Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα τη neatrom η οποια ειναι 4.1.2 σε συγκριση με τη slimbean που ειναι 4.3. Ειναι πολυ πιο σταθερη ROM και με τα πλεονεκτιματα της στοκ + καποια εξτρα features. Η slimbean που την ειχα 3 μερες να πω την αληθεια ηταν τοσο γυμνη που με κουρασε. Το μονο πολυ θετικο που βρηκα στη slimbean ηταν το ποσο ευκολα μπορουσες να παραμετροποιησεις το γραφικο περιβαλλον της. Για παραδειγμα τα dpi που αρχικα ξεκιναει με 182 αλλα μπορεις να το θεσεις σε οποια τιμη σου αρεσει. Αυτο δεν το βρηκα καπου στη neatrom ως τωρα. Ξερει κανενας πως μπορω να το αλλαξω? Ειναι αρκετα υψηλη η τιμη των dpi και δεν εχω χωρο για εικονιδια και για να μπορω να δω πολλες πληροφοριες χωρις να κανω scroll.

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίτα οι τελευταίες έχουν βγάλει πρόβλημα γιατί έχουν αλλάξει κάτι οι της cm ,γι'αυτό και δεν βγάζουν nightly οι της pac. Πάρε backup, περνά πρώτα το kernel wipe και μετά τον. Ντορι. Πέρασε τον 9.43ν1 είναι κορυφή γιατί διόρθωσε τον bfq .

 

Δεν μου'κατσε καλα, περασα τον Dori "χυμα" κι εκανα απλα wipe cache & dalvik, αλλα με reboot αρχισε τα γνωστα "η ταδε διαδικασια διακοπηκε" κτλ. κτλ. Θα το ξαναδοκιμασω απο την αρχη μολις βρω χρονο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα! Σκέφτομαι να περάσω 4.3.1 για πρώτη φορά (SlimSaber από fusionjack εννοείται). Τα known issues που λέει εδώ ο HardCorePawn τα αντιμετωπίζετε στις 4.3 ROM; Κυρίως, θέλω να μου πείτε για τα παρακάτω:

Random reboots on auto-rotate (mostly when using YouTube and/or Camera)

και

New YouTube from google can cause pixelated video in HD - when you run into this issue you can only use the older YouTube version till google hopefully fixes it with an update

.

 

Είναι οι μόνοι λόγοι που με εμποδίζουν να βάλω 4.3.1.

Edited by MaXAiRO

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα! Σκέφτομαι να περάσω 4.3.1 για πρώτη φορά (SlimSaber από fusionjack εννοείται). Τα known issues που λέει εδώ ο HardCorePawn τα αντιμετωπίζετε στις 4.3 ROM; Κυρίως, θέλω να μου πείτε για τα παρακάτω:
Random reboots on auto-rotate (mostly when using YouTube and/or Camera)

και

New YouTube from google can cause pixelated video in HD - when you run into this issue you can only use the older YouTube version till google hopefully fixes it with an update

.

 

Είναι οι μόνοι λόγοι που με εμποδίζουν να βάλω 4.3.1.

 

ναι περνεις ενα backup και δοκιμαζεις,εγω ποτε δεν ειχα τετοιο προβλημα,εαν στο βγαλει ,βγαλε την αυτοματη περιστροφη

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Έχω την slim bean 4.3 1.8

Και θέλω να περάσω την 4.3 build 2 θα πρεπει να κάνω wipe data η να την περάσω απο πανω;

 

κατευθειαν,μονο κανε clear cache/dalvik να κατσει καλα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

O πιο stock κερνελ για ρουτ που να μου επιτρέπει να κάνω εγκατάσταση αρχείων από το recovery ποιος είναι; έχω την σκανδιναβική 4.1.2 XWMS1.
Link to comment
Share on other sites

O πιο stock κερνελ για ρουτ που να μου επιτρέπει να κάνω εγκατάσταση αρχείων από το recovery ποιος είναι; έχω την σκανδιναβική 4.1.2 XWMS1.

 

αυτος http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1877270

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Όλα Κάλα, μονο που μου χάθηκαν οι κωδικοί του wifi

 

Με titanium backup αν εκανες ολικο μπορεις να τα επαναφερεις ολα. Ψαξε λιγο στη λιστα και θα το βρεις.

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ρωτήσει και ποιο πριν και δεν πήρα απάντηση. Γιατί δεν μπορώ να συνδεθώ με το κομπιούτερ. Φοράω cm 10.2 την τελευταία nightly. Πριν συνδεόταν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Έκανα καταλάθος απενεργοποίησή του root και δεν μπορώ να βρω έναν τρόπο να το επαναφέρω.

H rom που χρησιμοποιώ είναι η slim bean V8 4.2.2. έχει κανείς καμιά ιδέα για το πως μπορώ να το επαναφέρω?

Δεν μπορώ να βρω ποιο αρχείο που πρέπει να περάσω για να αποκτήσω πρόσβαση root σε αυτή τη rom

Μήπως μπορεί να μου τo uποδείξει κανείς;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Έκανα καταλάθος απενεργοποίησή του root και δεν μπορώ να βρω έναν τρόπο να το επαναφέρω.

H rom που χρησιμοποιώ είναι η slim bean V8 4.2.2. έχει κανείς καμιά ιδέα για το πως μπορώ να το επαναφέρω?

