Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

250 ευρώ σαν ποσο δεν είναι λίγα αλλα αν τα διαθέτεις σίγουρα θα μείνεις υπερευχαριστημενος . Κατασκευή, καμερα, οθόνη, δυνατότητές, ταχύτητα είναι ολα σε υψηλό επίπεδο . Το αποκτησα σαν δωρο από εταιρία καθ δεν ειχα έμπνευσή πριν 14 μήνες . Μέσα σε 1 μηνά άλλαξα άποψη. Καταπληκτικό τηλέφωνο σε ολα του. Και ίσως και η χρήση τομη σαν μέγεθος στην εποχή της παντοφλοποιησης.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! Απλα δεν εχω βρει κατι καλυτερο σε χαρακτηριστικα με αυτα τα λεφτα γιαυτο επικεντρωνομαι σε αυτο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! Απλα δεν εχω βρει κατι καλυτερο σε χαρακτηριστικα με αυτα τα λεφτα γιαυτο επικεντρωνομαι σε αυτο!

 

Υπάρχει και το νεξους. Έχει καλύτερή οθόνη στα χαρτιά (σε σύγκρισή διπλά διπλά με το s2 όμως δεν με ψαρώσε όπως ανέμενα) έχει περίπου 350 ευρώ. Όμως, ειναι ελαφρως μεγαλυτερο, δεν παιρνει micro-sd, έχει υποδεέστερη καμερα, δεν έχει ραδιόφωνο και δεν έχει φυσικό κουμπι κατω από την οθόνη(με βολευει πολύ). Σε κανα μηνά θα παρει και το s2 την 4.1.χ οπότε και εκεί είσαι καλυμενος για καιρο.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου! Απλα δεν εχω βρει κατι καλυτερο σε χαρακτηριστικα με αυτα τα λεφτα γιαυτο επικεντρωνομαι σε αυτο!

 

ΔΕΝ θα βρεις τιποτα καλυτερο, πιστεψε με!!! (σε αυτη τη τιμη παντα...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ θα βρεις τιποτα καλυτερο, πιστεψε με!!! (σε αυτη τη τιμη παντα...)

πιστευω οτι και πιο ακριβο να ειναι,απο ολα της ιδιας ηλικιας,ειναι μακραν το καλυτερο,και το πιο ευκολο σε πειραγματα,ροοτ ρομ κλπ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

πιστευω οτι και πιο ακριβο να ειναι,απο ολα της ιδιας ηλικιας,ειναι μακραν το καλυτερο,και το πιο ευκολο σε πειραγματα,ροοτ ρομ κλπ.

 

Ναι, μην το ψαχνεις περισσοτερο... Καλοριζικο!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μην το ψαχνεις περισσοτερο... Καλοριζικο!!!

 

:D :D Απιστευτα επιχειρηματα..! Με απλους δημοκρατικους τροπους.. :D Θα συμφωνησω και γω.. Η καλυτερη επιλογη, εαν δεν φτανεις S3..

Link to comment
Share on other sites

:D :D Απιστευτα επιχειρηματα..! Με απλους δημοκρατικους τροπους.. :D Θα συμφωνησω και γω.. Η καλυτερη επιλογη, εαν δεν φτανεις S3..

 

Περα απο την πλακα (και εντελως off-topic, το παραδεχομαι!) οταν ηρθε η ωρα να αλλαξω το κινητο μου, εκανα τα παντα για να μην παρω το S2... Οχι για αλλο λογο, ετσι απο "αντιδραση"! Ειχα βαρεθει να ακουω τα καλυτερα!

Ε, λοιπον, οσο και να εψαξα, δεν βρηκα αλλο με αυτα τα χαρακτηριστικα (μιλαμε για τον Φεβρουαριο που μας περασε, εποχη προ-S3!!!)

Ετσι εξηγουνται τα... δημοκρατικα επιχειρηματα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol::lol::lol::lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι? Η επιλογη στις ρυθμισεις-οθονη-αυτ.ρυθμ.της ισχ.της τι ειναι?? Ειναι τικαρισμενο by default
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Περα απο την πλακα (και εντελως off-topic, το παραδεχομαι!) οταν ηρθε η ωρα να αλλαξω το κινητο μου, εκανα τα παντα για να μην παρω το S2... Οχι για αλλο λογο, ετσι απο "αντιδραση"! Ειχα βαρεθει να ακουω τα καλυτερα!

