Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε εμενα παντως δεν συνεβει αυτο...με Omega 9 ειμαι και ακομα δεν εχω δει καπου κατι τετοιο ουτε στο asphalt
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:p

 

κοίτα στην αρχή και εγώ έτσι έλεγα.... αλλά μετά έπαιξα το Asphalt 6 HD της Gameloft και είδα τον γαλαξία να ιδρώνει και να έχει μικροσπασιματάκια στην εικόνα.... σαν να λαχάνιαζε να τα βγάλει πέρα

 

Έλα! Σοβαρά? Εδώ με βρίσκεις αδιάβαστο δεν έχω παίξει ακόμα κάνα σοβαρό παιχνίδι... παίζω στο ipad2 Asphalt και Real Racing... κάποιο από τα παιδιά θα σου πει μια σοβαρή λύση...πω πω ίδρωσε ο Γαλαξίας!!!:p

 

Έχει θέμα το AspaltHD δεν κάνει scale η GPU μένει κολλημένη στα 167mhz (έχει βγάλει fix ο tegrak@xda) ;)

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγω έχω δει σπασιματα σε games. Εκτός αυτου, αν υπάρχουν περισσότερο έχουν να κάνουν με την GPU παρα με το overclocking.

Ένα πας περίπτωση αν θέλει κάποιος να κάνει overclocking θα πρέπει να φλασαρει καποιο custom kernel που να δέχεται. Ένας απ αυτούς ειναι ο Sayah.

Χρειαζεται και η εφαρμογη Set SPU.

Έχω δοκιμασει μεχρι 1600MHz χωρις προβληματα.

Οποίος το επιχειρήσει, θα πρέπει να χρησιμοποιήσει τα profiles ώστε να προσαρμόσει το ρολόι της CPU στις εκάστοτε ανάγκες του και έτσι να επιτύχει οικονομία.

Για παράδειγμα όταν ειναι κλειστή η οθόνη μπορείς να το βάλεις 800max-200min

Όταν η θερμοκρασία ξεπεράσει πχ τους 44c να πέφτει στους 1000 η 1200 max.

Με ρύθμιση στο 1400-200 και με κλειστή οθόνη στο 800-200 είχα κατανάλωση σε 7 ωρες sleep mode μόνο 1% .

 

@Ευθύμη

Χθες το απόγευμα δοκίμασα κι εγω χωρις data αφου προηγουμένως είχα κάνει update.

Όντως άργησε να κλειδώσει αλλα τελικά κλείδωσε μετα απο 3-4 λεπτά ένα κινήσει και δούλεψε κανονικά. Σήμερα το πρωί το δοκίμασα πάλι στον κήπο μου. Έκανε ακριβώς 2 λεπτα.

Ειναι εμφανές οτι χρειαζεται data για να δουλέψει τέλεια.

Έχω παρατηρησει ανάλογες συμπεριφορές σε πολλές συσκευές στο παρελθόν αλλα μονο όταν είχα πολυ καιρο να το ανοίξω η το άνοιγα μετα απο αεροπορικό ταξίδι.

 

Θα πρέπει να αναφέρω οτι τα data ειναι τόσο λίγα, μιλάμε για κάποια bites που και με κάρτα χωρις χρήματα κατεβαίνουν. Μου έχει συμβεί πολλές φορε όταν επιστρέφω στην Ελλάδα όπου χρησιμοποιω κάρτα να μην έχει χρήματα και όμως εφόσον έχω ανοικτα τα data, το gps κάνει την δουλεια του.

Νομίζω οτι θα πρέπει να βρεις καποιο τροπο με την εταιρεία σου τουλάχιστον να το χρησιμοποιείς με κλειστό το 3G αλλα τα data ανοικτα. Οι ειδοποιησεις που τυχόν λαμβάνεις απο mail η twitter δεν καταναλώνουν επίσης.

Φρόντισε μόνο να βάλεις τον καιρο στο manual και οποία αλλη εφαρμογη κάνει αυτόματο συγχρονισμο μπορείς να ορισεις να γίνεται μόνο μέσω wifi.

 

EDIT

Δεν είχα δει το μήνυμα του Βασίλη που επιβεβαιώνει οτι ειναι θέμα GPU και ευθύνεται η εφαρμογη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγω έχω δει σπασιματα σε games. Εκτός αυτου, αν υπάρχουν περισσότερο έχουν να κάνουν με την GPU παρα με το overclocking.

