Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είμαι τρομερά απογοητευμένος με το iphone μου!

 

ρε παιδιά όταν κάνεις search δεν ψάχνει και στο "field" των διευθύνσεων!

 

Είναι τραγικό.

 

που θα μπορούσα να στείλω κάποιο mail στην apple!

 

 

Εσύ κάνεις κάτι λάθος.. Τσέκαρε αυτό που σου λένε από πάνω.. Φυσικά και υπάρχει...

 

Γέλασα πολύ πάντως όταν είδα το post σου...

 

Επίσης όταν πας στην εφαρμογή contacts ή μέσα από το phone.app αν κάνεις slide λίγο προς τα πάνω θα εμφανιστεί ξανά το search

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθηστε με λίγο η παραπέμψετε με που να παω να δω πως περνάς αρχεία στο iphone μας..ξέρω μεσω tunes αλλά πως περναω ότι θελω εγω??χθες επαφες τις περασα απο αρχειο vcard που ειχα απτο icloud γιατι απο το gmail δεν τα καταφερα δεν ειχε την επιλογη να συγχονισει απτο μαιλ.τελοσπαντων..στο itune που μπηκα εβαλε στη βιβλιοθηκη ολα τα τραγουδια που χε το πισι μου και μετα που πατησα κατι περασε στο κινητο μερικα τραγουδια τυχαια..πως μπορώ να περάσω αυτά που θέλω εγώ μονο επιλεκτικά?το ίδιο και για εικόνες?????:wacko::wacko: (οσο για το σημα που λετε εγω εχω συνεχεια αν οχι τερμα στη μεση η πανω η γραμμουλες αλλα παντα ετσι ηταν σιγα..ε και η μπαταρια κανονικη για τη χρηση που το χω κανει στις 2 μερες που το χω μονο..)
Link to comment
Share on other sites

Εγω διευκρινησα οτι θα παρω μονο καινουργιο,τωρα αν δεν δω δεν ειμαι σιγουρος.

Αρχισε να ενδιαφερεται η vodafone ,και δεχθηκα τηλ απο υπαλληλο τους.Απλα επανελαβε οσα ειπαν και στο Πλαισιο,η Arvato.Φαινεται οτι τελικα αυτη που εχει τον κύριο λογο ειναι η Arvato

 

 

Στο παρον θέμα, χθες προχθές νομίζω, παρέθεσα τι μου συνέβη και με ΠΟΙΟΝ τρόπο απέκτησα νέο τηλέφωνο. Πρόσεξέ με: ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ είναι ένα τηλέφωνο μόνο όταν σου έρθει σε συσκευασία ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΖΕΛΑΤΙΝΑ από την ίδια την Apple. Αν χρειαστείς οτιδήποτε, ρώτησέ με. Ακόμη και σε μη εξουσιοδοτημένο να σου το έστειλαν, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΥΘΥΝΗ, εσύ έχεις να κάνεις με τον μεταπωλητή, και ο νόμος ως πελάτη του μεταπωλητή, κατά 95% από οσο θυμάμαι την περίπτωσή σου, σε καλύπτει. Αφήνω ένα 5% για το ενδεχόμενο να μη θυμάμαι κάτι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ κάνεις κάτι λάθος.. Τσέκαρε αυτό που σου λένε από πάνω.. Φυσικά και υπάρχει...

 

Γέλασα πολύ πάντως όταν είδα το post σου...

 

Επίσης όταν πας στην εφαρμογή contacts ή μέσα από το phone.app αν κάνεις slide λίγο προς τα πάνω θα εμφανιστεί ξανά το search

 

Και ενώ έχω τσεκάρει απο τις ρυθμίσεις τις επαφες και μαλιστα στην πρωτη θεση το spotlight δεν έρευνα τις επαφές μου με πεδία διευθύνσεων ούτε δεν μπορώ να βρω τις επαφές με πεδία διευθύνσεων τους απο το προγραμμα των επαφών

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Θελω να αγορασω κ εγω το 4s αλλα με προβληματιζει το θεμα με την μπαταρια.Μπορει να μου πει καποιος ποσες μερες κραταει η μπαταρια κ τι χρηση κανει.Επισης θελω να ρωτησω αν λυθηκε το θεμα που υπηρχε, μολις βγηκε το 4s με την μπαταρια με καποια αναβαθμιση.Αν ξερει καποιος φιλος ας μου πει.Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Εσύ κάνεις κάτι λάθος.. Τσέκαρε αυτό που σου λένε από πάνω.. Φυσικά και υπάρχει...

