Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να λοιπόν κάτι που δεν ήξερα κι είναι κι ένας βασικότατος λόγος να παραμείνω στην LPY.. και δεν αντιμετωπίζω το παραμικρό πρόβλημα με δαύτην! Απλά καμμιά φορά βαριέσαι τα ίδια και τα ίδια, και τα απροβλημάτιστα βέβαια. Γιατί τα "προβληματικά" σε απασχολούν όσο νά'ναι..:lol:

 

Κι ήρθα φορτσάτος για customιά να ξέρεις..!:p

 

Κάτσε ρε παιδί μου.. να το συζητήσουμε.. :p Κοίταξε, για την SD σου λέω τι γνωρίζω εγώ.. δεν έχω δοκιμάσει για να σου το πω 100%. Εδώ γράφει τα known issues της Cyanogen 10.1 και βλέπω πως δεν γράφει κάτι.. κάτσε να μας πει και ο vrwmiaris που ίσως έχει sd..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτσε ρε παιδί μου.. να το συζητήσουμε.. :p Κοίταξε, για την SD σου λέω τι γνωρίζω εγώ.. δεν έχω δοκιμάσει για να σου το πω 100%. Εδώ γράφει τα known issues της Cyanogen 10.1 και βλέπω πως δεν γράφει κάτι.. κάτσε να μας πει και ο vrwmiaris που ίσως έχει sd..

 

Α μάλιστα, αρκετά ενδιαφέρον και το λινκ. Περιμένουμε Βρωμιάρη λοιπόν!:)

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα, αρκετά ενδιαφέρον και το λινκ. Περιμένουμε Βρωμιάρη λοιπόν!:)

 

Κάτσε να δούμε ναι.. Κοίταξε, χωρίς να θέλω να επηρεάσω κανέναν, το κινητό πάει σφαίρα.. Ίσως να μου φαίνεται επειδή είχα και την Jelly Bean. :happy:

 

Και ένα πρόχειρο βιντεάκι με την Cyanogen

.. Δείχνει και την εγκατάσταση. Το κινητό ανοίγει με Cyanogen γύρο στα 2:22..
Link to comment
Share on other sites

Ήρθα παίδες, αυτό για την εξωτερική δεν το κατάλαβα, αν εννοείτε το να την διαβάζει δεν έχει κανένα πρόβλημα. Έχω την 32 class 10 και όλα μια χαρά. Μάκη έχει λυμένο το πρόβλημα με τον exynos και ο κερνελ και η ρομ. Περνά την άφοβα θα απογειωθεί το κινητό. Το σύγκρινα μς το νεξους σήμερα και έπαθε πλάκα ο φίλος με το πως δουλεύει

 

Edit: το Σπίριτ δουλεύει, το είχα κάνει επαναφορά με το TT γι αυτό δεν δουλεύε με αυτό που με ανέβασε ο giov δουλεύει. Ευχαριστώ φίλος

Edited by vrwmiaris
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

με αυτα που διαβαζω μπαινω σε πειρασμο για φλασαρισμα,ομως χρεισημοποιω πολυ το ραδιο.υπαρχει εφαρμογη ραδιοφωνου,που να μην χρειαζεται ιντερνετ για ενσωματωση στην ρομ? Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ήρθα παίδες, αυτό για την εξωτερική δεν το κατάλαβα, αν εννοείτε το να την διαβάζει δεν έχει κανένα πρόβλημα. Έχω την 32 class 10 και όλα μια χαρά. Μάκη έχει λυμένο το πρόβλημα με τον exynos και ο κερνελ και η ρομ. Περνά την άφοβα θα απογειωθεί το κινητό. Το σύγκρινα μς το νεξους σήμερα και έπαθε πλάκα ο φίλος με το πως δουλεύει

 

Όλα καλά αλλά μ'αυτά εδώ;

 

Έχει πρόβλημα με τον ήχο; Με τη μεταφορά αρχείων μέσω usb; Τα εφέ της κάμερας (αν και δεν τα χρησιμοποιώ και ποτέ..);

Ραδιόφωνο και σύνδεση με την τηλεόραση δεν με απασχολεί ιδιαίτερα..:p

Link to comment
Share on other sites

Μάκη εμείς φοράμε την Ρομ του mcm είναι βασισμένη στην 10.1, ίδια αλλά με διάφορα αλλά επάνω. Όλα δουλεύουν μια χαρά
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω...έχει βγει επίσημη 4.0.4 για το κινητό μας? Και αν ναι, και την κατεβάσω μέσω wifi, τι θετικές διαφορές θα δω μέχρι να έρθει η Jelly Bean? (ελπίζω να μην σβήνει τίποτα η αναβάθμιση ε?) Ευχαριστώ θερμά!
Link to comment
Share on other sites

Λέω να κάνω και εγώ μια δοκιμή με την CM 10.1 γιατί είμαι εδώ και μέρες με την leaked JB και δεν την παλεύω άλλο... 2 φορές την ημέρα φόρτισμα... κάποιος που ξέρει, να κατεβάσω την πιο πρόσφατη απο εδώ http://www.get.cm/?device=i9100 ? Ή κάποια λίγο παλιότερη?
Link to comment
Share on other sites

Λέω να κάνω και εγώ μια δοκιμή με την CM 10.1 γιατί είμαι εδώ και μέρες με την leaked JB και δεν την παλεύω άλλο... 2 φορές την ημέρα φόρτισμα... κάποιος που ξέρει, να κατεβάσω την πιο πρόσφατη απο εδώ http://www.get.cm/?device=i9100 ? Ή κάποια λίγο παλιότερη?

 

Αυτές που κοιτάς είναι καθαρές Cyanogen. Εμείς βαλαμε μια εκδοση, ελαφρώς πειραγμενη.. ;) Αν σε ενδιαφέρει, πάτησε στην υπογραφή μου και θα μεταφερθεί στο thread..

