Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τον τελευταίο καιρό είμαι σε resurrection(όχι την τελευταία βασισμένη στην leaked) και μόλις αντιλήφθηκα ότι δεν έχει επιλογή για τα μηνύματα για 160 χαρακτήρες η στοκ εφαρμογή. Μπορεί κάνεις να βοηθήσει;
Smile...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τον τελευταίο καιρό είμαι σε resurrection(όχι την τελευταία βασισμένη στην leaked) και μόλις αντιλήφθηκα ότι δεν έχει επιλογή για τα μηνύματα για 160 χαρακτήρες η στοκ εφαρμογή. Μπορεί κάνεις να βοηθήσει;

 

Mήπως κάποια εφαρμογη απο το play ????? go sms ή Handcent SMS

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά αυτή είναι μια λύση. Είπα μήπως υπάρχει επιλογή και δεν την βλέπω. Ξέχασα να πω ότι η rom είναι aopk. Μου αρέσει η στοκ εφαρμογή που είναι μαύρο-μπλε.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα είναι σε φακελο, usb σκέτο το έχει σε μένα, στη δική σου ρομ μπορεί αλλιώς οπότε ψάξε το λίγο. Σε Samsung based rom είσαι?

Επίσης όταν συνδέεις το στικακι σου βγάζει κάποιο μήνυμα στη notification bar του κινητού?

εχω 4.0.4ροοτ,και ο ανταπτορας ειναι συμπαγης σε ενα σωμα χωρις καλωδιο,και οχι δεν βγαζει τιποτα στην μπαρα ειδοπ.επισης στο youtube ειδα ενα βιντεο αλλα στο φακελλο usbstorage βγαινει και ενα μικροτερο εικονιδιο,που δηλωνει οτι περιεχει αρχεια.τελος παντων εγω δεν βλεπω τιποτα.ισως φταιει το ειδος του ανταπτορα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω το πρόβλημα μου γιατί τα μυαλά μου πονάνε.Για GPS έβαλα το mireo don't panic, το έχω γνήσιο όλα καλά στην αρχή με την στοκ ρομ και με τις άλλες πλην aokp roms γιατί δεν το είχα δοκιμάσει, είχα το backup μου και όποτε έκανα φορματ το επανέφερα και όλα μια χαρά.έλα όμως που έσβησα το αντίγραφο και το αντίγραφο με την στοκ ρομ μέσω cmw που είχα κάνει και χτες έγινε το κουλό.φοράω jelly bam Ποια να το βάλω και ενώ το κάνω εγκατάσταση κανονικά το ανοίγω δεν βρίσκει σήμα και με δείχνει κανονικά τα πλαίσια χωρίς όμως τα γράμματα, τίποτα αλλο.έσβησα τα δεδομένα το απεγκατεστησα, το έβαλα πάλι αλλά τίποτα.τι παίζει; να δοκιμάσω να σβήσω και τον φάκελο με τους χάρτες μήπως δεν τους διαβάζει για να το ξανακατεβάσω μπας και στρώσει;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το ΙΜΕΙ σου το διάβασε κανονικά ώστε να σου στείλει τους χάρτες απ'το giniusdrivers, έτσι;

Πιστεύω πως κάτι συμβαίνει με το αρχείο χαρτών που κατεβάζεις απ'τον server. Διέγραψε τα πάντα, τους χάρτες και ότι δεδομένα βρεις που αφορούν το πρόγραμμα και κάνε νεα εγκατάσταση και κατέβασε πάλι απ'το geniusdriver. Πριν κάνεις όλα αυτά, δοκίμασε το gps status & toolbox (απ'το google play) για να δεις αν όντως η συσκευή κλειδώνει δορυφόρους, πρότού ανοίξεις εκ νέου το πρόγραμμα. Μπορεί να μην σου βρίσκει τα πρόσθετα και τις επιλογές αν δεν κλειδώσει έστω και μια φορά το GPS.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Το ΙΜΕΙ σου το διάβασε κανονικά ώστε να σου στείλει τους χάρτες απ'το giniusdrivers, έτσι;

Πιστεύω πως κάτι συμβαίνει με το αρχείο χαρτών που κατεβάζεις απ'τον server. Διέγραψε τα πάντα, τους χάρτες και ότι δεδομένα βρεις που αφορούν το πρόγραμμα και κάνε νεα εγκατάσταση και κατέβασε πάλι απ'το geniusdriver. Πριν κάνεις όλα αυτά, δοκίμασε το gps status & toolbox (απ'το google play) για να δεις αν όντως η συσκευή κλειδώνει δορυφόρους, πρότού ανοίξεις εκ νέου το πρόγραμμα. Μπορεί να μην σου βρίσκει τα πρόσθετα και τις επιλογές αν δεν κλειδώσει έστω και μια φορά το GPS.

