορεί να μην δουλέψει ούτε αυτή?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η r-sim είναι δοκιμασμένη φαντάζομαι. Ή μπορεί να μην δουλέψει ούτε αυτή?

 

Υποτίθεται ότι δουλευει, ρίξε μια ματιά στο internet και θα βρεις τους σχετικούς οδηγούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται ότι δουλευει, ρίξε μια ματιά στο internet και θα βρεις τους σχετικούς οδηγούς.

 

Μπήκα για λίγο στο site τους και όπως τα γράφουν φαίνεται πολύ απλό. Θα ψάξω αύριο για οδηγούς.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω παρατηρησει οτι χρειαζεται πολυ περισσοτερη ωρα για να φορτιστει στο 100%

 

Εγώ είμαι σχεδόν σίγουρος οτι επειτηδες το κάνουν για να πάρουμε νέα συσκευή.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η προσωρινή λυση της r-sim. Κανε μια αναζήτηση και θα βρεις σχετικές πληροφορίες. Εκτός και αν κανεις χρήση των υπηρεσιών κάποιων site που παρέχουν μόνιμο unlock αλλά με το ανάλογο κόστος.

 

Η r-sim δεν είναι μόνιμη λύση?

Μπορείς να γράψεις κάποια από τα sites για unlock? Έστω και σε pm αν υπάρχει θέμα με τους κανόνες του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν θεωρείται μόνιμη λυση γιατί δεν ξεκλειδωνει τη συσκευή, αλλά την ξεγελάει ότι ειναι ξεκλειδωμενη. Επίσης, σε μια μελλοντική αναβάθμιση ίσως να μη σου δουλευει και να ψάχνεις για καινούργια λυση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι σχεδόν σίγουρος οτι επειτηδες το κάνουν για να πάρουμε νέα συσκευή.

 

αν ηταν για τετοιους λογους να σκας 700 ευρω τοτε κατι δεν παει καλα.

μπορω να περιμενω λιγο παραπανω για να φορτισει. δεν εχω προβλημα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν έχει ξαναπαντηθεί, αλλά τα Χριστούγεννα έστειλα κάποια μηνύματα με το imessage για τα οποία ενώ μου έγραφε ότι παραδόθηκαν, αυτά δεν πήγαν ποτέ. Ξέρετε τι συμβαίνει ??
Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας θέλω πάνω στο 4s βλέπω σε κάποιο κατάστηκα το 4s 8gb σε καλή τιμή και λέω να το κοιτάξω για αγορά!!!

Πιστεύετε αξίζει να το αγοράσω? επίσης όσοι έχετε το 4s παρακαλώ μου λέτε αν στο κινητλο βάζω αρχεία ppt pdf και έχω και μερικά παιχνίδια και φωτογραφίες και βίντεο ειναι αρκετά τα 8gb rom? δέχεται αρχεία pdf ppt doc jpg κλπ?ραδιόφωνο έχει το κινητό?κάπου άκουσα οτι δεν έχει γι αυτό και ρωτάω........

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...