Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγκεκριμένα δεν μπορω να βρω κατι στις ρυθμισεις που να μου επιρεπει να βάζω όριο στα kb που θα ανοίγονται με καθε mail

 

Το κοιταξα και στο δικο μου γιατι το ειχα προσεξει καποια στιγμη, αλλα ειδα οτι μονο στους λογαριασμους που τους εχεις κανει active sync εχεις αυτην την επιλογη.

Στους αλλους δεν βρηκα αυτην την επιλογη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους...Θέλω να ρωτήσω κάτι, μήπως

γνωρίζει κανένας...

 

Έχω κανονικά το κινητό (άδειο) και συνδέω κανονικά με kies, κανένα πρόβλημα.

Του έχω περάσει αρκετές εφαρμογές (καμιά 150αριά) και δεν "μασάει" πουθενά...

Κάθε φορά όμως που το ξεσυνδέω απο το kies και "εκτελειται σάρωση πολυμέσων"

κάνει επανεκκίνηση.... Γιατί, φταίει κάτι?

Είναι φυσιολογικό.;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους...Θέλω να ρωτήσω κάτι, μήπως

γνωρίζει κανένας...

 

Έχω κανονικά το κινητό (άδειο) και συνδέω κανονικά με kies, κανένα πρόβλημα.

Του έχω περάσει αρκετές εφαρμογές (καμιά 150αριά) και δεν "μασάει" πουθενά...

Κάθε φορά όμως που το ξεσυνδέω απο το kies και "εκτελειται σάρωση πολυμέσων"

κάνει επανεκκίνηση.... Γιατί, φταίει κάτι?

 

Η "σάρωση πολυμέσων" είναι φυσιολογική μετά την αποσύνδεση απ'το kies..Το restart σε καμία περίπτωση

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν και χρηστης android εδω και 1,5 χρονο σημερα μου συναιβει κατι περιεργο. εκανα σνυχωνευση των επαφων μου με το google και ξαφνικα στην επαφη ενος φιλου μου εμφανισε μια φωτο με αυτον να πω οτι απο αυτον φιλο ειχα μονο το κινητο του και τιποτα αλλο απλα εχω συνχρονισει τις επαφες μου στο gmail το ιδιο συναιβει και με την επαφη του αδερφου μου πως γινεται αυτο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις-Πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο-Έκδοση android και δες ποια έκδοση έχεις εγκατεστημένη στη συσκευή σου. edit: παρακαλώ κάποιον mod να σβήσει το μήνυμα μόλις το δει καθώς ο χρήστης που είχε δημοσιεύσει την ερώτηση, μέχρι να του απαντήσω είχε διαγράψει το post του.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και εγω εχω το sgls2 και δεν μπορω να κανω reboot...εκανα με το one click reboot αλλα δεν εχει τους drivers...μπορω να εχω τα φωτα σας???
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. το σαββατο αγορασα και εγω ενα galaxy s 2 . εχω android 2.3.3 και το kies λεει οτι δεν εχω αναβαθμιση PDA:KG2/PHONE:KG1/CSC:KF1(COS) . μηπως καποιος με αυτο το υπολογισμικο εχει κανει αναβαθμιση να περιμενω και εγω ? . καμια ιδεα ?.
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν και χρηστης android εδω και 1,5 χρονο σημερα μου συναιβει κατι περιεργο. εκανα σνυχωνευση των επαφων μου με το google και ξαφνικα στην επαφη ενος φιλου μου εμφανισε μια φωτο με αυτον να πω οτι απο αυτον φιλο ειχα μονο το κινητο του και τιποτα αλλο απλα εχω συνχρονισει τις επαφες μου στο gmail το ιδιο συναιβει και με την επαφη του αδερφου μου πως γινεται αυτο

 

Μήπως εκτός από το κινητό είχες περασμένη και τη διεύθυνση στο facebook;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εκτός από το κινητό είχες περασμένη και τη διεύθυνση στο facebook;
οχι δεν ξερω αν εχει fb. λες να εχει δηλωσει το κινητο του στο gmail και λογω αυτου να μου τον εμφανισε?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είναι απλό. Τη φωτογραφία τη βλέπεις γιατί ο φίλος σου έχει κάνει upload στο gmail του τη φωτογραφία αυτή. Κι έτσι τη βλέπουν όλες οι επαφές του. Τουλάχιστον αυτό συμβαίνει σε εμένα. Ανέβασα φωτογραφία μου και την είδα αυτόματα στο κινητό της γυναίκας μου χωρίς εκείνη να κάνει κάτι. Φαντάζομαι κι άλλοι φίλοι μου τη βλέπουν αλλά δεν το έλεγξα ποτέ.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ξερω αν εχει fb. λες να εχει δηλωσει το κινητο του στο gmail και λογω αυτου να μου τον εμφανισε?