Ένα πας περίπτωση αν θέλει κάποιος να κάνει overclocking θα πρέπει να φλασαρει καποιο custom kernel που να δέχεται. Ένας απ αυτούς ειναι ο Sayah.

Χρειαζεται και η εφαρμογη Set SPU.

Έχω δοκιμασει μεχρι 1600MHz χωρις προβληματα.

Οποίος το επιχειρήσει, θα πρέπει να χρησιμοποιήσει τα profiles ώστε να προσαρμόσει το ρολόι της CPU στις εκάστοτε ανάγκες του και έτσι να επιτύχει οικονομία.

Για παράδειγμα όταν ειναι κλειστή η οθόνη μπορείς να το βάλεις 800max-200min

Όταν η θερμοκρασία ξεπεράσει πχ τους 44c να πέφτει στους 1000 η 1200 max.

Με ρύθμιση στο 1400-200 και με κλειστή οθόνη στο 800-200 είχα κατανάλωση σε 7 ωρες sleep mode μόνο 1% .

 

@Ευθύμη

Χθες το απόγευμα δοκίμασα κι εγω χωρις data αφου προηγουμένως είχα κάνει update.

Όντως άργησε να κλειδώσει αλλα τελικά κλείδωσε μετα απο 3-4 λεπτά ένα κινήσει και δούλεψε κανονικά. Σήμερα το πρωί το δοκίμασα πάλι στον κήπο μου. Έκανε ακριβώς 2 λεπτα.

Ειναι εμφανές οτι χρειαζεται data για να δουλέψει τέλεια.

Έχω παρατηρησει ανάλογες συμπεριφορές σε πολλές συσκευές στο παρελθόν αλλα μονο όταν είχα πολυ καιρο να το ανοίξω η το άνοιγα μετα απο αεροπορικό ταξίδι.

 

Θα πρέπει να αναφέρω οτι τα data ειναι τόσο λίγα, μιλάμε για κάποια bites που και με κάρτα χωρις χρήματα κατεβαίνουν. Μου έχει συμβεί πολλές φορε όταν επιστρέφω στην Ελλάδα όπου χρησιμοποιω κάρτα να μην έχει χρήματα και όμως εφόσον έχω ανοικτα τα data, το gps κάνει την δουλεια του.

Νομίζω οτι θα πρέπει να βρεις καποιο τροπο με την εταιρεία σου τουλάχιστον να το χρησιμοποιείς με κλειστό το 3G αλλα τα data ανοικτα. Οι ειδοποιησεις που τυχόν λαμβάνεις απο mail η twitter δεν καταναλώνουν επίσης.

Φρόντισε μόνο να βάλεις τον καιρο στο manual και οποία αλλη εφαρμογη κάνει αυτόματο συγχρονισμο μπορείς να ορισεις να γίνεται μόνο μέσω wifi.

 

EDIT

Δεν είχα δει το μήνυμα του Βασίλη που επιβεβαιώνει οτι ειναι θέμα GPU και ευθύνεται η εφαρμογη.

 

Κώστα μου σ' ευχαριστώ πολύ κι εσένα για τις παρατηρήσεις και τις προσωπικές εμπειρίες... Θα προσπαθήσω να κάνω καμιά προκοπή το απόγευμα να δούμε τι θα γίνει τελικά. Πάντως το φιλοσόφησα το θέμα αρκετά και νομίζω ότι ο Γαλαξίας όφειλε να έχει ένα ψεγάδι... έτσι για να το αγαπήσω περισσότερο αυτό το κινητό!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω ένα προβλημα εδώ και 1 εβδομάδα περίπου. Το κινητό στο άσχετο και χωρίς κανέναν λόγο κάνει reboot και διάφορα games που έχω κρασάρουν κάθε όποτε γουστάρουν. Είναι root η συσκευή αλλα σε χωρίς κάποιον custom kernel η κάποια rom.Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο. Και η μπαταρία αδειάζει πολύ γρήγορα χωρίς κάποια ιδιαίτερη χρήση της συσκευής.Ποίο είναι το πρόβλημα??

