Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να συμπληρωσω στο παραπανω πως το βιβλιαρακι της εγγυησης εκτος απο τις χωρες της ΕΕ εχει και την Τουρκια μεσα!

 

...και την Ελλάδα...

 

Swyped from my GT-I9100 using Tapatalk

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόνο το kies ξέρω (όταν θέλει), από το οποίο όμως δεν έχω δοκιμάσει ποτέ να επαναφέρω δεδομένα.

 

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι άλλο, θα ήθελα κι εγώ να το μάθω.

 

Πλήρες backup up δεν μπορεί να γίνει δυστυχώς εάν το τηλέφωνο δεν είναι root, και αυτό για εμένα είναι ένα από τα μεγάλα μειονεκτήματα του android.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω, επειδη βλέπω τις τιμες στο σκρουτζ, έχει πάρει κανείς απο κάποιο απο τα πρώτα 5 πχ καταστήματα που το έχουν πιο φτηνά?

είναι γενικά παραεισαγωγές όλα αυτά? εαν ναι, ποιο το βασικό μειονέκτημα σε αυτό?

και τέλος,για το ασπρο χρώμα που βγαίνει το κινητό, πως συμπεριφερεται στον χρονο? μήπως θα μαυρίσει-λερωθει πολύ εύκολα σαν ασπρο που ειναι? φοβάμαι πως όπως συνηθως τα άσπρα πλαστικά, πάρει μια κιτρινοπη απόχρωση στην πορεία λόγω της ηλιακης ακτινοβολίας κτλπ...

 

Φιλε απο το πρωτο site το πηρα tech n easy σε μαυρο πριν 3βδομαδες (431ε) ειναι Ελληνικης αντιπροσωπειας Cosmote συσκευη

και μου ηρθε κλειστο κανονικα με ταινια ασφαλειας Ελληνικο βιβλιαρακι και με ολα τα παρελκομενα του μεσα.Αν τυχον το

αγορασεις απο καποιο site του Skroutz ρωτα τι προελευσης ειναι εγω αυτο εκανα.Πηρα και στην Samsung Hellas και μου

το επιβεβαιωσε.;)

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Φιλε απο το πρωτο site το πηρα tech n easy σε μαυρο πριν 3βδομαδες (431ε) ειναι Ελληνικης αντιπροσωπειας Cosmote συσκευη

και μου ηρθε κλειστο κανονικα με ταινια ασφαλειας Ελληνικο βιβλιαρακι και με ολα τα παρελκομενα του μεσα.Αν τυχον το

αγορασεις απο καποιο site του Skroutz ρωτα τι προελευσης ειναι εγω αυτο εκανα.Πηρα και στην Samsung Hellas και μου

το επιβεβαιωσε.;)

 

Και εγώ από tech n easy το πήρα σφραγισμένο με ταινία ασφαλείας και ελληνικο manual συσκευή Cosmote!! Οπότε πάρτο άφοβα! Φίλε Rospy μήπως χρησιμοποιείς θήκη και έχεις πρόβλημα με echo?? Ρωτάω γιατί εγώ έχω και πήραμε και οι δύο τις συσκευες μας από το ίδιο μαγαζί!

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση παρακαλώ..αν κανω hard reset στο galaxy,φεύγει το root και το ρομ?

 

Oχι.

10χαρακτηρες

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

αυτα για οσους λενε οτι το κινητο μας δεν εχει καλη καμερα!!!:)

http://imageshack.us/f/89/20111105130413.jpg/

http://imageshack.us/f/402/20111105132359.jpg/

http://imageshack.us/f/232/20111102065223.jpg/

 

:):)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σημερα πηρα κι εγω το s2 και εχω ενα προβλημα σχετικα με τον λογαριασμ για το mail.

Συγκεκριμενα παω να κανω λογαριασμο με GMAIL για να κατεβαζω απο το android market και ενω

στην σελιδα μου βγαζει ολα οκ μολις παω στο κινητο και βαζω email κωδικους μου δειχνει οτι το email που εβαλα δεν ειναι διαθεσιμο.

HELP:cry::cry::cry::cry:

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

αυτα για οσους λενε οτι το κινητο μας δεν εχει καλη καμερα!!!:)

http://imageshack.us/f/89/20111105130413.jpg/

http://imageshack.us/f/402/20111105132359.jpg/

http://imageshack.us/f/232/20111102065223.jpg/

 

:):)

 

Off topic: πολύ ωραίο κουταβάκι πολύ γλυκούλη

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Off topic: πολύ ωραίο κουταβάκι πολύ γλυκούλη

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Thanks :)

Το βρήκαμε στο δρομο και το υιοθετήσαμε στην δουλειά :)

Σώθηκε ο μικρούλης πραγματικά...

