Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπως εχω αναφερει χαλασε η οθονη του κινητου και το πηγα στο Γερμανο απο εκει samsung hellas και σημερα επεστραφει

Το χαρτι ελεγε αλλαγη οθονης αν και νομιζω οτι η συσκευη ειναι καινουργια γιατι κατι γρατζουνιες στις γωνιες δεν υπαρχουν και εχει και αυτοκολιτακι στο home κουμπακι που εχω βγαλει

Επισης εχει την 2.3.3 ενω εχω κανει αναβαθμιση μεσω kies στη 2.3.4 ειναι στα ελληνικα και εχουν χαθει τα παντα , τηλεφωνα εφαρμογες και γενικα ειναι σαν εκανε καποιος επαναφορα στην αρχικη κατασταση

Πως μπορω να διαπιστωσω αν ειναι η ιδια συσκευη ?

Ξεχασα να πω οτι δουλευει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και εγώ λέω να περιμένω ice cream απο το να βάζω συνέχεια τις άλλες. το kIES μου βγάζει την κ14 και σε παρένθεση μου γραφει (EUR). Υπάρχουν κάποιοι που τους βγάζει GR? Απο τα ΜΜ αγορασμένο τοχω...
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες άφησα το αγαπημένο galaxy s και πήρα το 2

Παρατηρώ ότι υπάρχει αρκετή διαφορά στην ένταση του ήχου στο ράδιο

Ενώ το s το δούλευα στο 11 το s2 στο 15 δεν με ικανοποιεί

υπάρχει τρόπος να το φτιάξω

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Οπως εχω αναφερει χαλασε η οθονη του κινητου και το πηγα στο Γερμανο απο εκει samsung hellas και σημερα επεστραφει

Το χαρτι ελεγε αλλαγη οθονης αν και νομιζω οτι η συσκευη ειναι καινουργια γιατι κατι γρατζουνιες στις γωνιες δεν υπαρχουν και εχει και αυτοκολιτακι στο home κουμπακι που εχω βγαλει

Επισης εχει την 2.3.3 ενω εχω κανει αναβαθμιση μεσω kies στη 2.3.4 ειναι στα ελληνικα και εχουν χαθει τα παντα , τηλεφωνα εφαρμογες και γενικα ειναι σαν εκανε καποιος επαναφορα στην αρχικη κατασταση

Πως μπορω να διαπιστωσω αν ειναι η ιδια συσκευη ?

Ξεχασα να πω οτι δουλευει κανονικα

 

Έπρεπε να είχες σημειώσει το IMEI της προηγούμενης συσκευής και να το συγκρίνεις με αυτή που σου δώσανε.

Όπως και να έχει, οφελλημένος βγήκες οπότε μην το ψάχνεις!! :lol:

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Με το imei.Το έχεις το κουτί του κινητού?δες τι imei έχει το κινητό κ μετά αν είναι ίδιο με αυτό που γράφει το κουτί απ'έξω.
Link to comment
Share on other sites

Η 2.3.5 απαιτεί να ειμαι root; Είναι εύκολη διαδικασία;

 

Εύκολη είναι, αρκεί να διαβάσεις και να ακολουθήσεις πιστά τις οδηγίες του επισημασμένου θέματος από τον Saliez.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύωρους πειραματισμούς κατάφερα να κάνω το kies να αναγνωρίσει το SGS2 και στα windows και στα mac. Αυτό που δούλεψε για μένα ήταν να συνδεσω αρχικά το κινητό στον υπολογιστή σε "usb debugging mode" ώστε να το αναγνωρίσει σαν σκληρό δίσκο. Έπειτα ξεμάρκαρα αυτή την επιλογή. Αφού το αποσυνέδεσα απο το usb και έπειτα με σύνδεση πάλι κατάφερε με μαγικό τρόπο σε δευτερόλεπτα να το αναγνωρίσει το kies. Αυτά για όποιον αντιμετωπίσει πρόβλημα , μήπως και τον βοηθήσει.