 

Όλα καλά, τα έσβησα όλα και έστρωσε

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

εχω 4.0.4ροοτ,και ο ανταπτορας ειναι συμπαγης σε ενα σωμα χωρις καλωδιο,και οχι δεν βγαζει τιποτα στην μπαρα ειδοπ.επισης στο youtube ειδα ενα βιντεο αλλα στο φακελλο usbstorage βγαινει και ενα μικροτερο εικονιδιο,που δηλωνει οτι περιεχει αρχεια.τελος παντων εγω δεν βλεπω τιποτα.ισως φταιει το ειδος του ανταπτορα.

 

Τι ανταπτορα πηρες ακριβώς? Δεν πρέπει να είναι απλα micro usb σε θηλυκό usb πρέπει να είναι ΚΑΙ usb οtg, ώστε να επιτρέψει στο κινητό να αναγνωρίσει στικακια, σκληρούς κλπ

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Τι ανταπτορα πηρες ακριβώς? Δεν πρέπει να είναι απλα micro usb σε θηλυκό usb πρέπει να είναι ΚΑΙ usb οtg, ώστε να επιτρέψει στο κινητό να αναγνωρίσει στικακια, σκληρούς κλπ

ειναι οπως το λες,παρολο που ο πωλητης ειπε οτι κανει την ιδια δουλεια.πρεπει να εχει και ενα καλωδιο μικρο,οπως ειδα στο youtube για να ειναι και otg,η δεν παιζει ρολο αυτο?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ειναι οπως το λες,παρολο που ο πωλητης ειπε οτι κανει την ιδια δουλεια.πρεπει να εχει και ενα καλωδιο μικρο,οπως ειδα στο youtube για να ειναι και otg,η δεν παιζει ρολο αυτο?

 

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=39645

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο πραγμα ειναι, απλα το ενα εχει προέκταση για να μην δημιουργησει προβλημα πιθανον στην θυρα usb του κινητου απο το βαρος.

Σε μενα και τα 2 παιζουν κανονικα στο s3 και παλαιοτερα στο s2 (συνδεοντας flash με fat)

Edited by sothoms
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με προβληματίζει το γεγονός πως το τζαμάκι της πίσω κάμερας είναι στο ίδιο επίπεδο με ολόκληρη την πλάτη του κινητού. Αν κάποιος δεν του φοράει θήκη τότε το τζαμάκι έρχεται σε επαφή με κάθε αντικείμενο που ακουμπάμε πάνω την συσκευή. Οι πιο παλλοί κάτοχοι του s2 έχουν παρατηρήσει γρατζουνιές στην κάμερα???????? Έχει προστασία απο gorilla glass η θα πα΄με ακλαφτοι από καμερα όσοι δεν μας αρέσουν οι θήκες????????????:ninja::ninja::ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με προβληματίζει το γεγονός πως το τζαμάκι της πίσω κάμερας είναι στο ίδιο επίπεδο με ολόκληρη την πλάτη του κινητού. Αν κάποιος δεν του φοράει θήκη τότε το τζαμάκι έρχεται σε επαφή με κάθε αντικείμενο που ακουμπάμε πάνω την συσκευή. Οι πιο παλλοί κάτοχοι του s2 έχουν παρατηρήσει γρατζουνιές στην κάμερα???????? Έχει προστασία απο gorilla glass η θα πα΄με ακλαφτοι από καμερα όσοι δεν μας αρέσουν οι θήκες????????????:ninja::ninja::ninja:

 

Κατ'εμέ είναι το μεγαλύτερο άκυρο που έκανε η Samsung στο S2, εννοείται ότι θέλει ιδιαίτερη προσοχή γιατί το "τζαμάκι" της κάμερας γραντζουνιέται για πλάκα με το παραμικρό που μπορεί να βρεθεί στην επιφάνεια που θα ακουμπήσεις την πλάτη της συσκευής σου.. κι αν γραντζουνιστεί κλάψ'τα Χαράλαμπε, μόνο τις αποτυχημένες προσπάθειές της να εστιάσει να σκεφτείς.. ή τη διαδικασία που χρειάζεται για να το αντικαταστήσεις..