Οι photos απλα ειναι υπέροχες :)

Ο γαλαξίας μας για μενα παίρνει άριστα και σε αυτό τον τομέα.. :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα σε ολη την παρεα

υπαρχει καποιος τροπος να αποθηκευει τον κωδικο απο καθε ρουτερ

ωστε την επομενη φορα που θα θελω να συνδεθω να μην χρειαζετε να τον ξαναβαλω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα σε ολη την παρεα

υπαρχει καποιος τροπος να αποθηκευει τον κωδικο απο καθε ρουτερ

ωστε την επομενη φορα που θα θελω να συνδεθω να μην χρειαζετε να τον ξαναβαλω?

 

To κάνει απο μόνο του αυτό. Το πρόβλημα είναι ότι μετα απο hard reset , αν και υπαρχει επιλογη της google να κραταει τους κωδικους στους servers της , στο δικό μου δεν τους επαναφέρει !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Το απόγευμα θα έχω το καινούριο μου S2 και είχα iphones μόνο τα τελευταία 3 χρόνια... θέλω να ρωτήσω αν μπορώ να συγκχρονίσω αρχεία, φωτός, τραγούδια κτλ από το iMac που έχω σπίτι και δουλεύω αποκλειστικά. Επίσης θα διαβάζει τα artworks και τα τραγούδια κανονικά το galaxy s2 από το imac? Ρωτώ γιατί έχω πολύ οργανωμένη την βιβλιοθήκη μου και με ενδιαφέρει να μπορώ να ακούω μουσική όπως περίπου άκουγα με το μηλόφωνο...

 

Δεν χρειαζεται να συγχρονίσεις τίποτα. Ο απλουστερος τρόπος ειναι να μεταφέρεις τα πάντα ως εξής:

Φτιαχνεις στην εξωτερικη SD card φακέλους πχ My Music, My photos, My files, My movies κλπ.

Μεταφέρεις το περιεχόμενο των αντίστοιχων φακέλων του Mac ένσυρματα η ασύρματα και είσαι ένταξη.

Για την μουσικη θα μεταφέρεις ολόκληρο τον φάκελο music που βρίσκεται στο Mac στην θέση Music/iTunes/iTunes media/Music και θα είσαι οκ.

πο εκει πέρα αν κανεις κάποιες αλλαγές ξανά κανεις μια μεταφορα που αυτη την φορα δεν θα αργήσει καθόλου.

Για τα αρχεία office που αλλαζουν τακτικα, εγω χρησιμοποιω το dropbox για συγχρονισμό.

 

Επίσης υπάρχει και μια εφαρμογη που κάνει συγχρονισμο με Mac και iTunes. Δοκίμασε την λέγεται iSyncr Lite for Mac.

Εγκαθιστάς και την αντίστοιχη εκδοση στο Mac και γίνεται ο συγχρονισμός.

Θα σου ειναι χρήσιμη αν έχεις πολλές βιβλιοθήκες.

 

Ένα άλλο θέμα ειναι ότι δεν παίζουν τα βίντεο που έχεις τραβήξει με iPhone. Γι αυτο θα κατεβασεις απο το market ένα βίντεο player. Εμένα με εξυπηρετεί πολυ ο MX Video Player αν τον βάλεις στις ρυθμίσεις του να επιλέξεις οπωσδήποτε S/W αποκωδικοποιητης.

 

Μια χρήσιμη εφαρμογη για να μεταφέρεις αρχεία, φωτο, βίντεο απο το τηλέφωνο στο Mac εφόσον ειναι στο ίδιο wifi ειναι ο wifi file explorer.

 

Και για να παρακολουθείς τα βίντεο στην οθόνη του mac αλλα και πολλα αλλα δοκίμασε το Plex.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

To κάνει απο μόνο του αυτό. Το πρόβλημα είναι ότι μετα απο hard reset , αν και υπαρχει επιλογη της google να κραταει τους κωδικους στους servers της , στο δικό μου δεν τους επαναφέρει !