 

Γέλασα πολύ πάντως όταν είδα το post σου...

 

Επίσης όταν πας στην εφαρμογή contacts ή μέσα από το phone.app αν κάνεις slide λίγο προς τα πάνω θα εμφανιστεί ξανά το search

 

Με όλο το σεβασμό και χωρίς διάθεση να προκαλέσω αντιπαράθεση, θα παρακαλούσα πριν δίνουμε οποιαδήποτε απάντηση να διαβάζουμε και να καταλαβαίνουμε το ερώτημα αυτού που έχει απορία.

Ο φίλος που έχει την απορία σχετικά με την εύρεση σε επίπεδο διευθύνσεων εννοεί ότι άν έχει περασμένες στις επαφές του 5 άτομα που μένουν στη Ρόδο, 6 άτομα που μένουν στη Μυτιλήνη και 10 άτομα που μένουν στην Κυψέλη, (με συμπληρωμένα τα πεδία στην διεύθυνση) και ζητήσει από την εύρεση π.χ.¨'Κυψέλη' δεν θα πάρει κανένα αποτέλεσμα, γιατί η εύρεση ψάχνει μόνο στα πεδία ΕΠΩΝΥΜΟ, ΟΝΟΜΑ ή ΕΤΑΙΡΙΑ, πουθενά αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Θελω να αγορασω κ εγω το 4s αλλα με προβληματιζει το θεμα με την μπαταρια.Μπορει να μου πει καποιος ποσες μερες κραταει η μπαταρια κ τι χρηση κανει.Επισης θελω να ρωτησω αν λυθηκε το θεμα που υπηρχε, μολις βγηκε το 4s με την μπαταρια με καποια αναβαθμιση.Αν ξερει καποιος φιλος ας μου πει.Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Μερες? Με νορμαλ χρηση,μονο κλησεις και λιγο σερφαρισμα, με το wifi κλειστο τις υπολοιπες ωρες, τη βγαζεις τη μερα(εννοω να γυρισεις σπιτι και να το φορτισεις).Αν εχεις μονιμα το wifi ή τα δεδομενα ενεργοποιημένα,σερφαρεις,mail , παιξεις κανα παιχνιδι ,μιλησεις κανα διωρο, εχε τον φορτιστή μαζι σου...

Edited by lxias_pz
Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι εχεις δικιο. Με πολυ σερφαρισμα με wifi πολλες κλησεις λογω ελευθερου επαγγελματος λιγο παιχνιδι συνεχεια πειραγμα επειδη ειναι καινουριο απο 30 εως 40 ωρες απροβληματιστα. Αρκετες φορες το φορτιζω μετα απο μια μερα αλλα με ενδειξη μπαταριας 65%.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι εχεις δικιο. Με πολυ σερφαρισμα με wifi πολλες κλησεις λογω ελευθερου επαγγελματος λιγο παιχνιδι συνεχεια πειραγμα επειδη ειναι καινουριο απο 30 εως 40 ωρες απροβληματιστα. Αρκετες φορες το φορτιζω μετα απο μια μερα αλλα με ενδειξη μπαταριας 65%.

 

Αν εχεις data, push email, συγχρονισμο κλειστα μπορει να σου αντεξει τοσο. Αν αξιοποιεις κανονικα το κινητο σου, χωρις να εχεις συνεχεια στο μυαλο σου να ανοιγοκλεινεις πραγματα τοτε με 12 ωρες αυτονομια να εισαι ευχαριστημενος...

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως δεν χρησιμοποιω ποτε push mail και δεσομενα σε κανενα κινητο που ειχα ουτε στο τωρινο.
Link to comment
Share on other sites

εγω και χωρις μεγαλη χρηση, με wifi παντα ανοιχτο, λιγα μηνυματα και λιγα τηλεφωνα(κατω απο μισαωρο τη μερα χαλαρα) με βγαζει μια μερα και κατι ωρεσ συνηθως. Αλλα οπως λενε ολοι θα φτιαχτει αυτο το προβλημα οποτε δεν τιθεται λογος για να μην παρεις αυτο το κινητο για τη μπαταρια του.
Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα το 4s 32 mb.

