Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έκανες τα προβλεπόμενα wipes αδερφέ;

 

 

Αγόρασε lumia :p

 

 

Μήπως πότε πότε σου εμφανίζει στην οθόνη μπλέ και πράσινους δράκους; ;)

 

Τέλος πάντων πιστεύω ότι ή ο αισθητήρας σου τα παιξε ή δεν έκατσε καλά το φλασάρισμα...

Κράτα ένα titanium και κάνε ένα πεντακάθαρο φλασάρισμα (θα πρότεινα με nuke script - αλλά θα πέσουν να με φάνε οι άλλοι απο πάνω)

 

Ναι, εκανα τα wipes Και παντα τα κανω. Μπαινω ρεκοβερυ, τα κανω, περναω ρομ, τα κανω ξανα και μετα ανοιγω το κινητο.

Τωρα τι κανω λαθος, δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, εκανα τα wipes Και παντα τα κανω. Μπαινω ρεκοβερυ, τα κανω, περναω ρομ, τα κανω ξανα και μετα ανοιγω το κινητο.

Τωρα τι κανω λαθος, δεν ξερω.

 

Αν δεν εχει καποιο προβλημα η rom (που δεν νομιζω...), ισως κατι δεν σου "εκατσε" καλα...

 

Καθαρισε εντελως την συσκευη, κανε και format system και ξαναπερνα την cm χωρις τον dorimanx... Δες πως θα παει και αναλογα προχωρας...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει καποιο προβλημα η rom (που δεν νομιζω...), ισως κατι δεν σου "εκατσε" καλα...

 

Καθαρισε εντελως την συσκευη, κανε και format system και ξαναπερνα την cm χωρις τον dorimanx... Δες πως θα παει και αναλογα προχωρας...

 

Εχω κανει τα παντα, ολα αυτα συμβαινουν να πω χωρις τον ντορι, μονο οπως ειναι η cm.

Εκανα και εκκαθαριση τον κερνελ και ολα γενικα, παλι τιποτα. Μηπως να περασω την στοκ 4.1.2 να δω εκει τι γινεται?

Εχω ξενερωση...

 

update: Περασα και stok 4.1.2 και κανει κι εκει τα ιδια. Οποτε, τα επαιξαν οι αισθητηρες?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει τα παντα, ολα αυτα συμβαινουν να πω χωρις τον ντορι, μονο οπως ειναι η cm.

Εκανα και εκκαθαριση τον κερνελ και ολα γενικα, παλι τιποτα. Μηπως να περασω την στοκ 4.1.2 να δω εκει τι γινεται?

Εχω ξενερωση...

 

όχι μωρέ στόκ, να έχεις μετά πάλι root και ιστορίες...

πέρνα μια neat που ουσιαστικά... stock είναι! αν θες να είσαι ήσυχος πως δεν έχει θέμα ο αισθητήρας σου...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχει καποιο προβλημα η rom (που δεν νομιζω...), ισως κατι δεν σου "εκατσε" καλα...

 

Καθαρισε εντελως την συσκευη, κανε και format system και ξαναπερνα την cm χωρις τον dorimanx... Δες πως θα παει και αναλογα προχωρας...

 

EDIT: Δεν σε πρόλαβα...

full wipe + odin φαντάζομαι...

Άρχισε να το σκέφτεσαι για service...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

EDIT: Δεν σε πρόλαβα...

full wipe + odin φαντάζομαι...

Άρχισε να το σκέφτεσαι για service...

 

Σερβις? Καλα, και τι θα φτιαξουν? Και βασικα, πως χαλασαν αφου ουτε το πιο απλο που μπορει να συμβει, ειναι να μου πεσει?

Link to comment
Share on other sites

Σερβις? Καλα, και τι θα φτιαξουν? Και βασικα, πως χαλασαν αφου ουτε το πιο απλο που μπορει να συμβει, ειναι να μου πεσει?

 

Δε χαλάνε τα πράγματα μόνο όταν πέφτουν κάτω.

Πιστεύω θα έχεις ήδη κάνει τη βαθμονόμηση των αισθητήρων από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δε χαλάνε τα πράγματα μόνο όταν πέφτουν κάτω.

Πιστεύω θα έχεις ήδη κάνει τη βαθμονόμηση των αισθητήρων από τις ρυθμίσεις.

 

Μεσω της στοκ εννοεις? Στις επιλογες κινησεις-ρυθμισεις ευαισθησιας-βαθμονομηση γυροσκοπιου?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως απλα εχασε το καλιμπραρισμα του και θελει καποιο προγραμμα να το ρυθμισει ξανα?

 

update: νομιζω πως οντως θελει καλιμπραρισμα το οποιο δεν ξερω πως το κανω, γτ βλεπω πως το κινητο γυρναει κανονικα ακομα και ισια, απλα θελει πιο στραβα απο το ισια να το πας και παει λεγοντας. Και γενικα, πρεπει να εγινε η μλκια απο την cm που περασα, τιποτα ισως εφαγε φλασια η απο τον ντορι.

Γιατι το κινητο, μια χαρα δουλευε με την στοκ που ειχα. Απο κει και μετα κατι πεχτυκε.

 

update 2: Δεν φανταζεσται τι εκανα. Γυρισα στην εκδοση 4.0.3 που ειχε επιλογες απο το android για βαθμονομηση κτλ, τα εκανα και τα δυο που ειχε, και τουλαχιστον σε αυτην την εκδοση, το κινητο γυρναει κανονικα σε ολες τις πλευρες.

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ειμαι με CM 10.1.3 stable και dorimanx 9.41.