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας. Εχω ένα προβλημα εδώ και 1 εβδομάδα περίπου. Το κινητό στο άσχετο και χωρίς κανέναν λόγο κάνει reboot και διάφορα games που έχω κρασάρουν κάθε όποτε γουστάρουν. Είναι root η συσκευή αλλα σε χωρίς κάποιον custom kernel η κάποια rom.Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο. Και η μπαταρία αδειάζει πολύ γρήγορα χωρίς κάποια ιδιαίτερη χρήση της συσκευής.Ποίο είναι το πρόβλημα??

 

Κάτι δημιουργεί conflict στη συσκευή σου. Μάλλον δεν τη γλυτώνεις την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Εχω ένα προβλημα εδώ και 1 εβδομάδα περίπου. Το κινητό στο άσχετο και χωρίς κανέναν λόγο κάνει reboot και διάφορα games που έχω κρασάρουν κάθε όποτε γουστάρουν. Είναι root η συσκευή αλλα σε χωρίς κάποιον custom kernel η κάποια rom.Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο. Και η μπαταρία αδειάζει πολύ γρήγορα χωρίς κάποια ιδιαίτερη χρήση της συσκευής.Ποίο είναι το πρόβλημα??

Ποια rom έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο δλδ οτι το γρηγορότερο lock των δορυφόρων δέν έχει να κάνει με τα διάφορες εφαρμογές των gps?

Εμένα γιατί με navigon + ndrive ακομα κ με ανοιχτά data στον ίδιο εξωτερικό χώρο κάνουν πάνω απο 2 λεπτά να κλειδώσουν κ σήμερα που έβαλα το aura ακόμα κ με κλειστά data κλείδωσε σε 5" ????

Ας απαντήσει κάποιος γνώστης άν είναι τυχαίο κ άν όχι τουλάχιστον να ξέρουμε κατα προσέγγιση τους λόγους που αργεί το lock.....

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει και ο φιλος παραπανω παιζει και αυτο. Στην δικια μου περιπτωση εγκατεστησα το iGO και δουλευε ρολοι το απογευμα. Κλειδωνε σε 5-10sec και γενικα δεν εχασε σημα οπου και να ειχα το τηλεφωνο μεσα στο αυτοκινητο. Επισης εκανα την διαδικασια που μου ειπε ο Βασιλης και βλεπει μια χαρα τωρα δορυφορους απο το GPS Test...τι να πω ρε παιδια...μπορει να ειναι και συνδυασμος εφαρμογης και τσιπ GPS

 

Αχιλλεα να σ' ευχαριστησω για το iGO!!!

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είχε κάποιος προβλημα με drain στην 9?από τότε που την έβαλα το σύστημα android είναι μόνιμα στο 20-25 % και δεν μου το αφήνει να μπει σε deep sleep..το έχει αντιμετωπίσει κανένας?
Link to comment
Share on other sites

είχε κάποιος προβλημα με drain στην 9?από τότε που την έβαλα το σύστημα android είναι μόνιμα στο 20-25 % και δεν μου το αφήνει να μπει σε deep sleep..το έχει αντιμετωπίσει κανένας?

 

Με τί kernel την δουλεύεις την 9.0?

Προσωπικά με cfroot πάντως δέν έχω τέτοιο θέμα κ sleep mode μπαίνει κανονικά πλήν της φόρτισης που σε καμία συσκευή δέν κοιμάται πλήρως ενώ φορτίζεται..

Το drain έχει να κάνει με το ποσοστό του συστήματος android ή του λειτουργικού συστήματος android?

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Με τί kernel την δουλεύεις την 9.0?

Προσωπικά με cfroot πάντως δέν έχω τέτοιο θέμα κ sleep mode μπαίνει κανονικά πλήν της φόρτισης που σε καμία συσκευή δέν κοιμάται πλήρως ενώ φορτίζεται..

Το drain έχει να κάνει με το ποσοστό του συστήματος android ή του λειτουργικού συστήματος android?

 

ουάου...αυτό θα πει αυτονομία....έχω δοκιμάσει όλους του kernel που κυκλοφορούν..κάποια εφαρμογή μου κάνει την ζημια..το better battery δεν εντοπίζει τίποτα πάντως..

ποσο % χάνεις ανά ώρα με όλα κλειστά και το kin σου σε sleep?