 

Θήκη και πάλι θήκη..;)

 

Προσωπικά με έχει καλύψει και το φαρδύτερο καπάκι της μπαταρίας 2000mah της Samsung που καλύπτει έστω και ελάχιστα το καπάκι της κάμερας στην επαφή της πλάτης με επίπεδη πάντα επιφάνεια.. :)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Κατ'εμέ είναι το μεγαλύτερο άκυρο που έκανε η Samsung στο S2, εννοείται ότι θέλει ιδιαίτερη προσοχή γιατί το "τζαμάκι" της κάμερας γραντζουνιέται για πλάκα με το παραμικρό που μπορεί να βρεθεί στην επιφάνεια που θα ακουμπήσεις την πλάτη της συσκευής σου.. κι αν γραντζουνιστεί κλάψ'τα Χαράλαμπε, μόνο τις αποτυχημένες προσπάθειές της να εστιάσει να σκεφτείς.. ή τη διαδικασία που χρειάζεται για να το αντικαταστήσεις..

 

Θήκη και πάλι θήκη..;)

 

Προσωπικά με έχει καλύψει και το φαρδύτερο καπάκι της μπαταρίας 2000mah της Samsung που καλύπτει έστω και ελάχιστα το καπάκι της κάμερας στην επαφή της πλάτης με επίπεδη πάντα επιφάνεια.. :)

κανενα διαφανο αυτοκολητο σαν ενα screen protector πανω στο τζαμακι της καμερας δεν θα εκανε δουλεια?

Nokia 3210->t68i->Nokia 3410->Nokia 6510->Nokia 8850->Sharp GX20->Sharp GX30i->Sharp V703->Nokia N80->Nokia 6110 Navigator->Nokia 6210 Navigator->Nokia N85->Nokia N97->Nokia 6710 Navigator->Nokia N86->iphone 3G 16GB->iphone 3GS 16GB->HTC Desire->HTC Desire HD->Iphone 4 32GB->HTC Trophy 7->Galaxy S->Nexus S->Iphone 4s 16GB->Galaxy S2->Nexus 5 32GB-> Galaxy s6 edge Gold
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ο λογος να μην του φορας θηκη? Και αν (χτυπα ξυλο) σου γλιστρησει και πεσει κατω? Τοτε θα σκεφτεσαι το τζαμακι της καμερας?? Υπαρχουν πολύ ωραιες θηκες.. μην το αφηνεις απροστατευτο.. ;) Προσωπικα τρελενομαι οταν το βγαζω απο τη θηκη για να του αλλαξω ζελατινα, και βλεπω πως ειναι καινουριο.. τρελενομαι!.. Γιατι να χαθει αυτό? ?
Link to comment
Share on other sites

κανενα διαφανο αυτοκολητο σαν ενα screen protector πανω στο τζαμακι της καμερας δεν θα εκανε δουλεια?

 

Δεν έχω κάτι υπόψιν αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα υπάρχει πρόβλημα στην ποιότητα των φωτογραφιών, ίσως να κάνω και λάθος όμως και σίγουρα δεν είναι δύσκολο να το δοκιμάσει κάποιος..

 

Όπως είπε κι ο Γιάννης όμως, καλύτερα θήκη να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο από κάθε άποψη.:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Ναι Ποια θήκη όμως; εννοώ να έχει εκείνο το εξογκώματακι να μην βρίσκει η κάμερα.με το bumper βέβαια δεν ακουμπάει
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ πως υπάρχουν ςραίες και φθηνές θήκες, Πρωσοπικά πηρα μια πολυ γυαλιστερή μαύρη που του ταιριάζει πολύ μόλις με 1.20 ευρώ. Αλλά ρε ****το αλλιώς είναι χωρίς θήκη, πιο ψαρωτικό. -1 για το κατασκευαστικό λάθος του κατα τα άλλα πολύ καλού S2
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα

 

έχω ένα SII από T MOBILE έχω κάνει root και μέχρι εδώ όλα καλά άλλα για κάποιο λόγο δεν με αφήνει να περάσω custom rom το μήνυμα που βγάζει είναι unable Verification signature και μου το βγάζει σε όλες όσες έχω προσπαθήσει να βάλω

 

κάποια βοήθεια αν είναι δυνατόν

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα

 

έχω ένα SII από T MOBILE έχω κάνει root και μέχρι εδώ όλα καλά άλλα για κάποιο λόγο δεν με αφήνει να περάσω custom rom το μήνυμα που βγάζει είναι unable Verification signature και μου το βγάζει σε όλες όσες έχω προσπαθήσει να βάλω

 

κάποια βοήθεια αν είναι δυνατόν

 

ευχαριστώ

 