Ε, λοιπον, οσο και να εψαξα, δεν βρηκα αλλο με αυτα τα χαρακτηριστικα (μιλαμε για τον Φεβρουαριο που μας περασε, εποχη προ-S3!!!)

Ετσι εξηγουνται τα... δημοκρατικα επιχειρηματα μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:lol::lol::lol::lol::p

 

Μια απο τα ιδια.. Εγω το πηρα Μαρτιο.. Ειχα ενα HTC Trophy και ημουν ικανοποιημενος.. Ετυχε να χαλασει το κινητο της αδερφης μου και της εδωσα το Trophy και πηρα το S2 με λεφτα του στρατου.. (απολυθηκα Ιουλιο).. Επαιρνα 35€ το μηνα και πηρα 6 μηνες αναδρομικα.. :p Δεν μετανιωνω σε καμια περιπτωση.. Δεν ειχα ποτε πιο "τουμπανακι" κινητο..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Δυστυχώς δεν ήταν η τυχερή μου μέρα σήμερα.

Μου έπεσε το κινητό και έσπασε η οθόνη του (όπως το τζάμι ενός αυτοκινήτου) στο κάτω μέρος, συμπεριλαμβανομένων και των κουμπιών αφής. Παραμένει πλήρως λειτουργικό αλλά μιας και έχει λιγότερο από 15 μέρες που το έχω στα χέρια μου, μου έχει κακοφανεί και θέλω να το διορθώσω.

Έχω αναβαθμίσει σε αγγλική official 4.04 LPT με modem LQ6 και CF Root.

To αγόρασα πρόσφατα από το Πλαίσιο στην προσφορά του και έχει 2χρόνια εγγύηση. Μπορώ να ελπίζω σε κάλυψή του σε αυτή;

Κάποια άλλη λύση;

Σε περίπτωση που το στείλω θα πρέπει να ξαναπεράσω την Official 4.03 LP7 σε ROM και modem. Πώς όμως θα μηδενίσω τον counter χωρίς root. Ή θα πρέπει να το κάνω τώρα και μετά το downgrade;

Αν έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία θα με διευκόλυνε πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Δυστυχώς δεν ήταν η τυχερή μου μέρα σήμερα.

Μου έπεσε το κινητό και έσπασε η οθόνη του (όπως το τζάμι ενός αυτοκινήτου) στο κάτω μέρος, συμπεριλαμβανομένων και των κουμπιών αφής. Παραμένει πλήρως λειτουργικό αλλά μιας και έχει λιγότερο από 15 μέρες που το έχω στα χέρια μου, μου έχει κακοφανεί και θέλω να το διορθώσω.

Έχω αναβαθμίσει σε αγγλική official 4.04 LPT με modem LQ6 και CF Root.

To αγόρασα πρόσφατα από το Πλαίσιο στην προσφορά του και έχει 2χρόνια εγγύηση. Μπορώ να ελπίζω σε κάλυψή του σε αυτή;

Κάποια άλλη λύση;

Σε περίπτωση που το στείλω θα πρέπει να ξαναπεράσω την Official 4.03 LP7 σε ROM και modem. Πώς όμως θα μηδενίσω τον counter χωρίς root. Ή θα πρέπει να το κάνω τώρα και μετά το downgrade;

Αν έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία θα με διευκόλυνε πολύ!

Δυστυχώς άλλο εγγύηση και άλλο ασφάλεια.

Η αντικατάσταση της οθόνης θα σου στοιχίσει περίπου 150-180 ευρώ, από αυτά που έχουν γράψει παιδιά με σπασμένη οθόνη.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς άλλο εγγύηση και άλλο ασφάλεια.

Η αντικατάσταση της οθόνης θα σου στοιχίσει περίπου 150-180 ευρώ, από αυτά που έχουν γράψει παιδιά με σπασμένη οθόνη.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση φίλε.

Είχα μια μικρή ελπίδα πως θα καλυφθεί στην εγγύηση!