 

σε μενα δεν το κανει απο μονο του

καθε φορα που θελω να συνδεθω με το ρουτερ του σπιτιου μου

ενω πριν ειχα συνδεθει με καποιο αλλο ρουτερ ζηταει

ξανα τον κωδικο κ στο ρουτερ τισ δουλειας μου το ιδιο ακριβως βιολι

το τηλ. ειναι απειραχτο

σε ευχαριστω για το χρονο σου αλλα μια βοηθεια ρε

παιδια ειναι κουραστικο

Link to comment
Share on other sites

σε μενα δεν το κανει απο μονο του

καθε φορα που θελω να συνδεθω με το ρουτερ του σπιτιου μου

ενω πριν ειχα συνδεθει με καποιο αλλο ρουτερ ζηταει

ξανα τον κωδικο κ στο ρουτερ τισ δουλειας μου το ιδιο ακριβως βιολι

το τηλ. ειναι απειραχτο

σε ευχαριστω για το χρονο σου αλλα μια βοηθεια ρε

παιδια ειναι κουραστικο

 

Τώρα που το ξανασκέφτομαι έχετε δίκιο παιδιά. Σε ένα συγκεκριμένο ρουτερ ενος φιλου δεν μου κρατάει τον κωδικό (router της HOL). Σε όλα τα υπόλοιπα μου τον διατηρεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ξανασκέφτομαι έχετε δίκιο παιδιά. Σε ένα συγκεκριμένο ρουτερ ενος φιλου δεν μου κρατάει τον κωδικό (router της HOL). Σε όλα τα υπόλοιπα μου τον διατηρεί κανονικά.

 

κ σε μενα τησ hol ειναι κ της δουλειας μου το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

κ σε μενα τησ hol ειναι κ της δουλειας μου το ιδιο

 

Mε laptop σας κραταει κανονικά τον κωδικό ; Ρωταω μηπως είναι γενικότερο θέμα του συγκεκριμενου ρουτερ .

Link to comment
Share on other sites

Mε laptop σας κραταει κανονικά τον κωδικό ; Ρωταω μηπως είναι γενικότερο θέμα του συγκεκριμενου ρουτερ .

 

με ενα νετμπουκ που ειχα δεν αντιμετοπιζα τετοιο προβλημα

να σημειωσω πως το αφεντικο μου εχει ενα galaxy 3.

αυτος δεν εχει κανενα προβλημα ουτε στο μαγαζι ουτε

στο σπιτι του. ρουτερ hol κ αυτος

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ξανασκέφτομαι έχετε δίκιο παιδιά. Σε ένα συγκεκριμένο ρουτερ ενος φιλου δεν μου κρατάει τον κωδικό (router της HOL). Σε όλα τα υπόλοιπα μου τον διατηρεί κανονικά.

Παιδιά εγώ έχω μετρημένα αυτή την στιγμή 22 router στην μνήμη του κινητού.

Δεν έχει ξαναπληκτρολογήσει κωδικό καμμία φορά και ούτε έκανα καμμιά είδους ρύθμιση για αυτό.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω μετρημένα αυτή την στιγμή 22 router στην μνήμη του κινητού.

Δεν έχει ξαναπληκτρολογήσει κωδικό καμμία φορά και ούτε έκανα καμμιά είδους ρύθμιση για αυτό.

 

 

help τα νευρα μου

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από tech n easy το πήρα σφραγισμένο με ταινία ασφαλείας και ελληνικο manual συσκευή Cosmote!! Οπότε πάρτο άφοβα! Φίλε Rospy μήπως χρησιμοποιείς θήκη και έχεις πρόβλημα με echo?? Ρωτάω γιατί εγώ έχω και πήραμε και οι δύο τις συσκευες μας από το ίδιο μαγαζί!

 

όταν λέτε συσκευη cosmote...τί εννοείτε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω μετρημένα αυτή την στιγμή 22 router στην μνήμη του κινητού.

Δεν έχει ξαναπληκτρολογήσει κωδικό καμμία φορά και ούτε έκανα καμμιά είδους ρύθμιση για αυτό.

 

Το ίδιο και εγώ.Όχι 22 βέβαια αλλά αρκετά.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

όταν λέτε συσκευη cosmote...τί εννοείτε?

 

Ότι η συσκευή προέρχεται από το δίκτυο πώλησης της cosmote.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δλδ εχει καποια σταμπα κοσμοτε πάνω, ή εξτρα μενου της κοσμοτε μεσα? γιατι προτειμω τις καθαρες συσκευες, χωρις "σχεσεις" με τις 3 εταιρίες της κινητης τηλεφωνίας μας... Edited by centaurus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...