Αν έχεις σίγουρα εχεις περάσει το cwm , τότε όταν μπαίνεις σε recovery mode πρέπει να εχει επιλογή να βαλεις στο off το signature verification .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω ενα πολυ περιεργο προβλημα. Εχω περασει την 4.1.2 της samsung, ξερετε, την test που κυκλοφορησε σχεδον 20 μερες τωρα. Ειχα πολλα παραπονα απ'αυτη. πολλα κολληματα, τοσο στο scrolling των οθονων, οσο και στο ανοιγμα των εφαρμογων, ακομα και μεσα σε παιχνιδια. Σαν να μην ειχε πατησει καλα ενα πραγμα, παρολο που ειχα κανει factory reset, τοσο πριν, οσο και μετα. Ακομα και format στον αποθηκευτικο χωρο ειχα κανει, ωστε να σβηστουν τα παντα απο παλίοτερες rom. Δεν την ξαναπερασα γιατι φανταστηκα και φανταζομαι οτι δεν αργει η επισημη 4.1.2, οποτε θα το κανω μια και καλη.

Anyway, απο χθες το βραδυ και με δικη της πρωτοβουλια μου σβηνει εφαρμογες απο τους φακελους που εχω φτιαξει στην αρχικη οθονη. Στην ουσια δε σβηνει τις εφαρμογες αφου υπαρχουν στο κανονικο μενου και τρεχουν normal, σβηνει τις συντομευσεις τους που μπαινουν στους φακελους. Ακομα κ αν τις ξαναβαλω στους φακελους μου ομως, τις σβηνει παλι. Το περιεργο ειναι οτι απο χθες το βραδυ που ξεκινησε αυτο το φαινομενο, εξαφανιστηκαν ολα τα κολληματα και η rom πεταει! Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι διαολο (sic) συμβαινει;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Εχω ενα πολυ περιεργο προβλημα. Εχω περασει την 4.1.2 της samsung, ξερετε, την test που κυκλοφορησε σχεδον 20 μερες τωρα. Ειχα πολλα παραπονα απ'αυτη. πολλα κολληματα, τοσο στο scrolling των οθονων, οσο και στο ανοιγμα των εφαρμογων, ακομα και μεσα σε παιχνιδια. Σαν να μην ειχε πατησει καλα ενα πραγμα, παρολο που ειχα κανει factory reset, τοσο πριν, οσο και μετα. Ακομα και format στον αποθηκευτικο χωρο ειχα κανει, ωστε να σβηστουν τα παντα απο παλίοτερες rom. Δεν την ξαναπερασα γιατι φανταστηκα και φανταζομαι οτι δεν αργει η επισημη 4.1.2, οποτε θα το κανω μια και καλη.

Anyway, απο χθες το βραδυ και με δικη της πρωτοβουλια μου σβηνει εφαρμογες απο τους φακελους που εχω φτιαξει στην αρχικη οθονη. Στην ουσια δε σβηνει τις εφαρμογες αφου υπαρχουν στο κανονικο μενου και τρεχουν normal, σβηνει τις συντομευσεις τους που μπαινουν στους φακελους. Ακομα κ αν τις ξαναβαλω στους φακελους μου ομως, τις σβηνει παλι. Το περιεργο ειναι οτι απο χθες το βραδυ που ξεκινησε αυτο το φαινομενο, εξαφανιστηκαν ολα τα κολληματα και η rom πεταει! Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι διαολο (sic) συμβαινει;;;

 

Σβήσε τα δεδομένα του twlauncher μέσα από τη διαχείριση εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε τα δεδομένα του twlauncher μέσα από τη διαχείριση εφαρμογών

 

Ναι αλλα αν ειναι να επανελθουν σωστα οι φακελοι και μαζι τους να επανελθουν και τα κολληματα, οχι, ευχαριστω, δε θα παρω! :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα αν ειναι να επανελθουν σωστα οι φακελοι και μαζι τους να επανελθουν και τα κολληματα, οχι, ευχαριστω, δε θα παρω! :p :p :p

 

Δε θα επανέλθουν οι φάκελοι.Ίσα ίσα θα διαγραφούν και θα πρέπει να τους ξαναδημιουργήσεις.

Αλλά μάλλον εκεί είναι και το πρόβλημα σου.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα επανέλθουν οι φάκελοι.Ίσα ίσα θα διαγραφούν και θα πρέπει να τους ξαναδημιουργήσεις.

Αλλά μάλλον εκεί είναι και το πρόβλημα σου.

 

Οκ. εκανα εκκαθαριση δεδομενων οπως ειπες, εστησα ξανα ολες τις οθονες απ'την αρχη και περιμενω! Προς το παρον δε φαινεται να κολλαει! Ιδωμεν! Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...