Link to comment
Share on other sites

Οπως λεει και ο φιλος παραπανω παιζει και αυτο. Στην δικια μου περιπτωση εγκατεστησα το iGO και δουλευε ρολοι το απογευμα. Κλειδωνε σε 5-10sec και γενικα δεν εχασε σημα οπου και να ειχα το τηλεφωνο μεσα στο αυτοκινητο. Επισης εκανα την διαδικασια που μου ειπε ο Βασιλης και βλεπει μια χαρα τωρα δορυφορους απο το GPS Test...τι να πω ρε παιδια...μπορει να ειναι και συνδυασμος εφαρμογης και τσιπ GPS

 

Αχιλλεα να σ' ευχαριστησω για το iGO!!!

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

To igo με data ανοιχτά κλειδώνει αμέσως ενώ χωρίς data σε άλλη περιοχή χρειάστηκε περίπου ένα λεπτό. Πάντως αν χρησιμοποιήσεις πρώτα το gps test, μόλις κλειδώσει, είσαι έτοιμος να ανοίξεις το igo. Χαίρομαι που σου δούλεψε καλά αλλά τώρα πρέπει να βρούμε κάτι άλλο για αρνητικό για να το αγαπήσεις! :lol: :lol: :lol:

Πάντως διαχρονικά η samsung έχει ένα θεματάκι με το gps.

Link to comment
Share on other sites

ουάου...αυτό θα πει αυτονομία....έχω δοκιμάσει όλους του kernel που κυκλοφορούν..κάποια εφαρμογή μου κάνει την ζημια..το better battery δεν εντοπίζει τίποτα πάντως..

ποσο % χάνεις ανά ώρα με όλα κλειστά και το kin σου σε sleep?

 

Φίλε μου ανα ώρα δέν μπορώ να σου πώ με ακρίβια καθώς δέν μπορώ να κάνω υποδιαίρεση του 1%.

Που σημαίνει οτι ανα ώρα δέν χάνω καθόλου ποσοστό ακόμα κ με όλα ανοιχτά (gps/wifi/data/bt) πάντα stand by....

Στην διάρκεια της νύχτας χάνω 3-4% περίπου με όλα κλειστά ή κ κανα wifi on που πάντα το ξεχνάω,κάπου στις 7-8 ώρες δλδ....

 

Ολα αυτά με battery callibration κ 3-4 πλήρως φορτίσεις/ξεφορτίσεις σε κάθε αλλαγή rom.Κανόνας μετά απο αυτά που έχω διαβάσει κ έχω βγάλει τα συμπεράσματα μου...

Edited by paris_rx8
Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο δλδ οτι το γρηγορότερο lock των δορυφόρων δέν έχει να κάνει με τα διάφορες εφαρμογές των gps?

Εμένα γιατί με navigon + ndrive ακομα κ με ανοιχτά data στον ίδιο εξωτερικό χώρο κάνουν πάνω απο 2 λεπτά να κλειδώσουν κ σήμερα που έβαλα το aura ακόμα κ με κλειστά data κλείδωσε σε 5" ????

Ας απαντήσει κάποιος γνώστης άν είναι τυχαίο κ άν όχι τουλάχιστον να ξέρουμε κατα προσέγγιση τους λόγους που αργεί το lock.....

 

Οπως λεει και ο φιλος παραπανω παιζει και αυτο. Στην δικια μου περιπτωση εγκατεστησα το iGO και δουλευε ρολοι το απογευμα. Κλειδωνε σε 5-10sec και γενικα δεν εχασε σημα οπου και να ειχα το τηλεφωνο μεσα στο αυτοκινητο. Επισης εκανα την διαδικασια που μου ειπε ο Βασιλης και βλεπει μια χαρα τωρα δορυφορους απο το GPS Test...τι να πω ρε παιδια...μπορει να ειναι και συνδυασμος εφαρμογης και τσιπ GPS

 

Αχιλλεα να σ' ευχαριστησω για το iGO!!!

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

 

To igo με data ανοιχτά κλειδώνει αμέσως ενώ χωρίς data σε άλλη περιοχή χρειάστηκε περίπου ένα λεπτό. Πάντως αν χρησιμοποιήσεις πρώτα το gps test, μόλις κλειδώσει, είσαι έτοιμος να ανοίξεις το igo. Χαίρομαι που σου δούλεψε καλά αλλά τώρα πρέπει να βρούμε κάτι άλλο για αρνητικό για να το αγαπήσεις! :lol: :lol: :lol:

Πάντως διαχρονικά η samsung έχει ένα θεματάκι με το gps.