Θα πρέπει να απευθυνθώ απευθείας στη Samsung ή στο Πλαίσιο;

Ξέρεις μήπως ακόμα πόσο καιρό διαρκεί η επισκευή;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση φίλε.

Είχα μια μικρή ελπίδα πως θα καλυφθεί στην εγγύηση!

Θα πρέπει να απευθυνθώ απευθείας στη Samsung ή στο Πλαίσιο;

Ξέρεις μήπως ακόμα πόσο καιρό διαρκεί η επισκευή;

Άμα είσαι Αθήνα κατευθείαν στην Samsung, θα το πάρεις την ίδια μέρα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο ένα νέο στο android ... Έχω στα χέρια μου ένα samsung S2, το οποίο το πήρα απο δεύτερο χέρι και φοράει την Omega 15...Φυσικά είναι rooted ... Πως μπορώ να βρω ποιό stock firmware φορούσε ώστε να το εγκαταστήσω και να επανέλθει στην αρχική του κατάσταση ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο ένα νέο στο android ... Έχω στα χέρια μου ένα samsung S2, το οποίο το πήρα απο δεύτερο χέρι και φοράει την Omega 15...Φυσικά είναι rooted ... Πως μπορώ να βρω ποιό stock firmware φορούσε ώστε να το εγκαταστήσω και να επανέλθει στην αρχική του κατάσταση ?

 

Γιατί θες να το στοκάρεις;

 

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας wifi

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Γιατι κανονισα να το πουλήσω και κανόνισα το S3 να πάρω (για θεμα εγγύησης)...

εαν σας βοηθάει έχω και αυτά :

Βασικο φασμα : 19100XXLPX

Kernel : 3.0.15-I9100xwlpg-cl619441 dpi@DELL150 #3

 

Omega v15 - XWLPG

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο ένα νέο στο android ... Έχω στα χέρια μου ένα samsung S2, το οποίο το πήρα απο δεύτερο χέρι και φοράει την Omega 15...Φυσικά είναι rooted ... Πως μπορώ να βρω ποιό stock firmware φορούσε ώστε να το εγκαταστήσω και να επανέλθει στην αρχική του κατάσταση ?

 

Λίγο δύσκολο να μάθεις ποια φορούσε με τα στοιχεία που εχει τώρα η συσκευή .

Πάρε τηλέφωνο στην samsung δώσε το imei της συσκευής και θα σου πουν για ποια χωρά προοριζόταν. Μετα βάζεις το επίσημο firmware για αυτήν την χώρα.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει αυτό που λες, αλλά δεν υπάρχει εργαλείο που να το κάνει ??? είναι δυνατόν ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει τόσο πολύ να το δώσεις για το 3, δεν προφέρει κάτι τόσο πολύ παραπάνω

 

Swyped from my SII using tapatalk, κλέβοντας wifi

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δέν έχω εμπιστοσύνη στα χρονοδιαγράμματα της samsung και πιστεύω οτι θα είναι καλά αν θα το πάρουμε πρίν το νέο έτος.
QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

Ας το βγαλουν οι αλλες χωρες πρωτα να το περασουμε μεχρι Odin και σκασιλα μου ποτε θα βγει η Ελληνικη 4.1.1.

Αν με προλαβει δηλαδη και δεν εχω παρει το S3 μεχρι τοτε...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!Επειδη το budjet μου δεν μου επιτρεπει να το κοιταξω καινουριο,το εχω βρει γυρω στα 230 -240 μτχ..Αυτο που με απασχολει ειναι τα πλαστικα ειναι καλης ποιοτητας?Αντεχουν?ρωταω επειδη το εχω βρει μτχ τουλαχιστον 9 με 10 μηνες..
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω καινούργια συσκευή και επειδή μέσα στις επιλογές μου είναι και το galaxy s2 θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις σε εσάς που το έχετε. Έχει υποστήριξη από την samsung? Αν θέλω να βάλω custom rom μπορώ ή είναι κλειδωμένο? Επειδή με ενδιαφέρει να αγοράσω ένα smartphone και να το κρατήσω για χρόνια είναι καλή λύση το galaxy s2 ή υπάρχουν ελαττώματα και σε λίγο καιρό θα έχω προβλήματα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...