Δεν μπορώ να βρω ποιο αρχείο που πρέπει να περάσω για να αποκτήσω πρόσβαση root σε αυτή τη rom

Μήπως μπορεί να μου τo uποδείξει κανείς;

ευχαριστώ

 

Αφου προκειται για custom rom, (υποθετω οτι) αρκει να την ξαναπερασεις και θα ξαναγινεις root...! Περιμενε και καμμια απαντηση απο καποιον... εμπειροτερο, αλλα φανταζομαι οτι ετσι πρεπει να γινει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα απ' τον Αύγουστο την τελευταία SlimSaber 4.2.2 με Dorimanx 9.39. Δε μου παρουσίασε κανένα πρόβλημα. Παίζει να μην είχα ούτε ένα "random" reboot όλο αυτό τον καιρό. Προχτές είπα να δοκιμάσω 4.3 (δείτε υπογραφή) μιας και πλέον τα bug της είναι μηδαμινά. (Σήμερα διορθώθηκε και το random reboot πάνω στην αυτόματη περιστροφή). Είναι ό,τι καλύτερο έχω βάλει στο S2 μέχρι στιγμής. Φυσάει πραγματικά σε σχέση με την 4.2.2. Όσοι δεν έχετε πάει ακόμα σε 4.3 καιρός είναι.

 

Παιδιά καλησπέρα! Έκανα καταλάθος απενεργοποίησή του root και δεν μπορώ να βρω έναν τρόπο να το επαναφέρω.

H rom που χρησιμοποιώ είναι η slim bean V8 4.2.2. έχει κανείς καμιά ιδέα για το πως μπορώ να το επαναφέρω?

Δεν μπορώ να βρω ποιο αρχείο που πρέπει να περάσω για να αποκτήσω πρόσβαση root σε αυτή τη rom

 

Με την προϋπόθεση ότι έχεις custom recovery, φλάσαρε από πάνω τη ROM ή φλάσαρε έναν Dorimanx kernel.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα βγεί kit-kat για το S2 πιστεύω θα γίνει πανικός...

το περιμένω πως και πως, ελπίζω να το δώσει η Cyanogen team για το δικό μας!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Όταν θα βγεί kit-kat για το S2 πιστεύω θα γίνει πανικός...

το περιμένω πως και πως, ελπίζω να το δώσει η Cyanogen team για το δικό μας!

 

Μακάρι αφού το έχουν φτιάξει για καλύτερη υποστήριξη low end devices φαντάζομαι πως θα πηγαίνει, επίσης το νέο hangouts είναι κορυφαίο(από Το Ν5)

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η CM σταματάει την υποστήριξη του s2 στη 10.2.

Πού το είδες αυτό; το είπε κάνας XpLoDWilD ή codeworkx; Αλλά και με 4.3.1 να μείνουμε, φυσάει.

Όταν θα βγεί kit-kat για το S2 πιστεύω θα γίνει πανικός...

το περιμένω πως και πως, ελπίζω να το δώσει η Cyanogen team για το δικό μας!

Επ, πού χάθηκες εσύ;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η CM σταματάει την υποστήριξη του s2 στη 10.2.

 

Εντάξει, κάποιος μάγειρας θα βρεθεί (βλέπε Slim, AOKP κτλ κτλ)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει πως από την ομάδα του S2 έφυγαν πολλοί βασικοί developers, λόγω έλλειψης drivers, άρα λόγω αυξημένης δυσκολίας και χρόνου που χρειάζεται, οπότε η επίσημη υποστήριξη θα σταματήσει στην 10.2. Όλα αυτά, βέβαια, αρκετό καιρό πριν ανακοινωθεί το kitkat. Ακόμα κι έτσι να είναι, πάντως, σίγουρα κάποιος θα βρεθεί να βγάλει kitkat και για μας. Το θέμα είναι πόσο λειτουργική θα καταφέρει να γίνει, ώστε να χρησιμοποιείται για καθημερινή χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Επ, πού χάθηκες εσύ;

 

Μπαίνω τακτικά στο thread και διαβάζω τα νέα σας, απλά το έχω γυρίσει σε stock και δεν έχω κάτι να γράψω... :X

Κουράστηκα με τα 3-4 φλασαρίσματα τη βδομάδα και είπα να χαλαρώσω λίγο... :)

Σήμερα διαβάζοντας για το kit-kat ένοιωσα ένα "σκίρτημα" δεν το κρύβω.... Είναι τόσο βαρετή η stock! :lol:

 

Είχα διαβάσει πως από την ομάδα του S2 έφυγαν πολλοί βασικοί developers, λόγω έλλειψης drivers, άρα λόγω αυξημένης δυσκολίας και χρόνου που χρειάζεται, οπότε η επίσημη υποστήριξη θα σταματήσει στην 10.2. Όλα αυτά, βέβαια, αρκετό καιρό πριν ανακοινωθεί το kitkat. Ακόμα κι έτσι να είναι, πάντως, σίγουρα κάποιος θα βρεθεί να βγάλει kitkat και για μας. Το θέμα είναι πόσο λειτουργική θα καταφέρει να γίνει, ώστε να χρησιμοποιείται για καθημερινή χρήση.

Μέχρι να γίνει λειτουργική, οι μισοί απο εδω μέσα θα έχουν αλλάξει κινητό :D

Το N4 πλέον είναι κάτω των 300 ευρώ και το μινι της Sony φαίνεται πολλά υποσχόμενο :D

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...