Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τις 4.3 έχω εντυπωσιαστεί από το build του nico60 της Pac-man (συγκεκριμένο build, όχι τη pac γενικά). Smooth, σταθερό, μηδέν κολλήματα, εμφανώς πιο γρήγορη από 4.2 και άπειρες επιλογές για προσωπική παραμετροποίηση.

 

Link pls!!! Δεν την βρισκω...!!! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link pls!!! Δεν την βρισκω...!!! :lol:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2460692

 

Καλή είναι, απλώς εμένα με εκνευρίζει το halo και προσπαθώ να το απενεργοποιήσω.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2460692

 

Καλή είναι, απλώς εμένα με εκνευρίζει το halo και προσπαθώ να το απενεργοποιήσω.

 

Σε ευχαριστω, δεν βλεπω ακομα μπροστα μου!!!!! :lol: Θα με ξυπνησει ο καφες!!!

 

Αν και το εχεις αναφερει, ειναι ΟΚ? Και εννοω σε καθημερινη χρηση με προγραμματα μεσα... Θα ειχα βαλει 4.3, σκεφτομουν CM, αλλα με φοβιζει η "νεοτητα" της...!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω, δεν βλεπω ακομα μπροστα μου!!!!! :lol: Θα με ξυπνησει ο καφες!!!

 

Αν και το εχεις αναφερει, ειναι ΟΚ? Και εννοω σε καθημερινη χρηση με προγραμματα μεσα... Θα ειχα βαλει 4.3, σκεφτομουν CM, αλλα με φοβιζει η "νεοτητα" της...!

 

Από χτες το πρωί δεν έχει κανένα fc.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τώρα το gs2 μου τρέχει Omega V24. Όλα καλά γενικά εκτός απο τα sms.

Σε ρύθμιση σε GSM το μήνυμα είναι 160 χαρακτήρες όμως κατεστραμμένο είτε ο παραλήπτης έχει smartphone είτε dumbphone. Στις άλλες 2 ρυθμίσεις το μήνυμα έχει μέγεθος 60 χαρακτήρες.

Δοκίμασα απο εδώ την πρώτη μέθοδο "Αντικατάσταση με custom" όμως παραμένει η αρχική εφαρμογή για sms. Δεν θέλω να εγκαταστήσω go sms pro ή οποιαδήποτε παρόμοια εφαρμογή.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή κάτι άλλο που μπορεί να γίνει???

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τώρα το gs2 μου τρέχει Omega V24. Όλα καλά γενικά εκτός απο τα sms.

Σε ρύθμιση σε GSM το μήνυμα είναι 160 χαρακτήρες όμως κατεστραμμένο είτε ο παραλήπτης έχει smartphone είτε dumbphone. Στις άλλες 2 ρυθμίσεις το μήνυμα έχει μέγεθος 60 χαρακτήρες.

Δοκίμασα απο εδώ την πρώτη μέθοδο "Αντικατάσταση με custom" όμως παραμένει η αρχική εφαρμογή για sms. Δεν θέλω να εγκαταστήσω go sms pro ή οποιαδήποτε παρόμοια εφαρμογή.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή κάτι άλλο που μπορεί να γίνει???

 

βάλε κάποιον sms client σαν το textra και μη σκάς... ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

βάλε κάποιον sms client σαν το textra και μη σκάς... ;)

 

βρήκα στο playstore το textra, θα είμαι ειλικρινής και θα σου πω πως δεν ήξερα καν την ύπαρξή του. Δεν θέλω να βάλω επιπλέον εφαρμογή για sms γιατί δεν δουλεύουν οι εντολές μέσω sms σε εφαρμογές όπως το aegis.

Για αυτό ψάχνω άλλο τρόπο. thanks πάντως, θα το έχω in mind.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μήπως ξέρει κανείς πως απενεργοποιούμε το halo;

 

Μάλλον δεν έχεις ανακαλύψει πολλά πράγματα!

Για το Halo συγκεκριμένα είτε κάνεις διπλό tap επάνω στο εικονίδιο και το μεταφέρεις επάνω στο X, είτε πηγαίνεις ρυθμίσεις, slide δεξιά και από τις άπειρες ρυθμίσεις Διαλέγεις Halo και το κάνεις disable (αν και με την επιλογή ninja mode θα σε βολέψει).

261 εφαρμογές πάντως και σταθερό σαν βράχος το συγκεκριμένο build.

 

Δεν είχες δει τις ξεχωριστές ρυθμίσεις της Pac?

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις ανακαλύψει πολλά πράγματα!

Για το Halo συγκεκριμένα είτε κάνεις διπλό tap επάνω στο εικονίδιο και το μεταφέρεις επάνω στο X, είτε πηγαίνεις ρυθμίσεις, slide δεξιά και από τις άπειρες ρυθμίσεις Διαλέγεις Halo και το κάνεις disable (αν και με την επιλογή ninja mode θα σε βολέψει).

261 εφαρμογές πάντως και σταθερό σαν βράχος το συγκεκριμένο build.

 

Δεν είχες δει τις ξεχωριστές ρυθμίσεις της Pac?

 

Οχι δεν τις είχα δει και αναρωτιόμουνα που στο δ..ο είναι :)

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρία πως πάει;

 

Κοίτα σε 9,5 ώρες 40% κάτω σε μπαταρία 2000ma, αλλά εδώ που είμαι έχει πολύ κακό σήμα η cosmote.