 

Θέλω να βάζω υπενθύμιση και να χτυπάει με ήχο συνεχόμενο, όπως πχ το ξυπνητήρι. Χρησιμοποιώ το calendar που υπάρχει προεγκατεστημένο αλλά δεν νομίζω ότι μου δίνει τέτοια δυνατότητα (μπορώ μόνο να διαλέξω ήχο που κρατάει 1-2 δευτερόλεπτα). Οποιαδήποτε βοήθεια θα εκτιμηθεί δεόντως!

Resurrection Remix Rom 5.5.8

(Προηγούμενο σετάρισμα: Neatrom v6.4 XXMS3- Apolo 4.15b Regular - Μόντεμ: xxms4)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Ειμαι με CM 10.1.3 stable και dorimanx 9.41.

 

Θέλω να βάζω υπενθύμιση και να χτυπάει με ήχο συνεχόμενο, όπως πχ το ξυπνητήρι. Χρησιμοποιώ το calendar που υπάρχει προεγκατεστημένο αλλά δεν νομίζω ότι μου δίνει τέτοια δυνατότητα (μπορώ μόνο να διαλέξω ήχο που κρατάει 1-2 δευτερόλεπτα). Οποιαδήποτε βοήθεια θα εκτιμηθεί δεόντως!

 

Μιας και εχεις dori, ξερεις μηπως εσυ, ποια επιλογη ειναι για να μενουν παντα αναμενα τα κουμπια?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχεις dori, ξερεις μηπως εσυ, ποια επιλογη ειναι για να μενουν παντα αναμενα τα κουμπια?:worry:

 

Θα πας στο BLN το TAB μεσα απο το STweaks & καπου λεει LED TIMEOUT θα βαλεις NEVER

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως εννοεί το led on touch.

Τσεκαρε την επιλογή led on touch στην καρτέλα bln και θα είσαι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Και ναι, βρηκα τι μου δημιουργει αυτο το προβλημα με το γυρισμα της οθονης, ειναι ο κερνελ ντορι 9.41.

Περασα ξανα cm, γυριζε κανονικα ολα οκ, και μολις περασα τον dori, παπαλα παλι...

Link to comment
Share on other sites

Και ναι, βρηκα τι μου δημιουργει αυτο το προβλημα με το γυρισμα της οθονης, ειναι ο κερνελ ντορι 9.41.

Περασα ξανα cm, γυριζε κανονικα ολα οκ, και μολις περασα τον dori, παπαλα παλι...

 

Βαλε 9.39 ή 9.40... Εγω εχω 9.39 και ειμαι μια χαρα...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βαλε 9.39 ή 9.40... Εγω εχω 9.39 και ειμαι μια χαρα...;)

 

Αμα δω καμια διαφορα οπως λενε ολοι, ναι να βαλω, αλλιως να μην μπαινω σε τετοιες διαδικασιες ξανα. Τι λες?

Link to comment
Share on other sites

Για nandroid backup σε slimbean με kernel dori κάνω απλα το backup ή πρέπει να κρατήσω και κάτι άλλο 'χειροκίνητα' ?
Link to comment
Share on other sites

Για nandroid backup σε slimbean με kernel dori κάνω απλα το backup ή πρέπει να κρατήσω και κάτι άλλο 'χειροκίνητα' ?

 

Μονο αυτο ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος μετα απο μια γυρα jellybam 4.3 - Slimbean 4.2.2/4.3, ξαναξυρισα σε neat. Αν δεν ειμουνα εθισμενος σε φλασαρισματα μαλλον θα την κρατουσα για καιρο αυτην.
212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντος μετα απο μια γυρα jellybam 4.3 - Slimbean 4.2.2/4.3, ξαναξυρισα σε neat. Αν δεν ειμουνα εθισμενος σε φλασαρισματα μαλλον θα την κρατουσα για καιρο αυτην.

 

Kαλησπερα επειδη τα link για την neat δεν ανοιγουν ξερουμε που μπορουμε να την βρουμε και να την κατεβασουμε;:D

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα επειδη τα link για την neat δεν ανοιγουν ξερουμε που μπορουμε να την βρουμε και να την κατεβασουμε;:D

 

Υπαρχει η Full και η Lite, που ειναι η οριτζιναλ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1569686

Και υπαρχει και η Superlite, που βασιζεται στην Lite:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2421924

Εγω προτιμω την Lite.

 

Γενικα ο,τι λεμε, με λιγες εξαιρεσεις(π.χ. jellybam) βρισκεται στο xda, στην ενοτητα του galaxy s2

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, εβαλα ξανα την cm χωρις κερνελ χωρις τιποτα, και παλι τα ιδια μου εκανε.

Περασα την 4.0.3, εκανα βαθμονομηση και μετα μεσω οτα περασα την 4.1.2, και το κινητο ειναι μια χαρα τωρα, γυρναει κανονικα χωρις προβλημα.

 

Τι φταιει δεν μπορω να καταλαβω και το κανει αυτο στην cm...μηπως χανει την βαθμονομηση του οταν μπαινει custom ρομ κτλ? Τι πιστευεται οτι φταιει? (τουλαχιστον στο δικο μου κινητο).

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, εβαλα ξανα την cm χωρις κερνελ χωρις τιποτα, και παλι τα ιδια μου εκανε.

Περασα την 4.0.3, εκανα βαθμονομηση και μετα μεσω οτα περασα την 4.1.2, και το κινητο ειναι μια χαρα τωρα, γυρναει κανονικα χωρις προβλημα.

 

Τι φταιει δεν μπορω να καταλαβω και το κανει αυτο στην cm...μηπως χανει την βαθμονομηση του οταν μπαινει custom ρομ κτλ? Τι πιστευεται οτι φταιει? (τουλαχιστον στο δικο μου κινητο).

 

Δεν γίνεται να περάσεις ρομ χωρίς τον κερνελ, μόνο σκέτο κερνελ

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...