 

Το ΚΙΕS στις πληροφορίες λογισμικού μου γράφει "Δεν ειναι δυνατή η ενημέρωση αυτης τη έκδοσης της συσκευης". Φαντάζομαι εαν το δώσει επίσημα η Samsung Hellas αυτό το update και αφού έχω αλλάξει το CSC σε EUR , θα αρχίσει να υποστηρίζει updates λογικά , ετσι ;

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα. Στο Application viewer πήγα, για δες.

 

Μια ερωτηση σχετικα με την εικονα που παρεθεσες.Αυτο το 56.9% που χρησιμοποιει το προγραμμα δεν ειναι καπως μεγαλο νουμερο?

Link to comment
Share on other sites

Το ΚΙΕS στις πληροφορίες λογισμικού μου γράφει "Δεν ειναι δυνατή η ενημέρωση αυτης τη έκδοσης της συσκευης". Φαντάζομαι εαν το δώσει επίσημα η Samsung Hellas αυτό το update και αφού έχω αλλάξει το CSC σε EUR , θα αρχίσει να υποστηρίζει updates λογικά , ετσι ;

 

Καλή απορία αυτή!:worry:

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Γεια δειτε μην εχει ανοιξει καμια εφαρμογη το Vpn . Εμένα είχε γίνει αυτό αι σε 5 ώρες τελείωνε η μπαταρια. Το googlara και είχαν και άλλοι ξένοι το ίδιο και το έκλεισα και όλα οκ. Απο κει και πέρα λένε οτι βγαίνει στο κιες η 3.1.5. ισχύει?

Επίσης το ice cream λέτε να μπορούμε να το βάλουμε σύντομα??

 

τι ειναι το Vpn????

:X

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύωρους πειραματισμούς κατάφερα να κάνω το kies να αναγνωρίσει το SGS2 και στα windows και στα mac. Αυτό που δούλεψε για μένα ήταν να συνδεσω αρχικά το κινητό στον υπολογιστή σε "usb debugging mode" ώστε να το αναγνωρίσει σαν σκληρό δίσκο. Έπειτα ξεμάρκαρα αυτή την επιλογή. Αφού το αποσυνέδεσα απο το usb και έπειτα με σύνδεση πάλι κατάφερε με μαγικό τρόπο σε δευτερόλεπτα να το αναγνωρίσει το kies. Αυτά για όποιον αντιμετωπίσει πρόβλημα , μήπως και τον βοηθήσει.

 

Το ΚΙΕS στις πληροφορίες λογισμικού μου γράφει "Δεν ειναι δυνατή η ενημέρωση αυτης τη έκδοσης της συσκευης". Φαντάζομαι εαν το δώσει επίσημα η Samsung Hellas αυτό το update και αφού έχω αλλάξει το CSC σε EUR , θα αρχίσει να υποστηρίζει updates λογικά , ετσι ;

ναι.θα ενημερωνεται κανονικα

Link to comment
Share on other sites

παιδια κανεις απαντηση? εχετε αντιμετωπισει θεμα καθυστερησης ανοιγματος οθονης (power on) οταν το χετε κλειδωμενο το SGS2? σε μενα κανει περιπου 2-3 secs να αναψει.. ειμαι ΑΚΟΜΗ με 2.3.3 BOKG2,,, να βαλω αλλη ROM τελικα? κατα τ αλλα δουλευει σφαιρα,,
Link to comment
Share on other sites

παιδια κανεις απαντηση? εχετε αντιμετωπισει θεμα καθυστερησης ανοιγματος οθονης (power on) οταν το χετε κλειδωμενο το SGS2? σε μενα κανει περιπου 2-3 secs να αναψει.. ειμαι ΑΚΟΜΗ με 2.3.3 BOKG2,,, να βαλω αλλη ROM τελικα? κατα τ αλλα δουλευει σφαιρα,,

 

http://androidforums.com/samsung-galaxy-s2-international/338942-s2s-slow-screen-wakeup.html