 

Κανονικά δεν θα πρέπει να έχει διαφορά από εφαρμογή σε εφαρμογή. Στην πράξη έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις εφαρμογές, και υπάρχουν διαφορές μικρές στην δική μου συσκευή (~30sec). Αλλά μου έχει τύχει όντως να μην μπορώ να lockaro με Sygic ας πούμε και με iGo να lockaro ... (στο SGS1 αυτό).

 

Χαίρομαι που με τον ένα η άλλο τρόπο δούλεψαν τα gps σας, το είχα πάρει πατριωτικά το θέμα :cool:

 

Πάντως και εγώ σε iGO έχω κατασταλάξει (ήξερα ήδη ότι σαν εφαρμογή είναι εκπληκτική και τρομερά παραμετροποίησιμη από τους χάρτες και τα custom poi μέχρι τις φωνές και τις ειδοποιήσεις και στα πόσα μέτρα να σου βγάζει τα sign, γιατί το έχω χρόνια στο pna μου) σε συνδυασμό με Navteq maps δεν υπάρχει ούτε δρομάκι που να μην βρίσκω εύκολα και γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

Καμία καλή και σταθερή miui rom έχετε δοκιμάσει;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Εγώ έχω δοκιμάσει τις εξής που είναι και πολύ σταθερές και έχουν και Ελληνικά.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1307266

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1352386

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους! Δυστυχώς με το GPS έχω θέμα! Δεν μου κάνει lock στο σήμα καθόλου ακόμα και όταν το έχω πάνω στο ταμπλό του αυτοκινήτου ή και πεζός... χθες στο μπαλκόνι μου μια χαρά έπαιξε και 2-3 φορές που το δοκίμασα lock-αρε χωρίς να καθυστερήσει και νόμισα ότι λύθηκε το πρόβλημα... στο αυτοκίνητο μάταια όσο κι αν προσπάθησα σήμερα και επίσης ούτε πεζός μου έκανε lock... η οθόνη που μου βγάζει είναι αυτή που επισύναψα... Πραγματικά δεν θέλω να σας κουράζω αλλά νοιώθω τόσο αδικημένος!!! :(

 

Α κάτι ακόμα, χρησιμοποιώ το Sygic για πλοήγηση λέτε να φταίει αυτό έστω και λιγάκι? Καμιά φορά κρασάρει ενώ κάνει "αρχικοποίηση"...λέτε να δοκιμάσω κάτι άλλο?

Εβαλα το sygic aura 3.0 (11.2.2) και είναι η πρώτη φορά (και το μοναδικό πρόγραμμα τουλάχιστον σε μένα) που βρίσκει σήμα μέσα και σε εσωτερικό χώρο και δρομολογεί κανονικά!!! Βέβαια από ότι βλέπω με βρίσκει μέσω wifi(αν το κλείσω,χάνει και το σήμα) αλλά θα το δω και στο δρόμο αν μετά από τη χρήση του wifi θα κλειδώσει το ίδιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το sygic aura 3.0 (11.2.2) και είναι η πρώτη φορά (και το μοναδικό πρόγραμμα τουλάχιστον σε μένα) που βρίσκει σήμα μέσα και σε εσωτερικό χώρο και δρομολογεί κανονικά!!! Βέβαια από ότι βλέπω με βρίσκει μέσω wifi(αν το κλείσω,χάνει και το σήμα) αλλά θα το δω και στο δρόμο αν μετά από τη χρήση του wifi θα κλειδώσει το ίδιο γρήγορα.

 

Αν το ανοίξεις περίπου στο ίδιο σημείο που το έκλεισες, μπορεί να ανοίξει γρήγορα.Αν απομακρυνθείς μερικά χιλιόμετρα και το ανοίξεις μετά, θα αργήσει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα το gps aids free, αλλα πως δουλευει;

Παταω "downloading gps aiding data" και δεν κανει τιποτα.

Γραφει working και μενει μετα στο "Download xtra" command sent.

Αυτο ηταν;

 

Εχει διαφορα με το fasterfix;

Τον ιδιο server βλεπω χτυπανε.