 

Το χρησιμοποιω τωρα 3 μερες, με σχεδον μηδενικη χρηση λογω του οτι ακομα χρησιμοποιω το Ν8 για ενα διαστημα, μεχρι να μαθει ο κοσμος το νεο μου κινητο.,

 

Δεν ξερω αν κανω εγω κατι λαθος, αλλα το τηλεφωνο πληρως φορτισμενο και αποδεσμευομενο στις 7:30 το πρωι απο τον φορτιστη , στις 13¨30 το μεσημέρι ηθελε επαναφορτιση, οντας στο 20%.

Μετα την επαναφορτιση, οταν αρχισα πλεον να καλω απο αυτο, 8 στις 10 κλησεις ακυρωνονται την πρωτη φορα που τις πραγματοποιω και το χειροτερο που συμβαινει ειναι οτι κανει συνεχως αναζητηση του Cosmote με αποτελεσμα , την ωρα που μιλαω, να παγωνει η κληση και να πρεπει να καλω ξανα το συνομιλητη μου.

 

Μηπως ειναι αυτα συμπτώματα που πρπεει να το παω πισω η μηπως πρεπει να κανω ρυθμισεις που δε γνωρίζω?

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθεί απο αρκετούς χρήστες το πρόβλημα με drop call και αναζήτησης δικτύου σε αρκετά φορουμς οπως επίσης και για την μπαταρία, η Apple εχει βγάλει ήδη ενα update για την μπαταριά (iOS 5.0.1) οπου σε αρκετούς χρήστες λύθηκε το πρόβλημα, σε άλλους ακόμα παραμένει, οπως και να εχει, ηδη ειναι στα σκαριά η επόμενη έκδοση iOS 5.1( εχει κυκλοφορηση η Beta 2 για τους developers) όπου λύνει και το πρόβλημα που είχαν μερικές συσκευές με την microSim οπου ξαφνικά χανόταν το σήμα ή έβγαζε αναφορά η συσκευή οτι λείπει η sim κάρτα.
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθεί απο αρκετούς χρήστες το πρόβλημα με drop call και αναζήτησης δικτύου σε αρκετά φορουμς οπως επίσης και για την μπαταρία, η Apple εχει βγάλει ήδη ενα update για την μπαταριά (iOS 5.0.1) οπου σε αρκετούς χρήστες λύθηκε το πρόβλημα, σε άλλους ακόμα παραμένει, οπως και να εχει, ηδη ειναι στα σκαριά η επόμενη έκδοση iOS 5.1( εχει κυκλοφορηση η Beta 2 για τους developers) όπου λύνει και το πρόβλημα που είχαν μερικές συσκευές με την microSim οπου ξαφνικά χανόταν το σήμα ή έβγαζε αναφορά η συσκευή οτι λείπει η sim κάρτα.

Εγω εχω την 5.0.1:(

Οπως και να εχει, ειναι απαραδεκτο για ολα αυτα τα ακριβα smartphone που τα φτιαχνουν πελωριες εταιριες με στελεχη με πολλα ... πτυχια, να μην μπορουν να παραδωσουν ενα σταθερο προιον. Το οποιο δε δεν ειναι κατι νεο, αλλα εξελιξη ενος προηγουμενου..

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την 5.0.1:(

Οπως και να εχει, ειναι απαραδεκτο για ολα αυτα τα ακριβα smartphone που τα φτιαχνουν πελωριες εταιριες με στελεχη με πολλα ... πτυχια, να μην μπορουν να παραδωσουν ενα σταθερο προιον. Το οποιο δε δεν ειναι κατι νεο, αλλα εξελιξη ενος προηγουμενου..