Μπορεις να διαβασεις κι εδω.ουσιαστικα αναφερεται οτι το κινητο μπαινει σε καποιο ειδος ''hibernate mode'' για εξοικονομηση ενεργειας οταν δεν το χρησιμοποιεις και αυτη η καθυστερηση οφειλεται στο χρονο που κανει μεχρι να αρχισει να λειτουργει ξανα ο επεξεργαστης.οποτε δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι να ανησυχεις :)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σχετικα με την εικονα που παρεθεσες.Αυτο το 56.9% που χρησιμοποιει το προγραμμα δεν ειναι καπως μεγαλο νουμερο?

Μπροστά σ' αυτό μια χαρά μου φαινόταν...:worry: δεν ξέρω τι να πω:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπροστά σ' αυτό μια χαρά μου φαινόταν...:worry: δεν ξέρω τι να πω:!:

 

απο περιεργεια και μονο θελω να βαλω και γω το προγραμμα να δω τι παιζει.παντως ενα προγραμμα διαχειρισης ενεργειας, να τρωει τοση ενεργεια μου κανει εντυπωση.εκτος και αν το ποσοστο αντιπροσωπευει κατι αλλο

Link to comment
Share on other sites

http://androidforums.com/samsung-galaxy-s2-international/338942-s2s-slow-screen-wakeup.html

Μπορεις να διαβασεις κι εδω.ουσιαστικα αναφερεται οτι το κινητο μπαινει σε καποιο ειδος ''hibernate mode'' για εξοικονομηση ενεργειας οταν δεν το χρησιμοποιεις και αυτη η καθυστερηση οφειλεται στο χρονο που κανει μεχρι να αρχισει να λειτουργει ξανα ο επεξεργαστης.οποτε δεν νομιζω οτι υπαρχει κατι να ανησυχεις :)

 

Ναι λογικο.. αλλα καθυστερει αρκετα.. Ουτε το SGS1 ουτε το Sensation μου κανει κατι τετοιο, απεναντιας πανε ξυπνανε πολυ γρηγορα. Εχω διαβασει κ αναλογο post στο xda απο παιδια που ειχαν το ιδιο θεμα χωρις να προβαλλεται λυση (και μιλαμε για τον ΜΑΙΟ!!) :) Υποθετω πως με καποιο νεο firmware το θεμα εξαφανιζεται και για αυτο δεν εχει παραπονεθει κανεις αλλος πλεον.. Εσυ φιλε sarpan εχεις δει κατι τετοιο? Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Ναι λογικο.. αλλα καθυστερει αρκετα.. Ουτε το SGS1 ουτε το Sensation μου κανει κατι τετοιο, απεναντιας πανε ξυπνανε πολυ γρηγορα. Εχω διαβασει κ αναλογο post στο xda απο παιδια που ειχαν το ιδιο θεμα χωρις να προβαλλεται λυση (και μιλαμε για τον ΜΑΙΟ!!) :) Υποθετω πως με καποιο νεο firmware το θεμα εξαφανιζεται και για αυτο δεν εχει παραπονεθει κανεις αλλος πλεον.. Εσυ φιλε sarpan εχεις δει κατι τετοιο? Ευχαριστω πολυ

 

Αρχικα ισως να υπαρχει αυτη η λειτουργια μονο στο SGS2.Δευτερον το εχω παρατηρησει στο δικο μου κινητο οταν εχω ωρα να το χρησιμοποιησω.δεν ειναι 2-3 secs,ας πουμε 1 και κατι maximum.Αλλα απο τη στιγμη που το ξεκλειδωσω, ανοιγει και κλεινει στιγμιαια.Αυτο δικαιολογει για μενα τη λειτουργια αυτη διοτι με το που το κλειδωσεις και το ξεκλειδωσεις αμεσως, το κινητο δεν εχει προλαβει να μπει σε αυτο το mode.Δοκιμασε το να δεις κι εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα ισως να υπαρχει αυτη η λειτουργια μονο στο SGS2.Δευτερον το εχω παρατηρησει στο δικο μου κινητο οταν εχω ωρα να το χρησιμοποιησω.δεν ειναι 2-3 secs,ας πουμε 1 και κατι maximum.Αλλα απο τη στιγμη που το ξεκλειδωσω, ανοιγει και κλεινει στιγμιαια.Αυτο δικαιολογει για μενα τη λειτουργια αυτη διοτι με το που το κλειδωσεις και το ξεκλειδωσεις αμεσως, το κινητο δεν εχει προλαβει να μπει σε αυτο το mode.Δοκιμασε το να δεις κι εσυ.