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, πιο πολυ ρουφαει η cm απο την στοκ lsw, τι γινεται? :mad:

Μηπως πρεπει να περασω κανεναν dorimanx? :confused:

 

Βαλε, αλλα οπως εχω γραψει αρκετες φορες μην περιμενεις θαυματα, ειδικα αν εχεις ενεργοποιημενα τα data... Εγω με τον συνδυασμο της υπογραφης μου ειμαι οσο το δυνατον περισσοτερο ικανοποιημενος, δεν νομιζω οτι μπορω να πετυχω κατι παραπανω... Οχι οτι πειραματιζομαι ιδιαιτερα με τα settings του Dorimanx ή με αλλους kernels, αλλα τα φλασαρισματα rom τα σταματησα... Καμμια δεν μπορει να δωσει κατι παραπανω που να "βγαζει ματια"...

Παντως δεν θεωρω οτι η cm ειναι περισσοτερο μπαταριοφαγα απο την stock... Η stock κατεβαινε λες και ειχες βαλει αντιστροφη μετρηση...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις ανακαλύψει πολλά πράγματα!

Για το Halo συγκεκριμένα είτε κάνεις διπλό tap επάνω στο εικονίδιο και το μεταφέρεις επάνω στο X, είτε πηγαίνεις ρυθμίσεις, slide δεξιά και από τις άπειρες ρυθμίσεις Διαλέγεις Halo και το κάνεις disable (αν και με την επιλογή ninja mode θα σε βολέψει).

261 εφαρμογές πάντως και σταθερό σαν βράχος το συγκεκριμένο build.

 

Δεν είχες δει τις ξεχωριστές ρυθμίσεις της Pac?

 

Ποιο build έχεις βάλει;

Να μη βάλω το τελευταίο;

Link to comment
Share on other sites

Για μένα, η CM καταναλώνει περισσότερη μπαταρία απ'ότι η επίσημη LSW. Δεν έχω δοκιμάσει τη stable έκδοση, πάντως ήταν ο μοναδικός λόγος για τον οποίο την έβγαλα.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα, η CM καταναλώνει περισσότερη μπαταρία απ'ότι η επίσημη LSW. Δεν έχω δοκιμάσει τη stable έκδοση, πάντως ήταν ο μοναδικός λόγος για τον οποίο την έβγαλα.

 

Οντως. Ρουφαει πιο πολυ απο την στοκ. Το γιατι δεν το ξερω δυστυχως...

Link to comment
Share on other sites

Ά ξέχασα.Ίσως ο λόγος που δεν μου το έχει κάνει είναι ότι έχω βάλει ένα παλιό μόντεμ από ginger το XXKI4 to οποίο μαζί με το NEKI2 νομίζω ότι ήταν τα καλύτερα μόντεμ για COSMOTE.Δοκιμάστε τα όσοι έχετε παρόμοιο πρόβλημα.

 

τελικα τι πρεπει να κανουμε εχω το ιδιο προβλημα στο galaxy s3 πρεπει να κατεβασω και να φορτωσω καποιο αρχειο?

βοηθησττε με παρακαλω πολυ !

 

μπορειτε να μου πειτε και μενα αναλυτικα πως να το κανω για το galaxy s3 σασ παρακαλω γιατι δεν κανει καμια κλησει τι πρεπει να αλλαξω?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου πειτε και μενα αναλυτικα πως να το κανω για το galaxy s3 σασ παρακαλω γιατι δεν κανει καμια κλησει τι πρεπει να αλλαξω?

 

Μπες στο thread του S3 και ρώτα... Τι σχέση έχουμε εμείς με το S3? :confused:

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε καινουρια stock, XWLSZ. Βγηκε και καινουρια NEAT με βαση αυτη. Δηλαδη η LSZ ειναι καλυτερη λογω του οτι ειναι πιο καινουρια?
212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε καινουρια stock, XWLSZ. Βγηκε και καινουρια NEAT με βαση αυτη. Δηλαδη η LSZ ειναι καλυτερη λογω του οτι ειναι πιο καινουρια?

 

Τι καλυτερη να ειναι... Τι να προσφερει δηλαδη, διαφορετικο UI ή καλυτερη μπαταρια? Το ιδιο πραγμα θα ειναι... Κι αν εχει καποια διαφορα, δεν θα την δει κανενας...

Εδω παλιωσε η 4.2.2 και η Samsung δινει στο S2 μια ακομα... 4.1.2... Τριχες κατσαρες...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εκεινο το παλιο πρόβλημα που πας να εγκαταστήσεις εφαρμογή και σου λέει οτι δεν εχει χωρο ενω εχεις 1.5gb ελεύθερο πως το λύνουμε;

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εκεινο το παλιο πρόβλημα που πας να εγκαταστήσεις εφαρμογή και σου λέει οτι δεν εχει χωρο ενω εχεις 1.5gb ελεύθερο πως το λύνουμε;

 

Aν εισαι root, κανε με το titanium wipe dalvik cache. Η Κανε εκκαθαριση δεδομενων και cache στην συγκεκριμενη εφαρμογη που πας να εγκαταστησεις αν....υπαρχει μ'αυτην προβλημα, αλλιως κανε, (wipe dalvik cache αν εισαι root) + wipe data + cache, και αν υπαρχει περαιτερω προβλημα κανεις και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Aν μετα την επαναφορα εξακολουθει, υπαρχουνε ετοιμα σκριπτακια zip για wipes kernel, media, rom, (busy box πολλα αρχεια) και για να καθαρισει τα αχρηστα αρχεια απο το root + unroot που εχουμε κανει παλαιοτερα & προσφατα, και καθαρισμο συστηματος απο παλια φλασαρισματα και χαλασμενα μικρα αρχεια που υπαρχουνε. Aυτα τα ζιπακια κατεβασε τα απο το XDA. Μου εχει συμβει και σε μενα καποιες φορες και κατεβασα απο το XDA αυτα τα σκριπτακια και εκανα δουλεια, αν θες τα κατεβαζεις απο εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2100558

Edited by manoliskikis4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...