Link to comment
Share on other sites

Αυτές που κοιτάς είναι καθαρές Cyanogen. Εμείς βαλαμε μια εκδοση, ελαφρώς πειραγμενη.. ;) Αν σε ενδιαφέρει, πάτησε στην υπογραφή μου και θα μεταφερθεί στο thread..

 

Εκει μπερδευομαι τωρα εγω..:p

 

Ποιον kernel θα περασω; Τον εχει μεσα η rom η να ψαξω για siyah καλυτερα; Τα gapps βρισκονται μεσα στο νημα;:O

Link to comment
Share on other sites

Εκει μπερδευομαι τωρα εγω..:p

 

Ποιον kernel θα περασω; Τον εχει μεσα η rom η να ψαξω για siyah καλυτερα; Τα gapps βρισκονται μεσα στο νημα;:O

 

Τα gapps υπάρχουν μέσα σε ξεχωριστό αρχείο. Εγώ δεν ξέρω πως γίνεται η εγκατάσταση. Γίνεται σαν την νορμάλ CM10.1? Ή γίνεται αλλιώς? (σαν update της απλης ίσως?) Πρέπει να έχω δηλαδή ήδη την CM ή να έχω μια απλή 4.0.4 ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κατεβάζεις την Ρομ, τα γκαπς και τον κερνελ αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις τον Σιγιά. Μπαίνεις σε ρεκοβερι κάνεις φορμάτ σύστεμ και τα γουαιπς τα κλασικά, φλάσαρεις την Ρομ τα γκαπς και τον κερνελ και είσαι κούκλος. Προσέξτε είναι ζιπ τα αρχεία δεν θέλει Οντίν, ούτε θα γράψει ο μετρητής αν φοβάστε. Ότι άλλο θέλετε εδώ είμαστε
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον..

1. Αυτά που βασικά χρειαζόμαστε είναι η rom και τα gapps.

2. Μαζί με την rom εγκαθίσταται και ο kernel. Υπαρχουν όμως και άλλοι δυο του siyah για οποίον θέλει.

3. Για να κάνουμε εγκατάσταση, πρεπει να είμαστε root, ώστε να μπορούμε να κάνουμε "install from sd".

4. Περνάμε πρωτα την rom και μετα τα gapps. Προσωπικά εκανα όλα τα wipes και την πέρασα.

5. Τέλος, όσοι είναι σε Omega 4.1.2 η σε leaked 4.1.2 rooted, θα πρεπει πρωτα να περάσουν μια 4.0.4 rom, διότι ο kernel Philz δεν αφήνει την εγκατάσταση της rom και καταλήγει σε aborted..

 

Απο την υπογραφή μου, πηγαίνετε στο πρωτο post και πατάτε στο πρωτο link που δίνει..

Αυτά... ;)

Edited by Giov87
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία. Το αρχειάκι όμως cm-installer-v1.13_signed.zip τί ακριβώς είναι? Γιατί δεν το αναφέρεται στα βήματα καθόλου και αυτό ειναι που με μπερδέυει.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία. Το αρχειάκι όμως cm-installer-v1.13_signed.zip τί ακριβώς είναι? Γιατί δεν το αναφέρεται στα βήματα καθόλου και αυτό ειναι που με μπερδέυει.

 

Δεν το αναφέρει κανένας για εγκατάσταση, ενω ουτε στην σελιδα της Cyanogen υπάρχει κάτι τέτοιο στον οδηγό..

Link to comment
Share on other sites

Δεν το αναφέρει κανένας για εγκατάσταση, ενω ουτε στην σελιδα της Cyanogen υπάρχει κάτι τέτοιο στον οδηγό..

 

Υπάρχει εδώ http://sourceforge.net/projects/cm10i9100vsync/files/cm-10.1/ όμως για αυτό ρωτάω.. Μάλλον θα είναι άχριστο τελικά..

Link to comment
Share on other sites

Είναι για να σε κατεβάζει τα updates μόνο του αλλά δεν δουλεύει καλά στο. βγήκε και 19 με τριπλό μπαφερ[βούτυρο)...
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εδώ http://sourceforge.net/projects/cm10i9100vsync/files/cm-10.1/ όμως για αυτό ρωτάω.. Μάλλον θα είναι άχριστο τελικά..

 

Αυτό σου εξηγω.. Πως στο thread της rom δεν το έχει κανει κανένας εγκατάσταση.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό σου εξηγω.. Πως στο thread της rom δεν το έχει κανει κανένας εγκατάσταση.. ;)

 

Μην είσαι τόσο σίγουρος....:p την περάσατε τι έγινε;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Με ψηνεται και μενα να την περασω αν και μου αρεσει πολυ η sensation.

Δεν ξερω τι να κανω...Με siyah v5 την εχει δοκιμασει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές είχα δοκιμάσει cyanogen στο παρελθόν καμία δεν δεχόταν το swype το οποίο είναι must για μένα....

Να υποθέσω το ίδιο ισχύει και τώρα; :confused:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Εχω τρελο διλλημα απ'το πρωι αλλα λεω τελικα να περιμενω λιγο ακομα για τη cyanogen.. πιστευω οτι θα διορθωθουν καποια προβληματακια που πιθανον υπαρχουν σ'αυτην την πρωτη εκδοση και στο τελος θα γινει η rom που δυσκολα θα αποχωριστει καποιος για να παει στην official 4.1.2, τοτε νομιζω θα ειναι και η πιο καταλληλη στιγμη. Δυσκολευομαι πολυ να ξεκινησω και τα διαδικαστικα του CFroot, του triangle away και τα λοιπα και τα λοιπα..:o
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...