 

Οντως ετσι ειναι. Deep sleep το λενε.. Δεν πειραζει ισως οντως βοηθα στην εξοικονομηση της μπαταριας. Θα ζησω κ ετσι!! :D

Link to comment
Share on other sites

Οντως ετσι ειναι. Deep sleep το λενε.. Δεν πειραζει ισως οντως βοηθα στην εξοικονομηση της μπαταριας. Θα ζησω κ ετσι!! :D

 

Οι νέες custom rom το διορθώνουν.;)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Οι νέες custom rom το διορθώνουν.;)

 

:) Μαλλον δεν το ειπα σωστα! θα ζησω κ ετσι,,, για το υπολοιπο της ημερας:lol:!!

Προφανως Omega ή Leomar ή {κατι αλλο}..??

Πρωτη φορα ειμαι με καραSTOCKαρια (2.3.3) ROM σε smartphone για 3 εβδομαδες!:blink:

Εσπασα το ρεκορ μου!! Ελεγα μηπως στρωσει αυτο με την αργοπορημενη εκκινηση, αλλα που...

Εγινα κ ρομπα σε παλικαρι με μηλοφωνο4..

εν τω μεταξει κ ο κολλητος εχει SGS2 αλλα δεν αργει ετσι!

Κ αν δεν ηταν ο "Υπνος" δεν εχω δει σοβαρο λογο να ανοιξω το odin μου...;)

αλλα αν περιμενω update στην BOKG2 της cosmote, τοτε το flashαρισμα ειναι μονοδρομος!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα εδώ και μια βδομάδα περίπου (το συνδέω με την εγκατάσταση της 2.3.4) με την συνομιλία. Δηλαδή όταν μιλάω ξαφνικά μπαίνει ο ήχος του συνομιλητή στο ηχείο, ο συνομιλητής δεν ακούει τη φωνή μου. Είναι σαν κάποιος να πατάει τα κουμπιά που έχει η οθόνη όταν βρίσκεσαι στην συνομιλία.

Επειδή δεν είχα εδώ και 5 μήνες κανένα πρόβλημα πιστεύω ότι φταίει η 2.3.4.:(

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ναι.θα ενημερωνεται κανονικα

 

Με την αναβάθμιση σε 2.3.5 μέ odin γίνεται wipe το κινητό ή κρατά όλες τις ρυθμίσεις όπως με την αναβάθμιση μέσω kies;;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα μέ τό τηλέφωνο . Όταν μέ καλούν καί λαμβάνω μυνήματα μιλάει . Παράδειγμα "message form ". πώς θά τό κάνω νά σκάσει ?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε 2.3.5 μέ odin γίνεται wipe το κινητό ή κρατά όλες τις ρυθμίσεις όπως με την αναβάθμιση μέσω kies;;

 

Χρησιμοποιώντας το αρχείο που κατέβασα από το φορουμ και χρησιμοποιώντας το odin , δεν μου εκανε wipe τίποτα. Κρατήθηκαν κανονικά όλες οι ρυθμίσεις και τα αρχεία που έιχα.

 

Έχω ένα θέμα μέ τό τηλέφωνο . Όταν μέ καλούν καί λαμβάνω μυνήματα μιλάει . Παράδειγμα "message form ". πώς θά τό κάνω νά σκάσει ?

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Τι εννοείς ;;

Edited by ackel
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...