Link to comment
Share on other sites

Μα με οτιδήποτε και να λοκάρεις σε 4-5 λεπτά (είτε λέγεται gps status, η aids, η google maps whatever) η αμέσως επόμενη εφαρμογή που θα ανοίξεις εννοείται πως θα λοκάρει άμεσα! Αφού ήδη ξέρει την τοποθεσία σου...lol
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ακαδημαικά, στην πραγματικότητα δε λοκάρει άμεσα επειδή ξέρει την τοποθεσία σου.Αλλά για το αντίθετο!

Επειδή ξέρεις εσύ την τοποθεσία των δορυφόρων!

Είναι γνωστή η τροχιά των δορυφόρων στο κινητό στη δεδομένη περιοχή και που βρίσκονται χρονικά, σε επίπεδο ελάχιστων nanosecond (10-20).

Αφού λοιπόν δεν έχει προλάβει να αποσυγχρονιστεί το εσωτερικό ρολόι του gps με το ρολόι των δορυφόρων και επίσης να "αλλοιωθούν" οι τροχιές τους, οι οποίες δεν είναι σταθερές και με δεδομένη την ταχύτητα του σήματος (~ταχύτητα του φωτός) το gps μας υπολογίζει άμεσα την τοποθεσία μας (doppler effect).

1 μίκρο-second να προλάβουν ν' αποσυγχρονιστούν μεταξύ τους, το σφάλμα ακρίβειας θα είναι της τάξης των λίγων....χιλιομέτρων.

Αν κιόλας αλλάξει και λίγο η τροχιά κάποιου δορυφόρου (δεν είναι και τρένα που κινούνται σε ράγες!), το gps μας θεωρεί ότι οι δορυφόροι είναι σε λάθος θέση και γι' αυτό κάνει πάρα πολύ μεγάλο χρόνο να λοκάρει.

 

Στην πράξη βέβαια λέμε ακριβώς ότι είπε ο stinger. :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σοβαρά έχετε θέμα με το GPS σας;

Εγώ γιατί νομίζω ότι δουλεύει καμπάνα.

Λοκαρει σε δευτερόλεπτα κρατάει σταθερό σήμα συνέχεια και πολλές φορές βρίσκει δορυφόρο και μέσα στο ίδιο το σπίτι.

(Βασικά το βάζω άνετα δίπλα στο GPS του n8 που για μένα ήταν κορυφή.)

Όλα αυτά με data on πάντα..

Πότε δεν έκανα χρήση του GPS χωρίς ντατα..δεν υπάρχει νόημα εξάλλου για κάτι τέτοιο αφού η χρέωση είναι ελάχιστη..

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σοβαρά έχετε θέμα με το GPS σας;

Λοκαρει σε δευτερόλεπτα κρατάει σταθερό σήμα συνέχεια και πολλές φορές βρίσκει δορυφόρο και μέσα στο ίδιο το σπίτι.

Όλα αυτά με data on πάντα..

Πότε δεν έκανα χρήση του GPS χωρίς ντατα..δεν υπάρχει νόημα εξάλλου για κάτι τέτοιο αφού η χρέωση είναι ελάχιστη..

Εκεί είναι το ζουμί, χωρίς data! Εννοείται ότι με data λοκάρει σε δευτερόλεπτα, απλά δεν έχουν όλοι mb στο κινητό τους, και αν είναι να σε χρεώσει 1 ευρώ την ημέρα για λίγα δεδομένα, δεν λέει.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί είναι το ζουμί, χωρίς data! Εννοείται ότι με data λοκάρει σε δευτερόλεπτα, απλά δεν έχουν όλοι mb στο κινητό τους, και αν είναι να σε χρεώσει 1 ευρώ την ημέρα για λίγα δεδομένα, δεν λέει.

 

Φίλε δεν κατάλαβα ότι υπήρχε πρόβλημα γιατί όπως είπα δεν έκανα χρήση του GPS πότε χωρίς ντατα.

για μένα γαλαξίας και ντατα πάνε πακέτο αλλιώς δεν χαίρεσαι το κινητό σου στο 100%

Θα το δοκιμάσω και χωρίς ντατα να δω.

Πάντως και το ν8 που ήταν κορυφή στο gps χωρίς ντατα αργούσε αρκετά :)

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...