 

Τελικά αυτό με την οθόνη που σε μερικά 4s έχουν πιο ζεστη αποχρωση-κιτρινο οπως το λένε μερικοί είναι πρόβλημα?Και εμένα ανήκει σ αυτά..Το πήρα στις 15 απο γερμανό..αλλά δεν φαίνεται καθόλου ότι έχει κάτι η οθόνη μόνο κάποιος που το έχει διαβάσει όπως εγώ και εφοσον το βάλεις δίπλα δίπλα (όπως έκανα και εγώ με ένα 4αρι,το δικό μου ήταν πιο κιτρινωπό απτο άλλο που ταν κάπως ψυχρότερο λευκό)Μ'αρέσουν γενικά πάντα οι ζεστές αποχρώσεις οπότε δε με χαλάει που έτυχε τέτοιο αλλά αν θεωρείται "προβληματικό" μήπως πρέπει να πάω να το αλλάξω και αν ναι το αλλάζουν τώρα?Αν γνωρίζει κάποιος ας μου πει..:)

Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ειμαι νεος χρειστης του iPhone και εχω μια (λεμε τωρα!) απορια, πως μπορω αντιγράψω τραγούδια και γενικά διάφορα αρχεία απο το pc μου στο iphone (εκτος απο το itunes που μου εχει σπασει τα νευρα)?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ειμαι νεος χρειστης του iPhone και εχω μια (λεμε τωρα!) απορια, πως μπορω αντιγράψω τραγούδια και γενικά διάφορα αρχεία απο το pc μου στο iphone (εκτος απο το itunes που μου εχει σπασει τα νευρα)?

 

checkare το http://www.copytrans.net/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

Ξεκίνησα να διαβάζω το foroum γιατί σκέφτηκα και εγώ μιας και μου κλέψανε το 3gs που είχα να πάρω ένα 4s.Η αλήθεια είναι ότι μέχρι στιγμής με αυτά που έχω διαβάσει μου έχει φύγει το καφάσι :). Απλά μια ερώτηση θέλω να κάνω και αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω σε σχέση με τα ελαττώματα του και τα προτερήματα του ας μου απαντήσει. Αξίζει να τα σκάσω για το 4s η να πάω σε μια λύση 3gs η to 4? Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικα σημερα μετα απο 16 μερες που ειχαν στα χερια τους την ολοκαινουργια ελλατωματικη συσκευη μου ,με ειδοποιησαν απο το Πλαισιο οτι μπορω να παραλαβω την νεα συσκευη.Η <νεα> συσκευη βρισκοταν σε ενα διαφανο σακουλακι και προφανως ηταν απο ανακατασκευη και μαλιστα τουλαχιστον οπτικα ηταν σε οχι τοσο καλη κατασταση.Αρνηθηκα να την παραλαβω και ζητησα την αντικατσταση της με νεα συσκευη σφραγισμενη,στο Πλαισιο ειπαν οτι αυτο ειναι θεμα της Vodafone και η Vodafone εξεταζει το αιτημα μου.

Ειμαστε χειροτερα η καλλιτερα απο την Ζιμπαμουε?

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικα σημερα μετα απο 16 μερες που ειχαν στα χερια τους την ολοκαινουργια ελλατωματικη συσκευη μου ,με ειδοποιησαν απο το Πλαισιο οτι μπορω να παραλαβω την νεα συσκευη.Η <νεα> συσκευη βρισκοταν σε ενα διαφανο σακουλακι και προφανως ηταν απο ανακατασκευη και μαλιστα τουλαχιστον οπτικα ηταν σε οχι τοσο καλη κατασταση.Αρνηθηκα να την παραλαβω και ζητησα την αντικατσταση της με νεα συσκευη σφραγισμενη,στο Πλαισιο ειπαν οτι αυτο ειναι θεμα της Vodafone και η Vodafone εξεταζει το αιτημα μου.

Ειμαστε χειροτερα η καλλιτερα απο την Ζιμπαμουε?

 

Άν θυμάσαι σε είχα προϊδεάσει για το τι θεωρεί "καινούργια" συσκευή το service, αφού δεν στην αλλάξανε με καινούργια στο κατάστημα τότε είναι δύσκολο να δώσει καινούργια το service γιατί απλά δεν έχει. Προσπάθησε με απειλές για καταγγελίες μήπως βγάλεις άκρη ή να ασκήσεις το δικαίωμα της υπαναχώρησης· Τις ανακατασκευασμένες μην τις φοβάσαι, είναι διπλοελεγμένες!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...