 

Φίλε είναι απλό. Τη φωτογραφία τη βλέπεις γιατί ο φίλος σου έχει κάνει upload στο gmail του τη φωτογραφία αυτή. Κι έτσι τη βλέπουν όλες οι επαφές του. Τουλάχιστον αυτό συμβαίνει σε εμένα. Ανέβασα φωτογραφία μου και την είδα αυτόματα στο κινητό της γυναίκας μου χωρίς εκείνη να κάνει κάτι. Φαντάζομαι κι άλλοι φίλοι μου τη βλέπουν αλλά δεν το έλεγξα ποτέ.

 

Ακριβώς αυτό συμβαίνει. Την έχει ανεβάσει σαν avatar. ;)

Πολλές από τις επαφές μου (που έχουν και gmail) έχουν πάρει αυτόματα τις φωτογραφίες από εκεί. Oμοίως και από το facebook, εφόσον τα ονόματα συμπύπτουν. Αλλιώς πρέπει να γίνουν join.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι η δημόσια συζήτηση για σπασμένο/πειρατικό λογισμικό απαγορεύεται στο myphone, και τα σχετικά μηνύματα διαγράφονται.

 

Ευχαριστώ. :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι η δημόσια συζήτηση για σπασμένο/πειρατικό λογισμικό απαγορεύεται στο myphone, και τα σχετικά μηνύματα διαγράφονται.

 

Ευχαριστώ. :)

 

Σε pm ισως??

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετοπιζω το εξης πρόβλημα και από οτι διαβαζς σε ξένα φορουμ δεν είμαι ο μόνος!! Εχω βάλει στο τηλ. μία θήκη rubbery πλαστικού για προστασία! Από τη στιγμή που την έβαλα όταν μιλάω στο τηλ χωρις handsfree , bluetooth, απο το ακουστικο, ο συνομιλητης μου παραπονιεται οτι ακουει τη φωνη του (ηχω) !! το αστειο είναι πως χωρίς τη θηκη δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα! η θήκη έχει όλες τις απιτούμενες τρύπες στα σημεία των μικροφώνων και η μόνη λύση που υπάρχει είναι ενώ βρίσκομαι σε κλήση να πατήσω menu και να απενεργοποιησω το noise reduction !! Σε ξένα φόρουμ μιλάνε πως ισως και να είναι hardware to προβλημα και συγκεκριμένα ένα συγκεκριμένο part! Μίλησα με τη samsung εδώ και μου είπανε να δοκιμάσω και αλλες θήκες και πως δεν φταει το κινητό αφού δεν το κάνει όταν δεν υπάρχει θήκη και πως δεν το αναλαμβάνουνε!! Χρειάζομαι τα φώτα σας γιατι ετσι οπως το βλεπω προφανώς δεν φταίει η θήκη γιατί και σε ξένα φορουμ με όσες θήκες και αν δοκιμαζαν συνεβαινε το ίδιο. επίσης θέλω να έχω θήκη στο τηλ και δεν θεωρω πως οτε ειναι λυση να τη βγαλω αλλα ουτε και να απενεργοποιω το noise reduction καθε φορα που μιλαω!!! :wacko::(
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετοπιζω το εξης πρόβλημα και από οτι διαβαζς σε ξένα φορουμ δεν είμαι ο μόνος!! Εχω βάλει στο τηλ. μία θήκη rubbery πλαστικού για προστασία! Από τη στιγμή που την έβαλα όταν μιλάω στο τηλ χωρις handsfree , bluetooth, απο το ακουστικο, ο συνομιλητης μου παραπονιεται οτι ακουει τη φωνη του (ηχω) !! το αστειο είναι πως χωρίς τη θηκη δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα! η θήκη έχει όλες τις απιτούμενες τρύπες στα σημεία των μικροφώνων και η μόνη λύση που υπάρχει είναι ενώ βρίσκομαι σε κλήση να πατήσω menu και να απενεργοποιησω το noise reduction !! Σε ξένα φόρουμ μιλάνε πως ισως και να είναι hardware to προβλημα και συγκεκριμένα ένα συγκεκριμένο part! Μίλησα με τη samsung εδώ και μου είπανε να δοκιμάσω και αλλες θήκες και πως δεν φταει το κινητό αφού δεν το κάνει όταν δεν υπάρχει θήκη και πως δεν το αναλαμβάνουνε!! Χρειάζομαι τα φώτα σας γιατι ετσι οπως το βλεπω προφανώς δεν φταίει η θήκη γιατί και σε ξένα φορουμ με όσες θήκες και αν δοκιμαζαν συνεβαινε το ίδιο. επίσης θέλω να έχω θήκη στο τηλ και δεν θεωρω πως οτε ειναι λυση να τη βγαλω αλλα ουτε και να απενεργοποιω το noise reduction καθε φορα που μιλαω!!! :wacko::(

 

Έχει αναφερθεί πολλές φορές.

Δεν νομίζω όμως ότι συμβαίνει με όλες τις θήκες.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

αρα δεν ειναι hardware το προβλημα?? εχει κανεις να μου προτεινει θηκη που να μην παρουσιαζεται αυτο το προβλημα με την ηχω??
Link to comment
Share on other sites

αρα δεν ειναι hardware το προβλημα?? εχει κανεις να μου προτεινει θηκη που να μην παρουσιαζεται αυτο το προβλημα με την ηχω??

 

εχω πάρει αυτή

 

http://www.ebay.ie/itm/Black-Soft-TPU-Gel-Case-Samsung-Galaxy-S2-i9100-NEW-/220792325592?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item33683f85d8

 

η οποία εκτός από οικονομική, δε μου έχει παρουσιάσει θέμα με ηχώ.

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

εχω πάρει αυτή

 

http://www.ebay.ie/itm/Black-Soft-TPU-Gel-Case-Samsung-Galaxy-S2-i9100-NEW-/220792325592?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item33683f85d8

 

η οποία εκτός από οικονομική, δε μου έχει παρουσιάσει θέμα με ηχώ.

Ειχες ποτέ προβλημα με ηχω με αλλη θηκη που διορθωθηκε με αυτη??

Link to comment
Share on other sites

Ειχες ποτέ προβλημα με ηχω με αλλη θηκη που διορθωθηκε με αυτη??

 

Είναι η πρώτη θήκη που πήρα και μοναδική...

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση.. οταν θελω να βαλω μια εικονα ως φοντο παντα μου βγαζει μια επιλογη για ζουμ με βελακια με περιορισμενο χωρο! Ξερετε αν υπαρχει καμια ρυθμιση που να σε αφηνει να βαλεις ολη την εικονα και χωρις περιορισμους;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση.. οταν θελω να βαλω μια εικονα ως φοντο παντα μου βγαζει μια επιλογη για ζουμ με βελακια με περιορισμενο χωρο! Ξερετε αν υπαρχει καμια ρυθμιση που να σε αφηνει να βαλεις ολη την εικονα και χωρις περιορισμους;

Wallpaper wizardrii είναι και δωρεάν;)

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μπορείτε να μου πείτε πού πρέπει να γράψω τα wallpapers και τα ringtones για να θεωρούνται μέρος του Android? Υπάρχουν προκαθορισμένα σημεία;
Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με των ήχο στο κινητό μου.

Για την ακρίβεια έχοντας ακούστηκα ,της συσκευασίας,

Ακούω ράδιο στο τέρμα είναι ας πούμε αρκετά καλά.αν με πάρει κάποιος τηλέφωνο με το που το κλείσω η ένταση στην ίδια κλίμακα ανεβαίνει υπερβολικά σε βαθμό που πρέπει να μο χαμηλώσεις η το ανάποδο το εχω στο 8 γαι πέφτει.

Ακόμα στη συνομιλία δεν ακούω με τίποτα είναι εκνευριστικό .

Υπάρχει θέμα η μόνο εγώ το εχω?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...